Autor Wątek: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź  (Przeczytany 1892063 razy)

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 856
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #5400 dnia: 26.08.2017, 16:54 »
:beg: :beg: :beg: :beg: :beg: :beg: :beg:
Koledzy jutro mam zawody w kole więc  pytanie głównie kieruję do wędkujących na metodę na wodach PZW
Czy taki mix o tej porze roku możne mi się sprawdzić na wodzie o głębokości do 3m.
 pellet coppens premium coarse 2mm i lorpio betaina też 2mm w stosunku 9:1. Chcę rozrobić w trzech pojemnikach taką dawkę i dodać juice feeder bait - ambrozja,hybryda i buba. O przynętach nie będę się rozpisywał bo ma  ich od h...... 
Zestawy będę posyłał feederem na ok. 30m a pickerem w zależności od warunków na ok. 10-15m.
A może też trochę zanęcić spombem i wywalic troche peletu 8 i 6mm i kukurydzy.
Co o tym myślicie ?
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #5401 dnia: 26.08.2017, 16:57 »
Poda chcę klepnąć, mają trochę taniej. Nawet fajnie się już dogadałem z gościem.
Jeszcze nie zamówiłem bo chłop na urlopie, ale rezerwacja jest aktywna.
Na koniec chciałem zapytać o sklep, czy to nie jakiś fejk :-\

Offline Piker

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 558
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #5402 dnia: 26.08.2017, 17:08 »
:beg: :beg: :beg: :beg: :beg: :beg: :beg:
Koledzy jutro mam zawody w kole więc  pytanie głównie kieruję do wędkujących na metodę na wodach PZW
Czy taki mix o tej porze roku możne mi się sprawdzić na wodzie o głębokości do 3m.
 pellet coppens premium coarse 2mm i lorpio betaina też 2mm w stosunku 9:1. Chcę rozrobić w trzech pojemnikach taką dawkę i dodać juice feeder bait - ambrozja,hybryda i buba. O przynętach nie będę się rozpisywał bo ma  ich od h...... 
Zestawy będę posyłał feederem na ok. 30m a pickerem w zależności od warunków na ok. 10-15m.
A może też trochę zanęcić spombem i wywalic troche peletu 8 i 6mm i kukurydzy.
Co o tym myślicie ?
O mieszance się nie wypowiem, bo trudno mi coś określić. Dla mnie brak tam MMM :) natomiast te smaki od FeederBaita to chyba wszystkie słodkie? Może przydałoby się coś ciężkiego, rybnego?
Co do spomba nie wiem jakie są zasady. Ale jestem wielkim i zdecydowanym fanem wstępnego nęcenia. Choć do kuku i pelletów dołożyłbym nieco zanęty, niech robi zapavh i zamieszanie na początek.
Planujesz metodę na obu, czy tu koszyk, a tu metoda?
Uzależniony od wędkarstwa

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 856
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #5403 dnia: 26.08.2017, 19:00 »
:beg: :beg: :beg: :beg: :beg: :beg: :beg:
Koledzy jutro mam zawody w kole więc  pytanie głównie kieruję do wędkujących na metodę na wodach PZW
Czy taki mix o tej porze roku możne mi się sprawdzić na wodzie o głębokości do 3m.
 pellet coppens premium coarse 2mm i lorpio betaina też 2mm w stosunku 9:1. Chcę rozrobić w trzech pojemnikach taką dawkę i dodać juice feeder bait - ambrozja,hybryda i buba. O przynętach nie będę się rozpisywał bo ma  ich od h...... 
Zestawy będę posyłał feederem na ok. 30m a pickerem w zależności od warunków na ok. 10-15m.
A może też trochę zanęcić spombem i wywalic troche peletu 8 i 6mm i kukurydzy.
Co o tym myślicie ?
O mieszance się nie wypowiem, bo trudno mi coś określić. Dla mnie brak tam MMM :) natomiast te smaki od FeederBaita to chyba wszystkie słodkie? Może przydałoby się coś ciężkiego, rybnego?
Co do spomba nie wiem jakie są zasady. Ale jestem wielkim i zdecydowanym fanem wstępnego nęcenia. Choć do kuku i pelletów dołożyłbym nieco zanęty, niech robi zapavh i zamieszanie na początek.
Planujesz metodę na obu, czy tu koszyk, a tu metoda?
Planuję tylko metodę. Na feederach dam podajniki Drennana 25-30g a na pickera dam prestona 15g
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline Piker

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 558
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #5404 dnia: 26.08.2017, 19:08 »
A co to za woda?
Moim zdaniem ryzykownie, nie rezygnowałbym z koszyka. Przelotowy zestaw na cienkiej żyłce, z cienkim przyponem potrafi zrobić robotę.
Tak czy inaczej powodzenia i połamania :)
Uzależniony od wędkarstwa

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 856
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #5405 dnia: 26.08.2017, 20:43 »
A co to za woda?
Moim zdaniem ryzykownie, nie rezygnowałbym z koszyka. Przelotowy zestaw na cienkiej żyłce, z cienkim przyponem potrafi zrobić robotę.
Tak czy inaczej powodzenia i połamania :)
PZW okręg ciechanowski, zalew Nowomiejski.
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline Piker

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 558
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #5406 dnia: 27.08.2017, 22:08 »
Jurek, jak tam, opowiadaj :)
Uzależniony od wędkarstwa

Offline bohdan321

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 270
  • Reputacja: 13
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #5407 dnia: 30.08.2017, 16:04 »
Koledzy mam do was dwa pytania :)Pierwsze, to jakie Goo jest u Was najbardziej popularne, smoke czy supreme, chcę zakupić i nie wiem które wziąć :P Drugie pytanko,to potrzebuję link do łącznika szybkiej wymiany przyponu w podajnikach Prestona w Drapieżniku,gdzieś nie mogę namierzyć :-[

Bohdan

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 856
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #5408 dnia: 30.08.2017, 16:19 »
Jurek, jak tam, opowiadaj :)

Nic dużo nie napisze poza tym ze postawiłem na metodę i nawet kontaktu nie miałem z ryba przez cztery godziny. Gość dwa stanowiska dalej pickerek cienki przypon mały haczyk i na białego natrzaskał sieczki- 4,20kg i wygrał. Żadna rewelacja. Ja postawiłem na jedno- dwa ale konkretne brania. Za rok może będzie lepiej. Traktuje to jak zabawę dla dorosłych
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Kadłubek

  • Gość
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #5409 dnia: 30.08.2017, 16:20 »
Koledzy mam do was dwa pytania :)Pierwsze, to jakie Goo jest u Was najbardziej popularne, smoke czy supreme, chcę zakupić i nie wiem które wziąć :P Drugie pytanko,to potrzebuję link do łącznika szybkiej wymiany przyponu w podajnikach Prestona w Drapieżniku,gdzieś nie mogę namierzyć :-[

Bohdan

O te chodzi?

https://sklepdrapieznik.pl/sklep/laczniki-systemy-do-zaczepiania-koszyka-kretliki/11718-laczniki-preston-method-feeder-quick-change-beads.html

Tu masz kategorie główną jeżeli to nie o te konkretnie chodziło:
https://sklepdrapieznik.pl/sklep/2567-laczniki-systemy-do-zaczepiania-koszyka-kretliki

Nie używam Goo więc na pierwsze pytanie nie odpowiem.

Offline bohdan321

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 270
  • Reputacja: 13
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #5410 dnia: 30.08.2017, 16:34 »
Koledzy mam do was dwa pytania :)Pierwsze, to jakie Goo jest u Was najbardziej popularne, smoke czy supreme, chcę zakupić i nie wiem które wziąć :P Drugie pytanko,to potrzebuję link do łącznika szybkiej wymiany przyponu w podajnikach Prestona w Drapieżniku,gdzieś nie mogę namierzyć :-[

Bohdan

O te chodzi?

https://sklepdrapieznik.pl/sklep/laczniki-systemy-do-zaczepiania-koszyka-kretliki/11718-laczniki-preston-method-feeder-quick-change-beads.html

Tu masz kategorie główną jeżeli to nie o te konkretnie chodziło:
https://sklepdrapieznik.pl/sklep/2567-laczniki-systemy-do-zaczepiania-koszyka-kretliki

Nie używam Goo więc na pierwsze pytanie nie odpowiem.
Tak o te właśni chodziło :beer:

Offline ogrmaster

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 041
  • Reputacja: 73
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #5411 dnia: 31.08.2017, 16:52 »
Mam krótkie pytanie do speców od kołowrotków- czy FOX 7000 i 10000 to podobna konstrukcja i ma te same bebechy czy czymś się różnią? Chcę na dniach kupić tego mniejszego FOX-a ale generalnie jest mało informacji na ten temat. Na jakiejś stronie niemieckiej znalazłem test porównwawczy tego większego Fox'a, Daiwy Black Widow i Shimano ST 10000 RB i ten FOX wypadł najlepiej ale nie wiem czy ma to przełożenie na ten mniejszy model.

„To, co i tak ma spaść, należy popchnąć” – Fryderyk Nietzsche
Michał

Kadłubek

  • Gość
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #5412 dnia: 31.08.2017, 17:39 »
Mam krótkie pytanie do speców od kołowrotków- czy FOX 7000 i 10000 to podobna konstrukcja i ma te same bebechy czy czymś się różnią? Chcę na dniach kupić tego mniejszego FOX-a ale generalnie jest mało informacji na ten temat. Na jakiejś stronie niemieckiej znalazłem test porównwawczy tego większego Fox'a, Daiwy Black Widow i Shimano ST 10000 RB i ten FOX wypadł najlepiej ale nie wiem czy ma to przełożenie na ten mniejszy model.

Który Fox?
Jeżeli EOS to 10 000 waży 558g a 7 000 350g

Sama waga coś mówi...

Offline ogrmaster

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 041
  • Reputacja: 73
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #5413 dnia: 31.08.2017, 18:10 »
Mam krótkie pytanie do speców od kołowrotków- czy FOX 7000 i 10000 to podobna konstrukcja i ma te same bebechy czy czymś się różnią? Chcę na dniach kupić tego mniejszego FOX-a ale generalnie jest mało informacji na ten temat. Na jakiejś stronie niemieckiej znalazłem test porównwawczy tego większego Fox'a, Daiwy Black Widow i Shimano ST 10000 RB i ten FOX wypadł najlepiej ale nie wiem czy ma to przełożenie na ten mniejszy model.

Który Fox?
Jeżeli EOS to 10 000 waży 558g a 7 000 350g

Sama waga coś mówi...
FOX 7000 waży 450 gr.
„To, co i tak ma spaść, należy popchnąć” – Fryderyk Nietzsche
Michał

Kadłubek

  • Gość
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #5414 dnia: 31.08.2017, 18:48 »
FOX 7000 waży 450 gr.

Dane są z http://www.m6tackle.com/fox-eos-7000-p-4155.html
Może się pomylili bo waży tyle samo co 5000 wg ich strony, w katalogu na 2017 nie ma rozmiaru 7000 i 5000 dlatego dalej nie sprawdzałem.

Wracając do tematu (jeżeli ważą 450 gr i 558 gr) 100 gram to raczej różnica wielkości.