Autor Wątek: Sklepdrapieznik.pl  (Przeczytany 803930 razy)

Offline Mimi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 504
  • Reputacja: 76
  • Lets go fishing!
  • Lokalizacja: Podkarpacie
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #3495 dnia: 04.01.2020, 02:16 »
Ja trochę nie czaje tego narzekania na drapieżników.  Robię tam zakupy regularnie, jak na moją kieszeń na spore pieniążki. Jest to jedyny sklep w ktorym się zaopatruje. Akceptuje trochę wyższe ceny produktów bo rekompensuje mi to poziom obsługi klienta i wielkość asortymentu sklepu.

Gdy o coś pytam, dostaję odpowiedź w ciągu kilkunastu minut. Przesyłkę otrzymuję zawsze max do 2 dni. Posiadają w ofercie wszystko czego potrzebuje wiec zamawiam tam zamiast kilka przesylek w różnych sklepach nawet jeśli to kosztuje kilka złotych więcej.

Jeśli ktoś chce troszkę  zaoszczędzić niech robi zakupy gdzie indziej ale niech nie narzeka na drapieżników  bo do obsługi klienta nie można mieć zastrzeżeń.
 

Offline grzegorz88

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 189
  • Reputacja: 140
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #3496 dnia: 04.01.2020, 02:25 »
A czy drapieżnik to nieboszczyk, o którym mówi się dobrze albo wcale?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


Offline Rielan

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 120
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #3497 dnia: 04.01.2020, 02:40 »
Kompletnie nie rozumiem tej dyskusji...  nikt Wam nie każe zaopatrywać się u drapieżców.

To po co te siatki rabatowe i po co mydlenie Nam oczu że jacy to My jesteśmy doceniani jako ich stali klienci???? Odpowiem.... Może dlatego że Polak lubi być całe życie oszukiwany i dobrze się z tym czuje :)

Jakie mydlenie oczu? Ustalili ceny i rabat dla użytkowników, pasuje lub nie. Z tym Polakiem, to już gruba przesada. Robiąc zakupy za kilka tysięcy, robisz to świadomie, albo jesteś zbyt "roztargniony". Polak to lubi sobie ponarzekać bo drogo i ten temat to najlepszy na to dowód, na końcu przejedziecie się na innym sklepie i wracacie do sprawdzonego. Dobra usługa, to droga rzecz. O zgrozo...
Robert

Offline grzegorz88

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 189
  • Reputacja: 140
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #3498 dnia: 04.01.2020, 02:55 »


Kompletnie nie rozumiem tej dyskusji...  nikt Wam nie każe zaopatrywać się u drapieżców.
Co tu jest do rozumienia? Krytyka jest motorem rozwoju, a nie pochlebstwa...



Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


Offline Rielan

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 120
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #3499 dnia: 04.01.2020, 03:02 »


Kompletnie nie rozumiem tej dyskusji...  nikt Wam nie każe zaopatrywać się u drapieżców.
Co tu jest do rozumienia? Krytyka jest motorem rozwoju, a nie pochlebstwa...



Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Zgodzę się, jeżeli chodzi o konstruktywną krytykę i jak najbardziej o takiej chcę wiedzieć, gdy wybieram sklep. Pisanie w opiniach o sklepie, że jest drogo to już głupota. Kończę już swój udział w tej "dyskusji", bo jak pisałem wcześniej, nie rozumiem jej. Pozdrawiam.
Robert

Offline grzegorz88

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 189
  • Reputacja: 140
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #3500 dnia: 04.01.2020, 03:14 »
Ktoś napisał, że pewne towary są droższe niż u konkurencji i ma do do tego prawo. Nie każdy ma świadomość, że D nie jest "naj naj" i można zaoszczędzić szukając towaru po innych sklepach.
W czym jest problem bo kompletnie nie rozumiem?


Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Offline Laur77

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 357
  • Reputacja: 60
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #3501 dnia: 04.01.2020, 08:34 »

Jak to mawiał Stanisław Anioł „Mądremu wystarczą dwa słowa a głupiemu poematu mało”.
I kończę na tym dyskusję na temat drapieżnika w tym zakresie :)
Wawrzyn

Offline Morgoth13

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 446
  • Reputacja: 163
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bydgoszcz
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #3502 dnia: 04.01.2020, 08:56 »
Ktoś napisał, że pewne towary są droższe niż u konkurencji i ma do do tego prawo. Nie każdy ma świadomość, że D nie jest "naj naj" i można zaoszczędzić szukając towaru po innych sklepach.
W czym jest problem bo kompletnie nie rozumiem?


Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Nie wiem jak Ty, ale ja kupując coś robię to świadomie i sądzę, że większość osób również robi świadome zakupy. Co do samego sklepu to moja opinia o nim jest pozytywna. Zdarzyło się, iż dostałem paczkę zanim za nią zapłaciłem. Zdarzyło się raz, że dostałem wędkę inną niż zamówiłem, ale po telefonie do sklepu następnego dnia był kurier z właściwą wędką. 
Pozdrawiam
Mirek

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 765
  • Reputacja: 1989
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #3503 dnia: 04.01.2020, 09:04 »
To po co te siatki rabatowe i po co mydlenie Nam oczu że jacy to My jesteśmy doceniani jako ich stali klienci???? Odpowiem.... Może dlatego że Polak lubi być całe życie oszukiwany i dobrze się z tym czuje :)

Ja bym inaczej na to spojrzał :) Polak chce najtaniej, najmniejszym kosztem, kombinuje jak koń pod górę. I ma lepiej? Wystarczy zerknąć na wody PZW. Tak właśnie wygląda całość, jak się chce tanio, bez kontroli, aby nam 'było dobrze'. Polski wędkarz miał super, bo za małą kasę miał dostęp do wielu wód, nad którymi nie musiał robić nic, wystarczyło zapłacić małą składkę. Teraz są tego efekty - bezrybie :)

Pracowałem w handlu i wiem czym jest oferowanie niskich cen (w następstwie wojna cenowa). Nikt na tym nie korzysta, traci na tym sam klient, bo ma coraz gorszą obsługę, słabszy wybór. Niskie ceny uderzają tez mocno w producenta, on też mniej zarabia. Często więc zamiast szukania nowych rozwiązań, idzie się w klepanie tanizny, na modłę chińską. Zawsze schemat jest ten sam. Sklep X ma ceny normalne, więc sklep Y obniża je, aby zdobyc klientów. Po czasie sklep X sam obniża ceny, Y jest znów droższy, po czym znowu wszystko się powtarza. Po pewnym czasie sklepy nie mają kasy aby płacić za towar, bo niska marża sprawia, że nie zarabiają wcale więcej, pomimo iż mają klientów. Odchodzą dobrzy pracownicy, znający się na sprzęcie, przychodzą niedoświadczeni, często nie nadający się do handlu. Następują zatory, problemy z reklamacjami itd. Producenci słyszą, że na ich towarze się nie da zarobić, i często sklepy zrywają współpracę, nie płacąc. Klient nie ma więc serwisu, kontakt z producentem się kończy, trzeba jechać do innego miasta i tak dalej... Sklepy X i Y mają problemy, grozi im zamknięcie...

Dlatego uważam, że Drapieżnik robi dobrze, bo nie niszczy rynku, oferuje za to niespotykaną jak na polskie warunki obsługę. DLa tych co nie pamiętają - był taki sklep Gozdawa, z chamskim właścicielem. Wiele rzeczy było tam bardzo tanich :) Czy ten sklep jeszcze istnieje? 

Miejmy więc szerszy obraz. Jako klienci mamy być zadowoleni, nie zaś kupić jak najtaniej. Drapieżnik nie jest wcale drogi, trzyma po prostu ceny na pewnym poziomie,. Ma natomiast potężną ofertę, cały czas, szybkie dostawy, serwis. Tego wszystkiego nie da się utrzymać obniżając ceny.

Czy dla nas najważniejsza jest jak najniższa cena? Aby kupić zanętę 2 zeta taniej? Jasne, że jest to faktor znaczący. Nie naciskajmy jednak aby sklepy schodziły tu ze swej marży, jak mamy lepszą ofertę, to ją wybierzmy. Jednak nie sugerujmy, że niskie ceny to podstawa, wg mnie tak nie jest. Sporo firm, co oferuje super okazje, ma dany towar od producenta przez krótki okres czasu tylko, wiele wyprzedaje go po cenach zakupu, bo ma problem z płatnościami. Nie mają kasy na normalną obsługę (pracowników trzeba zwolnić, przynajmniej część), często więc są pomyłki w zamówieniach, braki, potem reklamacje, walka o własne prawa. Patrz Gozdawa :) Tego chcecie?
Lucjan

Offline Majki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 017
  • Reputacja: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #3504 dnia: 04.01.2020, 09:10 »
Jeśli ktoś narzeka na drożyznę niech zainwestuje w smarta na allegro. ;D
zwroty bezproblemowe, teraz doszli kurierzy jeszcze same plusy ;)

Chub

  • Gość
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #3505 dnia: 04.01.2020, 09:47 »
Ta dyskusja wraca jak bumerang a na końcu i tak każdy zostaje przy swoim. Już kilka razy pisałem ile kosztuje posiadanie pewnych firm, pracownikom trzeba zapłacić, czynsze, sponsoringi zawodów itp i jeszcze trzeba na tym zarobić. Czy te inne tańsze sklepy robią dokładnie to co D ? Pomijając sponsoring miałem okazje robić zakupy w innych i mnie się odechciało i nie czuje się oszukiwany bo chyba widziały gały co brały ?? Wielu by pewnych rzeczy nie napisało gdyby popracowali w handlu albo mieli taki sklep albo jakaś firmę bo  nie zdają sobie sprawy ile to wszystko kosztuje żeby utrzymać taki stan jak jest.

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 608
  • Reputacja: 1987
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #3506 dnia: 04.01.2020, 09:54 »
Też tego nie rozumiem. Jeśli jem w restauracji dnie za 40 zł, to nie narzekam, że w obskurnej knajpie to samo mogę zjeść za 15-20. Jeśli jadę na wakacje i płacę za pokój przykładowo 100 zł za dobę, bo podoba mi się jego standard, to nie narzekam, że obok jest niższy standard za 50 zł za dobę.

Ale jak w jednym sklepie jest coś drożej niż w innym, to ludzie narzekają, jakby ktoś ich zmuszał, żeby w nim kupowali. A kupują tam, bo jest lepsza obsługa czy patrzą na inne płynące z tego korzyści. W każdej innej dziedzinie życia to normalne, że wyższa jakość obsługi kosztuje, a przy zakupach internetowych ma być wszystko tip-top i cena jak u Mietka handlującego z piwnicy :facepalm:

Edit: Aha, i jeszcze kwestia tego, o czym wspomniał Luk powyżej. W dojrzałych gospodarkach rynkowych firmy już dawno zauważyły, że walka o klienta jak najniższą ceną kończy się katastrofą dla wszystkich zainteresowanych. Teraz walczą jakością usług. Drapieżnik na liczbę klientów raczej nie narzeka, a myślę, że naprawdę tylko nikły ich odsetek nie zdaje sobie sprawy, że gdzie indziej jest taniej.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 276
  • Reputacja: 548
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #3507 dnia: 04.01.2020, 10:08 »
Mostek :thumbup:

Ja tylko dodam że tak szeroki asortyment to jak dla mnie największy plus. Wchodzę, kupuje wszystko co potrzebuje, od A do Z i wychodzę. Nie bujam się po kilkunastu sklepach kompletujac po jednym przedmiocie...

Swoja droga tylko pytanko, czy Garbolino znika z Drapieżnika? Bardzo byłoby szkoda, a widzę że brak nowego asortymentu...
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 276
  • Reputacja: 548
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #3508 dnia: 04.01.2020, 10:44 »
Wspomnę w kontekście Drapieżnika jeszcze o dwóch sytuacjach którymi kupili mnie na dobre. Pisałem już o tym ale wspomnę jeszcze raz.

Pierwsza historia to sytuacja gdy moja paczka trafiła do Będzina i okazało się, że nie ma kto jej mi dostarczyć bo kurier obsługujący mój rejon jest chory. Zaproponowali mi bym skoczył osobiście po tą paczkę a oni oddadzą mi za paliwo w obie strony. 50 złotych. Po prostu wzięli na garba to co zawalił kurier. Oczywiście, nie skorzystałem z ich propozycji bo byłoby mi głupio wyciągać rękę po kase od nich.

Druga to kompletowanie krzesła Cuzo. Byłem zielony jak trawa, nic nie wiedziałem, napisałem im jaki mam budżet i jak ma wyglądać. Wspólnymi siłami zrobiliśmy projekt z osprzętem który wyniósł mnie 200 złotych mniej niż górna granica mojego budżetu! Nie było żadnego wyciskania kitu, sugerowania czegos droższego... Pełna profeska, z szacunkiem do pieniędzy klienta.

Poza tym sciagali mi wędkę na życzenie której nie mieli, doradzali wielokrotnie przy zakupie, rezerwowali towar, wysyłali gratisy, prezenty świąteczne...

Ktoś zna taki drugi sklep?
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Chub

  • Gość
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #3509 dnia: 04.01.2020, 10:49 »
To są takie opowieści jak „Panie opuścisz Pan bo tam kawałek wcześniej mają taniej ?”
To czemu tam nie kupił tylko tu narzeka ?
Bo liczy, że jak tu ponarzeka to będzie miał taniej , będzie prezent na Święta i gratis do każdego zamówienia no i wiadomo obsługa na obecnym poziomie :P