Autor Wątek: Kupiliśmy  (Przeczytany 3893429 razy)

elvis77

  • Gość
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #2295 dnia: 22.07.2015, 22:40 »
@Druid jak ta 2jka się namacza ? da radę bez podsuszaczy do method feedera ? jaks cena ?
trochę mi na źródło-pochodne jak meusy/profess wygląda
Chwilę się dzisiaj pobawiłem z 2mm pelletem ze Stalomax-u. Daję się go przyrządzić na"czysto",ale trzeba go nawilżać stopniowo. I jest ok. Ewentualnie trochę spryskać jak swoje odstoi. Na początku strasznie się klei. Tak samo jak się go zaleje i później źle odsączy. Robi się ciężki i się skleja. Dlatego staram się nie mieszać kilku różnych firm,szczególnie jeśli mam z nimi pierwszy raz do czynienia. Lepiej je rozrobić osobno i później wymierzać.

Offline Chaotic

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 662
  • Reputacja: 101
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #2296 dnia: 22.07.2015, 23:20 »
Deniel czyli stalomax=profess=meus - czyli pellety do klasycznej metody (nie method feedera)

ja byłem do meusa nastawiony bardzo negatywnie (czemu dalęm upust w wątku o meusia)- ale w sumie dokupię jeszcze pare kg- bo się z nim zaprzyjaźniłem (z przymusu- kupiłem w ciemno 3kg) - przydaje się do doklejania zarówno suchej zanęty (przemoczony) jak i klasycznych pelletów do metody - na glębszą wodę (udział do 20%) się spisuje bo ogranicza mi zużycie lianta/ klejów spożywczych (i od ostatnich jest bardziej przwidywalny i powtarzalny)

edyta - (piłem i kiepsko mi idize pisanie)
 
 
Pozdrawiam
Olo


elvis77

  • Gość
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #2297 dnia: 22.07.2015, 23:46 »
Żeby go zastosować do method pellet,ciężko będzie uzyskać odpowiednią wilgotność. Jest dość niestabilny. Podejrzewam,że większość tych pelletów ma podobne właściwości. Sa jeszcze od TB,Boland,Gut-mix,Master...coś tam. Jest już kilka firm. To wygląda nie na pellet,a na granulat paszowy. Stąd inna jest jego konsystencja i przede wszystkim skład. Tak jak zauważyłeś może służyć jako atrakcyjny dodatek zapachowo- smakowy.
Jednak moja wiedza jest marna. To tylko przypuszczenia i krótka analiza. Zbyt małe doświadczenie.

Offline Chaotic

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 662
  • Reputacja: 101
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #2298 dnia: 22.07.2015, 23:54 »
Samodzielnie - bez kombinacji (wielkrotne domacazanie) - udało mi siego przygotować wyłącznie - po ok 40 skundowym namoczeniu, odsączeniu i pozostawneiu na ok godzinę ... niestety temperatura i wilgotność powietrza odgrywa tu zbyt dużą rolę i cięzko o powtarzalność

Przy tej cenie (ok 15zł za kg) imo szkoda zachodu (lorpio mozna dostac za 11zł za 700g) tymbardziej - że tu smak jest wymuszany, przy klasycznym pelecie (neutralnym) - łatwiej osągnąć aktualnei oczekiwany aromat - syropowaniem
Pozdrawiam
Olo


elvis77

  • Gość
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #2299 dnia: 23.07.2015, 00:05 »
samodzielnie - bez kombinacji (wielkrotne domacazanie) - udało mi siego przygotować wyłącznie - po ok 40 skundowym namoczeniu, odsączeniu i pozostawneiu na ok godzinę ... niestety temperatura i wilgotność powietrza odgrywa tu zbyt dużą rolę i cięzko o powtarzalność

przy tej cenie (ok 15zł za kg) imo szkoda zachodu (lorpio mozna dostac za 11zł za 700g) tymbardziej - że tu smak jest wymuszany, przy klasycznym pelecie (neutralnym) - łatwiej osągnąć aktualnei oczekiwany aromat - syropowaniem
Dokładnie.
A w "najgorszym" wypadku kupić coś markowego.Kwestia 5-10zł/kg.

Offline Robert_X

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 521
  • Reputacja: 12
  • Płeć: Mężczyzna
  • Złów i wypuść, urośnie...
  • Lokalizacja: Zamojszczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #2300 dnia: 23.07.2015, 20:29 »
Odebrałem dzisiaj swoje zamówienie , Zanęta Sonubaits Match Method Mix , przypony Drennana , dumbelsy i yum yum-y .Niestety yum yum-y wyglądają w połowie jak paprykarz szczeciński , pudełeczko uległo uszkodzeniu mimo że paczuszka nieuszkodzona z zewnątrz , za mało zamówiłem , i ledwo wlazły do małego pudełka ;) , sprzedawca zadeklarował dosłanie albo dokładkę przy następnym zamówieniu.
Także róbcie większe zamówienia :)

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #2301 dnia: 23.07.2015, 21:39 »
Co do Meus- Progress  to sam go posiadam i dokładnie jest to wyzwanie! ja po kilku sesyjkach podchodzę do maczam go niezmiernie delikatnie i stopniowo. Mi sie sprawdza jako niby jeszcze twardy ( stuka w naczynie). Jak się przemoczy to właściwie kulką można kogoś uszkodzić i zatrzyma kształt! 8)
Arek

elvis77

  • Gość
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #2302 dnia: 23.07.2015, 23:15 »
Co do Meus- Progress  to sam go posiadam i dokładnie jest to wyzwanie! ja po kilku sesyjkach podchodzę do maczam go niezmiernie delikatnie i stopniowo. Mi sie sprawdza jako niby jeszcze twardy ( stuka w naczynie). Jak się przemoczy to właściwie kulką można kogoś uszkodzić i zatrzyma kształt! 8)
A już się bałem,że to ja coś robię nie tak. Zwykłe pellety wymagają raczej stopniowego namaczania,a nie zalewania. No i dość długo muszą dochodzić.
Z dostępnych Polskich chyba tylko Lorpio jest dość stabilny,ale głównie dlatego,że jest neutralny w zapachu. Pozostałe to tak jak pisałem są granulatami paszowymi.

Ryba1987

  • Gość
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #2303 dnia: 24.07.2015, 21:45 »
Dziś z ciekawości wziąłem niewielką ilość tego pelletu od stalomaxu (bo kupiłem po kilogramie z każdego rodzaju - zimą było ich 5 teraz ponoć więcej..). Akurat trafiło na morwę, wziąłem niewielkie opakowanie do kanapek kiedyś z zupkami knorr'a dawali, wsypałem ich tak ze 100 gram nie więcej (2mm do  tego jeszcze garść halibutowych 2mm), zalałem to wodą zmieszaną z melasą (woda na styk z powierzchnią pelletów). Pojechałem nad wodę i po jakiś 3 godzinach (zapomniałem o nich całkowicie bo miałem normalną zanętę) otworzyłem pojemniczek i ukazał się pięknie zrobiony pellecik - z poczatku był o konsystencji gumy ale jak trochę je przemieszałem to kleił się lepiej od lorpio/bolanda i kilku jeszcze firm które mam ale ich nie pamiętam :) Z ciekawości jak to i czy w ogóle pracuje wrzuciłem do pudełeczką z wodą i .. pieknie się obsypuje praktycznie jak lorpio i co więcej pięknie smuży kolorem w wodzie tworząc chmurę nad nim samym.. korda goo to to nie jest ale zawsze coś :) Leszczyki ładnie pobierały. Jutro będę robił próby co i jak z namaczaniem może dojde do "wprawy" ;) W sumie to mnie bardzo zainspirował 11zł/kg zamiast 15zł/700 gram lorpio to raz a dwa że pięknie smuży, jedyną wadą to to że się bardzo kleji i w sumie przez to się do nich wiosną zraziłem, czas się przeprosić i jak typowy polak pokombinować :P

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 624
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #2304 dnia: 24.07.2015, 23:54 »
Michał ciekawy eksperyment przeprowadziłeś przez przypadek. ???  Osobiście żadnego pelletu tak długo nie moczyłem, ale co do kleistości to uważam, że jest za to odpowiedzialna Melasa, którą dodałeś.
Robert

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 543
  • Reputacja: 1981
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #2305 dnia: 25.07.2015, 07:45 »
Ja lorpio kupuję za 11, a meusy za 15/kg raz kupiłem 4 zapachy i jak na razie zawsze mi to ryby straszyło zamiast nęcić...
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Ostap

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 398
  • Reputacja: 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chciałeś Panią? Zapie.... na nią!
  • Lokalizacja: Wuwua
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #2306 dnia: 25.07.2015, 11:27 »
Pyszna





Łukasz
 
Mazovia Fishing Team

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 543
  • Reputacja: 1981
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #2307 dnia: 25.07.2015, 12:53 »
Zroluj z tego kulki czekoladowo-konopne, Sonu by się nie powstydziło ;)
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Ostap

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 398
  • Reputacja: 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chciałeś Panią? Zapie.... na nią!
  • Lokalizacja: Wuwua
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #2308 dnia: 25.07.2015, 14:06 »
To na karpia




Łukasz
 
Mazovia Fishing Team

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 624
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #2309 dnia: 25.07.2015, 19:53 »
To na karpia
Lepiej  :-X ;)
Robert