Autor Wątek: Bankowe konto osobiste za free, albo prawie za free...  (Przeczytany 2144 razy)

Offline Tetley

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 432
  • Reputacja: 26
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: RMI
  • Ulubione metody: method feeder
Cześć,

Zmuszony jestem założyć ROR, tzn , kolejny ROR.

Może ktoś z Was analizował ostatnio oferty banków w zakresie :
bezpłatne prowadzenia konta
bezpłatna karta debetowa
bezpłatne przelewy
bezpłatne bankomaty
no i możliwe płatności mobilne.

Tak wiem, że są porównywarki w necie, ale są tam tylko główne warunki, a do szczegółów dochodzi się dopiero przy zakładaniu konta.

Może trenowaliście te poszukiwania i zakładaliście konto osobiste w ostatnim miesiącu?
Pozdrawiam

Robert

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 517
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Bankowe konto osobiste za free, albo prawie za free...
« Odpowiedź #1 dnia: 16.07.2023, 15:02 »
Ja mam w Credit Agricole. Wszystko mam za darmo, jeśli wpływa na konto 500 czy 1000 miesięcznie. Albo jeśli tyle płacę kartą. Nie pamiętam. Mieści się to na luzie w normalnym użytkowaniu konta i dupy sobie tym nie zwracam.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Fisherman

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 594
  • Reputacja: 42
  • Lokalizacja: Garwolin
Odp: Bankowe konto osobiste za free, albo prawie za free...
« Odpowiedź #2 dnia: 16.07.2023, 15:17 »
Milenium bank konto 360, bezpłatne jeśli:
Masz wpłatę 1000 zł i wykonasz 5 płatności kartą

Offline Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 827
  • Reputacja: 309
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Bankowe konto osobiste za free, albo prawie za free...
« Odpowiedź #3 dnia: 16.07.2023, 15:38 »
Mam konto w ING. Teraz popatrzyłem w historię rachunku za zeszły miesiąc. Okazuje się, że nie płacę nic za prowadzenie rachunku, przelewy internetowe za darmo, płatności kartą za darmo, wypłaty z sieci Planet Cash za darmo. Wiem że są "bliki-sriki" i inne płatności, jestem jednak przewrażliwiony i płacę albo gotówką, albo kartą. Żadnych płatności zbliżeniowych, telefonem czy też innych "eksperymentów". W maju jedynymi płatnościami, którymi pobrał mi bank to ubezpieczenie karty (chyba 6 zł) oraz podatek od odsetek na koncie oszczędnościowym - ale to każdy płaci podatek belki (celowo z małych liter, nie poprawiać).
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 000
  • Reputacja: 259
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Bankowe konto osobiste za free, albo prawie za free...
« Odpowiedź #4 dnia: 16.07.2023, 15:40 »
Jedyny bank który jest totalnie free to Nest bank. Mam tam konto, nie wymagają żadnych wpłat czy transakcji żeby konto było darmowe ma blik w aplikacji, android pat i inne bajery. Większość banków na darmowe konta jeśli zrobisz jakieś tam operacje (wpłaty, ilość transakcji itp.).

Offline Tetley

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 432
  • Reputacja: 26
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: RMI
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Bankowe konto osobiste za free, albo prawie za free...
« Odpowiedź #5 dnia: 16.07.2023, 17:04 »
Credit i Nest wymagają wpływów na konto w kwocie chyba minimum 1000 zł.

Z tego co wyczytałem, to nie woła o wpłatę co miesięczną Millennium, Santander i Citi Bank.

Mogę lokować na tym koncie nawet większe kwoty, ale nie co miesiąc.

Ktoś z Was używa konta w którymś w/w banków?
Jesteście zadowoleni z warunków i aplikacji?

Pozdrawiam

Robert

Offline Fisherman

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 594
  • Reputacja: 42
  • Lokalizacja: Garwolin
Odp: Bankowe konto osobiste za free, albo prawie za free...
« Odpowiedź #6 dnia: 16.07.2023, 17:42 »
Ja dopiero zacząłem Milenium pierwszy miesiąc, z tego co wiem to wymagają 1000 zł i 5 transakcji.

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 436
  • Reputacja: 351
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Bankowe konto osobiste za free, albo prawie za free...
« Odpowiedź #7 dnia: 16.07.2023, 20:23 »
Mam w Citibanku od lat, ale moje konto nie jest darmowe - 7 pln za prowadzenie ściągają, plus chyba jeszcze 3 pln za opcję wpłat gotówkowych. Ale nowe konta mogą zakładać na innych warunkach, więc trzeba sprawdzić. Aplikacja ok, przy czym ja już jestem przyzwyczajony, więc może czegoś nie widzę - słyszałem narzekania, że trochę przestarzała. W każdym razie blik jest, można konto podpiąć pod płatności telefonem. Największy minus: Citi kończy z działalnością detaliczną w Polsce. Zapowiedzieli to już chyba ze 2 lata temu, na razie ciągle są i oferują nowe konta, ale trzeba się liczyć z tym, że prędzej czy później komuś ten biznes sprzedadzą.
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 517
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Bankowe konto osobiste za free, albo prawie za free...
« Odpowiedź #8 dnia: 16.07.2023, 20:38 »
Mam w Citibanku od lat, ale moje konto nie jest darmowe - 7 pln za prowadzenie ściągają, plus chyba jeszcze 3 pln za opcję wpłat gotówkowych. Ale nowe konta mogą zakładać na innych warunkach, więc trzeba sprawdzić. Aplikacja ok, przy czym ja już jestem przyzwyczajony, więc może czegoś nie widzę - słyszałem narzekania, że trochę przestarzała. W każdym razie blik jest, można konto podpiąć pod płatności telefonem. Największy minus: Citi kończy z działalnością detaliczną w Polsce. Zapowiedzieli to już chyba ze 2 lata temu, na razie ciągle są i oferują nowe konta, ale trzeba się liczyć z tym, że prędzej czy później komuś ten biznes sprzedadzą.

Podsumowując - same minusy :D
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline elwood

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 928
  • Reputacja: 272
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Bankowe konto osobiste za free, albo prawie za free...
« Odpowiedź #9 dnia: 16.07.2023, 20:51 »
Od lat mam mbank. Szczerze mówiąc, nie chce mi się rozkminiać, ile kosztuje. Nie zauważam tego kosztu, więc pewnie jest pomijalny. Mój czas też kosztuje. Dopóki bank robi co do niego należy (płatności itp) + nie muszę do niego chodzić tylko wszystko załatwiam na telefon albo internet, jest gites. :facepalm:
Z pozdrowieniami - Marcin

Offline katystopej

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 869
  • Reputacja: 333
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rafał
  • Lokalizacja: Mysłowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Bankowe konto osobiste za free, albo prawie za free...
« Odpowiedź #10 dnia: 16.07.2023, 20:58 »
Ja mam już 18 rok konto w ing, chyba nie mam tam żadnych opłat, a jeśli nawet to jakieś znikome. Apka jest imho doskonała, płatności zbliżeniowe bezpośrednio w google pay - w millenium np trzeba było jeszcze nie dawno aktywować urządzenie chyba bezpośrednio w banku - konto walutowe bezpośrednio na moim koncie - euro, dolar i funt brytyjski.
Dzierżno uzależnia

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 436
  • Reputacja: 351
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Bankowe konto osobiste za free, albo prawie za free...
« Odpowiedź #11 dnia: 16.07.2023, 21:11 »
Podsumowując - same minusy :D
Toteż nie polecam zakładać, głównie jednak ze względu na niepewną przyszłość :) W codziennym użytkowaniu jest ok, od 25 lat korzystam i zero awarii, a opłaty - nie ma co się oszukiwać, bank zawsze przy jakiejś okazji na tobie zarobi.
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 340
  • Reputacja: 608
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Bankowe konto osobiste za free, albo prawie za free...
« Odpowiedź #12 dnia: 16.07.2023, 22:33 »
Od lat mam Credit Agricole. Zakładane jeszcze w Lukas Bank. Generalnie bezpłatne, wypłaty z wszystkich bankomatów za free. Jedyne, co płacę, to miesięcznie 4,99 za utrzymanie karty debetowej i 1,99 PAKIET Pomoc Techniczna za kartę. To moje podstawowe konto, więc wymagane wpływy i płatności kartą, dla utrzymania braku dodatkowych opłat są.
Drugie, awaryjne konto mam w mBank, kiedyś były dobre przeliczniki walut przy wypłatach z bankomatów w innych krajach. Nie wiem, czy nadal jest to tak samo korzystne.
Też podstawowe usługi są bezpłatne, darmowe wypłaty we wszystkich bankomatach. Trzeba jednak pamiętać, żeby zapłacić kartą przynajmniej 350 zł w miesiącu, inaczej wejdzie opłata 10 zł za kartę.
Pozdrawiam,
Tomek