Autor Wątek: Społeczna Straż Rybacka a Państwowa Straż Rybacka - uprawnienia c.d.  (Przeczytany 44442 razy)

Offline kALesiak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 638
  • Reputacja: 86
  • Płeć: Mężczyzna
W rezultacie czytania tego wątku, taka refleksja mi się nasunęła. Już dawno mówiło się, że każdy Polak najlepiej zna się na polityce (bo wie, jak powinna być urządzona nasza ojczyzna i każda inna też). Myślę, że także każdy najlepiej zna się na prawie (każdy bowiem umie najlepiej i bez wątpliwości dać wykładnię obowiązujących przepisów). Każdy jest najlepszym historykiem (ponieważ ma niepowątpiewalne przekonanie o słuszności swojej interpretacji dziejów). Każdy jest najlepszym lekarzem (bo każdy wie najlepiej, co mu dolega). Każdy jest najlepszym logikiem (bo każdy jest w sposób oczywisty przeświadczony, że jego tok rozumowania jest bezbłędny). Każdy jest najlepszym matematykiem (bo w sposób oczywisty potrafi najlepiej liczyć). Każdy jest najlepszym ekonomistą (każdy bowiem bez cienia wątpliwości potrafi wskazać, jak powinny kształtować się sprawy produkcji, dystrybucji i konsumpcji dóbr). Każdy jest najlepszym filozofem (bo każdy najlepiej wie, jak najlepiej należy żyć). Każdy jest najlepszym językoznawcą (bo każdy w sposób niezawodnie poprawny się wypowiada – a gdyby nawet nie, to i tak nic nie szkodzi). Każdy jest najlepszym psychologiem (gdyż bez cienia wątpliwości wie, co w duszy innemu gra).

Dziwne to w narodzie.

Trzeba jeszcze dodać, że każdy z nas jest wyjątkowy. Nie na "swój sposób", tylko definicyjnie, bezwzględnie.

Przecież każdemu z nas dentysta powiedział kiedyś, że nigdy w życiu, a gość pracuje w tym zawodzie od trzydziestu pięciu lat, nie widział tak wielkiego korzenia. Potwór rozrośnięty w przełyku! Każdy z nas ma tak wyjątkowo cienkie żyły, że pielęgniarki, które pobierają krew do badań, dopinają swego dopiero po pięćdziesiątej próbie nakłucia - po trzech godzinach męczarnii. Każdy fryzjer patrzy z rozdziawioną gębą na okrutnie stępione nożyczki, oczywiście stępione naszymi wyjątkowo grubymi i twardymi włosami. Japońska stal sezonowana pięćset lat w moczu chłopców poddaje się niczym plastelina. O tym, że każdy z nas tworzył w podstawówce klasę wyjątkowych ananasów, jajcarzy i nieprzeciętnych modeli - raczej nie trzeba nikogo przekonywać, bo to truizm, fakt do dziś przywoływany i potwierdzany opowieściami tych, którzy przeżyli (a niewielu z nich przeżyło, bo żyli na krawędzi - jak w czasach szkolnych). Można jedynie dodać, że babka od matmy była największą małpą na świecie. No i ta od fizy. Jak "kasujemy" samochody, to tak dramatycznie, że policjant łapie się za głowę i się dziwi, jak my to przeżyliśmy - oczywiście on nigdy w życiu nie widział czegoś podobnego. No, kurna, cud! Wyjątkowy naród. Naród Rochów, którzy w młodych latach zwiedzili pół świata (pieszo!), widząc na własne oczy i Ostrą Bramę, i święty obraz w Częstochowie. A wszystko po to, żeby żyło się lepiej. Wszystkim.

Panowie, to nie było celne. To było prosto w jajo. Piękne! ;D  :thumbup:

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 732
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Selektor niestety ale napisałeś nieprawdę :D
Pierwszy raz Sąd pouczył by JK aby zachowywał się poprawnie bo nie jest z kolegami na rybach
Drugi raz nałożył by karę porządkową 200 zł
Trzecim razem nałożył karę 1000 zł
Za czwartym po słowach "palancie " Sąd orzeka 7 dni aresztu wzywa Policję Sądową i JK odpoczywa na koszt podatnika w Areszcie .
Reszta się zgadza :)
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
Panowie, a może by tak każdy po prostu przestrzegał i przepisów, i zasad bycia uprzejmym, uczynnym człowiekiem? Kontrole by przebiegały w przyjemniejszej atmosferze, nad wodą byłoby lepiej, i nie trzeba by marnować klawiatury na wojny internetowe...

Wymagajmy najpierw od siebie i bądźmy po prostu ludzmi...

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 579
  • Reputacja: 1985
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Koniu, ten argument padł już tu kilka razy. I nic.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

MrProper

  • Gość
Selektor niestety ale napisałeś nieprawdę :D
Pierwszy raz Sąd pouczył by JK aby zachowywał się poprawnie bo nie jest z kolegami na rybach
Drugi raz nałożył by karę porządkową 200 zł
Trzecim razem nałożył karę 1000 zł
Za czwartym po słowach "palancie " Sąd orzeka 7 dni aresztu wzywa Policję Sądową i JK odpoczywa na koszt podatnika w Areszcie .
Reszta się zgadza :)


Ale ja sie nie zgadzam!!!!
Na "mój" koszt ??!!!

Do roboty a nie na odpoczynek :P

Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
Koniu, ten argument padł już tu kilka razy. I nic.
I dobrze. Jeśli będzie się go powtarzać to może w końcu dotrze. Inaczej przekaz zostanie zdominowany przez plucie na siebie żółcią.

Offline Wiśnia

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 386
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź/Toruń
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Jadę samochodem, mam włączony rejestrator, ktoś zajeżdża mi drogę, wina jednoznaczna - sąd nie ma wątpliwości (nagranie) - mandat.

Ta sama sytuacja ale kamera rejestruje wizerunek sprawcy ... zostaje pozwany i osądzony za niezgodne z prawem uwiecznienie wizerunku ?? ... Proszę Was ... Pyza rejestruje swoje wyprawy bez cięć (prawie), powiedzmy że jego kamera rejestruje osobę wylewającą coś z beczki do rzeki, ok - idzie i składa zeznania, tworzony jest portret pamięciowy ... nie ... Policja korzysta z nagrania.

Strażnik SSR z kamerą na czapce pod warunkiem że nie upublicznia (przedstawienie przed sądem to chyba nie upublicznienie) relacji zawsze będzie uniewinniony nawet jeżeli ktoś wyrazi sprzeciw.

Cieszyłem się z faktu, że kwestie polityczne zostały wyeliminowane z forum, teraz chciałbym kolejny filtr na takie dyskusje ... to nic nie wnosi do tematu SSR/PSR i wielu innych.

Nie jestem osobą która wciągnie się w ten temat, ale nie uciekam od dyskusji, PW, możemy nawet przegadać noc przez telefon, boli mnie że wartościowi ludzie się policzkują w tak zwanym "necie" ...

btw potrafię obsługiwać google, dzięki temu zdiagnozowałem szereg chorób u siebie i rodziny ;-)

Offline JKarp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 386
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Legionowo
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Selektor niestety ale napisałeś nieprawdę :D
Pierwszy raz Sąd pouczył by JK aby zachowywał się poprawnie bo nie jest z kolegami na rybach
Drugi raz nałożył by karę porządkową 200 zł
Trzecim razem nałożył karę 1000 zł
Za czwartym po słowach "palancie " Sąd orzeka 7 dni aresztu wzywa Policję Sądową i JK odpoczywa na koszt podatnika w Areszcie .
Reszta się zgadza :)
Po piątym razie obudziłby Cię ciężki kac...
JK

Offline JKarp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 386
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Legionowo
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Koniu, ten argument padł już tu kilka razy. I nic.

A może by tak SSR i jej adwokaci przeczytali z Ustawy prawa i jej obowiązki ?
I wskazali na zapis pozwalający na filmowanie, fotografowanie i nagrywanie dźwieku?
JK

Offline JKarp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 386
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Legionowo
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Jadę samochodem, mam włączony rejestrator, ktoś zajeżdża mi drogę, wina jednoznaczna - sąd nie ma wątpliwości (nagranie) - mandat.

Ta sama sytuacja ale kamera rejestruje wizerunek sprawcy ... zostaje pozwany i osądzony za niezgodne z prawem uwiecznienie wizerunku ?? ... Proszę Was ... Pyza rejestruje swoje wyprawy bez cięć (prawie), powiedzmy że jego kamera rejestruje osobę wylewającą coś z beczki do rzeki, ok - idzie i składa zeznania, tworzony jest portret pamięciowy ... nie ... Policja korzysta z nagrania.

Strażnik SSR z kamerą na czapce pod warunkiem że nie upublicznia (przedstawienie przed sądem to chyba nie upublicznienie) relacji zawsze będzie uniewinniony nawet jeżeli ktoś wyrazi sprzeciw.

Cieszyłem się z faktu, że kwestie polityczne zostały wyeliminowane z forum, teraz chciałbym kolejny filtr na takie dyskusje ... to nic nie wnosi do tematu SSR/PSR i wielu innych.

Nie jestem osobą która wciągnie się w ten temat, ale nie uciekam od dyskusji, PW, możemy nawet przegadać noc przez telefon, boli mnie że wartościowi ludzie się policzkują w tak zwanym "necie" ...

btw potrafię obsługiwać google, dzięki temu zdiagnozowałem szereg chorób u siebie i rodziny ;-)
Sąd ? Policja a nie sąd.
Ustawa i zapisy o SSR- gdzie jest zapisana możliwość nagrywania?
Należy rozróżnić pana Nowka I strażnika SSR Nowaka.
Pan Nowak ma więcej praw niż pan Strażnik Nowak.
Pan strażnik Nowak ma Ustawę i tam są zawarte prawa SSR.

Ustawy jednoznacznie mówią kto ma prawo nagrywać. No popatrz, że ważnej SSR tam nie ma ...żal.pl ... A chcieliby tak dużo.
No wystąpcie do włąściwych władz o pozwolenie nagrywania. Nic nie stosi na przeszkodzie.
Jednak proszę pamiętać, że każdy kij am dwa końce.
JK

Offline Kereloth

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 955
  • Reputacja: 88
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Brodnica
  • Ulubione metody: method feeder
Ło losie ... normalnie witki opadają.

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 732
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Jadę samochodem, mam włączony rejestrator, ktoś zajeżdża mi drogę, wina jednoznaczna - sąd nie ma wątpliwości (nagranie) - mandat.

Ta sama sytuacja ale kamera rejestruje wizerunek sprawcy ... zostaje pozwany i osądzony za niezgodne z prawem uwiecznienie wizerunku ?? ... Proszę Was ... Pyza rejestruje swoje wyprawy bez cięć (prawie), powiedzmy że jego kamera rejestruje osobę wylewającą coś z beczki do rzeki, ok - idzie i składa zeznania, tworzony jest portret pamięciowy ... nie ... Policja korzysta z nagrania.

Strażnik SSR z kamerą na czapce pod warunkiem że nie upublicznia (przedstawienie przed sądem to chyba nie upublicznienie) relacji zawsze będzie uniewinniony nawet jeżeli ktoś wyrazi sprzeciw.

Cieszyłem się z faktu, że kwestie polityczne zostały wyeliminowane z forum, teraz chciałbym kolejny filtr na takie dyskusje ... to nic nie wnosi do tematu SSR/PSR i wielu innych.

Nie jestem osobą która wciągnie się w ten temat, ale nie uciekam od dyskusji, PW, możemy nawet przegadać noc przez telefon, boli mnie że wartościowi ludzie się policzkują w tak zwanym "necie" ...

btw potrafię obsługiwać google, dzięki temu zdiagnozowałem szereg chorób u siebie i rodziny ;-)
Sąd ? Policja a nie sąd.
Ustawa i zapisy o SSR- gdzie jest zapisana możliwość nagrywania?
Należy rozróżnić pana Nowka I strażnika SSR Nowaka.
Pan Nowak ma więcej praw niż pan Strażnik Nowak.
Pan strażnik Nowak ma Ustawę i tam są zawarte prawa SSR.

Ustawy jednoznacznie mówią kto ma prawo nagrywać. No popatrz, że ważnej SSR tam nie ma ...żal.pl ... A chcieliby tak dużo.
No wystąpcie do włąściwych władz o pozwolenie nagrywania. Nic nie stosi na przeszkodzie.
Jednak proszę pamiętać, że każdy kij am dwa końce.
JK

-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline Mati C

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 915
  • Reputacja: 68
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Irlandia
  • Ulubione metody: feeder
JK a może bądź tak łaskawy i wszystkim, tym za i tym przeciwko pokaż przepis, który zabrania SSR filmowania, rejestracji dźwięku etc. Myślę że ludzie już dość błądzili i wyprowadzisz nas wszystkich z błędu i jednocześnie zakończysz tą dyskusję.

MrProper

  • Gość

Offline JKarp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 386
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Legionowo
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
JK a może bądź tak łaskawy i wszystkim, tym za i tym przeciwko pokaż przepis, który zabrania SSR filmowania, rejestracji dźwięku etc. Myślę że ludzie już dość błądzili i wyprowadzisz nas wszystkich z błędu i jednocześnie zakończysz tą dyskusję.
Urzędnik ma działać zgodnie z prawem i w jego granicach. Urzędnik nie stosuje zasady " co jest zabronione jest dozwolone". To się nazywa kompetencje.
Wystarczy czy zacytować prawa z Ustawy?
JK