Autor Wątek: Polityka Ekologiczna Państwa 2030 (rządowy dokument)  (Przeczytany 64004 razy)

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Polityka Ekologiczna Państwa 2030 (rządowy dokument)
« Odpowiedź #135 dnia: 17.11.2019, 20:05 »
Myśliwi to dopiero mają skuteczny lobbing. Pani prezes klubu Dian w Polskim Związku Łowieckim została przewodniczącą sejmowej komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa. To się nazywa lobbing. Nie to co u nas gumofilców :P Choć i tu niedługo prezesem wszystkich gumofilców zostanie myśliwy :P
Aha senackiej komisji też przewodzi myśliwy tym razem z PIS Z. Pupa.
Ha ... ha ...
Za mało w śród nas :
Lekarzy
Adwokatów
Sędziów
Polityków
Biznesmenów
.....
U nas pospolite ruszenie.

A to fakt. U nas nie ma tak hermetycznego grona do którego trudno jest się dostać. BTW w listopadowym numerze Wędkarskiego Świata jest wywiad ze zwycięzcą jakiś zawodów spinningowych w street fishing'u. Facet mówi tam, że cieszy go że społeczeństwo zaczyna postrzegać wędkarzy łowiących w miastach jako tych dbających o naturę, wypuszczających ryby i dobrze wyglądających   Jak to przeczytałem to naprawdę głęboko się uśmiechnąłem. A my tu na forum snujemy plany o jakiś zmianach prawa itp. itd. :P

Offline Stary Baca

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 552
  • Reputacja: 222
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Polityka Ekologiczna Państwa 2030 (rządowy dokument)
« Odpowiedź #136 dnia: 17.11.2019, 20:54 »
Cytuj

A to fakt. U nas nie ma tak hermetycznego grona do którego trudno jest się dostać. BTW w listopadowym numerze Wędkarskiego Świata jest wywiad ze zwycięzcą jakiś zawodów spinningowych w street fishing'u. Facet mówi tam, że cieszy go że społeczeństwo zaczyna postrzegać wędkarzy łowiących w miastach jako tych dbających o naturę, wypuszczających ryby i dobrze wyglądających   Jak to przeczytałem to naprawdę głęboko się uśmiechnąłem. A my tu na forum snujemy plany o jakiś zmianach prawa itp. itd. :P

Brakuje jeszcze: trzeźwych i kulturalnych (bez "wyrazów"i bez "hałasów") Niestety gumofilc jest w herbie PZW.

za fors.com.pl http://www.fors.com.pl/forum-wedkarskie/9-forum-ogolne/113676-je-suis-gumofilc?start=30



A z myśliwymi wyrośliśmy ze wspólnych korzeni:

https://lowiecpolski.info/gumofilce-w-kniei/

Stary Baca,
Otrzymałeś ostrzeżenie za zamieszczanie obraźliwych, nieprzyzwoitych treści. Proszę, zaniechaj tego i podporządkuj się regułom panującym na forum. W przeciwnym wypadku poczynimy dalsze kroki.
Pozdrawiamy. Załoga portalu Spławik i Grunt

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Polityka Ekologiczna Państwa 2030 (rządowy dokument)
« Odpowiedź #137 dnia: 17.11.2019, 21:10 »
Na facebooku jest wyświetlana taka opcja, która zwykle mocno rzuca się w oczy jak się wchodzi na swój profil, czyli "Osoby, które możesz znać". Jest to opcja, która pozwala nam dodać do znajomych osoby, które zwykle incognito odwiedzają twój profil. Po dokonaniu przez mnie wpisu tutaj na forum odnośnie tego, że kolejnym prezesem PZW zostanie myśliwy, pokazują mi się tam....... prawie sami reformatorzy z Zarządu Głównego PZW :) 

Nie powiem Wróżbita Maciej byłby ze mnie dumny :D Jeszcze tylko muszę opanować podstawy tarota, ale nie takie rzeczy w życiu się robiło ;D 

Offline Ninja

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 751
  • Reputacja: 43
  • Płeć: Mężczyzna
  • "Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach
  • Lokalizacja: Łask
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Polityka Ekologiczna Państwa 2030 (rządowy dokument)
« Odpowiedź #138 dnia: 18.11.2019, 05:18 »
Na facebooku jest wyświetlana taka opcja, która zwykle mocno rzuca się w oczy jak się wchodzi na swój profil, czyli "Osoby, które możesz znać". Jest to opcja, która pozwala nam dodać do znajomych osoby, które zwykle incognito odwiedzają twój profil. Po dokonaniu przez mnie wpisu tutaj na forum odnośnie tego, że kolejnym prezesem PZW zostanie myśliwy, pokazują mi się tam....... prawie sami reformatorzy z Zarządu Głównego PZW :) 

Nie powiem Wróżbita Maciej byłby ze mnie dumny :D Jeszcze tylko muszę opanować podstawy tarota, ale nie takie rzeczy w życiu się robiło ;D

Nie kojarzył bym Twojego wpisu tutaj z odwiedzinami na FB
Właśnie specjalnie wszedłem na FB w szukaj wpisałem selektor i nie specjalnie można Cię tam znaleźć

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Polityka Ekologiczna Państwa 2030 (rządowy dokument)
« Odpowiedź #139 dnia: 18.11.2019, 07:59 »
No w ten sposób to możesz szukać w nieskończoność :P Te osoby są na tej samej grupie co i ja jestem i zdarza im się tam wypowiadać, a mnie komentować pewne poczynania PZW. I raczej nie trudno jest nie zauważyć, że prezentuję tam te same treści co i tutaj na SiG.

Wracając do tematu wróci czy nie wróci do wody o to jest pytanie ;)

https://wiadomosci.wp.pl/joachim-brudzinski-chwali-sie-szczupakiem-wroci-do-jeziora-6447068191557761a

 

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 517
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Polityka Ekologiczna Państwa 2030 (rządowy dokument)
« Odpowiedź #140 dnia: 18.11.2019, 07:59 »
Przecież na fejsie nie musi być jako Selektor. A fejs już po IP identyfikuje, że ten jego użytkownik jako Selektor wypowiada się na forum SiG.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Polityka Ekologiczna Państwa 2030 (rządowy dokument)
« Odpowiedź #141 dnia: 18.11.2019, 07:59 »
A to fakt. U nas nie ma tak hermetycznego grona do którego trudno jest się dostać. BTW w listopadowym numerze Wędkarskiego Świata jest wywiad ze zwycięzcą jakiś zawodów spinningowych w street fishing'u. Facet mówi tam, że cieszy go że społeczeństwo zaczyna postrzegać wędkarzy łowiących w miastach jako tych dbających o naturę, wypuszczających ryby i dobrze wyglądających   Jak to przeczytałem to naprawdę głęboko się uśmiechnąłem. A my tu na forum snujemy plany o jakiś zmianach prawa itp. itd. :P

Wędkarstwo jakie tu reprezentujemy, czyli spławik i grunt, to domena klasy pracującej miast i wsi, dlatego trudno mówić o elitach. Co innego muszkarze :P

A co do tych od street fishingu, to  rzeczywiście pojawia się taka moda. Modne ciuszki, czyste rączki, superczułe wędeczki :) Ciekawe czy pojawi się tu jakaś głębsza ideologia?
Lucjan

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Polityka Ekologiczna Państwa 2030 (rządowy dokument)
« Odpowiedź #142 dnia: 18.11.2019, 08:14 »
Wędkarstwo ewoluuje. Wystarczy zobaczyć przez pryzmat promowanej przez Ciebie metody w czasach w których mało kto o niej w Polsce słyszał. Im więcej świadomych wędkarzy tym lepiej dla wód, więc nic tylko się cieszyć, że wędkarstwo nie kończy się na gumofilcach i wiaderku pełnym małym rybek.

Raz jeszcze wracając do tematu. Szansa dla PZW, przekleństwo dla wędkarzy

https://www.portalmorski.pl/rybolowstwo/43794-marek-sawicki-powinnismy-przylozyc-wieksza-wage-do-hodowli-ryb 

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Polityka Ekologiczna Państwa 2030 (rządowy dokument)
« Odpowiedź #143 dnia: 18.11.2019, 08:42 »
Jeżeli PSL gdzieś się pojawia, będzie naciskał na rybactwo śródlądowe. Nie dziwię się więc temu co mówi Sawicki, to przecież przedstawiciel 'chłopa' 8)

Ogólnie jednak jest dziwnie w Polsce, bo rozwój rybactwa śródlądowego powinien iść w parze z rozwojem wędkarstwa jak i turystyki wędkarskiej. Warunki jakoś tak się dziwnie ułożyły, że rozwój jednego to jakby hamowanie drugiego. Z jednej strony udowadnianie, że ziemia jest płaska przez naukowców z Olsztyna kładzie się tu cieniem (słabe wyniki rybaków oraz kiepskie wody państwa muszą być usprawiedliwione czymś, po to są kormorany, strefy beztlenowe i wędkarze), z drugiej u nas nic nie mże być robione w czysty sposób. Zawsze musi być jakaś grupa mająca w czymś interes. Tu jest nim lobby rybackie, któremu na rękę są np. wielkie zarybienia jakie się przeprowadza w Polsce.

Z drugiej strony Sawicki może reagować na kurczące się środki z EU jakie dostaną rybacy. Oznaczać to może, że trzeba będzie naprawdę przyjrzeć się zyskowności tej branży, nie zaś nastawiać na jak największe przechwytywanie unijnej kasy. I tu rybakom może być ciężko, bo wg mnie coraz mniej ludzi je ryby słodkowodne. Ludzie starsi lubią rybkę, coraz więcej młodych jednak jest bardzo wybrednych. Do tego idzie moda na 'zielone' i zachowanie ratujące nasza planetę, i wpisuje się w to zarzucenie jedzenia mięsa. Zieloni z racji zmian klimatycznych coraz częściej wygrywają mandaty do parlamentu i stanowią coraz silniejsze lobby. W UK wyraźnie mówi się o tym, że zrezygnowanie z jedzenia mięsa to dużo mniejsza emisja CO2 do atmosfery.

DLatego nie dziwi mnie, że rybacy i PZW biorą udział w targach kulinarnych. Lobby rybackie musi zadbać o promocję swych produktów. Będąc w Polsce nie zauważyłem aby ryby słodkowodne cieszyły się popularnością. Moi rodzice, Karoliny, moich znajomych nie kupują w ogóle takich ryb, wybierają ryby morskie jak już. Tylko karp ma zagwarantowany zbyt w grudniu :)
Lucjan

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Polityka Ekologiczna Państwa 2030 (rządowy dokument)
« Odpowiedź #144 dnia: 18.11.2019, 09:10 »
Moi rodzice, Karoliny, moich znajomych nie kupują w ogóle takich ryb, wybierają ryby morskie jak już. Tylko karp ma zagwarantowany zbyt w grudniu :)

O i to jest coś czego rybacy nigdy nie zmienią, bo o ile drapieżniki pochodzące z połowów sprzedają się dosłownie w jedną chwilę na potrzeby takiej gastronomii i różnego rodzaju hotelarsko-restauracyjnego biznesu, to już taki białoryb nie ma racji bytu w dzisiejszej świadomości konsumenckiej. Dlatego śmieszą mnie ostatnie artykuły badaczy z IRŚ, co by może nie wprowadzić puszek rybnych np. z leszcza, czy też płoci. W takim hipermarkecie Auchan na stoisku rybnym jest zawsze kilka płotek i leszczy. Od kilku lat pytam się ludzi tam pracujących, czy ktoś to kupuje. Mówią, że z dwa razy w miesiącu jakiś emeryt to weźmie. A ryby morskie schodzą na pniu, bo przecież prasa i internet mówią, że są zdrowe, więc ludzie to kupują.Wystarczy pójść do Lidla i do Biedronki i zobaczyć ich ofertę ryb. W sobotę wieczorem chłodziarki są wyczyszczone z ryb...pstrąga, łososia i ryb morskich. Dziś wybór ryb jest tak duży, że możesz sobie kupić wędzoną nototenię z drugiego końca świata, czy też świeżą doradę na obiad. Kto będzie kupował w okresie pozawigilijnym takiego karpia ? Kiedyś nie do pomyślenia było, aby taka Wigilia była bez karpia. A dziś u wielu moich znajomych, zamiast karpia, są inne ryby na wigilijnym stole.
     

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 517
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Polityka Ekologiczna Państwa 2030 (rządowy dokument)
« Odpowiedź #145 dnia: 18.11.2019, 10:09 »
Ja też nie mam pojęcia, kto te leszcze i płotki kupuje. To nawet nie chodzi o zdrowe/niezdrowe. Ludzie wybierają ryby morskie, bo one są po prostu smaczniejsze i mają mniej ości. Z "naszych" to taką wartość kulinarną ma tylko sandacz, okoń i na końcu szczupak. Nawet do lina to już trzeba smakosza, a przede wszystkim kogoś, kto potrafi to dobrze przyrządzić. Bo drapieżnika wystarczy wrzucić na masło i jest dobry...
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline łowca

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 250
  • Reputacja: 26
Odp: Polityka Ekologiczna Państwa 2030 (rządowy dokument)
« Odpowiedź #146 dnia: 18.11.2019, 16:22 »
Nie ma co nadinterpretowywać tej zdawkowej informacji prasowej:
https://www.portalmorski.pl/rybolowstwo/43794-marek-sawicki-powinnismy-przylozyc-wieksza-wage-do-hodowli-ryb


Oczewiście, że nacisk powinien byc na hodowlę, w szczególnosci RAS-y bo rybactwo jeziorowe i tak wymrze w niedalekiej przyszłości.
Niestety dla wielu rybaków przebranżowienie się na hodowlę ze zwyklego rybaczenia jest niemożliwe, nie tylko ze wzgledu na brak wiedzy ale i nakłady finansowe jakie trzeba ponieśc na załozenie nowoczesnej hodowli.

Offline Łuki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 993
  • Reputacja: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • SiG
Odp: Polityka Ekologiczna Państwa 2030 (rządowy dokument)
« Odpowiedź #147 dnia: 20.01.2020, 19:36 »
Protesty w Niemczech przy budowie Gigafactory 4 Tesla.
 Chodzi o zużycie wody - jest to 300 000 l na godzinę.

Normalnie, na wyprodukowanie jednego samochodu zużywa się około 400 000 l.

https://www.spidersweb.pl/2020/01/tesla-gigafabryka-niemcy-protesty.html?full=1

https://www.reuters.com/article/us-tesla-gigafactory-germany-protests/youre-stealing-our-water-germans-protest-against-tesla-gigafactory-idUSKBN1ZH0KM
...to królestwo...

Pozdrawiam.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 517
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Polityka Ekologiczna Państwa 2030 (rządowy dokument)
« Odpowiedź #148 dnia: 20.01.2020, 20:40 »
Nie wiem, czy wiecie, ale ta fabryka powstanie za pieniądze... Fiata. Chodziło o wliczenie elektryków Tesli do ich produkcji, co pozwoliło im zaoszczędzić jakieś miliony na opłatach za CO2.
Tak to działa ekologia właśnie w jeuropie :D

Ale nic to. Musk w swoim stylu grzecznie podziękował na Twitterze Fiatowi, że stawiają mu fabrykę :D

https://cleantechnica.com/2020/01/10/fiat-chrysler-will-basically-fund-teslas-gigafactory-4/
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline maszek95

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 178
  • Reputacja: 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Starogard Gdański
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Polityka Ekologiczna Państwa 2030 (rządowy dokument)
« Odpowiedź #149 dnia: 21.01.2020, 09:51 »
Ostatnio czytałem artykuł , że przejechanie 100km elektrykiem będzie droższe niż pokonanie tego samego odcinka dieslem. Prąd drożeje, a darmowych ładowarek coraz mniej.
Mój jest ten kawałek podłogi, nie mówcie mi więc co mam robić!