Autor Wątek: Polityka Ekologiczna Państwa 2030 (rządowy dokument)  (Przeczytany 64139 razy)

Offline pinki

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 80
  • Reputacja: 32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Polityka Ekologiczna Państwa 2030 (rządowy dokument)
« Odpowiedź #90 dnia: 07.08.2019, 18:18 »
tak czy siak ten Grabarczyk,  czy jego poprzednicy to krotko mowiac bencwaly. Nie ma znaczenia czy tylko wykonuja decyzje lub sa na  smyczy.  Ja politykow w tym kraju  od dawna nie nazywam Polakami, ale to moje subiektywne zdanie w tym temacie.

I ich krytyka jest zasadna i konieczna.  Ja osobiscie chcialbym poznac z 10 roznych obszernych opinii na temat poziomu wod  w naszym kraju podpartych solidna dokumentacja: Przyczyny,skutki, prognozy,  naprawa. Odbywaja sie w tejh materii jakies sympozja w kraju?  Moze ktos robi doktoraty w tych tematach :) 

pozdrawiam,
Pinki

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Polityka Ekologiczna Państwa 2030 (rządowy dokument)
« Odpowiedź #91 dnia: 08.08.2019, 20:05 »
Dobra Panowie psujecie temat który nie jest spiskiem unijnym, masońskim, żydowskim tylko rodacy rodakom zgotują ten los, więc jak coś to kwestie być albo nie być w UE, czy też kwestie Brexitu można dać śmiało do działu polityki. Wiem, że ludzie z ministerstw, jak i zwykli wędkarze tu zaglądają, więc fajnie byłoby utrzymać jakiś informacyjny poziom :P Tym bardziej, że już teraz mogę to powiedzieć, rząd po wyborach zrobi nad Waszymi rzekami totalną apokalipsę. Nad którymi? Niedługo się dowiecie.   

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 520
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Polityka Ekologiczna Państwa 2030 (rządowy dokument)
« Odpowiedź #92 dnia: 08.08.2019, 20:14 »
Arek, masz rację.

Edit: przeniosłem wątki dotyczące UE do zamkniętego działu: Polityka, religia, historia.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline pinki

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 80
  • Reputacja: 32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Polityka Ekologiczna Państwa 2030 (rządowy dokument)
« Odpowiedź #93 dnia: 08.08.2019, 21:53 »
Dobra Panowie psujecie temat który nie jest spiskiem unijnym, masońskim, żydowskim tylko rodacy rodakom zgotują ten los, więc jak coś to kwestie być albo nie być w UE, czy też kwestie Brexitu można dać śmiało do działu polityki. Wiem, że ludzie z ministerstw, jak i zwykli wędkarze tu zaglądają, więc fajnie byłoby utrzymać jakiś informacyjny poziom :P Tym bardziej, że już teraz mogę to powiedzieć, rząd po wyborach zrobi nad Waszymi rzekami totalną apokalipsę. Nad którymi? Niedługo się dowiecie.   

Dlatego napisałem do @Luka, że jak chcemy ciagnąnac szczegółowe polityczne rzeczy to idzmy do sekcji  Offtopic/Polityka.  Jakby dobrze to rozłożyć na czynnikie pierwsze to znajdziemy też kilka powiazań z wędkarstem/rzekami i czymkolwiek innym co wydaje sie wiekszości winą Tuska,Kaczyńskiego, Pinkiego czy Zenka.

Są to bardzo ciekawe rzeczy i kilku kolegów rzuciło parę fajnych linków. Nie szedłbym  w żadne teorie spiskowe, bo dostęp do tych aktów mamy jawny i możemy poczytać i wydedukować zamiary tych co Unią kierują. Rzeczy te są bardzo cieżką lekturą.

@Luk i inni którzy zbywaja temat ogólnikami :"naczytałeś sie bzdur". Proszę nie robcie tego, bo to poziom bardzo niski. Sam go kiedyś używałem Zdaje sobie sprawę, że ja i inni nie mieliśmy podczas naszej długiej edukacji lekcji dyskusji.  Ja pewnie należę do mniejszości  w mniejszości, jeżeli chodzi o rzeczy, o których mówi p. Karoń i w jakimś stopniu(marksizm ) przerobiłem wcześniej za sprawą dyskusji z kolegami na studiach w latach 90tych.  Pamietam jako lewicujący młodziak biłem pianę słuchając tych "bredni". Zaznaczam, że moje studia były stricte techniczne. Pewnie w wielu aspektach pomogło to ze  od 20 lat TV nie jest żródłem mojej wiedzy, preferuje wiedzę na kartach książek/felietonów/obszernych wywiadów, niż hasłowe informacje telewizyjne w 20min bloku informacyjnym. nawet YT jest ok,  gdyż można sie zatrzymać, przewinąć, rozłożyć wypowiedź kogos na czynniki pierwsze.

@Luk @robson @selektor  jak  będę miał kiedyś czas odniosę sie do waszych wypowiedzi szerzej w innej sekcji. Nie zrobię tego, żeby Was na siłę przekonywać/indoktrynować, tylko postaram sie wypełnić kilka luk edukacyjnych, które wszyscy mamy nawet jak ktoś kończyl studia w zakresie historii,politologii,  filozofii.  Chociaż czasami myślę,  że bycie nieświadomym w paru kwestiach też moze być zbawieniem:)
@Luka bardzo lubię, chociaż nie znam go osobiście - uważam się z jego dłużnika w zakresie wedkarstwa, więc może tak spłacę go :thumbup:

Póki co krytykujmy obecną,poprzednie i przyszłe władze w temacie rzek,jezior,retencji. tego sie trzymajmy.
pozdrawiam,
Pinki

Offline pinki

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 80
  • Reputacja: 32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Polityka Ekologiczna Państwa 2030 (rządowy dokument)
« Odpowiedź #94 dnia: 08.08.2019, 22:06 »
Arek, masz rację.

Edit: przeniosłem wątki dotyczące UE do zamkniętego działu: Polityka, religia, historia.

Link? bo nie widzę nic takiego:)
pozdrawiam,
Pinki

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 700
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Polityka Ekologiczna Państwa 2030 (rządowy dokument)
« Odpowiedź #95 dnia: 08.08.2019, 23:31 »
tak czy siak ten Grabarczyk,  czy jego poprzednicy to krotko mowiac bencwaly. Nie ma znaczenia czy tylko wykonuja decyzje lub sa na  smyczy.  Ja politykow w tym kraju  od dawna nie nazywam Polakami, ale to moje subiektywne zdanie w tym temacie.

I ich krytyka jest zasadna i konieczna.  Ja osobiscie chcialbym poznac z 10 roznych obszernych opinii na temat poziomu wod  w naszym kraju podpartych solidna dokumentacja: Przyczyny,skutki, prognozy,  naprawa. Odbywaja sie w tejh materii jakies sympozja w kraju?  Moze ktos robi doktoraty w tych tematach :) 



Niestety, napiszę to tutaj, bo dotyczy to problemu polskich wód. Obecny rząd to nie jest rząd fachowców, to jest zbiór marionetek, którymi ktoś steruje pociągając za sznurki. Poprzedni rząd PO też jakiś fenomenalny nie był, ten za SLD już w ogóle... U nas nie ma praktyki aby robić coś co ma służyć rozwojowi, aby zapobiegac problemom. Podstawą jest aby swojaki siadły przy korycie, a co dalej, to już sprawa drugorzędna.

Polskie wody są najgorszymi w Europie. Nie ma drugiego takiego kraju! I zadajmy sobie pytanie, dlaczego jest jak jest? Bo politycy nie wiedzą? To jak do k...y nędzy to wszystko jest skonstruowane, że rząd o czyms nie wie? A może wie ale mu jest to na rekę? To znów jak do k...y nędzy możliwe jest, aby coś tak działało? Aby wąska klika miała się dobrze, podczas gdy poszkodowane jest społeczeństwo, lokalne biznesy? Jak to jest, że na Mazurach nie ma ryb? Ludzie, przeciez to jakby powiedzieć, że na Saharze piasku zabrakło. Ale to jest Polska. Kolesiostwo, prywata. Wcale nie uważam, że to Żydzi, Rosjanie, Niemcy czy jacyś Filipińczycy są tu winni. To my tacy jesteśmy, my Polacy. To jest ta właśnie prywata ( w przypadku wędkarstwa beretowania ryb na potęgę, bez myślenia co dalej), pieniactwo, uważanie się za lepszego, olewactwo. I co najgorsze, głupota. Bo brak myślenia o tym co w przyszłości i to tej bliskiej, jest głupotą.

Dlaczego na lekcjach historii nie naucza się, dlaczego straciliśmy niepodległość? Zwala się winę na Targowicę, Rosjan, Katarzynę Wielką, Prusaków i inne moce piekielne. Ale to sami Polacy zniszczyli swoją wolność i niezależność. Dla prywaty, dla tytułów, aby nie musieć mieć króla co jest lepszy lub ważniejszy, co jest niezależny i silny. Ci wszyscy Braniccy, Rzewuscy, Potoccy i masa innych to dzisiejsi my. Sami sobie piłujemy gałąź na której siedzimy. Dlatego tak wyglądają polskie wody, wędkarstwo.  Tylko garstka chce prawdziwych zmian, konkretów. Większość żąda przywilejów, małych opłat i szerokiego dostępu do wód. Nie ważne jak, ma być! Jak to jest, że wędkarze nie protestują przeciwko projektowi regulacji rzek? ZNiszczyć chcą łowiska, wciąż piękne, robiąc kanały ze stojąca wodą, chcą wydać wyrok na wiele gatunków ryb. I co? I wędkarze nie protestują. Dopiero będą, jak na wały wjadą spychacze i koparki i zacznie się masakra. Przecież ręce opadają...

Dlaczego więc mamy takich polityków jakich mamy, i programy gospodarcze i inne takie jakich mamy polityków? Bo sami jesteśmy tacy, bo sami jesteśmy leniwi, bo się nam nie chce, lub jak już chce, to ma się to opłacić. W innych krajach takie rzeki to dobro wszystkich, i się o to dobro dba. U nas? Nie ma komu dbać. Zatrucie Warty, na 80 kilometrach rzeki padają wszystkie ryby, do tego ptaki i ssaki. I co? Ledwo znaleziono winnych. Tylko skala zniszczeń nie pozwoliła zamieść pod dywan wszystkiego. Co tam jakieś ryby...

Jak IRŚ może wciskać tyle lat kit ludziom, do tego tworząc 'naukę'? Jak takie hece mogą przechodzić? Ile takich IRŚ-ów jeszcze mamy? ??? :facepalm: :-\


Lucjan

Offline pinki

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 80
  • Reputacja: 32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Polityka Ekologiczna Państwa 2030 (rządowy dokument)
« Odpowiedź #96 dnia: 09.08.2019, 00:31 »
@luk masz rację całkowitą. To jest patologia i ciężko nad tym się nie pochylać  używając przekleństw.  W poprzednich postach próbowałem tylko nakreślić, iż problem jest systemowy. Pomiajac jakies UE itp itd. to np. pewnie wszyscy sie zgodzimy,że brak w Polsce lustracji po 90roku jest przyczyna tego.  To że kupa "śmiecia" z PRL  wylądowała miekko np. w strukturach  odpowiedzialnych za polskie wody, wedkarstwo.(ale tez wielu innych).  mogli oczywiście być tam fajni goście z głową na karku, tylko dla swiętego spokoju czasami trzeba  wylaczyć z obiegu ryzykowne nasienie.  No ale kto ma to werfyikować, jak szkielet służb powstał na bazie "zielonych" "niebieskich" itp. Nie wspomnę o prawie,sędziach ktorzy na PRL skazywali 17-18 letnie dzieciaki przed matura za czytanie "wywrotnych" ksiażek  i pózniej milicja prowadzila ich na egzaminy maturnalne  w kajdankach.  Co poradzisz jak prawo tworzą tacy ludzi,  później ich synowie i córki kontynułują ich dzieło. Później mamy szopke w latach 90 o niby opzozycji solidarnościowej z Wałesą na czele i innymi, jak ja o tym gostku czytalem teksty historykow w tamtym okresie i jak ich kariery i życie byly zagrożone bo przybąbkiwali o ciemnych kartach w jego życiorysie i to jak zniszczył prawdziwą solidarność(nie tyle ruch, ale juz nawet ile jednostek i ich rodzniny spotkał los).  Piszę tylko o tym jak  można było przeprowdzić oczyszczenie ze śmiecia, jak dalej  u władzy masz ludzi którzy w ten czy inny sposób byli zwiazani z tamtą epoką, a niektórzy byli na grubym łańcuchu.   widzisz to jest polityka wyskiego szczebla to mozesz sobie wyobrazić co działo  się niżej.

Tak jak mówiłem: problem jest systemowy. ale obawiam się, ze bez nowej konsytucji, prawa(szczególnie prawa i kodeksu oddzielnego dla administracji państwowej - który by karał za kradzież/korpupcje  po stokroć mocniej  niż Ciebie za kradzież telefonu w sklepie), edukacji, przepisów, ustaw.   Tylko czy jest to realne żeby politycy wprowadzili takie prawo dla siebie? Nie ma strachu przed karą to uprawiają wolną amrykanke.  Zauważ każda władza obrzuca się aferami przed każdymi wyborami, a po nich widziałeś w kajdankach ministra tego czy owego? Nawet jakby Tusk został tu, a nie uciekał pod parasol  ochronny  do Brukseli, to też by chodzil  korzystajach ze światła dziennego za PiSu , Srisu i innego Isu :)   Może za 50lat doczekamy się serialu: "Nietykalni" w wersji polskiej. Nawet w PZW gdzies w Jeleniej Gorze wsadzili ksiegową, jedna babka sobie zrobiła przekrecik  i oczywiście nikt wyżej o niczym nie wiedział.  Rozumiesz problem systemowy ? Problemy systemowe nie maja przynależnosci partyjnej, oni jak mówiłem wyrastaja z jednej matni, syfu, bagna... Ty i ja bedziemy  pluća oni sobie zapewnią byt kilku pokoleń w rodzinie nie robiąc nic, pierdząc w stołki :)  Uwierz mam  w rodzinie dwie takie persony też, wielokrotnie odrzuciłem propozycje mojego wujka komucha, później dobrego socjaldemokraty fotografujcego sie z Kwachem.  Przez kilka miesięcy był w PZW tez w latach za SLD, krócej by mowić gdzie nie byl :)  Może to Cię ucieszy: raz dostal odemnie z liścia jak miałem 28 lat bodajże w dyskusji pewnej o pracy , karierze, historii na imprezie komunijnej.  Szkoda bo to mąż mojej chrzestnej, której nie widziałem 12 lat od tamtej pory. Pocieszam się z tym,  że w ma inne geny, żona jego jest siostra mojej  matki >:(
pozdrawiam,
Pinki

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 700
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Polityka Ekologiczna Państwa 2030 (rządowy dokument)
« Odpowiedź #97 dnia: 09.08.2019, 08:10 »
Nie wierzę, że lustracja wiele by zmieniła. To nie jest tak, że kradli ci z PZPR tylko. Afery w polityce - SKOKami PiS przebił Amber Gold prawie trzykrotnie, przy czym w Amber Gold to było 'niedopatrzenie', tutaj zaś wyciągano kasę na lewo. Osoba za to odpowiedzialna jest senatorem PiS. Partii która walczy z 'komuną'. Naprawdę tak wiele by się zmieniło? A taki Macierewicz? Dostał władzę w wielkim ministerstwie i sobie rządził. Pomocnik apteczny został jego rzecznikiem, salutowali mu żołnierze, dowodził on 'najazdem' na komórkę NATO w naszym kraju, potem, gdy był w niełasce prezesa, dostał fuszkę w spółce państwowej , z pensja bagatela 65 tysięcy za miesiąc. To nie jest kradzież? Dać leszczowi co ma mleko pod nosem taką pracę i wypłatę? A obsadzanie państwowych spółek? Mierni ale wierni siekają wielką kasę, nie mając często predyspozycji, umiejętności i wiedzy, mając tylko plecy. Rodziny też tam pracują. Przecież to kradzież w pewnym sensie...

Dla mnie idealny jest przykład PZW. Ryby kradli prawie wszyscy, od prezesa okręgu poprzez pracowników, prezesów i działaczy w kołach aż po samych wędkarzy. Szwindle robili rybacy, goście z IRŚ, urzędnicy też maczali w tym palce. Dlaczego więc ci co kradną 'na dole', czyli wędkarze, mieliby być lepsi od tych co kradną na górze? To jak sądzić, że jakiś drobny złodziejaszek, kradnący w sklepach i nie tylko, miałby stać się przykładem uczciwości po objęciu jakiegoś stanowiska! Czym skorupka za młodu nasiąknie...

Tak naprawdę tylko taki Kukiz teraz to partia (ja ich nazywam partią) z jakimś kręgosłupem, jednak jego szereg przerzedziły się znacząco, wielu Kukizowców poszło do PiS, aby tam dano im jakieś stanowisko. To jest prostytucja polityczna, zaprzeczenie uczciwości. Tacy ludzie co zmieniają poglądy, dzięki którym wybrano ich do parlamentu (nie czarujmy się, ludzie głosowali w dużej mierze na partię) - zrobią wiele innych rzeczy aby się czegoś dochrapać. Koryto stworzone w 1990 roku istnieje dalej, nawet wtedy kiedy rządzą ci praworządni i sprawiedliwi.

Pinki, według mnie pisanie o lustracji jest podobne do zwalania winy na zaborców, że zabrali nam wolność i niepodległość. Tak jak sami Polacy zniszczyli Polskę i oddali władzę w ręce obcych monarchów, tak teraz jest przyzwolenie na wały, niekoniecznie związane z przynależnością do partii. Teraz mamy na przykład rozkwit populizmu, w którym nie mówi się ludziom prawdy, że będa musieli zapłacić za to wszystko w przyszłości. Oszukuje się społeczeństwo, obiecując im wcześniejsze emerytury, nie podając jakie będa tego efekty (świadczenia będa głodowe). Zwiększanie podatków to straszna rzecz, obecnie rząd obiecuje wypłaty emerytur na pewnym poziomie, pomimo, że pieniędzy tych nie odkłada się na jakąś kupkę. To jest wielka ściema i oszustwo.

Dlatego czarno to widzę. Wg mnie społeczeństwo nie ma ochoty stać się uczciwym, nie chce robić rzeczy słusznych, za to chce brać, uważając, że im się należy. Mowa o starszych pokoleniach głównie. Dlatego na przykład mamy smog, ponieważ nie dba się o zdrowie ludzi, pozwalając na mega trucie. Dzisiejszy artykuł w mediach - jesteśmy w czołówce jeżeli chodzi o sprowadzanie śmieci do Polski
https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/polska-smieciowym-liderem-europy/bkv4e7s

Przecież tego nie robią byli tajni współpracownicy SB lub ci co byli związani z PZPR. Takie mamy społeczeństwo... Kto chce naprawiać PZW? Reformatorzy, co na spotkaniu z Kukizem i jego posłem z komisji mówią o jednej składce na Polskę? :facepalm: To nie zadziała w ten sposób.

Dzięki za ciekawą dyskusję Pinki, co do mojej wypowiedzi o brexicie nie chciałem Cię urazić, po prostu wyraziłem swoje zdanie o tym co wiesz o brexicie - sugerując mi abym się cieszył z tego że będzie rychły. Bo teraz wychodzą takie kwiatki, że się włos na głowie jeży... Ale to dyskusja do innego wątku! :)
Lucjan


Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Polityka Ekologiczna Państwa 2030 (rządowy dokument)
« Odpowiedź #99 dnia: 09.08.2019, 17:11 »
"Policja udokumentowała wypływ i prowadzi postępowanie w sprawie wykroczenia. Na razie nie ustaliła potencjalnego sprawcy ani składu ścieków - czeka na opinie fachowców."

Tak w ogóle to jestem ciekawy jakie tam Policja wykroczenie widzi? Naprawdę mocno główkuje żeby sobie wyobrazić pod jakie wykroczenie można podciągnąć ten stan faktyczny, o którym mowa jest w artykule. I nic mi nie wychodzi :( A trochę tych przepisów dotyczących ochrony środowiska w różnych ustawach jest.

Smutne. W krajach cywilizowanych jest tak, że wyniki próbek wody są tego samego dnia, ewentualnie następnego. I wszyscy już dawno działają, aby zapobiec katastrofie ekologicznej. A u nas? Ja wiem jak wygląda takie dochodzenie Policji. Wygląda tak samo jak przy ukradzionym rowerze.

A tak w ogóle to kłania się kodeks karny, a nie kodeks wykroczeń i pod kątem możliwości popełnienia przestępstwa powinno prowadzić się postępowanie chociażby na podstawie tego:

1) Art. 182 k.k. Zanieczyszczanie środowiska w znacznych rozmiarach

§ 1. Kto zanieczyszcza wodę, powietrze lub powierzchnię ziemi substancją albo promieniowaniem jonizującym w takiej ilości lub w takiej postaci, że może to zagrozić życiu lub zdrowiu człowieka lub spowodować istotne obniżenie jakości wody, powietrza lub powierzchni ziemi lub zniszczenie w świecie roślinnym lub zwierzęcym w znacznych rozmiarach, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

"Zdrowie człowieka, istotne obniżenie jakości wody" czy ktoś na to w tym kraju zwraca uwagę? 


2) Art. 181 k.k. Powodowanie zniszczeń w przyrodzie

§ 1. Kto powoduje zniszczenie w świecie roślinnym lub zwierzęcym w znacznych rozmiarach, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Zanieczyszczenie wody i następnie śmierć ryb? Czy ktoś w tym kraju kiedykolwiek ponosił odpowiedzialność karną z tego przepisu?

3) Art. 186 k.k. Niedopełnienie obowiązków dbałości o urządzenia zabezpieczające środowisko

§ 1. Kto wbrew obowiązkowi nie utrzymuje w należytym stanie lub nie używa urządzeń zabezpieczających wodę, powietrze lub powierzchnię ziemi przed zanieczyszczeniem lub urządzeń zabezpieczających przed skażeniem promienio­twórczym lub promieniowaniem jonizującym,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Nawet w ustawie z dnia 18 lipca 2001 r. Prawo wodne są przepisy karne.... które jednak trzeba znać i je stosować.

Offline pinki

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 80
  • Reputacja: 32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Polityka Ekologiczna Państwa 2030 (rządowy dokument)
« Odpowiedź #100 dnia: 10.08.2019, 02:00 »
@selektor

ten przykład fajnie pokaże to o czym wspominałem. Problem systemowy, przerost instytucji,  ciag proceduralny (zauważ ile tu jest zaangażowanych jednostek).

I zawsze rzecz najważniejsza: prawo.  W jednym artykule  kodeksu masz w nazwie:"znaczące". Niby niewinne słowo, tylko możesz to sprezycowac?
czy jak wywale cały zbiornik z syfem  do stawku leśnego  potorfowego bez odpływów to co ...znacząco czy nie ?:)

Wspomnę o potencjalnej karze, czyli jak już wiemy,  że mamy sytuację ze "znaczącym" to : 3 miesiące do 5lat.  Spójrzmy na to od strony finansowej: ktoś  chciał zaoszczędzić nie wiem 300pln, 3.000pln, 300.000PLN na utylizacji i  idzie siedzieć na 3 miesiące(koszty jego "utrzymania'w celi 3-4k/mc). Narobił  bajzlu na 100tyś, 1mln itd + wiele innych rzeczy cieżkopoliczalnych. To ta min. kara więzienia jest żartem, jeżeli dana osoba posiada pod soba majątek, to czemu nie zabrać mu "czegoś" na poczet kary - licytacja domu,ziem, eksmisja do kawalerki z żona i dwójki dzieci 8)-  chyba że ma inne możliwości płacenia kary, zacznie pracować na 2-3 etaty, spać po 2h dziennie, żona także zacznie pracować jak nie pracowała:). I niech dalej sobie chodzi  do pracy i płaci podatki. Kara ma boleć, kara ma odstraszać.

Wiele osób na tym forum pewnie zna jakie np. są kary za "twarde" kłusownictwo w  krajach tj. Szwecja, UK, Niemcy itp. Nie wspominam o tych za zwykłe wędkowanie bez pozwolenia.  świadomie nie wspominam o "znaczącym" zanieczyszczeniu środowiska bo pewnie dostalibyśmy zawału:)

ps.Dlatego @luk pisałem i będe pisać o problemie  systemowym, który nie pojawił sie  rok ,dwa czy 5 lat temu. To wszystko jest związane z polityka,historią która miała miejsce nie tak dawno. Zadawałeś kiedykolwiek sobie pytanie czemu dzisiaj lub 10 lat temu mlodzi w szkołach na poziomie średnim nie uczą sie o historii lat 1990-200x. Ja ci odpowiem: bo wiele tych nazwisk do dzisiaj widzisz w telewizorni, biorą udział w wyborach i Ci młodzi idą w tym okresie pierwszy raz do urn :) To tak na marginesie, o innych nie będe pisał bo to już czysta polityka i historia, a pewnie również socjogia i inne:)

Podstawą Państwa Prawa jest PRAWO. Jak ono jest zepsute to o całej reszcie można sobie gadać i gadać. 
pozdrawiam,
Pinki

Offline pinki

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 80
  • Reputacja: 32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Polityka Ekologiczna Państwa 2030 (rządowy dokument)
« Odpowiedź #101 dnia: 10.08.2019, 10:36 »
Nie wierzę, że lustracja wiele by zmieniła. To nie jest tak, że kradli ci z PZPR tylko. Afery w polityce - SKOKami PiS przebił Amber Gold prawie trzykrotnie, przy czym w Amber Gold to było 'niedopatrzenie', tutaj zaś wyciągano kasę na lewo. Osoba za to odpowiedzialna jest senatorem PiS. Partii która walczy z 'komuną'. Naprawdę tak wiele by się zmieniło? A taki Macierewicz? Dostał władzę w wielkim ministerstwie i sobie rządził. Pomocnik apteczny został jego rzecznikiem, salutowali mu żołnierze, dowodził on 'najazdem' na komórkę NATO w naszym kraju, potem, gdy był w niełasce prezesa, dostał fuszkę w spółce państwowej , z pensja bagatela 65 tysięcy za miesiąc. To nie jest kradzież? Dać leszczowi co ma mleko pod nosem taką pracę i wypłatę? A obsadzanie państwowych spółek? Mierni ale wierni siekają wielką kasę, nie mając często predyspozycji, umiejętności i wiedzy, mając tylko plecy. Rodziny też tam pracują. Przecież to kradzież w pewnym sensie...

Ehh, jak zwykle coś przegapiłem i proszę moderatora o przesunięcie tego tekstu do tego działu z polityką. Nie mam do niego dostępu ze względu na liczbę postów.   Równocześnie  @Luk  proszę usuń ten akapit o skokach bo to naprawdę  leniwy  czytelnik, nawet bez znajomości  kalendarium  zacznie przypiysywac  afery do jakiegoś PiSu Srisu i roznosić dziwne rzeczy później miedzy ludźmi. 

Kalendarium (wiedza na wyciągniecie ręki w parę minut) dotyczące SKOK Wołomin:

1. SKOK Wołomin rozpoczął działalność 1 września 1999
2.Rządy w Polsce:
31 października 1997 - 19 października 2001 : AWS-UW. (od 2000 rzad mniejszościowy AWS) Trzon tych ludzi (szczególnie UW) później stworzył  znaną nam Platformę Obywatelską - 8 lat rządów 2007-2015.
2001-2005 - rzady SLD w rożnych układach z PSL, UP.
2005-2007 - rzady PiS-Samooborna-LPR,  z okresami  mniejszościowymi.
2007-2015. - Platforma Obywatelska 8 lat, pierwsza formacja mająca kontynuację swoich rządow po jeden kadecji.
3. 5 listopada 2014 r. Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) ustanowiła w Spółdzielczej Kasie Oszczędnościowo-Kredytowej w Wołominie zarząd komisaryczny[2].
4. 2015 - ?? PiS- Polska Razem -Por. Solidarna Polska

Dzwoni coś? ;D

Naprawdę @luk przypisywanie afery SKOK PiS jest lekkim przecholowaniem, bo ktoś powiązany dzisiaj jest senatorem PiS. Jakbyś chciał politycznie kogoś za to obwinić, to nawet po tych datach nie muszę Ci mówić kogo.  Już nie będe mówił jaki realny wpłw na kraj mają rządy mniejszsciowe- praktycznie zerowy.

Wdzisz niby niewinne zdanie. Ja na temat afery SKOKow posiadam  mierną wiedzę a jest ona pewnie olbrzymia w stosunku do Twojej i przeciętnego wyborcy.  Wymaga to też wiedzy w innych zakresach,której nie posiadam. Dlatego w szerszym stopniu o niej nie będę wypowiadał się, ale jeżeli chodzi  o takie zdawkowe informacje i politycznym zrzucaniu winy na jednych i drugich to mogę z czystym sumieniem używać powyższej metedologii.

Musisz wziąć pod uwagę, że ja jestem antysystemowcem- dla mnie PiS, PO, AWS Sres,Srelde, Srukiz, Sresel to jedno bagno. Nie jestem też żadnym Korwinowcem, pomimo ze mogę zgadzać sie z wieloma jego postulatami czy jego formacji - odkąd wiele lat temu zacząłem interesować sie polityką czy historią na nowo. Ja tylko poradzę Ci coś:  przestań czytać/ogladać:  wyborczą,onet, wp, TVN ,Polsat, TVP, gazetepolska, BBC, i inne sribisi, bo treści tam zawarte są podobne merytorycznie do tego co napisałeś o SKOK i Amber gold :) 

ps. Jak chcesz w tym temacie kontynułować dyskusje wysłałem  Ci wiadomość email parę dni temu.
pozdrawiam,
Pinki

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 438
  • Reputacja: 351
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Polityka Ekologiczna Państwa 2030 (rządowy dokument)
« Odpowiedź #102 dnia: 10.08.2019, 10:44 »
"Ja na temat afery SKOKow posiadam  mierna wiedza"

O to to :)
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline pinki

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 80
  • Reputacja: 32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Polityka Ekologiczna Państwa 2030 (rządowy dokument)
« Odpowiedź #103 dnia: 10.08.2019, 11:05 »
"Ja na temat afery SKOKow posiadam  mierna wiedza"

O to to :)
Co to to? A ciąg dalszy gdzie i wniosek z tego? Grunt to być świadomym pewnych rzeczy,a nie robić z siebie eksperta po 30min programie w TVN czy TVP i przeczytaniu  3 artykułów o SKOKu.  A uwierz mi mam trochę na temat SKOKu przewertowanego słowa pisanego, z różnych punktów widzenia -  od lewa do prawa (szkoda że programy publicystyczne np. z TVN czy Polsat, TVP nie posiadają stenogramow wypowiedzi swoich gości w programach), które są wygodne w weryfikacji, a robię to często gdy coś czytam/oglądam. Poziom  plucia na kogoś zy jest z tej czy innej formacji  mam  już sobą, dlatego jestem  ciężkim rozmówcą w tych tematach dla zwykłego Romka, który marnuje kilka godzin  dziennie wlepiając ślepia w TV :)

edit: to nie jest wątek na szczegółowe roztrząsanie tej sprawy. Dlatego zwróciłem uwage Lukowi, a po jego wypowiedziach ewidetnie widać,  ze politycznie nienawidzi tzw.PiS i wpisuje ogolnikowe stwierdzenia które łatwo obalić idąc podobnym tokiem myślenia. Ja mu sie nie dziwię(chociaż mogę trochę, bo to nie ich rządy zmusiły(chyba) go do emigracji), ja też nie mogę na nich patrzeć, ale trochę z "innych" powodów.

Chociaż jest to ewidentny przykład jak ten system  działa też w przypadku Polityki Ekologicznej Państwa - pewnie wiele przypadków tzw. dotacji unijnych które były brane w tym zakresie można podciagnąc pod "aferę".  Setka mniejszych czy większych afer w PZW i instytucjach powiązanych jest podobna.  Bo czy np. kilka, 100,200 osób nachapie sie na miliardowej aferze różni sie od tego że tysiące działaczy na przestrzeni 25lat w małych instytucjach zwiazanych z pzw. pgr, rpgw w "mini" aferach i  sumarycznie kwota ta będzie podobna czy nawet kilkukrotnie większa w pododbnym okresie czasu. A ich dziaŁania uderzają w kieszenie  największej grupy hobbystcznej w kraju ? Uważam, że jak ktoś przytuli 5.000, 10.000,100.000 cz 20mln publicznej kasy zasługuje na na bardzo surową karę. Nie pytajcie jaką :) Bo wyjdę na rzeźnika :P
pozdrawiam,
Pinki

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 700
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Polityka Ekologiczna Państwa 2030 (rządowy dokument)
« Odpowiedź #104 dnia: 10.08.2019, 12:28 »
Powiedz więc, dlaczego sprawa SKOKów jest zamiatana pod dywan i nie jest prowadzone normalne postępowanie czy śledztwo :) Kto wszystko blokuje? Ja nie twierdzę, że ci z PO nie byli tam umoczeni, też byli. Ale i PiS siedzi w tym po uszy. A spółki skarbu państwa, obsadzanie stanowisk, zmuszanie tych spółek do płacenia na różne rzeczy. I tak dalej i dalej...

I zgadzam się, wszystkiemu winne jest kiepskie prawo. Jednak aby nie było ono kiepskie, trzeba dobrych ludzi. Skąd ich wziąć? Jeżeli mamy takich a nie innych polityków, którzy zostają wybrani przez ludzi, to co zrobić? Dlatego mamy między innymi do czynienia z takim podejściem do ekologii w Polsce. Wielu jak nie większość (kto wie czy nie zdecydowana), dla własnego interesu (wcale nie długotrwałego) jest w stanie truć i smrodzić, szkodzić środowisku, czasem z czystego lenistwa. Jako wędkarze znamy dobrze ten temat, syfu nad polskimi wodami nie brakuje.

Dlatego sama lustracja niewiele by zmieniła. Jakże łatwo znaleźć winnego, obarczyć kogoś winą. 'To nie ja jestem zły, to system', 'ja biorę to co moje, ci co są wyżej za to kradną, i to jak'. I tak dalej i dalej. A historycznie? Przecież nasza historia usiana jest przykładami jak sami sobie zaszkodziliśmy. Nawet wybuch II WŚ nie jest uważany za megalomanię pewnych Polaków, uważamy, że zrobiliśmy słusznie. Tak się nam wmawia od dziecka. Będąc nieprzygotowanymi zaufaliśmy Brytyjczykom i Francuzom, że nas obronią. Obronili... A Hitler wcale nie chciał Polski atakować! Teraz się odwraca kota ogonem, ukazując, że zrobiliśmy słusznie i jako pierwsi stawiliśmy czoła faszyzmowi. Tylko za jaką cenę? To samo z Powstaniem Warszawskim, Styczniowym, Listopadowym, Kościuszkowskim... To nie my byliśmy źli, to ktoś inny.

Wracając do sedna - nasza scena polityczna to odzwierciedlenie stanu umysłu Polaków. To nie jest tak, że mamy 'dziwnych' polityków, oni są po prostu przekrojem polskiego społeeczeństwa. Dlatego wybiera się lanie betonu i inwestycje, olewając skutki takiej zamiany rzek w kanały żeglowne. Z tego samego powodu mamy tak zmasakrowane wody państwowe, nieudolnie zarządzane. Dlatego jest tyle zatruć, zrzutu ścieków. Pamiętam sytuację sprzed dwóch lat i sprzed roku, gdzie na skutek awarii masa ścieków komunalnych została zrzucona do Wisłoka pod Rzeszowem i do Motławy w Gdańsku. Gdzie kary, śledztwa i tak dalej i dalej? Ot, awaria! Przy takim podejściu jaki jest sens spuszczać się nad ochroną środowiska?

I najlepsze tutaj. Dlaczego mamy takie wody, takkie bezrybne, takie słabe? Bo ktos nas okrada? Bo jest złe prawo, źli ludzie? Może po części, jednak głównym powodem są sami wędkarze, którzy wody z ryb ograbiają i nie chcą słyszeć o sensownej gospodarce wędkarskiej. Dlatego nie wierzę w wielkie zmiany. I świetnie, że mamy prawo dopasowane do UE, bo jakbyśmy sami je sobie wszystko  ustalali, to by się dopiero działo :facepalm:
Lucjan