Autor Wątek: Fans'O'Mania 2020 EDYCJA SPECJALNA  (Przeczytany 15588 razy)

Offline Marcin Cichosz

  • Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 598
  • Reputacja: 430
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feeder Fans
    • Galeria
    • Feeder Fans
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Fans'O'Mania 2020 EDYCJA SPECJALNA
« Odpowiedź #30 dnia: 20.07.2020, 22:45 »
Dzięki Marku za miłe słowa. Fajnie że się podobało. :)

KrzysztofS

  • Gość
Odp: Fans'O'Mania 2020 EDYCJA SPECJALNA
« Odpowiedź #31 dnia: 21.07.2020, 08:22 »
Kolejna edycja Waszych zawodów zorganizowana wzorcowo :thumbup:
Jedyna rzecz, która bardzo przeszkadzała w łowieniu to tryliardy, natrętnych i wszędobylskich much :P 8), które dopiero niedzielna ulewa uziemiła ;D

Offline RysiekS

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 430
  • Reputacja: 49
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Fans'O'Mania 2020 EDYCJA SPECJALNA
« Odpowiedź #32 dnia: 21.07.2020, 08:24 »
Super. Nic dodać, tylko pogratulować zawodnikom i organizatorom. :bravo:

Offline Marcin Cichosz

  • Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 598
  • Reputacja: 430
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feeder Fans
    • Galeria
    • Feeder Fans
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Fans'O'Mania 2020 EDYCJA SPECJALNA
« Odpowiedź #33 dnia: 21.07.2020, 10:14 »
Kolejna edycja Waszych zawodów zorganizowana wzorcowo :thumbup:
Jedyna rzecz, która bardzo przeszkadzała w łowieniu to tryliardy, natrętnych i wszędobylskich much :P 8), które dopiero niedzielna ulewa uziemiła ;D

Much i takich wszędobylskich "przecinków" ze skrzydełkami..... nie wiem co to za shiet ale nawet mnie raz ugryzło, co się nie zdarza :P

Offline gregorio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 693
  • Reputacja: 148
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kołobrzeg
Odp: Fans'O'Mania 2020 EDYCJA SPECJALNA
« Odpowiedź #34 dnia: 21.07.2020, 10:22 »
I kolejny raz zademonstrowana klasa i wysoki poziom!! :bravo: :bravo: Niech organizatorzy zawodow w Polsce wchodza na wasze profile i sie ucza jak powinna wygladac taka impreza :thumbup: :thumbup:
Grzegorz > Kołobrzeg

Offline Marcin Cichosz

  • Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 598
  • Reputacja: 430
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feeder Fans
    • Galeria
    • Feeder Fans
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Fans'O'Mania 2020 EDYCJA SPECJALNA
« Odpowiedź #35 dnia: 21.07.2020, 13:46 »
I kolejny raz zademonstrowana klasa i wysoki poziom!! :bravo: :bravo: Niech organizatorzy zawodow w Polsce wchodza na wasze profile i sie ucza jak powinna wygladac taka impreza :thumbup: :thumbup:


Dziękujemy :)

No właśnie - zapomniałem napisać! 
Zapraszamy na nasz profil Facebook gdzie znajdziecie pełne relacje oraz galerie zdjęć. Są one na bieżąco aktualizowane, dziś również pojawi się kolejna galeria. :fishonhook:

Offline Marcin Cichosz

  • Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 598
  • Reputacja: 430
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feeder Fans
    • Galeria
    • Feeder Fans
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Fans'O'Mania 2020 EDYCJA SPECJALNA
« Odpowiedź #36 dnia: 22.07.2020, 16:10 »
TOMASZ WYGRYWA sektor! 8) :thumbup: :fishonhook:

Niedawno pisaliśmy na naszym FB, że pomost wcale nie musi być taki zły. Mieliśmy rację!

Właśnie kilka dni temu, na ostatniej Edycji Specjalnej Fans'O'Mania 2020 nasz zawodnik WYGRYWA sektor łowiąc ryby ze stanowiska na "przeklętym pomoście". Tomek wylosował stanowisko numer jeden, a dzięki tematom wypracowanym przez naszą drużynę w wędkowaniu w tym rejonie, doskonale wiedział co musi robić aby próbować odnieść sukces.
Co prawda nie od początku było tak kolorowo, ponieważ po złowieniu pierwszych ryb dogonili go inni zawodnicy z sektora, natomiast konsekwencja w wędkowaniu i trzymanie się pierwotnych założeń zaowocowało rybami w drugiej części dnia.

Tomek złowił tego dnia łącznie ponad 25kg ryb dzięki czemu udało mu się wygrać swój sektor i stanąć na premiowanym VI miejscu w klasyfikacji końcowej III Edycji Specjalnej Fans'O'Mania 2020.

GRATULACJE dla TOMKA i oby częściej :beer: :thumbup: :fish: :fishonhook:










Offline Marcin Cichosz

  • Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 598
  • Reputacja: 430
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feeder Fans
    • Galeria
    • Feeder Fans
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Fans'O'Mania 2020 EDYCJA SPECJALNA
« Odpowiedź #37 dnia: 23.07.2020, 19:55 »
JANUSZ SUT łowi ponad 75kg ryb na zawodach – RELACJA I TAKTYKA!

Na ostatniej organizowanej przez nas Edycji Specjalnej Fans’O’Mania, zawodnicy biorący w niej udział dali całkiem niezły popis zawodniczego wędkarstwa methodowego łowiąc razem niemal 800 kg ryb! Jednak podczas tej rywalizacji jedna osoba wyróżniła się bardzo mocno – mowa tutaj o naszym zawodniku, zawodniku drużyny Feeder Fans – Janusz Sut.

Znacie nas już chyba na tyle dobrze i wiecie, że nie chowamy przed światem niczego co znajduje się na naszych półkach bocznych podczas wędkowania, dlatego też Janusz postanowił opisać swoją zwycięską taktykę! Tym bardziej, że dostał już kilka pytań na ten temat w prywatnych wiadomościach.

„Dzień wcześniej na II Edycji nie wędkowałem. Zajmowałem się wtedy oprawą techniczną zawodów, ale doskonale widziałem jak słabe były wyniki i z jak mizernymi braniami mieli do czynienia zawodnicy. Po cichu liczyłem aby na następny dzień, bo wtedy już będę wędkował, sytuacja się poprawiła i aby każdy mógł się lepiej nałowić. Pamiętam również doskonale jak Marcin zapytał mnie na koniec dnia „jak myślisz Jasiek jutro będzie lepszy dzień, czy taka sama h…nia jak dziś?” Odpowiedziałem mu wtedy bardzo krótko – jasne że lepszy, w końcu przyjeżdżam zrobić jedynkę sektorową!  😉

Ale do konkretów. Wylosowałem stanowisko nr 21. Po dotarciu na miejsce i rozeznaniu sytuacji zdecydowałem o obraniu trzech dystansów do wędkowania – najdłuższy 45m, trochę krótszy 35m oraz dystans na 15 metrach od brzegu.
Do wędkowania przygotowałem sobie miks zanętowy, na który składało się 70% Sonubaits Match Method Mix oraz 30% Sonubaits Pro Green. Całość zmieszałem razem w suchej formie, namoczyłem do odpowiedniej konsystencji i następnie obowiązkowo przetarłem przez sito. Drugą rzeczą jaką przygotowałem był karpiowy pellet 2 mm Sonubaits z serii Pro Feed. Przygotowanie takiego pelletu zajęło mi dosłownie kilka chwil ponieważ namaczam go w wodzie przez zaledwie 20 sek. i dokładnie odsączam wodę – idealne do tego jest sitko Pellet Wetter od Preston Innovations ponieważ nie zostaje w pojemniczku żaden nadmiar niepotrzebnej wody. Natomiast później już przed samym wędkowaniem zalewam pellet Boosterem Wash Out. Jest to wg mnie ważne ponieważ nadaje on słodkiego smaku oraz pilnuje sklejenia pelletu! Ale nie można przesadzić, zresztą jak ze wszystkim w wędkarstwie. Na mojej półce bocznej miałem tego dnia jeszcze pudełko z kukurydzą oraz pelletem Pro Feed 6 mm, które służyły głównie jako dodatek do nęcenia miejscówek.
Podczas wstępnego nęcenia na 45 metr podałem 7 dużych koszyków do nęcenia Preston Wire Bait Up 28g pełnych zanęty, pelletu 2 mm, pelletu 6 mm oraz kukurydzy. Dystans 35 postanowiłem pozostawić bez nęcenia a na krótką linię wystrzeliłem kilka razy procą ziarna kukurydzy oraz pellet 6 mm.
Wędkowanie rozpocząłem od linii 35m i tam przez pierwsze minuty lokowałem swój podajnik do Method Feeder. Planowałem na niej odłowić pierwsze ryby, miałem kilka niepewnych wskazań, które nie przyniosły efektów. Przez ten czas na krótką linie wystrzeliłem jeszcze kilka razy pellet 6mm i zauważyłem, że właśnie w tym miejscu zaczyna coś się dziać – pojawiły się charakterystyczne dla bliskiej linii ruchy wody. W tej chwili przejście na taką linię nie wydawało mi się zbyt logiczne, natomiast skoro nie miałem do tej pory regularnych brań na innych dystansach, toteż mimo wszystko zarzuciłem zestaw na piętnasty metr. To była bardzo dobra decyzja – w pierwszym rzucie wyjąłem lina, w następnym karasia i kolejno leszcza. Po tych rybach zaczęły się meldować karpie, które były bardzo ważne do budowania wagowego wyniku końcowego. Co prawda nie miałem w swoim łowisku dużych sztuk, wszystkie były stosunkowo małe jak na możliwości Batorówki, jednak w końcowym rozliczeniu ich ilość dała mi świetny wynik ponad 75 kg!

Podawanie w łowisko niedużych ale regularnych ilości pelletu zalanego Boosterem Wash Out, trochę kukurydzy i 6 mm twardego pelletu pozwoliło utrzymać ryby w moim polu łowienia aż do końca zawodów. Brania ryb miałem do trzeciej minuty po zarzuceniu  – gdy do tego czasu nic się nie działo to przerzucałem zestaw od nowa. Jedyną przerwą w braniach był okres gdy nadeszła burza. W grę w tym dniu wchodziły dwie metody. Pierwszą i podstawową był oczywiście Method Feeder, którym od początku budowałem łowisko i podawałem nim pellet 2 mm oraz opisany wcześniej miks zanętowy – ryby świetnie reagowały na taką mieszankę. Natomiast później przeszedłem na metodę zwaną Bomb Fishing – czyli ciężarek założony zamiast podajnika (jest to rozwiązanie z sytemu ICS od Preston Innovations), co pozwoliło mi łowić ryby jeszcze szybciej.

Podczas takiego wędkowania, gdy mamy bardzo dobrze zbudowane pole łowienia, jest kilka kluczowych spraw związanych z wspomnianą szybkością łowienia.
Przede wszystkim wędka. Ja na tym krótkim dystansie używałem wędki Preston Innovations Monster X Wandzee 7ft. Jest to mega krótka różdżka ale bardzo dobrze amortyzująca brania ryb i pozwalająca na SZYBKIE doholowanie ich do brzegu oraz podebranie. Uzbrojoną mam ją w kołowrotek Centris o wielkości 420, na który nawinąłem żyłkę Preston Reflo Sinking Mono 6lb (0,23) a całość zakończyłem strzałówką z takiej samej żyłki, ale w rozmiarze 8lb (0,26).
Przy tej ilości holi jaką doświadczyłem w trakcie zawodów nie mogłem sobie pozwolić również na błąd związany ze spinaniem ryb i zrywaniem przyponów – dlatego postawiłem na przypony na hakach KKM-B w rozmiarze 14 i pamiętałem o częstej zmianie na nowe. Kilka/kilkanaście ryb wyholowanych potrafi zniszczyć przypon i później może on nie wytrzymać gdy najbardziej tego potrzebujemy przy większej rybie. Dlatego w ciągu wędkowania wymieniłem prewencyjnie około 10 sztuk przyponów. Przez cały dzień przy takim wyniku końcowym spiąłem 3 ryby – myślę że jest to dobry rezultat 😉
Pozostaje jeszcze tylko jeden temat. Podawanie luźnego pokarmu na tak bliskie odległości wymaga dobrej procy. Może wydawać się to banalne, jednak zbyt mocna spowoduje, że będziecie przestrzeliwać pole łowienia a znów próbując ją słabiej naciągać będziecie siali ziarnem jak chłop na polu. Do swojego strzelania używałem Preston Match Pult Small, która pozwalała mi trafiać tam gdzie potrzebowałem, nie rozrzucając niepotrzebnie towaru zbytnio na boki.

Tak wyglądał mój dzień nad wodą, w którym udało mi się osiągnąć tak wyśmienity wynik i pobić dotychczasowy rekord na zawodach Fans’O’Mania. Mam nadzieję, że dzięki tym wskazówkom będziecie mogli wnieść jakieś informacje do swojego wędkowania i rywalizacja będzie jeszcze ciekawsza dla nas wszystkich!„
































Offline kismet75

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 404
  • Reputacja: 21
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: B.P / Filadelfia
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Fans'O'Mania 2020 EDYCJA SPECJALNA
« Odpowiedź #38 dnia: 24.07.2020, 07:19 »
Gratulację dla Janusza z Feeder Fans  rozwalił system :D . Bardzo fajnie opisana relacja i taktyka łowienia .Fajnie się czyta dając przy tym dużo wskazówek w łowieniu . Według wskazówek Marcina kupiłem Thatchers + F1 Dark i Thatchers + Super Sweet dziś jadę na testy .Pozdrawiam całą ekipę Feeder Fans i aby tak dalej super robota .
Pozdrawiam
Mariusz

Offline flowgrid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 488
  • Reputacja: 213
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Fans'O'Mania 2020 EDYCJA SPECJALNA
« Odpowiedź #39 dnia: 24.07.2020, 08:11 »
Po pierwsze gratulacje za wyniki! Po drugie to dzięki za super opis podejścia do łowienia, na pewno się przyda! :thumbup: W jakim celu była zastosowana strzałówka skoro łowienie nie miało miejsca na dalekich dystansach?
Marcin

Offline Marcin Cichosz

  • Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 598
  • Reputacja: 430
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feeder Fans
    • Galeria
    • Feeder Fans
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Fans'O'Mania 2020 EDYCJA SPECJALNA
« Odpowiedź #40 dnia: 24.07.2020, 08:36 »
W jakim celu była zastosowana strzałówka skoro łowienie nie miało miejsca na dalekich dystansach?

Przy łowieniu karpi, lub po prostu przy intensywnym łowieniu ogólnym, dość szybko pierwsza część żyłki głównej staje się zmanierowana - przed tym chroni odcinek grubszej strzałówki. Wtedy wymienia się co jakiś czas tylko ten odcinek.
Przy łowieniu karpi i innych większych ryb często żyłka haczy się o płetwy grzbietowe, które są ostre i bez problemu przecierają żyłkę. Chroni przed tym grubsza strzałówka.
Na łowiskach trafiają się często zaczepy, jakieś stare kołki, korzenie, kamienie lub pomosty pod które ryby lubią uciekać. Żyłka nie raz jest narażona na niebezpieczne tarcie o takie przedmioty. Chroni przed tym strzałówka.

Oczywiście odcinek strzałowy nie jest niezniszczalny, ale mimo wszystko daje większe szanse na bezpieczny hol.

Offline Marcin Cichosz

  • Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 598
  • Reputacja: 430
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feeder Fans
    • Galeria
    • Feeder Fans
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Fans'O'Mania 2020 EDYCJA SPECJALNA
« Odpowiedź #41 dnia: 03.08.2020, 19:38 »





Fans’O’Mania 2020 Edycja Specjalna IV i V



Od naszych ostatnich Edycji minęło już trochę czasu i po takim czasie każdemu na myśl o kolejnych zawodach przechodzą lekkie dreszcze po plecach… Nie? Niemożliwe! My tak mamy zdecydowanie, dlatego właśnie pracujemy nad szczegółami związanymi z naszymi następnymi spotkaniami zawodniczymi. Tym bardziej, że ciągle nas podpytujecie o nasze sierpniowe terminy.

Dlatego oficjalnie informujemy, iż 22.08.2020 organizujemy IV EDYCJĘ SPECJALNA a 23.08.2020 V EDYCJĘ SPECJALNĄ!

Jednakże, wtrącamy tutaj bardzo ważną informację, abyście utrwalili sobie bardzo fakt, że podczas naszych zawodów należy przestrzegać specjalnych zaleceń Rządowych, Ministerstwa Zdrowia oraz Sanepidu. Polecamy również przeczytać ponownie regulamin i zapoznać się z nowymi punktami oraz zapamiętać mocno 26. Dokonaliśmy również zmian w regulaminie odnośnie poławianych ryb i minimalnym obciążeniu koszyka – prosimy o dokładne przejrzenie informacji.

Oczywiście podtrzymujemy wcześniejsze ustalenia co do uczestników naszych zawodów na ten sezon. Pierwszeństwo mają osoby zapisane na liście głównej na dane terminy, czyli w tym przypadku bierzemy pod uwagę osoby pierwotnie zapisane na 22.08.2020 oraz 23.08.2020 na Fans’O’Mania 2020 i to z nimi my będziemy się kontaktować w pierwszej kolejności. W przypadku gdy ktoś odmówi udziału będziemy kontaktować się z pozostałymi chętnymi z formularzy.
Już kilka lat organizujemy imprezy – i jak mogliście zauważyć zawsze bardzo zależy nam na jakości tych spotkań. Cel jaki nam przyświecał podczas tworzenia dla Was wydarzeń sportowych w wędkarstwie feederowym był prosty – rywalizacja w duchu Fair Play oraz pozyskanie i współpraca z firmami, które chcą być PRAWDZIWYMI sponsorami takich wydarzeń, które rozumieją sens takich imprez i potrafią docenić Was – zapalonych zawodników. Dlatego śmiało możemy powiedzieć, iż dzięki temu nawet pojedyncze zawody zostaną dobrze zaopatrzone w nagrody od SPONSORÓW! 
Partnerem całej imprezy jest niezmiennie Drapieżnik Internetowy Sklep Wędkarski. Natomiast grono sponsorów, dzięki którym będziecie mieli o co walczyć to:
Preston Innovations, Sonubaits, Wiatrowy Sad, Spottedfin, Shimano Fishing, MS Range, Browning Fishing.

Informacje:
Miejsce: Gospodarstwo Agroturystyczne Batorówka – Wola Łokotowa 38 /k. Jeżowa, woj. Łódzkie.
Charakterystyka: Klasyfikacja indywidualna. Maksymalna liczba wędkujących to 35 osób. Zawody feederowe – dopuszczona każda metoda wędkowania feederem.
Data: Edycja Specjalna IV -  22 sierpnia 2020 (SOBOTA). Edycja Specjalna V – 23 sierpnia 2020 (NIEDZIELA).
Punktacja: Zajęte miejsce w sektorze oznacza liczbę punktów zdobytą przez zawodnika. Zawodnik, który skończy zawody z wagą 0kg otrzyma punktację równą liczbie zawodników w jego sektorze +1pkt. W przypadku takiej samej liczby punktów u zawodników decydować będzie waga złowionych ryb.
Koszt: 140 zł/edycja na podane w pierwotnym formularzu konto, tytułem: Fans'O'Mania 2020 Edycja Specjalna (data + Imie i nazwisko).
Nagrody: I miejsce 1000zł; II miejsce 700zł; III miejsce 500zł (nagroda wypłacana na konto bankowe zawodnika). Unikatowe Statuetki dla najlepszej trójki danego dnia eliminacji.

Nagrody dodatkowe Edycja Specjalna IV:
- Zwycięzca zawodów otrzyma talon na 100 zł do wykorzystania w Sklepie Wędkarskim Drapieżnik.
- Rozlosujemy talon na 250 zł na produkty Preston Innovations.
- Rozlosujemy 5 nagród rzeczowych.
- Pierwsza trójka otrzyma zestawy zanęt i przynęt marki SpottedFin.
-Najlepsza trójka otrzyma kilka litrów pysznego i zdrowego soku.
-Każdy zawodnik będzie mógł skosztować soków podczas trwania zawodów i przy obiedzie.

- Dodatkowe nagrody rzeczowe za poszczególnie miejsca:
1. Wędka Preston Innovations Supera SL Feeder 10ft.
2. Krzesło Preston Innovations Inception Feeder Chair.
3. Wędka Browning Jens Koschnick World Champion Feeder 11ft.
4. Sztyca Preston Innovations Response Carp Handle 4m + kosz podbieraka Preston Innovations Latex Carp Landing Net 20”.
5. Taca boczna Preston Innovations Venta Lite Hoodie Side Try Small.
6. Torba na siatki Preston Innovations Supera Large Eva Net Bag.
7. Kołowrotek MS Range Pro Feeder 5000.

Nagrody dodatkowe Edycja Specjalna V:
- Zwycięzca zawodów otrzyma talon na 100 zł do wykorzystania w Sklepie Wędkarskim Drapieżnik.
- Rozlosujemy talon na 250 zł na produkty Preston Innovations.
- Rozlosujemy 5 nagród rzeczowych.
- Pierwsza trójka otrzyma zestawy zanęt i przynęt marki Spottedfin.
-Najlepsza trójka otrzyma kilka litrów pysznego i zdrowego soku.
-Każdy zawodnik będzie mógł skosztować soków podczas trwania zawodów i przy obiedzie.

- Dodatkowe nagrody rzeczowe za poszczególnie miejsca:
1. Wędka Preston Innovations Supera Feeder 12,6ft.
2. Sztyca Preston Innovations Response XS 4m.
3. Wędka Browning Jens Koschnick World Champion Feeder 12ft.
4. Torba Preston Innovations Supera Tackle And Accessory Bag.
5. Taca Preston Innovations Double Decker Side Try Small.
6. Sztyca Preston Innovations Response Carp Handle 4m.
7. Kołowrotek MS Range Pro Feeder 4000.



Harmonogram zawodów Fans'O'Mania 2020.
06:30 -07:00 – Zbiórka zawodników
07:00 – Losowanie stanowisk
08:50 – I sygnał - nęcenie wstępne
09:00 – II sygnał - rozpoczęcie wędkowania
14:55 – III sygnał - 5 minut do końca wędkowania
15:00 – IV sygnał - koniec wędkowania
15:00 – 16:00 - Ważenie
16:00 – Posiłek
16:30 – Ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród

Regulamin zawodów Fans'O'Mania 2020.
1. Zawody rozgrywane będą dowolną metodą feederową przy użyciu jednej wędki.
2. Minimalna waga ciężarka / podajnika / koszyka to 10 gram.
3. Zakaz łowienia na sam trzonek od podajnika lub trzonek ze śrucinami lub taśmą ołowianą.
4. Zakaz używania sygnalizatorów elektronicznych.
5. Zawody będą rozegrane w jednej turze sześciogodzinnej.
6. Zawody zostaną rozegrane w sektorach pięcio-osobowych. Założenie to 7 sektorów po 5 osób. Jeśli liczba startujących osób będzie nieparzysta, wtedy pojedyncze sektory zostaną zmodyfikowane adekwatnie do liczby zawodników.
7. Do wagi zaliczamy wszystkie gatunki ryb. WYJĄTEK stanowią bolenie – które nie będą zaliczane do wagi i po złowieniu należy je niezwłocznie wypuścić.
8. Do przechowywania ryb wymagane są dwie siatki o długości minimum 3 m każda. Zawodnicy posiadający jedną siatkę nie będą dopuszczeni do zawodów.
9. Nęcenie wstępne oraz nęcenie podczas całego cyklu zawodów Fans'O'Mania może odbywać się przy pomocy procy, koszyka feederowego lub nęcenia z ręki.
10. Zabrania się używania rakiet zanętowych typu spomb, łódek zanętowych, echosond itp.
11. Zabrania się przemieszczania zawodników pomiędzy stanowiskami oraz wchodzenia na stanowiska innych zawodników podczas wędkowania.
12. Przejście na sąsiednie stanowisko może nastąpić tylko i wyłącznie w celu rozplątania zestawów.
13. Przemieszczanie się zawodników po sektorach wymuszone potrzebami fizjologicznymi, lub w innych nagłych wypadkach musi odbywać się bez utrudniania wędkowania innym zawodnikom.
14. Na stanowisku zawodnika może przebywać osoba towarzysząca, tzw. trener.
15. „Trener” nie może bezpośrednio ingerować w działania zawodnika, np.: podbieranie ryb, wiązanie zestawów, zmiana przynęt, przygotowywanie zanęt  itp.
16. Zawodnik sam podbiera i odhacza wyłowione ryby, obowiązuje absolutny zakaz ingerowania w te czynności przez inne osoby.
17. Podczas holowania oraz podbierania ryb zawodnik musi znajdować się w obrębie własnego stanowiska.
18. Zarzucanie nowego zestawu może nastąpić po bezpiecznym odłożeniu wcześniej złowionej i odhaczonej ryby do siatki.
19. Obowiązuje bezwzględny zakaz używania haków z zadziorami oraz bezwzględny zakaz używania plecionki.
20. Obowiązuje zakaz odhaczania ryb na ziemi. W razie potrzeby, ryby należy odhaczać na macie.
21. Zawodnicy ustawiają stanowiska na wylosowanych numerach, maksymalnie do 1m w prawo/lewo od numeru oznaczającego stanowisko. Ten punkt może zostać zmieniony przez organizatora w zależności od panujących warunków na łowisku (np. niski/wysoki stan wody).
22. Łowienie ryb musi odbywać się na wprost swojego stanowiska.
23. Aby ryba została wliczona do wagi musi zostać wyholowana/złowiona na własny zestaw. Ryby wyholowane poprzez np. zahaczenie zerwanego zestawu nie będą zaliczone do wagi.
24. Aby ryba zacięta przed końcem zawodów została wliczona do wagi musi być wyholowana nie później niż 15 minut po ostatnim sygnale.
25. Udział w zawodach oznacza akceptację regulaminu, oraz zgodę na przetwarzanie danych w celu prezentacji w mediach społecznościowych.
26. W przypadku rezygnacji z zawodów zwrot kosztu będzie możliwy tylko jeśli organizator znajdzie zastępstwo.
27. Zawodnik przystępujący do zawodów nie może wykazywać objawów chorobowych oraz jest świadomy sytuacji panującej w Polsce związanej z zagrożeniem wirusem Covid19, tym samym przystępuje do zawodów na własną odpowiedzialność.
28. Organizator ma prawo wyprosić i zdyskwalifikować osoby naruszające regulamin zawodów Fans'O'Mania.


Organizator.
Sportowa feederowa drużyna Feeder Fans oraz Sklep Wędkarski Drapieżnik.

Kontakt.
Feeder Fans:
Krzysztof Ścigaczewski tel. 502031512
Marcin Cichosz tel. 509270011
Janusz Sut tel. 604703940
email: feederfansteam@gmail.com
Sklep Wędkarski Drapieżnik:
https://sklepdrapieznik.pl - tel 664765306 (w godzinach 10:00 – 15:00, email: biuro@sklepdrapieznik.pl










Offline Marcin Cichosz

  • Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 598
  • Reputacja: 430
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feeder Fans
    • Galeria
    • Feeder Fans
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Fans'O'Mania 2020 EDYCJA SPECJALNA
« Odpowiedź #42 dnia: 21.08.2020, 08:49 »
Oto i one - listy oraz statuetki na najbliższe, czyli IV oraz V,  Edycje Specjalne w tym roku!

Od ostatniego spotkania na naszej imprezie minął już miesiąc więc wiemy z jaką niecierpliwością czekacie na to spotkanie. Ciekawe czy ryby będą nadal tak aktywne jak na poprzednich letnich spotkaniach 🤔 i jakie wyniki uda się osiągnąć zawodnikom podczas tych dwóch dni.

W każdym bądź razie my czekamy z niecierpliwością! 😎🙂🎣










Offline Marcin Cichosz

  • Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 598
  • Reputacja: 430
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feeder Fans
    • Galeria
    • Feeder Fans
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Fans'O'Mania 2020 EDYCJA SPECJALNA
« Odpowiedź #43 dnia: 25.08.2020, 10:50 »
Co za sobota 😉😎😍

IV Edycja Specjalna została rozstrzygnięta! Po miesiącu odpoczynku wróciliśmy w końcu do rywalizacji na Batorówce.
W sobotę 34 zawodników w okropnym upale starało się dać z siebie wszystko. Żaden z nich nie miał łatwego zadania - karpie pływały głównie przy powierzchni i tylko nieliczne decydowały się na zejście do dna, a na domiar złego mniejsze ryby w ogólnie nie chciały współpracować.

Mimo tych niedogodności kadra Fans'O'Manii przechytrzyła i złowiła łącznie ponad 630kg ryb. Jak na taki markotny dzień nie było aż tak źle. 🙃😉
Co ciekawe to bardzo poważny popis dał się sektor G, w którym panowie złowili sami około 180 kg 🤭😲 Gratulacje!

Swoje sektory dzisiaj wygrali, jednocześnie plasując się w pierwszej siódemce:

I - Emil Kosiński 62070
II - Janusz Sut 36390
III - Łukasz Paurowicz 28230
IV Marcin Cichosz 27390
V - Adam Nowakowski 22260
VI - Adam Niemiec 20150
VII - Krzysztof Ścigacz Ścigaczewski 13810


























KONIEC V Edycji Specjalnej!💪🏆🏵

To by było na tyle. Zmagania Edycji Specjalnych w zaplanowanych terminach dobiegły końca. Niedzielnymii zawodami powiedzieliśmy PRAWIE ostatnie słowo na ten zawodniczy sezon Fans'O'Mani 2020.

Konkretne zmiany zachowania ryb odwróciły o 180 stopni wędkowanie tego dnia. Karpie były strasznie ospałe, żerowały, jednakże tylko w krótkich odstępach czasu robiąc sobie spore przerwy. Trącały przynęty powodując delikatne wskazania na szczytówkach i wprawiając zawodników w szał 😋
Oczywiście osoby uczestniczące w naszych imprezach nie są z pierwszej łapanki i każdy w mniejszym lub większym stopniu dopasował się do tego aby chwycić parę sztuk. Cześć sektorów odławiała karpie na dalekich dystansach, ale spora część musiała wyczekać żerowania "ekipy sprzątającej" na mini zasięgu.
Łącznie złowiliśmy praktycznie 630 kg.

A zwycięzcy sektorów to poniższa siódemka:

I Maciej Darnowski 42510
II Kamil Kacperek 38960
III Mateusz Kujawski 33270
IV Dominik Kucharzak 28350
V Marcin Owczarek 26470
VI Łukasz Paurowicz 18770
VII Mariusz Łukasik 17320


Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i do ZOBACZENIA ekipo! 😍💪😎











Serdecznie zapraszamy do pełnych galerii na nasz profil Facebook.

Offline Marcin Cichosz

  • Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 598
  • Reputacja: 430
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feeder Fans
    • Galeria
    • Feeder Fans
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Fans'O'Mania 2020 EDYCJA SPECJALNA
« Odpowiedź #44 dnia: 26.08.2020, 15:27 »

:fishonhook: :fishonhook: :fishonhook: Fans’O’Mania 2020 Edycja Specjalna VI :fishonhook: :fishonhook: :fishonhook:








Za kilka dni koniec sierpnia. Większość z Was doskonale wie, co to oznacza – ano, że mamy już za sobą przepiękny sezon zawodniczy dzięki różnym spotkaniom, które dla Was organizowaliśmy. Mimo super skomplikowanego i dziwnego roku, w którym to musieliśmy pozmieniać bardzo mocno nasze plany, udało nam się wspólnie ze Sklepem Drapieżnik wystartować z i tak dużą część zawodów. Zaczęliśmy startową Edycją Specjalną pod koniec czerwca aby kolejne rywalizacje przeprowadzić w lipcu i sierpniu. Mało tego, jesteśmy bardzo mocno zadowoleni z faktu, iż wypaliła większa osobna impreza – Super Puchar! Co prawda do samego końca mieliśmy nadzieję, że przylecą do nas nasi ulubieni goście – Des Shipp oraz Angelo De Pascalis dzięki czemu odbędzie się Festival, jednak życie i wirus weryfikowało te plany.

Mimo wszystko biorąc pod uwagę te różne kłody jakie 2020 rzucał nam pod nogi uważamy, że było bardzo pozytywnie a Wy mogliście się dobrze bawić oraz trenować rywalizację zawodniczą przed nowym sezonem 2021.
Terminy w których pierwotnie miały być eliminacje Fans’O’Mania 2020 zostały już przez nas wykorzystane. Jednakże, aby solidnie zakończyć ten rok zmagań pod znakiem naszych imprez postanowiliśmy zagospodarować cały weekend 5-6 września.

Będzie to DODATKOWA VI Edycja Specjalna, która dopełni całości i w przepięknym stylu pożegna się z Wami aż do nowego sezonu zawodniczego, w którym mamy nadzieję będzie już spokojnie i w końcu ruszą Eliminacje wraz z Wielkim Finałem. VI EDYCJA SPECJALNA będzie DWUDNIOWĄ rywalizacją, z zakończeniem w niedzielę kiedy to wyłonimy zwycięzcę tych zawodów. Na to spotkanie Drapieżnik, jak to na prawdziwego sponsora przystało, zadbał o upgrade puli nagród, która teraz jest jeszcze bardziej atrakcyjna (o szczegółach możecie przeczytać poniżej).
Partnerem całej imprezy jest niezmiennie wspomniany Drapieżnik Internetowy Sklep Wędkarski. Natomiast grono sponsorów, dzięki którym będziecie mieli o co walczyć to:
Preston Innovations, Sonubaits, Wiatrowy Sad, Spottedfin, Shimano Fishing, MS Range, Browning Fishing Polska.


Uczestnictwo – nic się tutaj nie zmienia. Co prawda nie jest to termin, na który mieliśmy zapisane osoby tak jak poszczególne Eliminacje/Edycje ale oczywiście nadal pozostajemy przy formie zaproszeń na zawody. Dlatego jedyną formą dostania się na VI Edycję Specjalną jest zaproszenie od organizatorów.

Jednakże, wtrącamy tutaj bardzo ważną informację, abyście utrwalili sobie bardzo fakt, że podczas naszych zawodów należy przestrzegać specjalnych zaleceń Rządowych, Ministerstwa Zdrowia oraz Sanepidu. Polecamy również przeczytać ponownie regulamin i zapoznać się z nowymi punktami oraz zapamiętać mocno 26. Dokonaliśmy również zmian w regulaminie odnośnie poławianych ryb i minimalnym obciążeniu koszyka – prosimy o dokładne przejrzenie informacji.


Informacje:
Miejsce: Gospodarstwo Agroturystyczne Batorówka – Wola Łokotowa 38 /k. Jeżowa, woj. Łódzkie.
Charakterystyka: Klasyfikacja indywidualna. Maksymalna liczba wędkujących to 35 osób. Zawody feederowe – dopuszczona każda metoda wędkowania feederem.
Data: 5-6 września 2020.
Punktacja: Zajęte miejsce w sektorze oznacza liczbę punktów zdobytą przez zawodnika. Zawodnik, który skończy zawody z wagą 0kg otrzyma punktację równą liczbie zawodników w jego sektorze +1pkt. W przypadku takiej samej liczby punktów u zawodników decydować będzie waga złowionych ryb.
Koszt: 280zł za oba dni rywalizacji płatne na podane w pierwotnym formularzu konto, tytułem: Fans'O'Mania 2020 Edycja Specjalna (data + Imie i nazwisko).
Nagordy: Na I miejsce 2000zł; II miejsce 1500zł; III miejsce 1000zł (nagroda wypłacana na konto bankowe zawodnika). Unikatowe Statuetki dla najlepszej trójki danego dnia eliminacji.

Nagrody główne Edycja Specjalna VI:

I miejsce
2000zł (nagroda wypłacana na konto bankowe zawodnika).
Unikatowa statuetka.
Wędka Preston Innovations Supera Feeder 11.6ft.
Zestaw zanęt i przynęt marki Sonubaits.

II miejsce
1500zł (nagroda wypłacana na konto bankowe zawodnika).
Unikatowa statuetka.
Kołowrotek Preston Innovations Centris 520.
Zestaw zanęt i przynęt marki Sonubaits.

III miejsce
1000zł (nagroda wypłacana na konto bankowe zawodnika).
Unikatowa statuetka.
Wędka Preston Innovations Supera Feeder 11ft SL.
Zestaw zanęt i przynęt marki Sonubaits.

IV miejsce
Bon 400zł do wykorzystania w Sklepie Drapieżnik.
Wędka Shimano Aero X5 Precision Feeder 2,74/3,35m 60gram.
Zestaw zanęt i przynęt marki SpottedFin.

V miejsce
Bon 300zł do wykorzystania w Sklepie Drapieżnik.
Kołowrotek Shimano Ultegra 5500 XTD.
Zestaw zanęt i przynęt marki SpottedFin.

VI miejsce
Bon 200zł do wykorzystania w Sklepie Drapieżnik.
Wędka Browning Jens Koschnick World Champion Feeder 12ft.
Zestaw zanęt i przynęt marki SpottedFin.

VII miejsce
Bon 100zł do wykorzystania w Sklepie Drapieżnik.
Kołowrotek Preston Innovations Extreminty 620.
Zestaw zanęt i przynęt marki SpottedFin.

Nagrody dodatkowe Edycja Specjalna VI:

- Bon 300 zł do wykorzystania w Sklepie Drapieżnik za największy wynik złowionych ryb w I turze zawodów.
- Rozlosujemy 7 nagród rzeczowych marki Preston Innovations.
-Najlepsza trójka otrzyma kilka litrów pysznego i zdrowego soku.
-Każdy zawodnik będzie mógł skosztować soków podczas trwania zawodów i przy obiedzie.


Harmonogram zawodów Fans'O'Mania 2020.
06:30 -07:00 – Zbiórka zawodników
07:00 – Losowanie stanowisk
08:50 – I sygnał - nęcenie wstępne
09:00 – II sygnał - rozpoczęcie wędkowania
14:55 – III sygnał - 5 minut do końca wędkowania
15:00 – IV sygnał - koniec wędkowania
15:00 – 16:00 - Ważenie
16:00 – Posiłek
16:30 – Ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród

Regulamin zawodów Fans'O'Mania 2020.
1. Zawody rozgrywane będą dowolną metodą feederową przy użyciu jednej wędki.
2. Minimalna waga ciężarka / podajnika / koszyka to 10 gram.
3. Zakaz łowienia na sam trzonek od podajnika lub trzonek ze śrucinami lub taśmą ołowianą.
4. Zakaz używania sygnalizatorów elektronicznych.
5. Zawody będą rozegrane w jednej turze sześciogodzinnej.
6. Zawody zostaną rozegrane w sektorach pięcio-osobowych. Założenie to 7 sektorów po 5 osób. Jeśli liczba startujących osób będzie nieparzysta, wtedy pojedyncze sektory zostaną zmodyfikowane adekwatnie do liczby zawodników.
7. Do wagi zaliczamy wszystkie gatunki ryb. WYJĄTEK stanowią bolenie – które nie będą zaliczane do wagi i po złowieniu należy je niezwłocznie wypuścić.
8. Do przechowywania ryb wymagane są dwie siatki o długości minimum 3 m każda. Zawodnicy posiadający jedną siatkę nie będą dopuszczeni do zawodów.
9. Nęcenie wstępne oraz nęcenie podczas całego cyklu zawodów Fans'O'Mania może odbywać się przy pomocy procy, koszyka feederowego lub nęcenia z ręki.
10. Zabrania się używania rakiet zanętowych typu spomb, łódek zanętowych, echosond itp.
11. Zabrania się przemieszczania zawodników pomiędzy stanowiskami oraz wchodzenia na stanowiska innych zawodników podczas wędkowania.
12. Przejście na sąsiednie stanowisko może nastąpić tylko i wyłącznie w celu rozplątania zestawów.
13. Przemieszczanie się zawodników po sektorach wymuszone potrzebami fizjologicznymi, lub w innych nagłych wypadkach musi odbywać się bez utrudniania wędkowania innym zawodnikom.
14. Na stanowisku zawodnika może przebywać osoba towarzysząca, tzw. trener.
15. „Trener” nie może bezpośrednio ingerować w działania zawodnika, np.: podbieranie ryb, wiązanie zestawów, zmiana przynęt, przygotowywanie zanęt  itp.
16. Zawodnik sam podbiera i odhacza wyłowione ryby, obowiązuje absolutny zakaz ingerowania w te czynności przez inne osoby.
17. Podczas holowania oraz podbierania ryb zawodnik musi znajdować się w obrębie własnego stanowiska.
18. Zarzucanie nowego zestawu może nastąpić po bezpiecznym odłożeniu wcześniej złowionej i odhaczonej ryby do siatki.
19. Obowiązuje bezwzględny zakaz używania haków z zadziorami oraz bezwzględny zakaz używania plecionki.
20. Obowiązuje zakaz odhaczania ryb na ziemi. W razie potrzeby, ryby należy odhaczać na macie.
21. Zawodnicy ustawiają stanowiska na wylosowanych numerach, maksymalnie do 1m w prawo/lewo od numeru oznaczającego stanowisko. Ten punkt może zostać zmieniony przez organizatora w zależności od panujących warunków na łowisku (np. niski/wysoki stan wody).
22. Łowienie ryb musi odbywać się na wprost swojego stanowiska.
23. Aby ryba została wliczona do wagi musi zostać wyholowana/złowiona na własny zestaw. Ryby wyholowane poprzez np. zahaczenie zerwanego zestawu nie będą zaliczone do wagi.
24. Aby ryba zacięta przed końcem zawodów została wliczona do wagi musi być wyholowana nie później niż 15 minut po ostatnim sygnale.
25. Udział w zawodach oznacza akceptację regulaminu, oraz zgodę na przetwarzanie danych w celu prezentacji w mediach społecznościowych.
26. W przypadku rezygnacji z zawodów zwrot kosztu będzie możliwy tylko jeśli organizator znajdzie zastępstwo.
27. Zawodnik przystępujący do zawodów nie może wykazywać objawów chorobowych oraz jest świadomy sytuacji panującej w Polsce związanej z zagrożeniem wirusem Covid19, tym samym przystępuje do zawodów na własną odpowiedzialność.
28. Organizator ma prawo wyprosić i zdyskwalifikować osoby naruszające regulamin zawodów Fans'O'Mania.


Organizator.
Sportowa feederowa drużyna Feeder Fans oraz Sklep Wędkarski Drapieżnik.

Kontakt.
Feeder Fans:
Krzysztof Ścigaczewski tel. 502031512
Marcin Cichosz tel. 509270011
Janusz Sut tel. 604703940
email: feederfansteam@gmail.com
Sklep Wędkarski Drapieżnik:
https://sklepdrapieznik.pl - tel 664765306 (w godzinach 10:00 – 15:00, email: biuro@sklepdrapieznik.pl