Autor Wątek: Bundesliga, liga angielska, hiszpańska i włoska  (Przeczytany 77071 razy)

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Bundesliga, liga angielska, hiszpańska i włoska
« Odpowiedź #300 dnia: 15.08.2020, 14:30 »
Zgadzam się z Tobą z tym zastrzeżeniem, że Manchester miał za co się odbudowywać, a na razie Barca z tego co pisze nawet katalońska prasa, jest mocno pod kreską. Jakoś nie widzę szybkiego odbudowania się i stania się drużyną top 3 w Europie. Tam się niczym w PZW wszystko systemowo posypało od dołu do góry ;) Nawet La Masia nie produkuje już graczy pokroju Xaviego i Iniesty, ale i nawet nie daje się szansy "swoim młodym" na występy w pierwszej drużynie. Wystarczy zobaczyć ilu młodych ze szkółki Barcy trafiło do kadry za kadencji Bartomeu, a ilu zostało sprzedanych. Skala nietrafionych transferów za grubą kasę też jest spora. Nie zmieni się nic póki będzie Bartomeu. Dlatego on też niedługo wyleci. Ja tam wolę klub ze stolicy, więc mi to rurka :P

Offline yapa

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 78
  • Reputacja: 7
Odp: Bundesliga, liga angielska, hiszpańska i włoska
« Odpowiedź #301 dnia: 15.08.2020, 14:38 »
A wiecie, że w sytuacji, gdy Bayern zdobędzie Puchar, to Barcelona zapłaci Liverpoolowi extra 5 mln Euro za Coutinho?  Nieszczęścia chodzą parami. Coutinho jest formalnie piłkarzem Barcy (jest na wypożyczeniu w Bayernie).  Klauzula w kontrakcie sprzedaży Coutinho z FCL do Barcy, o bonusach za LM nie zawiera klauzuli, który mówiłby, że do triumfu musi dojść w barwach Dumy Katalonii. Mnie to bawi.

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Bundesliga, liga angielska, hiszpańska i włoska
« Odpowiedź #302 dnia: 15.08.2020, 14:57 »
Oj chyba jednak nie ;) Ten news wypłynął z angielskiego tabloidu Dailly Mirror, który nie grzeszy prawdziwością swoich newsów. Marca swego czasu pisała jak wygląda konstrukcja kontraktu Couthino. Pamiętam, że siedząc w Alicante czytałem sobie ten artykuł przy użyciu translatora :P Nie sądzę, aby prawnicy Barcy byli aż takimi debilami.

Offline yapa

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 78
  • Reputacja: 7
Odp: Bundesliga, liga angielska, hiszpańska i włoska
« Odpowiedź #303 dnia: 15.08.2020, 16:46 »
Chyba jednak tak. "... W umowie pomiędzy Barçą i Liverpoolem zawarte są jeszcze trzy kwoty zmienne: 20 milionów euro za osiągnięcie przez Brazylijczyka liczby 100 meczów w barwach Blaugrany, 10 milionów za dwukrotne zakwalifikowanie się do Ligi Mistrzów w sezonach 2017/18 - 2022/23 oraz 5 milionów za wygranie Champions League w tym okresie..."   (za FCBarca.com)


Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Bundesliga, liga angielska, hiszpańska i włoska
« Odpowiedź #304 dnia: 15.08.2020, 22:03 »
Nawet strona FCBarca.com (jak i cała prasa) jako źródło podaje angielskiego brukowca, który jest jeszcze gorszy od Faktu i Super Expressu jeżeli chodzi o wiarygodność
https://www.fcbarca.com/96060-daily-mail-jesli-coutinho-wygra-lige-mistrzow-barcelona-bedzie-musiala-doplacic-za-niego-5-milionow-euro.html
Jako pierwszy ten news sprzedał inny brukowiec Daily Mirror, a który to brukowiec jeszcze niedawno pisał co innego
https://www.mirror.co.uk/sport/football/news/liverpools-win-over-barcelona-meant-15018565

Moje wątpliwości wynikają z tego, że wiem jak są zbudowane kontrakty piłkarskie. Sam w jednej z poprzednich swoich prac pomagałem redagować 2 kontrakty zawodników ówczesnej I ligi i wiem na pewno jedno, że hiszpański sztab prawników doradzających Barcelonie przy kontrakcie wartym ponad 100 milionów euro, za które to doradztwo bierze naprawdę grubą kasę, nie popełniłby takiego błędu. Przecież bardzo często wypożycza się piłkarzy, również tych wartych grube miliony euro np. Falcao, Negredo, Hernandez. Największym klubom piłkarskim doradzają olbrzymie kancelarie prawne, które za skonstruowanie ostatecznego kontraktu życzą sobie naprawdę dużo kasy i nikt nie pozwoliłby sobie na to, aby ich klient płacił innemu klubowi za sukcesy piłkarza poza tym klubem. To się po prostu brzydko mówiąc "kupy" nie trzyma. Rozumiesz chyba, że klub Barcelona rozwiązałby teraz umowę o współpracy z taką kancelarią, która naraziła klub na stratę kilku milionów euro i chyba rozumiesz co oznacza dla takiej kancelarii utrata takiego klienta ?  Po prostu ktoś nie potrafi czytać umów i sobie tak to zinterpretował (o ile w ogóle jakikolwiek dziennikarz widział na oczy ten kontrakt, bo zwykle w prasie to jest jedna wielka ściema).

Co innego jest np. wygrać Ligę Mistrzów z Barceloną, a co innego będąc zawodnikiem Barcelony. Niby nie ma różnicy, ale w prawnie wiążącej umowie już jest i dla prawników jest to różnica olbrzymia. Na razie to ten temat wypłynął, tuż po sromotnym laniu ze strony Niemców i wypłynął on od angielskiego brukowca.

Śledzę na Twitterze wpisy dziennikarzy Marci, La Vanguardi, El Mundo Deportivo, czy też madryckiego ASa i nie widzę tam żadnego podniecenia w tym temacie, a wierzcie mi szczególnie madryckie gazety nabijałby się z tego na swoich okładkach i stronach internetowych.

Zmieniając temat co znowu robi Lyon z ekipą Guardioli :o

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 254
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Bundesliga, liga angielska, hiszpańska i włoska
« Odpowiedź #305 dnia: 15.08.2020, 22:16 »
Robią deja vu :)

Monaco pamięta 8)
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 936
  • Reputacja: 414
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Bundesliga, liga angielska, hiszpańska i włoska
« Odpowiedź #306 dnia: 15.08.2020, 22:52 »
koniec świata, w półfinałach nie ma drużyny z Anglii, Hiszpanii ani Włoch ...

autostrada dla Bayerny (?) ...
;)

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 254
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Bundesliga, liga angielska, hiszpańska i włoska
« Odpowiedź #307 dnia: 16.08.2020, 01:10 »
Finał niemiecki, francuski a może mieszany? 8)
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Bundesliga, liga angielska, hiszpańska i włoska
« Odpowiedź #308 dnia: 16.08.2020, 15:21 »
Wczoraj kolejna wpadka giganta :P,zawsze kibicuje kopciuszkom i jestem mega zadowolony że Lyon ograł MC ,teraz Bayern i tu uważam że bawarczycy łatwej przeprawy mieć nie będą ,finał niemiecki całkiem realny wciąż :beer:

Offline Stan

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 085
  • Reputacja: 203
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Szprotawa
  • Ulubione metody: bolonka
Odp: Bundesliga, liga angielska, hiszpańska i włoska
« Odpowiedź #309 dnia: 16.08.2020, 15:56 »
Oglądałem wczoraj mecz  MC - OL. Żal mi tego Guardioli. Powinien w końcu trafić do klubu, gdzie miałby zapewniony jakiś budżet na transfery, cierpliwość szefostwa i duże ambicje właścicieli... :P ;D :'( :D

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Bundesliga, liga angielska, hiszpańska i włoska
« Odpowiedź #310 dnia: 16.08.2020, 19:45 »
Małą ciekawostką jest fakt,że w półfinałach zagrają trzej niemieccy trenerzy,ale brak ekipy z Anglii ,Hiszpanii czy Włoch to duża niespodzianka :P

Offline pawlica

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 208
  • Reputacja: 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Belgia
Odp: Bundesliga, liga angielska, hiszpańska i włoska
« Odpowiedź #311 dnia: 16.08.2020, 20:31 »
Oglądałem wczoraj mecz  MC - OL. Żal mi tego Guardioli. Powinien w końcu trafić do klubu, gdzie miałby zapewniony jakiś budżet na transfery, cierpliwość szefostwa i duże ambicje właścicieli... :P ;D :'( :D

Dokładnie....biedny ten Pep :P

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 681
  • Reputacja: 1981
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Bundesliga, liga angielska, hiszpańska i włoska
« Odpowiedź #312 dnia: 17.08.2020, 09:17 »
A ja bym nie sądził zbyt pochopnie, że z drużyną co ma kasę łatwo jest wygrywać. Bo trzeba się zajmować zawodnikami, którzy myślą, że są kolejnym cudem świata. Bardzo dobrze pokazał to przykład sir Alexa z ManU. Umiał on brać zawodników 'za twarz; jak Rooneya, któremu gdy sodówa uderzała do głowy, odstawiał od gry w piłkę, dając mu wycierać tyłkiem ławkę. Dlatego wielu trenerów przegrywa walkę z gwiazdorami. Neymar czy Mbappe to przykłady takich niepokornych gwiazd z zadartym wysoko nosem.

Dziś drużyny z dużymi pieniędzmi jakoś poodpadały z rozgrywek, nieprawdaż? 8)

Lucjan

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Bundesliga, liga angielska, hiszpańska i włoska
« Odpowiedź #313 dnia: 17.08.2020, 20:12 »
Drużyna to nie kasa ,Rb Lipsk dla przykładu nie ma gwiazdorów ,a gra kapitalną piłkę i jest w stanie ograć każdego,Olympique Lyon podobnie ,liczy się kolektyw a nie nazwiska i miliony euro ,Pep popłynie z MC to więcej jak pewne i ja osobiście jakoś wielkiego kunsztu trenerskiego u niego nie widzę ,kolejne rozgrywki LM i odpada w ćwierć finale :P,z Bayernem też szału nie zrobił oprócz podwórka

Offline JacekB

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 639
  • Reputacja: 29
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Bundesliga, liga angielska, hiszpańska i włoska
« Odpowiedź #314 dnia: 17.08.2020, 22:54 »
Drużyna to nie kasa ,Rb Lipsk dla przykładu nie ma gwiazdorów ,a gra kapitalną piłkę i jest w stanie ograć każdego,Olympique Lyon podobnie ,liczy się kolektyw a nie nazwiska i miliony euro ,Pep popłynie z MC to więcej jak pewne i ja osobiście jakoś wielkiego kunsztu trenerskiego u niego nie widzę ,kolejne rozgrywki LM i odpada w ćwierć finale :P,z Bayernem też szału nie zrobił oprócz podwórka
Bayren szału nie zrobił ??? To pokaż mi kolego która drużyna dojechała Barcelonę tak jak to zrobił bayern ??


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk