Autor Wątek: Bundesliga, liga angielska, hiszpańska i włoska  (Przeczytany 77196 razy)

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 433
  • Reputacja: 351
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Bundesliga, liga angielska, hiszpańska i włoska
« Odpowiedź #390 dnia: 04.10.2020, 21:11 »
Fajna ta kolejka u Angoli. Taka nieoczywista ;)
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Bundesliga, liga angielska, hiszpańska i włoska
« Odpowiedź #391 dnia: 04.10.2020, 21:40 »
Lewandowski też ładnie poszalał.

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 433
  • Reputacja: 351
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Bundesliga, liga angielska, hiszpańska i włoska
« Odpowiedź #392 dnia: 04.10.2020, 21:46 »
AV ma kupę szczęścia z rykoszetami, ale przede wszystkim zdominowali Liverpool w środku pola. I wysoki pressing. Grają jak drużyny Kloppa ;D Fajnie się to ogląda.
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 692
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Bundesliga, liga angielska, hiszpańska i włoska
« Odpowiedź #393 dnia: 05.10.2020, 08:38 »
Nie wiem czy widzicie, ale zespoły ze szczytu - jak Bayern, Liverpool czy Man City mają problem w tym sezonie, zwłaszcza w obronie. Wg mnie jednym z powodów jest ilość spotkań jaką rozgrywają najlepsi - tak źle wpływa to na stałą formę, zawodnicy są po prostu przeciążeni. Wczorajszy mecz Bayernu pokazał, że Monachijczyków można 'ugryźć', i robi to byle jaka Hertha. To nie był przypadek, wygrana z Borussią to była ciężka przeprawa, a wcześniej zdeklasował ich Hoffenheim. Kto wie, czy po tak udanym sezonie, Flick nie będzie miał problemów z utrzymaniem posady. Podobnie jak Klopp czy Guardiola. Nie jest pewny też swej pracy Solskjaer i Mourinho...

To pokazuje też jak trudno jest wygrywać mając najdroższych piłkarzy.  W Premier League prowadzi Everton, przed Aston Villą i Leicester, Man City jest dopiero na 14 miejscu, zaś Man United na 16 :o I wcale nie wygląda na to, że Everton ma taką formę przypadkowo - Ancelotti to po prostu stary wyga i kto wie, czy w tym sezonie nie będzie jego ekipa wyżej notowana niż Liverpool. Leicester też sprawia wrażenie ekipy celującej w top 4. To będzie bardzo ciekawy sezon!

A rzeczą wspólną drużyn o których pisałem na początku (Bayern, Man City, Liverpool) jest ich gra ofensywna. I właśnie drugą przyczyną jaka stoi za ich wynikami (oprócz zmęczenia) jest wg mnie sposób na takie ofensywne ustawienie. Po prostu inne drużyny mają pomysła jak się ustawić aby nie dać się zepchać tylko do obrony. Stąd wg mnie taka postawa Leicester czy Aston Villi, jak i Hoffenheim. I dlatego ci najlepsi mogą mieć kłopoty w tym sezonie.

Ciekawe czy Bayern wypocznie i załapie równe tempo. Bo póki co każdy mecz to ciężka orka, oprócz występu z Schalke. Wczoraj też u Bawarczyków były zmiany spore w składzie, i na przykład Davies zagrał w pomocy a nie jak zwykle w obronie. Trochę się jakby tam gubił. Może jak wzmocnienia kadrowe się 'przyjmą', wtedy znów będziemy obserwowali monachijski walec. Bo póki co będą mieli problem w Lidze Mistrzów, w Bundeslidze również. Kolejni będą się szykować aby rwać punkty ekipie Flicka.
Lucjan

Offline majestic

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 952
  • Reputacja: 44
  • Płeć: Mężczyzna
  • góru porycia
  • Lokalizacja: Piotrków Tryb.
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Bundesliga, liga angielska, hiszpańska i włoska
« Odpowiedź #394 dnia: 05.10.2020, 08:52 »
Legia też zawsze słabo zaczyna a pod koniec jest miSZCZem. :P ;D

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 938
  • Reputacja: 414
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Bundesliga, liga angielska, hiszpańska i włoska
« Odpowiedź #395 dnia: 05.10.2020, 09:57 »
Generalnie zapowiada się ciekawy sezon w Europie, no i dobrze.
;)

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 692
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Bundesliga, liga angielska, hiszpańska i włoska
« Odpowiedź #396 dnia: 05.10.2020, 10:14 »
Legia też zawsze słabo zaczyna a pod koniec jest miSZCZem. :P ;D

 ;D ;D ;D

O polskiej piłce ciężko mi rozmawiać. Oglądałem Cafe Futbol ostatnio i był Boniek. Tym razem uważał, że co innego jest przyczyną słabości polskich klubów. Szoda, że nie łączy tego między innymi z wyborem Brzęczka na stanowisko trenera kadry. Zarzuca klubom to, że nie mają  pomysłu na grę z silnymi drużynami z Europy, ale sam spowodował, że mamy cyrkowca kierującego reprezentacją kraju :) Ogólnie lubię Zibbiego, ale z tym Brzęczkiem to przesadził. Mamy teraz chyba najsilniejszą kadrę od czasów Piechniczka, ale nie widzę nas w ME ub w MŚ. Sukcesem będzie wyjście z grupy.

A to, ż enie mamy drużyny w Lidze Mistrzów to masakra. Na tak duży kraj i popularność futbolu to naprawdę zadziwiające. Tak jakby u na prowadzono  'zrównoważoną gospodarkę piłkarską'. Całe szczęście, że blamaż Legii zrównoważył sukces Lecha :)

Lucjan

Offline Daavid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 685
  • Reputacja: 127
  • Lokalizacja: UK
Odp: Bundesliga, liga angielska, hiszpańska i włoska
« Odpowiedź #397 dnia: 05.10.2020, 17:52 »
Podyskutowalbym nad tym czy rzeczywiście mamy taką fajną pakę. Jest Lewandowski i paru bramkarzy na rzeczywiście światowym poziomie. Plus np. Zieliński, który nie w kadrze nie błyszczy, być może przez to, że Krychowiak ma taką pozycję w kadrze, że nikt go nie wykopie.
Reszta? Sorry, ale topowe zespoły mają paru lepszych zawodników na każdej pozycji i kilkudziesięciu takich samych jak nasi. Co robi w kadrze np. Grosicki, który w WBA nawet nie ma miejsca na ławce?

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 730
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Bundesliga, liga angielska, hiszpańska i włoska
« Odpowiedź #398 dnia: 05.10.2020, 18:23 »
Wczoraj po meczu Piast - Lech :o :o :o Badia podczas wywiadu powiedział w kilka minut całą prawdę o piłce , nic dodać nic ująć, liczy się tylko kasa. Gość ma klase .
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 433
  • Reputacja: 351
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Bundesliga, liga angielska, hiszpańska i włoska
« Odpowiedź #399 dnia: 05.10.2020, 18:28 »
A to, ż enie mamy drużyny w Lidze Mistrzów to masakra.

Luk, my raz na kilka lat mamy drużynę w fazie grupowej Ligi Europy. A gdzie dopiero LM...
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline Łuki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 993
  • Reputacja: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • SiG
...to królestwo...

Pozdrawiam.

Offline RysiekS

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 430
  • Reputacja: 49
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Bundesliga, liga angielska, hiszpańska i włoska
« Odpowiedź #401 dnia: 05.10.2020, 19:16 »
U nas jest złe szkolenie dzieci, młodzieży. Od najniższych lig liczą się wyniki, a wyżej całość psują pseudo managerowie. Wcisnąć chłam z zagranicy, naszych z układami, jak najwięcej. Aby interes się kręcił. Prawdę Badia mówi, liczy się tylko kasa dla wszystkich i wszędzie.

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 938
  • Reputacja: 414
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
;)

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 692
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Bundesliga, liga angielska, hiszpańska i włoska
« Odpowiedź #403 dnia: 09.10.2020, 14:15 »
Bardzo ciekawy artykuł o zwolnieniu maskotki Arsenalu - Gunnersaurusa:
https://www.onet.pl/sport/goal/ludzi-poruszyla-historia-maskotki-arsenalutransfery-wazniejsze-niz-czlowiek/l4npfhp,30bc1058

Mesut Ozil pokazał się z bardzo dobrej strony, i żal mi, że tylko on wyszedl z taka inicjatywą. Ten człowiek, który jest maskotką Arsenalu i od 27 lat jest na każdym ich meczu, zarabia bardzo mało. Wielu zawodników dostaje zaś kosmiczne pieniądze.]

Dziwne czasy nadeszły, bo wydatki na zawodników w czasi e pandemii wcale nie zmalały znacząco i są bardzo wysokie. Kluby natomiast robią cięcia pośród pracowników... Podoba mi się to, jak fani Arsenalu zareagowali, i to jest właśnie dla mnie być kibicem jakieś drużyny :)
Lucjan

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 730
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Bundesliga, liga angielska, hiszpańska i włoska
« Odpowiedź #404 dnia: 09.10.2020, 15:17 »
Przepraszam ale musze to napisać, jak taki "kopacz" któremu Piast Gliwice uratował kariere piłkarską który według wielu nie powinnien nigdy grać w Ekstraklasie , teraz po wyjezdzie do II ligi włoskiej śmie w taki sposób wypowiadać się i obrazać trenerów, sztab a nawet piłkarzy. Wiele razy to pisałem i nadal twierdze że Parzyszek to największe nieporozumienie piłkarskie jakie w swoim życiu widziałem, stary "Wiśnia " z Górnika Zabrze ( nic mu nie ujmując grał na prawej obronie i obrońca był przyzwoitym a napastnicy się go bali )  to przynim wirtuoz piłkarski.
Czas pokaże co Piotr osiągnię we Włoszech ale po tych jego wypocinach życze mu szybkiego powrotu do kraju aby piłkarze sami rozliczyli go z jego mądrości.
Teraz wyszło że w szatni nie ma czy nie było atmosfery ,Piast gra słabo, Badia to potwierdził w rozmowie a ja  mam nadzieje że po usunięciu jednego wrzoda sytuacja sie poprawi i zaczna punktowac i grać w piłke.
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz