Autor Wątek: Bundesliga, liga angielska, hiszpańska i włoska  (Przeczytany 75745 razy)

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 729
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Bundesliga, liga angielska, hiszpańska i włoska
« Odpowiedź #600 dnia: 06.02.2021, 23:40 »
:) Oglądam dużo Sportu, zwłaszcza drużynowego a już wszelkie "wojny" ( sportowe ) typu Braveheart nie można odpuścić :)
Zresztą po ogladaniu naszych kopaczy trzeba się odstresować :P ( choć Piast ostatnio powoli zaczyna znowu grać w piłkę )
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Bundesliga, liga angielska, hiszpańska i włoska
« Odpowiedź #601 dnia: 07.02.2021, 00:00 »
Ja czasem w weekendy rano jak pracuję i nie jadę na ryby, to oglądam sobie Ligę Futbolu Australijskiego (taki narodowy sport Australii różniący się trochę od rugby, gdzie zasadą jest brak zasad :P)

https://www.afl.com.au/


Offline majestic

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 951
  • Reputacja: 44
  • Płeć: Mężczyzna
  • góru porycia
  • Lokalizacja: Piotrków Tryb.
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Bundesliga, liga angielska, hiszpańska i włoska
« Odpowiedź #602 dnia: 09.02.2021, 09:08 »
Ja czasem w weekendy rano jak pracuję i nie jadę na ryby, to oglądam sobie Ligę Futbolu Australijskiego (taki narodowy sport Australii różniący się trochę od rugby, gdzie zasadą jest brak zasad :P)

https://www.afl.com.au/


dobry trening przed KSW ;D

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Bundesliga, liga angielska, hiszpańska i włoska
« Odpowiedź #603 dnia: 09.02.2021, 09:55 »
Wczoraj Leeds zagrało piękny mecz z Crystal Palace (2:0). Kontrolowali grę od początku do końca, dobrze punktując Londyńczyków. Miałem spore obawy przed tym meczem, bo Leeds wcześniej przegrało z drużyną Hodgsona 4:1, i miałem wrażenie, że wytrawny Anglik ma patent na drużynę Bielsy. Do tego gra ciągłym pressingiem jest bardzo wykańczająca, i wiele ekip w Premier League nie ma tylu sił, aby takim ustawieniem stale grać. O dziwo Leeds doskonale dało sobie radę. Świetnie też wypadł Klich, który był motorem napędowym drużyny. W ten sposób Leeds jest już na 10 miejscu w tabeli, co należy uznać za spory sukces jak na beniaminka.

Oglądałem też mecz Bayernu z Al Ahly. Lewy zapodał dwie bramki, ale ogólnie Bawarczycy nie zachwycili swą grą. Wyraźnie się oszczędzali i była to gra na pół gwizdka. Jakby nie było nasz napastnik znów 'dorzucił do pieca', i 'zmazał'  niestrzelonego karnego w meczu z Herthą.

Oby więcej takich poniedziałków :)
Lucjan

Offline maciek_krk

  • ⚡⚡⚡⚡⚡
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 434
  • Reputacja: 519
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: TG/KRK
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Bundesliga, liga angielska, hiszpańska i włoska
« Odpowiedź #604 dnia: 09.02.2021, 16:51 »
Oglądasz ten dziwny sport :P Weź lepiej jutro włącz TVP Sport o 23:30 i obejrzyj sobie Super Bowl, bo okazuje się że TVP wykupiła prawa do transmisji finału NFL :)

Z drugiej strony oglądanie futbolu amerykańskiego (tak wiem futbol jest tylko jeden :P) z polskim komentarzem może okazać się katorgą, jednak dla początkujących fanów tego sportu jest dobrym rozwiązaniem z uwagi na często przywoływane zasady gry. Ma to jednak też olbrzymi minus. Oglądanie TVP = oglądanie polskich reklam co chwilę, co również może okazać się mocno męczące. W Stanach 30 sekundowa reklama w trakcie Super Bowl, to koszt ponad 5 milionów dolarów. Dlatego te reklamy są ciekawe i przyciągają uwagę widzów. Sporo amerykańskich reklam ma więc jutro premierę i powiem Wam, że Super Bowl ogląda się również dla reklam. Tak wiem w Polsce ciężko to sobie wyobrazić, jak co chwilę jesteś bombardowany reklamami. Jednak w Stanach jest inaczej. Żony oglądają ten finał wyłącznie dla reklam i dla występów artystów w trakcie głównej przerwy w meczu :P Jakbym jednak miał w trakcie meczu co chwilę oglądać polskie reklamy usług bankowych, leków na wzwód i porost włosów, suplementów diety, proszków do prania, kabanosów itp. to wydłubałbym sobie oczy widelcem :P

Jutrzejszy mecz będzie o tyle ciekawym, że mamy mecz gdzie główną rolę odegra dwójka graczy - Tom Brady (wręcz emeryt na pozycji rozgrywającego, a jednocześnie legenda tego sportu, która wielokrotnie wygrywała ten finał), a z drugiej strony młody wilk Patrick Mahomes, który będzie w przyszłości legendą na tej samej pozycji, a rok temu dzięki niemu Kansas City Chiefs sięgnęli po tytuł, którego jutro będą bronić :beer: Zapowiada się ciekawe widowisko.

Fenomenalne widowisko :) Oglądałem w TVP Sport online i nie było dramatu z reklamami :) Widać, że football w USA to nie sport, a religia :)
Choć nie jestem fanem dyscypliny, to finał zrobił nam nie duże wrażenie, zarówno pod kątem samego sportu, jak i całej otoczki. Dla mnie było to dużo przyjemniejsze dla oka widowisko niż mecze naszej ekstraklasy czy reprezentacji (których nie mam zdrowia oglądać hahaha) :)
Pozdrawiam,
Maciek

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Bundesliga, liga angielska, hiszpańska i włoska
« Odpowiedź #605 dnia: 10.02.2021, 08:10 »
O kogoś zainteresował mój wpis :) Dokładnie w Stanach jest to religia, tak jak w UK piłka nożna. Np. tam piątek, jako dzień, jest przeznaczony na rozgrywki lig z ogólniaka. Sobota jest zaś zarezerwowana dla rozgrywek NCAA College Football, czyli ligi uniwersyteckiej, gdzie na mecz potrafi przyjść 80 tysięcy ludzi :) Wyobrażacie sobie coś takiego w Polsce, że na mecz piłki nożnej pomiędzy Uniwersytetem Jagiellońskim, a Uniwersytetem Warszawskim przychodzi tylu widzów ? Jednak to z ligi uniwersyteckiej biorą się przyszłe gwiazdy i często mecze są dużo bardziej przyjemne do oglądania niż te z NFL, bo jest mniej takiej "ciężkiej taktyki", a więcej takiej młodzieńczej fantazji.

A ten podział na dni wynika stąd, że chodzi o to, aby zwykli szarzy ludzie po pracy chodzili w piątek i w sobotę wspierać lokalne drużyny, a nie siedzieli przed telewizorem oglądać zawodowców z NFL. Dlatego mecze zawodowców są głównie w niedziele. Mi to osobiście pasuje, bo w weekend zdążę pójść na mecz mojej ulubionej drużyny, która de facto wczoraj przegrała z Legią :P, czy też mogę sobie obejrzeć na spokojnie mecz piłki nożnej w TV, a już od godziny 19-stej cały niedzielny wieczór, od września do stycznia każdego roku, mam zarezerwowany właśnie dla futbolu amerykańskiego, który leci sobie gdzieś tam w tle.

Jak się pozna zasady to oglądanie jest bardzo przyjemne. http://nflblog.pl/jak-i-gdzie-ogladac-transmisje-nfl-w-polsce/

Offline Cobi92

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 195
  • Reputacja: 162
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kalisz
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Bundesliga, liga angielska, hiszpańska i włoska
« Odpowiedź #606 dnia: 10.02.2021, 08:18 »
Mnie też namówiliście na Super Bowl :) Akurat miałem wolny poniedziałek w pracy to obejrzałem sobie w nocy pierwszą połowę, ale o 2:30 uznałem że idę spać. Na szczęście następnego dnia o 13:20 była powtórka - tym razem bez reklam i przerw w grze, więc cały mecz obejrzałem w półtorej godzinki. Oglądanie na żywo z tymi wszystkimi przerwami po każdej akcji jest trochę przydługie jak dla mnie. Sport całkiem fajny, sporo zasad do ogarnięcia, ale ten polski komentarz był tak przystępny i zarazem ciekawy, że oglądałem ze zrozumieniem i zainteresowaniem. Żeby piłkę kopaną w TVP tak komentowali to też byłoby "przystępniej" :D
Lepiej 3 razy złowić i wypuścić niż raz zjeść ;)

Online thegamer

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 213
  • Reputacja: 15
Odp: Bundesliga, liga angielska, hiszpańska i włoska
« Odpowiedź #607 dnia: 11.02.2021, 13:59 »
Wczoraj Atalanta pokonała Napoli i melduje się do finału Pucharu Włoch gdzie zagra z Juventusem, szykuje się ciekawy mecz w maju.

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 958
  • Reputacja: 237
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Bundesliga, liga angielska, hiszpańska i włoska
« Odpowiedź #608 dnia: 13.02.2021, 17:59 »
Mam nadzieję na dobry mecz.
Napoli- Juventus, transmisja na Eleven Sports 1
Adam

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 958
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Bundesliga, liga angielska, hiszpańska i włoska
« Odpowiedź #609 dnia: 13.02.2021, 18:03 »
Jedziemy Adam też oglądam :beer:,oby Zieliński zagrał lepiej jak w Pucharze ::)

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 958
  • Reputacja: 237
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Bundesliga, liga angielska, hiszpańska i włoska
« Odpowiedź #610 dnia: 13.02.2021, 18:05 »
Jedziemy :beer:
Adam

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 958
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Bundesliga, liga angielska, hiszpańska i włoska
« Odpowiedź #611 dnia: 13.02.2021, 20:09 »
Szału nie było jak na mecz topu Serie A ,ważne że Napoli wygrało 1:0 ,Zieliński znów słabiutko niestety :-\

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 958
  • Reputacja: 237
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Bundesliga, liga angielska, hiszpańska i włoska
« Odpowiedź #612 dnia: 13.02.2021, 20:39 »
Druga połowa to praktycznie mecz do jednej bramki.  Ogólnie mecz bardzo średni.
Adam

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 958
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Bundesliga, liga angielska, hiszpańska i włoska
« Odpowiedź #613 dnia: 13.02.2021, 20:48 »
No niestety Adam sam widziałeś ,bez fajerwerków ,już mi się mecz Stuttgartu z Hertą bardziej podobał :beer:,jak ten włoski klasyk :P

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Bundesliga, liga angielska, hiszpańska i włoska
« Odpowiedź #614 dnia: 13.02.2021, 22:50 »
Liverpool dalej w kryzysie... Stracili trzy bramki w ostatnim kwadransie gry i Leicester wygrało 3:1 8)  Bardzo dobry mecz i niesamowite kontry drużyny Rogersa. Klopp juz chyba wie, że The Reds nie obronią tytułu, takie życie :)
Lucjan