Autor Wątek: Bundesliga, liga angielska, hiszpańska i włoska  (Przeczytany 76722 razy)

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 964
  • Reputacja: 544
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Bundesliga, liga angielska, hiszpańska i włoska
« Odpowiedź #615 dnia: 14.02.2021, 08:21 »
Mistrza na Wyspach ma już Man.City ,to więcej jak pewne ,Liverpool przez kontuzje i brak solidnych nastepców tytułu nie obroni,ciekaw jestem czy Leicester do końca wytrzyma tempo i jak zakończy sezon Everton pod okiem Ancelottiego ;)

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 958
  • Reputacja: 237
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Bundesliga, liga angielska, hiszpańska i włoska
« Odpowiedź #616 dnia: 14.02.2021, 08:45 »
Mistrza na Wyspach ma już Man.City
Mam takie same zdanie

,ciekaw jestem czy Leicester do końca wytrzyma tempo
Jest nas dwóch. :) Obecne miejsce w tabeli to mimo wszystko  zaskoczenie dla mnie. Przed sezonem obstawiałem 5-6 pozycję.
Adam

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 964
  • Reputacja: 544
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Bundesliga, liga angielska, hiszpańska i włoska
« Odpowiedź #617 dnia: 14.02.2021, 08:53 »
Adam szczerze życzę Lisom gry w LM ,Brendan Rogers kapitalnie ułożył tą drużynę ,grają bardzo ciekawy futbol zasługują na top :bravo:

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 650
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Bundesliga, liga angielska, hiszpańska i włoska
« Odpowiedź #618 dnia: 14.02.2021, 09:30 »
Co ciekawe Lisy zagrały dobrze z Liverpoolem, ale z Leeds byli kiepscy. Może to wpadka? Nie wiem, ale mogą znów na koniec wyskoczyć z top 4. Wczoraj Sojuncu pięknie grał w obronie, jeśli Lisy będą mieli dobrą defensywę, to będzie dobrze. Jednak zbyt często dopuszczają rywali w swoje pole karne, wczoraj The Reds zmarnowali sporo sytuacji. Pierwsza połowa to totalne panowanie ekipy Kloppa, aczkolwiek kontry Lisów, z Vardym na szpicy były niesamowite.

Natomiast nie najlepiej wygląda sytuacja Mourinho. Przegrał z Man City 0:3 i chyba tylko puchar Anglii uratuje go przed stratą miejsca pracy. Moim zdaniem Koguty grają zbyt zachowawczo, nie atakują tak jak dawniej. Ktoś kto gra ofensywnym ustawieniem o wiele lepiej by wykorzystał atuty tej drużyny, zwłaszcza duetu Son - Kane. Uważacie, że Portugalczyk potrafi tak zagrać? Miał przebłyski, ale ogólnie mu to nie wychodzi. A teraz w cenie są właśnie trenerzy grający futbol ofensywny.

Dzisiaj ciekawe zderzenie, Arsenal gra z Leeds United. Dwie ekipy grają ciekawy futbol, droższych graczy mają oczywiście Kanonierzy, ale Arteta ustawia zespół już rok i efektów nie widać. Bielsa natomiast odzyskał grunt. Liczę na dobre widowisko i oczywiście wygraną Pawi. Arsenal od jakiegoś czasu jest cieniem samego siebie. Wenger jednak potrafił z nich wycisnąć bardzo dużo, mając o wiele mniejszy budżet niż ekipy z Manchesteru chociażby, do tego za jego kadencji drużyna przynosiła zyski. W tym sezonie rozpatrywano nawet możliwość spadku do Championship, tak źle to chyba jeszcze nie było.
Lucjan

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 964
  • Reputacja: 544
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Bundesliga, liga angielska, hiszpańska i włoska
« Odpowiedź #619 dnia: 14.02.2021, 09:40 »
Co do Jose to mam wrażenie ,że on nie ma koncepcji na grę kogutów ,kiepsko to wygląda ,czuje podobnie jak ty Lucjan że jego dni są policzone ;),wczoraj o życie walczył Gatusso ,któremu też grunt się pali pod nogami, Napoli pokonało co prawda Juve ,ale czy to wystarczy żeby posadę utrzymać ,raczej nie sadzę .

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 650
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Bundesliga, liga angielska, hiszpańska i włoska
« Odpowiedź #620 dnia: 14.02.2021, 10:04 »
Abramovich nie zdzierżył i pogonił Lamparda, który wg mnie wcale na to nie zasłużył. Postawił na napastnika (Werner), który w Bundeslidze byl bardzo skuteczny, jednak w Anglii ma jakąś koszmarne passę. To jego nieskuteczność spowodowała kiepskie wyniki Lodnyńczyków. 'The One' natomiast jest gorszy od niego, do tego Chelsea grała ciekawie, natomiast Tottenham to futbol siermiężny często, fatalne posiadanie piłki przy ekipach ofensywnych. No ale Rosjanin słynie z gorącej głowy, The Blues co chwila zmieniało trenera. Zobaczymy, czy Tuchel wytrzyma przyszły sezon :)

W sumie to trudno o trenera który ma pewna pozycję. W Anglii było dwóch takich, sir Alex i Arsene Wenger. Teraz trzymają się Guardiola i Klopp, ale i oni mają problemy. W zeszłym sezonie Pep był pod obstrzałem, teraz Klopp zaczyna inkasować ciosy, wielu nie podoba się jego ciągłe kombinowanie w obronie. Ostatnio więc ciężko o stałą posadę tutaj. Zobaczymy jak będzie z Brendanem Rogersem. Idzie mu dobrze, ale jak Lisy znajda się poza top 4, może dojść do eksplozji niezadowolenia.

Takie czasy. Ludzie chcą wyników, są niecierpliwi. Wg mnie świetnym przykładem dobrego trenera, który osiąga wyniki adekwatne do budżetu był Wenger, który z Arsenalem wcale nie zdobył wielu tytułów, miał mega ekipę w 2003 i 2004 roku. Jednak jego budżet nie dał się porównać z tym jaki miał Man U. lub Chelsea po wejściu Abramovicha. I potrafił być w top 4, był w czołówce, ciągle grał w pucharach, w LM i Europy, bazując na talentach,  których świetnie łowił i robił z nich gwiazdy. Teraz jego następcy mają problem aby wejść do top 4, Arteta w ogóle dokonuje eksperymentu, jakiego fani Arsenalu jeszcze nie oglądali. Mogą skończyć sezon w dolnej części tabeli jak się on nie powiedzie. Dla nich to koszmar, zwłaszcza finansowy.

Lucjan

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 964
  • Reputacja: 544
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Bundesliga, liga angielska, hiszpańska i włoska
« Odpowiedź #621 dnia: 14.02.2021, 10:12 »
O Brendana jestem spokojny ,nawet jak Lisy nie zagrają w Pucharach według mnie posadę utrzyma ,za to Jose myślę,że poleci i słusznie ,Jurgen jest krytykowany ostatnio,ale każdy pamięta że wygrał LM i zdobył tytuł mistrza Anglii ,raczej go nie zwolnią tak sądzę ,Tuchel jak z Chelsea nie awansuje do LM to też może długo miejsca nie zagrzać :-\

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 650
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Bundesliga, liga angielska, hiszpańska i włoska
« Odpowiedź #622 dnia: 14.02.2021, 21:14 »
Fatalny mecz Leeds :'( Zawalił głównie bramkarz, który nie potrafi dobrze grać nogą. Jego wybicia były paniczne, i Leeds traciło co chwila piłkę, do tego spowodował karnego, jak 'wyprowadzał' ją do przodu. Do przerwy 3:0 dla Arsenalu. Po przerwie chwilka i 4:0. Ale Kanonierzy poluzowali pressing, i Pawie strzeliły dwie bramki. Wynik końcowy 4:2 i jak dla mnie czytelna informacja, że należy zmienić bramkarza. Każda drużyna, która zastosuje pressing jak Arsenal, będzie miała Leeds w garści.

Lucjan

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 964
  • Reputacja: 544
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Bundesliga, liga angielska, hiszpańska i włoska
« Odpowiedź #623 dnia: 15.02.2021, 20:38 »
Wczoraj Leeds przegrywa z Arsenalem ,choć to wielka niespodzianka nie była, za to porażka Evertonu 0:2 u siebie z Fulham to już nie mała sensacja jak dla mnie ;),kolejna niespodzianka w Serie A Ac Milan przegrywa ze Spezią na wyjeździe 2:0 i traci fotel lidera na rzecz Interu ,robi się coraz bardziej ciekawie :bravo:

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 958
  • Reputacja: 237
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Bundesliga, liga angielska, hiszpańska i włoska
« Odpowiedź #624 dnia: 15.02.2021, 20:42 »
Bayern - Arminia  0-1 , dopiero 10 minuta
Piłka nożna na śniegu. :)
Adam

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 964
  • Reputacja: 544
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Bundesliga, liga angielska, hiszpańska i włoska
« Odpowiedź #625 dnia: 15.02.2021, 20:45 »
Nie oglądam Adam  ,lubię Lewego ale Bayernu  już nie bardzo O:)

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 958
  • Reputacja: 237
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Bundesliga, liga angielska, hiszpańska i włoska
« Odpowiedź #626 dnia: 15.02.2021, 20:50 »
Ja nie mam uprzedzeń. ;) Lubię piłkę w dobrym wydaniu. Patrząc na warunki atmosferyczne to sądzę, że mecz zostanie przerwany.
Adam

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 964
  • Reputacja: 544
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Bundesliga, liga angielska, hiszpańska i włoska
« Odpowiedź #627 dnia: 15.02.2021, 20:52 »
Oby nie ,może Arminia sprawi niespodziankę dziś ;)

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 964
  • Reputacja: 544
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Bundesliga, liga angielska, hiszpańska i włoska
« Odpowiedź #628 dnia: 15.02.2021, 21:07 »

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 964
  • Reputacja: 544
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Bundesliga, liga angielska, hiszpańska i włoska
« Odpowiedź #629 dnia: 15.02.2021, 21:22 »
Arminia poszła za ciosem i już prowadzi z bawarczykami na wyjeździe 0:2 :bravo: