Autor Wątek: Bundesliga, liga angielska, hiszpańska i włoska  (Przeczytany 76686 razy)

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 933
  • Reputacja: 414
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Bundesliga, liga angielska, hiszpańska i włoska
« Odpowiedź #750 dnia: 17.04.2021, 23:42 »
Było ok. :)
;)

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 253
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Bundesliga, liga angielska, hiszpańska i włoska
« Odpowiedź #751 dnia: 19.04.2021, 06:32 »
A więc teoria spiskowa okazała się jednak prawdą, i 12 klubów: AC Milan, Arsenal, Atlético, Chelsea, Barcelona, Inter, Juventus, Liverpool, Manchester City, Manchester United, Real Madryt i Tottenham, wydało wspólne oświadczenie o porozumieniu w sprawie założenia "superligi".

Model amerykański jak widać zaczął odciskać swoje piętno w futbolu europejskim, i kluby dążą do formatu ligi jak znamy za oceanem, choćby NHL czy NBA.

Tutak ciut więcej o sprawie

https://www.lfc.pl/78887/Liverpool_potwierdza_sw%C3%B3j_udzia%C5%82_w_Superlidze
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline Cobi92

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 200
  • Reputacja: 163
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kalisz
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Bundesliga, liga angielska, hiszpańska i włoska
« Odpowiedź #752 dnia: 19.04.2021, 07:31 »
Ja, jako kibic, jestem zadowolony z powstania Super Ligi. Dla mnie będzie to możliwość oglądania emocjonujących spotkań co tydzień. Prawdę mówiąc w Lidze Mistrzów w fazie grupowej dużo było pietruszkowych meczy między ogórkami i nie bardzo chciało mi się na to patrzeć. Szkoda, że póki co PSG, Bayern i Borusia nie przystąpiły, bo to 3 bardzo mocne zespoły, dwa to coroczni faworyci do wygrania LM. Może jeszcze zmienią zdanie ;) Póki co zespołów jest 12, brakuje więc 8. Pytanie kto mógłby dołączyć ?

Moje propozycje to: Napoli, FC Porto, Ajax, Sevilla, Sporting / Benfica (zależy co tam akurat lepsze w tej Portugalii), Wielka Legia :P
Lepiej 3 razy złowić i wypuścić niż raz zjeść ;)

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 646
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Bundesliga, liga angielska, hiszpańska i włoska
« Odpowiedź #753 dnia: 19.04.2021, 07:56 »
Mi sie pomysł nie podoba. Przede wszystkim na jakiej podstawie pewne kluby będą najlepszymi? Tottenham na pewno nie jest drużyną z pierwszej 20-tki europejskiej, Liverpool też jakby nie jest potęgą. Poza tym, jak oni sobie wyobrażają połączenie tego z pucharami czy Ligą Europy? Znając życie tłuste koty chcą zarobić więcej, tworząc nowy twór, który będzie maszynką do zarabiania kasy, to taka alternatywa dla UEFA. Nic dobrego z tego nie wyniknie, podziały tu nie podniosą rangi widowiska.
Lucjan

Offline Cobi92

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 200
  • Reputacja: 163
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kalisz
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Bundesliga, liga angielska, hiszpańska i włoska
« Odpowiedź #754 dnia: 19.04.2021, 08:15 »
Z tego co wyczytałem Super Liga ma płacić potężne pieniądze w ramach funduszu solidarnościowego na rzecz innych klubów, mówi się o kwotach znacznie wyższych niż obecne tego typu pieniądze które trafiają do mniejszych klubów z UEFY. Jak będzie? Czas pokaże.
Nikt nie twierdzi, że będą to rozgrywki NAJLEPSZYCH, ja użyłbym raczej określenia NAJWIĘKSZYCH. Nie mogę się zgodzić, że Tottenham czy Liverpool nie należą obecnie do TOP20. Trudno mi znaleźć lepsze, niewymienione wcześniej kluby. W ogóle ciężko mi znaleźć kluby do uzupełnienia tej nowej Super Ligi. Może co roku wchodziłyby 2 kluby, a dwa najsłabsze by wypadały? Zespoły te najpewniej nie będą grać ani w Lidze Mistrzów ani Lidze Europy - czasu brak, kalendarz nie jest z gumy.  Osobiście wolę taki format rozgrywek niż to co dziś ma zaprezentować Uefa w ramach reformy Ligi Mistrzów - pomieszanie z poplątaniem. Oczywiście może to powodować jeszcze większą przepaść finansową, a przez również sportową między klubami, ale niestety tak działa świat. Dla mnie jako kibica oglądającego mecze w ramach rozrywki jest to sprawa mało istotna.
Lepiej 3 razy złowić i wypuścić niż raz zjeść ;)

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 253
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Bundesliga, liga angielska, hiszpańska i włoska
« Odpowiedź #755 dnia: 19.04.2021, 08:19 »
Problemem jest kasa a raczej jej brak. Najwięksi w Europejskiej piłce otwarcie buntują się w sprawie podziału kasy za ligę mistrzów. UEFA zarabiając krocie, im odpala "na waciki" i to jest kość nie zgody.

Myślę, że do samej superligi nie dojdzie, raczej jest to lewar na uefe, by zmienić system gratyfikacji.

W każdym razie w przypadku takiej formuły będziemy mieć do czynienia z zabójstwem piłki nożnej. Bo choć może na dzień dzisiejszy takie marki jak Celtic, Rangers, Ajax, PSV, Feyenoord, Porto, Benfica, Anderlecht, Olimpiakos, są drugim garniturem europejskiego futbolu, to jednak skasowanie ich zmapy piłkarskiej europy będzie kryminałem. Warto też wspomnieć o Romie, Lazio, Valencii, Sevilli, Evertonie czy Leicester które spokojnie są w stanie finansowo i sportowo włączyć się do walki o prawo gry w europejskich pucharach, aw tym systemie zostaną im podcięte skrzydła już na starcie.

Też jestem za tym by ten pomysł ostatecznie upadł, ale faktem jest ze LM i LE wymagają zmian organizacyjnych i sprawiedliwego podziału forsy.
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 646
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Bundesliga, liga angielska, hiszpańska i włoska
« Odpowiedź #756 dnia: 19.04.2021, 08:31 »
Gary Neville najlepiej określił co ci goście robią, chodzi o zarobienie kasy, i jest to inicjatywa właścicieli tych klubów, nie zaś kibiców, ci są zdecydowanie przeciwko. I które drużyny będą w tym top 20? Już mamy pięć z Anglii, które uważają się za członków tego elitarnego klubu. I już jest problem. Bo jak jest pięć drużyn z Anglii, to brakuje miejsca już tutaj, nieprawdaż? Inny to taki, czy te pięć drużyn jest naprawdę topowych. Bo Liverpool i Tottenham są poza tą piątką obecnie. a Arsenal to w ogóle klapa, bo zajmują miejsce dziewiąte, i moga w takim turnieju podawać piłki co najwyżej.

Więc ja nie widzę aby ten projekt wypalił, bez współpracy z UEFA nie ma mowy, aby to miało ręce i nogi. A tu może być wielka kłótnia i pójście na noże. Moim zdaniem Liga Mistrzów ma sens i w obecnej formie się sprawdza. Trudno będzie i tak pogodzić to wszystko. A co do kasy, to drużyny z Wysp mają już jej sporo. I zapewnia im ją udział w lidze chociażby, gdyż ogląda to masa ludzi na całym świecie, reklamy po chińsku to już standard.
Lucjan

Offline Mati C

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 915
  • Reputacja: 68
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Irlandia
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Bundesliga, liga angielska, hiszpańska i włoska
« Odpowiedź #757 dnia: 19.04.2021, 09:32 »
UEFA już zapowiedziała że wyłączy wszystkie kluby i ich graczy z rozgrywek pod ich egidą. Co za tym idzie? Nawet trampkarze młodsi nie będą mogli brać udziału w żadnej lidze,  nie będą mogli iść na wypożyczenie etc. Idąc dalej, reprezentacje stracą swoich często najlepszych zawodników bo oni graja w top europejskich klubów...

A sama Super liga to raczej super klapa, nikt nie spada, nikt nie awansuje, nie ma walki o puchary itp. Pół roku i będzie to najnudniejsza liga świata. No i dobór "najlepszych" drużyn do tej ligi.. Arsenal, to już nawet nie jest top PL, oni nawet o puchary nie grają. :facepalm:

Offline brendas

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 327
  • Reputacja: 59
  • Lokalizacja: Maków Mazowiecki/Olsztyn
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Bundesliga, liga angielska, hiszpańska i włoska
« Odpowiedź #758 dnia: 19.04.2021, 09:34 »
No cóż, mamy wypowiedzi Borisa Johnsona, Emanuela Macrona a także KE krytykujące superlige.
Do tego UEFA chce zabronić piłkarzom z superligi występów w reprezentacjach narodowych, także to może być moment refleksji dla samych piłkarzy, w jaki projekt chcą się angażować.
Jako że oglądam jedynie ekstraklasę oraz IV ligę, brzydzi mnie "wielki bogaty petrofutbol", każda taka wizja, coraz bardziej mnie odpycha.
Kuba

Offline majestic

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 952
  • Reputacja: 44
  • Płeć: Mężczyzna
  • góru porycia
  • Lokalizacja: Piotrków Tryb.
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Bundesliga, liga angielska, hiszpańska i włoska
« Odpowiedź #759 dnia: 19.04.2021, 09:35 »
Nie rozumiem dlaczego nikt Legii nie zaprosił.

Offline thegamer

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 214
  • Reputacja: 15
Odp: Bundesliga, liga angielska, hiszpańska i włoska
« Odpowiedź #760 dnia: 19.04.2021, 09:59 »
Haha to się uśmiałem. Made my day

Offline Cost

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 131
  • Reputacja: 26
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Marki
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Bundesliga, liga angielska, hiszpańska i włoska
« Odpowiedź #761 dnia: 19.04.2021, 11:00 »
Legia już gra w superlidze. Co chcecie od naszej Ekstraklasy.

Offline Cobi92

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 200
  • Reputacja: 163
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kalisz
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Bundesliga, liga angielska, hiszpańska i włoska
« Odpowiedź #762 dnia: 19.04.2021, 11:01 »
A ja nie rozumiem, jakim cudem i w sumie za co, UEFA ma karać zawodników brakiem możliwości gry dla reprezentacji narodowych? Raz że za reprezentacje odpowiada FIFA, dwa czemu winni są piłkarze, że grają w jakimś klubie? Co to ma wspólnego ze sobą? Jak dla mnie UEFA sama się załatwiła nie odpowiadając na potrzeby rynku i drużyn, które utworzyły Super Ligę. Wykluczanie tych drużyn z rozgrywek krajowych też jest dla mnie kpiną. Rozumiem, że gdyby taki np Real, Inter czy Manchester United uznał, że po prosto nie chce grać w Lidze Mistrzów, albo dajmy na to Lidze Europy nawet na zasadzie NIE CHCEMY BO NIE to również należy im się kara?

Jeżeli chodzi o to kto tworzy tę "elitarną" Super Ligę to po pierwsze tworzą ją chętni, po drugie osoby krytykujące np wybór Arsenalu czy Liverpoolu niech wskażą drużyny bardziej odpowiednie na ich miejsce?

Według rankingów zarówno Arsenal, Liverpool jak i Tottenham są w TOP 20 klubów europejskich. W tym samym rankingu jest też Sevilla, Napoli, Szachtar, Roma czy Olimpique Lyon i bardzo możliwe, że to właśnie te drużyny mogłyby uzupełnić super ligę.

Ja jestem na tak, bo chętnie zobaczę bardziej wyrównane starcia niż np demolki mistrza Cypru, Kazachstanu czy Białorusi w wykonaniu Barcelony, Bayernu czy Juventusu. Oczywiście dla kibiców takich drużyn udział w LM to było COŚ, czego my od dawna nie doświadczamy, jednak dla szerszego grona widzów były to mecze potęg z ogórkami i po 3 dniach wszyscy o nich zapominali. Co innego gdy Bayern niszczył Barcelonę 8:2

Widzę, że niewiele osób się ze mną zgadza, ale to nic. Dobrze, że można tu kulturalnie powymieniać się swoimi opiniami :)
Lepiej 3 razy złowić i wypuścić niż raz zjeść ;)

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 730
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Bundesliga, liga angielska, hiszpańska i włoska
« Odpowiedź #763 dnia: 19.04.2021, 11:14 »
Chyba najgłubszy pomysł ostatnich lat w piłce nożnej >:(ale moim zdanie podobnie jak jeden z kolegów jest to próba wymuszenia lepszego podziału pieniedzy dla klubów startujących w LM
A tak na marginesie to ile jest piłki nożnej w piłce nożnej ? To jedna wielka machina w której obraca się już chyba bilionami i każdy chce więcej,więcej i coraz więcej.
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline Karpiowa Jazda

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 194
  • Reputacja: 81
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Bundesliga, liga angielska, hiszpańska i włoska
« Odpowiedź #764 dnia: 19.04.2021, 11:46 »
Ja, jako kibic, jestem zadowolony z powstania Super Ligi. Dla mnie będzie to możliwość oglądania emocjonujących spotkań co tydzień. Prawdę mówiąc w Lidze Mistrzów w fazie grupowej dużo było pietruszkowych meczy między ogórkami i nie bardzo chciało mi się na to patrzeć. Szkoda, że póki co PSG, Bayern i Borusia nie przystąpiły, bo to 3 bardzo mocne zespoły, dwa to coroczni faworyci do wygrania LM. Może jeszcze zmienią zdanie ;) Póki co zespołów jest 12, brakuje więc 8. Pytanie kto mógłby dołączyć ?

Moje propozycje to: Napoli, FC Porto, Ajax, Sevilla, Sporting / Benfica (zależy co tam akurat lepsze w tej Portugalii), Wielka Legia :P

Ja bym się z tym nie zgodził. Spójrz na to z innej strony. Przez "słabe pietruszkowe mecze" oczekujesz na starcia gigantów w dalszej fazie. Dzięki temu czekaniu te mecze są unikatowe, a to, że są rzadko, głównie na wyższych etapach rozgrywek tylko dodaje im smaku. Osobiście po kilku miesiącach trwania super ligi będę traktował mecz Barcelona - City jak kolejny, nudny mecz. Cotygodniowe hity to najgorsze co może się w piłce nożnej wydarzyć. Wszystko, tylko nie to. Osobiście lepiej mi się oglądało Ajax pokonujący Real, niż PSG gromiące Barcelone. Niespodzianki w meczach, wygrane underdogów to jedna z lepszych rzeczy jakie w piłce można oglądać, tego po prostu nie może zabraknąć. Super Liga zabije piłkarskie emocje. Dla mnie osobiście te mecze będą tak samo emocjonujące jak mecze Ligi Narodów, albo przedsezonowego Tournee po Ameryce, w którym przecież też są starcia gigantów.
Zapraszamy do naszego sklepu online! www.carpride.pl
Bartek i Kacper
Duet braci współpracujących nad wodą 🎣
Kacper PB : Amur 24,200 kg 118 cm
Bartek PB : Amur 23,700 kg 117 cm