Autor Wątek: Wyniki nad wodą 2021  (Przeczytany 222158 razy)

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 018
  • Reputacja: 707
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #1215 dnia: 04.08.2021, 15:36 »
Gratulacje MaRaS

Wysłane z mojego AGS2-L09 przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline Cobi92

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 200
  • Reputacja: 163
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kalisz
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #1216 dnia: 04.08.2021, 16:32 »
      To i ja coś napiszę bo dawno tego nie robiłem, chociaż nad wodą byłem regularnie :)

     Wczoraj specjalnie pojechałem do roboty na 6 by wyjść z biura o 14 i mieć godzinę więcej na łowienie po pracy. Szef też wędkuje, więc nawet nie muszę ściemniać po co chce przyjść wcześniej 8)

     Nad wodą; prywatnym, licencjonowanym, poglinianym 2hektarowym no killu, byłem o 14:15, 5min spacer z parkingu na miejscówkę, rozkładanie i 14:30 zaczynam łowić. Miejsce nr 6 nieprzypadkowe, bo w każdy piątek znajomy nęci je ziemniakami i ma niezłe wyniki. W sobotę też na nim byłem i ryby były obecne od samego początku. Tego dnia również nie musiałem wstępnie necić, ani czekać długo na brania. Do wody trafiały 2 metody , obie nabite wlasnym miksem na bazie zanęty Sonu o smaku pikantnej kielbachy i mielonego skrettinga. Miks ten sprawdził mi się ostatnio nieźle na nocce spędzonej na Maślance. Udało mi się nawet wygrać, chociaż nieznacznie, małe koleżeńskie zawody z jednym z forumowiczów. Obecnie stan rywalizacji to 1:1 więc trzeba to będzie gdzieś rozstrzygnąć :D
        Na bagnetach najlepiej spisywały sie przynęty w kolorze pomarańczowym: ringersowe poduszki 10mm, Solsky, a nawet pikantna kiełbasa fluo od Meusa. Ryby nieźle brały też na 11mm pellet Aller w wersji Master. Mocno zawodzily za to inne kolory, w tym żółty który zawsze do tej pory na tym łowisku był skuteczny.
     Ryby świetnie brały na początku, przez 2h nie miałem czasu na uwiązanie choćby jednego zapasowego przyponu. Brania były w przeciągu minut, na dwie wędki nie szło łowić, więc na jedną zakładałem "gorsze" przynęty by sprawdzić czy biorą na wszystko czy nie. No i okazało się że jednak kolor tego dnia ma ogromne znaczenie. Gdy tylko wracałem do sprawdzonych brania znów były szybkie.
     Od 14:30 do 17:30 złowiłem 14 karpi, 10 leszczy 50cm+, ładnego karasia, kilka leszczyków i zaliczyłem coś koło 5 spinek. Potem brania mocno osłabły, by ok 19:30 całkowicie zaniknąć. myślę że to kwestia pogody która się poprawiła, wyszło słońce i być może ryby podeszły wyżej. Niestety nie wziąłem procy, więc mimo szczerych chęci nie było opcji sprawdzić tego z pomocą pellet wagglera.
Tak czy inaczej wędkowanie udane, czekam na weekend i powtórkę :)
Lepiej 3 razy złowić i wypuścić niż raz zjeść ;)

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 018
  • Reputacja: 707
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #1217 dnia: 04.08.2021, 16:59 »
Pięknie Bartek połowiłeś

Wysłane z mojego SM-M515F przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 964
  • Reputacja: 544
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #1218 dnia: 04.08.2021, 17:38 »
Gratulacje kolego Maras :bravo: :beer:,Bartek pięknie połowiłeś :bravo:

Online Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 034
  • Reputacja: 664
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #1219 dnia: 05.08.2021, 13:40 »
Co prawda nie pochwalę się okazami,ale może zmotywuję kogoś do łowienia nawet w upały.

Wędkowałem w upał ,31*,ale ze sztormem na jeziorze. Pomimo,że temp.wody to 25*,leszcz żerował w najlepsze,ale ten średni i mniejszy. Tego dnia ,miałem dobre 13-14kg ryby w czasie 6godz. od nęcenia.
2 dni później,duże ochłodzenie około 23*,noc nie 20* a 12*,średnia fala i wynik nie wiele mniejszy,ale nadal bez okazów.
Kolejny dzień deszcz,duży wiatr,pogoda pod psem,ale w końcu coś powyżej kilograma.
No i dziś, mgła,zimna noc,zimny poranek,zero wiatru i zero leszczy.

Łowiłem wszystkie sesje w jednym miejscu i o jednej porze 5.00-12.00. Nęcenie dosyć podobne,tak samo zestaw. Głębokość łowiska 7m.
60m od brzegu.

Wiatr ,wiatr i jeszcze raz wiatr,to główny czynnik w połowie leszczy latem .

Udało się też połowić trochę płoci około 30cm,największa 33 cm,co uznaję za duży sukces o tej porze roku.




Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 420
  • Reputacja: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #1220 dnia: 05.08.2021, 13:42 »
Jak zwykle cenne uwagi, Michale. :thumbup:
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Cobi92

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 200
  • Reputacja: 163
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kalisz
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #1221 dnia: 05.08.2021, 14:02 »

Wiatr ,wiatr i jeszcze raz wiatr,to główny czynnik w połowie leszczy latem .




Moje ostatnie połowy to potwierdzają: póki było słonecznie i bez wiatru to brały karpie albo nic, zaczęło wiać i nagle zjawiały się leszcze. W sumie dla mnie lepiej jak nie wieje :P
Lepiej 3 razy złowić i wypuścić niż raz zjeść ;)

Offline arturro

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 272
  • Reputacja: 51
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bielsko-Biała
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #1222 dnia: 08.08.2021, 10:22 »
Wczoraj to jest w sobotę udało mi się wyrwać na rybki. Jak dotarłem na stanowisko, okazało się, że na miejscu są również koledzy z forum, Czesiu i Maciej. Fajnie znowu było połowić razem. Tradycyjnie w trójkę biczowaliśmy wodę waglerem. Udało mi się wyciągnąć kilka fajnych rybek w tym parę amurów, największy miał 11 kg. Kilka karasi i ef-jedynek i dwa karpie. Ten większy ważył 11,5 kg. Ten karp mnie ucieszył najbardziej, bo w tym roku karpie biorą słabiej niż w poprzednich sezonach. Zaliczyłem kąpiel, gdy podbierałem małego amura co ubawiło nas wszystkich (mnie trochę mniej). Będzie co wspominać. Dziękuje forumowym kolegom za mile spędzony czas nad wodą.

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 018
  • Reputacja: 707
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #1223 dnia: 08.08.2021, 12:37 »
Brawo Artur

Wysłane z mojego SM-M515F przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 160
  • Reputacja: 891
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #1224 dnia: 08.08.2021, 12:53 »
Wczoraj to jest w sobotę udało mi się wyrwać na rybki. Jak dotarłem na stanowisko, okazało się, że na miejscu są również koledzy z forum, Czesiu i Maciej. Fajnie znowu było połowić razem. Tradycyjnie w trójkę biczowaliśmy wodę waglerem. Udało mi się wyciągnąć kilka fajnych rybek w tym parę amurów, największy miał 11 kg. Kilka karasi i ef-jedynek i dwa karpie. Ten większy ważył 11,5 kg. Ten karp mnie ucieszył najbardziej, bo w tym roku karpie biorą słabiej niż w poprzednich sezonach. Zaliczyłem kąpiel, gdy podbierałem małego amura co ubawiło nas wszystkich (mnie trochę mniej). Będzie co wspominać. Dziękuje forumowym kolegom za mile spędzony czas nad wodą.

Artur pytanie masz odnośnik do innych lat..... czy na tym łowisku pw stał się mniej skuteczny...
Ryby się wykuły i kojarzą.
Czy zandużo chłopaków tam łowi na pw....
Twoim zdaniem jaka jest przyczyna zmniejszenia skutecznosci....

Ps. Karp piękny :thumbup: :bravo:
Maciek

Offline Fisha

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 020
  • Reputacja: 86
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Rybnik
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #1225 dnia: 08.08.2021, 14:25 »
Maciej jest mniej skuteczny. Albo inaczej trzeba więcej kombinować. Tam jednak coraz więcej ludzi łowi na PW i po wczorajszym łowieniu gdzie zakończyłem na zero stwierdzam, że trzeba obniżyć grubość żyłki na przyponie. Dotychczas łowiłem na 0,25.

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 160
  • Reputacja: 891
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #1226 dnia: 08.08.2021, 15:36 »
Maciej jest mniej skuteczny. Albo inaczej trzeba więcej kombinować. Tam jednak coraz więcej ludzi łowi na PW i po wczorajszym łowieniu gdzie zakończyłem na zero stwierdzam, że trzeba obniżyć grubość żyłki na przyponie. Dotychczas łowiłem na 0,25.

Dzięki za info.
He.... nie ktoś powie że duże miśki na komecjach sie nie uczą

0,20 będzie ciekawie , duże mogą wspaniale wozić.
Maciek

Offline Fisha

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 020
  • Reputacja: 86
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Rybnik
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #1227 dnia: 08.08.2021, 16:10 »
Aż tak w dół nie będę schodził, 0,22 - 23 będzie. Tam jest sporo amura 7-9kg, a te france są gorsze niż takie ponad 10kg. Po takich pistoletach przypon często gęsto do wymiany jak go nie podbierzesz za pierwszym razem :) ryby się uczą, szczególnie na komercjach.

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 932
  • Reputacja: 413
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #1228 dnia: 08.08.2021, 18:27 »
Ja tam byłem tylko 2 razy. Na razie ;) Na PW nie łowiłem.
Ciekawostka: może mam słabej jakości żyłki ale po holach każdej z tamtejszych rybek 8-10 kg do wywalenia było po 5-10 m żyłki głównej, totalnie poskręcana, a same hole po 15-20 minut - dość miękkimi karpiówkami. :'(
;)

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 624
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #1229 dnia: 08.08.2021, 20:00 »
Robert