Autor Wątek: Nowe ceny zanęt Sonubaits  (Przeczytany 17504 razy)

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Nowe ceny zanęt Sonubaits
« Odpowiedź #60 dnia: 07.08.2021, 09:30 »
Ja tam wykorzystam to co mam z Sonu i przerzucę się na DB Przynajmniej ceny akceptowalne, a jakość porównywalna

Wysłane z mojego SM-M515F przy użyciu Tapatalka


,Patryk ja już jakiś czas temu na Dynamita Swim stim match method mix się przerzuciłem i chwalę sobie ,poza tym jego cena wciąż oscyluje około 40zł o żadnych podwyżkach nie słyszałem ,ale gdybyś chciał Sonu po starej cenie jeszcze to polecam Drever sklep Sosnowiec ul.Kościelna 56 ,co prawda MMM już braki ale jest jeszcze sporo innych mieszanek Sonu ;),ogólnie sklep polecam sporo asortymentu pod feeder :beer:

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 018
  • Reputacja: 707
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Nowe ceny zanęt Sonubaits
« Odpowiedź #61 dnia: 07.08.2021, 09:32 »
Dzięki Tomek Zajrzę kiedyś

Wysłane z mojego SM-M515F przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Nowe ceny zanęt Sonubaits
« Odpowiedź #62 dnia: 07.08.2021, 09:35 »
Zajrzyj sklep nie ma sprzedaży internetowej co prawda ,ale jest moc ja zakupy w większości tam robię ,asortyment bogaty :beer:

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 700
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Nowe ceny zanęt Sonubaits
« Odpowiedź #63 dnia: 07.08.2021, 09:58 »
Mnie martwią te ceny, bo paczka zanęty robi się stanowczo zbyt droga. To tylko zanęta...

Co do Sonubaitsa,  to pamiętajcie, że są to Amerykanie a nie Angole, i raczej brexit im był nie na rękę, bo uderzył w ich system dystrybucji. Mają wejść w życie zasady rozliczania się pomiędzy UK a UE, i towar który idzie do UK z takich Chin czy innych krajów, musi być opodatkowany przy wejściu z UK do Europy. Dlatego dystrybucja zrobiła się droższa (podwójne cło na takie towary, raz przy wejściu do UK, potem do EU). A Sonubaits, Prestony, Korumy, Browningi wciąż mają najwięcej klientów w UK, więc centra dystrybucyjne w Europie nie rozwiązują problemu. I ofiarą stają się odbiorcy tych firm tak naprawdę, którzy płacić muszą dużo więcej.

Ja zawsze najwyżej ceniłem Swim Stima, to na tej zanęcie miałem najlepsze wyniki, ekonomiczniejszy był jednak MMM, z podajnikiem w środku. Teraz lepiej wejść w SS, juz sam zapach zwala z nóg, do tego jest kilka wersji. Więc jak ktoś robi sobie miksy, to polecam zastanowić się nad bazowcem w postaci tej zanęty lub chociażby Bait-Techa (jak Marine Halibut). Aczkolwiek mam wrażenie, że ta ostatnia to po prostu zmielony pellet halibutowy :) U mnie Swim Stim jest po 4 - 4.5 funta, w przeciągu 10 lat podrożał niewiele. A MMM skoczył w niecałe dwa lata z 6 do 8 fuli.

Natomiast MMM z Dynamite'a mnie rozczarowała. Zanęta została moim zdaniem mocno rozcieńczona, i nazwisko Ringer na opakowaniu to trochę za mało. Aczkolwiek nie jest zła, p prostu bardziej spodziewałem się tu jakiegoś 'mistrza'.

Lucjan

Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 038
  • Reputacja: 666
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Nowe ceny zanęt Sonubaits
« Odpowiedź #64 dnia: 07.08.2021, 09:59 »
Czekam na wypowiedzi gdzie użytkownicy MMM będą wyzywani od snobów, i pytania czy zanęta sama łowi jak w przypadku droższego sprzętu :P

Nikomu nie zamierzam do kieszenia zaglądać,każdego sprawa ile na co wydaje.

Korzystałem z MMM gdy jeszcze była po 35zł.
Na ten moment za 55zł ,można stworzyć świetny miks ,nie ustępujący od MMM i do tego w większej ilości,trzykrotnie większej,a za 1.5zł nadać indywidualny,personalizujący zapach.

Odkąd są przepisy na swoje mieszanki,nie umiem zrozumieć fenomenu kupowania Sonu,ale każdego wola.

Nie porównywałbym tematu drogiej zanęty ,do drogiego sprzętu.

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Nowe ceny zanęt Sonubaits
« Odpowiedź #65 dnia: 07.08.2021, 10:07 »
Michał masz rację ,sprzęt to inna bajka ,zanętę możesz sam zrobić dobrej jakości mączka rybna np.od naszego kolegi Katmaya ,pelelty allery ,konopie ,piernik ,biszkopt i już jest ciekawie ,trochę dodatków jak karmel dla przykładu i można stworzyć zanętę marzeń :beer:

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Nowe ceny zanęt Sonubaits
« Odpowiedź #66 dnia: 07.08.2021, 10:09 »
Mnie martwią te ceny, bo paczka zanęty robi się stanowczo zbyt droga. To tylko zanęta...

Co do Sonubaitsa,  to pamiętajcie, że są to Amerykanie a nie Angole, i raczej brexit im był nie na rękę, bo uderzył w ich system dystrybucji. Mają wejść w życie zasady rozliczania się pomiędzy UK a UE, i towar który idzie do UK z takich Chin czy innych krajów, musi być opodatkowany przy wejściu z UK do Europy. Dlatego dystrybucja zrobiła się droższa (podwójne cło na takie towary, raz przy wejściu do UK, potem do EU). A Sonubaits, Prestony, Korumy, Browningi wciąż mają najwięcej klientów w UK, więc centra dystrybucyjne w Europie nie rozwiązują problemu. I ofiarą stają się odbiorcy tych firm tak naprawdę, którzy płacić muszą dużo więcej.

Ja zawsze najwyżej ceniłem Swim Stima, to na tej zanęcie miałem najlepsze wyniki, ekonomiczniejszy był jednak MMM, z podajnikiem w środku. Teraz lepiej wejść w SS, juz sam zapach zwala z nóg, do tego jest kilka wersji. Więc jak ktoś robi sobie miksy, to polecam zastanowić się nad bazowcem w postaci tej zanęty lub chociażby Bait-Techa (jak Marine Halibut). Aczkolwiek mam wrażenie, że ta ostatnia to po prostu zmielony pellet halibutowy :) U mnie Swim Stim jest po 4 - 4.5 funta, w przeciągu 10 lat podrożał niewiele. A MMM skoczył w niecałe dwa lata z 6 do 8 fuli.

Natomiast MMM z Dynamite'a mnie rozczarowała. Zanęta została moim zdaniem mocno rozcieńczona, i nazwisko Ringer na opakowaniu to trochę za mało. Aczkolwiek nie jest zła, p prostu bardziej spodziewałem się tu jakiegoś 'mistrza'.


Lucjan na którego swim stima masz dobre wyniki :beer:

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 700
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Nowe ceny zanęt Sonubaits
« Odpowiedź #67 dnia: 07.08.2021, 10:37 »
Dwa podstawowe - czyli szaro-brązowy (Amino Original) i zielony (Betaine Green). Przemek Solski  jeszcze polecał wersję kryl na ciepłe miesiące, podobno ryba o wiele lepiej na to reaguje.

Różnica między innymi jest taka, że Swim Stimy są bardzo drobno mielone co jest zaletą moim zdaniem w wielu wypadkach, dobrze też się sprawdza w w miksie 50/50 lub wtedy, gdy zanęta ma lekko doklejać pellety.
Lucjan

Offline pitry1987

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 043
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Nowe ceny zanęt Sonubaits
« Odpowiedź #68 dnia: 07.08.2021, 14:13 »
Dwa podstawowe - czyli szaro-brązowy (Amino Original) i zielony (Betaine Green). Przemek Solski  jeszcze polecał wersję kryl na ciepłe miesiące, podobno ryba o wiele lepiej na to reaguje.

Różnica między innymi jest taka, że Swim Stimy są bardzo drobno mielone co jest zaletą moim zdaniem w wielu wypadkach, dobrze też się sprawdza w w miksie 50/50 lub wtedy, gdy zanęta ma lekko doklejać pellety.

A ile wody potrzebują? 1/2 jak SB da radę czy błoto wyjdzie?
Bo rybka lubi pływać i to nie w patelnianym oleju 😃

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 700
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Nowe ceny zanęt Sonubaits
« Odpowiedź #69 dnia: 07.08.2021, 19:15 »
Potrzebują dużo, też są wysuszone, ale nie mieszam w ten sposób. Jak ktoś chce oszczędzić troszkę, można zanętę przesiać dwa razy przez sito.
Lucjan

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 875
  • Reputacja: 393
Odp: Nowe ceny zanęt Sonubaits
« Odpowiedź #70 dnia: 07.08.2021, 19:27 »
Raczej tu nie chodzi o wysuszenie tylko o użyte komponenty które różnią się od siebie przyswajaniem płynów.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 700
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Nowe ceny zanęt Sonubaits
« Odpowiedź #71 dnia: 07.08.2021, 20:06 »
Po zapachu poznasz, że komponenty są bardzo podobne :) To nie tanie zanęty, gdzie się mieli ziarna, dodaje tanią kukurydzę itd. To zanęta naprawdę maksymalna, najwyższa półka. MMM z Dynamite to właśnie tańsze dodatki, ale nie Swim Stim. Ten wali rybą jak ładownia trałowca :) I zapewne baza jest tu podobna, pellety i mączki, ale jest różnica w przemiale.

Lucjan

Offline kolunio21

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 656
  • Reputacja: 34
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tczew
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Nowe ceny zanęt Sonubaits
« Odpowiedź #72 dnia: 07.08.2021, 22:43 »
Po zapachu poznasz, że komponenty są bardzo podobne :) To nie tanie zanęty, gdzie się mieli ziarna, dodaje tanią kukurydzę itd. To zanęta naprawdę maksymalna, najwyższa półka. MMM z Dynamite to właśnie tańsze dodatki, ale nie Swim Stim. Ten wali rybą jak ładownia trałowca :) I zapewne baza jest tu podobna, pellety i mączki, ale jest różnica w przemiale.

Lucjan podlinkujesz proszę te zanęty DB ?

Offline Kamil_BBI

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 903
  • Reputacja: 127
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Nowe ceny zanęt Sonubaits
« Odpowiedź #73 dnia: 08.08.2021, 01:36 »
Tu masz, tą kóra mi się ostatnio sprawdza:
https://sklepdrapieznik.pl/zanety/26537-dynamite-baits-swim-stim-carp-groundbait-900g-amino-original.html

Lukowi pewnie chodzi o tą samą.
Z pozdrowieniami,
Kamil

Offline Piotr Bogdanowicz

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 267
  • Reputacja: 16
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Ruda Śląska
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Nowe ceny zanęt Sonubaits
« Odpowiedź #74 dnia: 08.08.2021, 02:05 »
Ja przestawiłem się na bait-teha oraz sensasa zanęty pod metodę ...
Pozdrawiam Piotr