Autor Wątek: Nieodebrany polecony z GITD.  (Przeczytany 268 razy)

Offline Mikon

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 700
  • Reputacja: 114
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
Nieodebrany polecony z GITD.
« dnia: 26.04.2024, 18:02 »
Witam. Tak się jakoś złożyło , że czekam na pamiątkowe zdjęcie z fotoradaru :facepalm: Czekam , czekam i nagle mnie tknęło że przecież zmieniłem adres zamieszkania i pewnie poszło pod adres z dowodu rejestracyjnego. Okazało się że faktycznie był polecony ale minął termin odbioru i wrócił do nadawcy. Jak teraz sprawa potoczy się dalej , lub co mogę ewentualnie zrobić żeby to załatwić ? Dodam że nie  zamierzam unikać konsekwencji.
Dodatkowo teraz mnie gryzie sprawa nie zmienienia danych adresowych w dowodzie rejestracyjnym. Niby powinienem go wymienić na aktualny , ale i tak już od kilku lat nie mam już miejsca na pieczątki i jeżdżę na kwitach które dają na przeglądzie , a tam nie ma danych adresowych. Więc po co zmieniać ?

Online tiimi83

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 99
  • Reputacja: 18
Odp: Nieodebrany polecony z GITD.
« Odpowiedź #1 dnia: 26.04.2024, 18:07 »
Spróbuj się skontaktować z oddziałem, który odpowiada za dany fotoradar i wyjaśnij, że zmienił się adres itd. Nieodebrana przesyłka po awizach uznawana jest za doręczoną i po prostu mogą skierować sprawę do sądu.

Offline Mikon

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 700
  • Reputacja: 114
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
Odp: Nieodebrany polecony z GITD.
« Odpowiedź #2 dnia: 26.04.2024, 18:20 »
Dzisiaj już mają nieczynne.  Orientujesz się czy sąd wysyła pismo z nakazem zapłaty czy co tam wyślą , czy już wezwanie na rozprawę ? Zaraz się okaże że z sądu też przyjdzie na stary adres >:(  Miałem jakoś rok temu rutynową kontrolę i tylko dowód osobisty im wystarczył żeby wszystko sprawdzić, a tu komplikacje :-\

Online Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 827
  • Reputacja: 309
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Nieodebrany polecony z GITD.
« Odpowiedź #3 dnia: 26.04.2024, 18:38 »
Najprawdopodobniej, jeśli nie zapłacisz za mandat (raz tak miałem), U-S z Opola (on prowadzi sprawy mandatowe) "wjedzie Ci na konto bankowe" i zablokuje możliwość korzystania ze środków. Chyba, że masz jeszcze temat p.t.: "Zwrot nadpłaconego podatku" - wówczas potrącą Ci kwotę (w części lub całość) na poczet mandatu.
Tak czy siak - na Twoim miejscu odezwałbym się do Urzędu Skarbowego w Opolu (chyba drugi oddział) i tam dokładnie sprawdził. Jak podasz PESEL to wyciągną wszystkie Twoje zaległości/nadpłaty

[EDIT]
Spróbuj się skontaktować z oddziałem, który odpowiada za dany fotoradar i wyjaśnij, że zmienił się adres itd. Nieodebrana przesyłka po awizach uznawana jest za doręczoną i po prostu mogą skierować sprawę do sądu.

Nie wprowadzaj chłopaka w błąd. Żadnego sądu nie będzie miał, tylko jak napisałem wyżej - "skarbówka" siada na konto, albo na zwrot podatku i tak się to teraz odbywa.
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Offline Mikon

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 700
  • Reputacja: 114
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
Odp: Nieodebrany polecony z GITD.
« Odpowiedź #4 dnia: 26.04.2024, 18:43 »
Ok. Tylko że to nie do końca mandat. Zdjęcie z fotoradaru trzeba chyba ' potwierdzić" sprawcę. A tego bez mojego jakiegoś oświadczenia chyba nie mają prawa zrobić?

Online tiimi83

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 99
  • Reputacja: 18
Odp: Nieodebrany polecony z GITD.
« Odpowiedź #5 dnia: 26.04.2024, 18:47 »
Skarbówka nie może mu wsiąść na konto, jeżeli GITD nie zweryfikuje, kto siedział za kierownicą i kiedyś tak było, że kierowali do sądu.

Online Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 827
  • Reputacja: 309
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Nieodebrany polecony z GITD.
« Odpowiedź #6 dnia: 26.04.2024, 19:01 »
Nawet, gdyby, to pismo z sądu przychodzi na adres korespondencyjny. Dostaje wyrok w e-sądzie (w Lublinie), i od tego czasu, jeśli nie wniesie sprzeciwu do wyroku - ma na to bodajże 14 dni, zaczyna się bieg wymagalności zapłaty.
Na dzień dzisiejszy ratuje Cię droga przez Skarbówkę, e-sąd. Albo w portalu m-obywatel. Tam są informacje o wszelakiej maści mandatach itp.
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 731
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Nieodebrany polecony z GITD.
« Odpowiedź #7 dnia: Dzisiaj o 10:39 »
Spróbuj się skontaktować z oddziałem, który odpowiada za dany fotoradar i wyjaśnij, że zmienił się adres itd. Nieodebrana przesyłka po awizach uznawana jest za doręczoną i po prostu mogą skierować sprawę do sądu.

Przez przypadek zrobiłeś dobrze :thumbup:
Nic nie rób nigdzie nie dzwoń
To nie US, Policja czy Sąd , do nie dawna nie było przepisów  wykonawczych. Ostatnio nie odebrałem i przedawnienie 
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz