Autor Wątek: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen  (Przeczytany 750304 razy)

Offline JKarp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 386
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Legionowo
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #1365 dnia: 04.01.2018, 17:04 »
A kto napisał, że w Polsce ?
Tylko w Niemczech mają zgodę na sprzedaż 213 z opisem jako inny model znaczy marka i nazwa.
I gdzie wyczytałeś, że po 24 godzinach pada bateria?
Ja nie jestem przeciwniekiem Ali i robienia tam zakupów. Sam mam trochę gadżetów ale akurat ten sygnałek to ma kształt obudowy taki sam jak 213 i tylko tyle. Materiał jest inny, potencjometry inny kształt. Wiadomo, że Chińczyk podrobi wszystko mniej lub bardziej udolnie. Jednak pisanie, ze jest jak 213 to daleko idące nadużycie ;)
To produkt zrobiony na wzór 213. Jak myślisz dlaczego żaden Chińczyk nie podrabia FOX, Delkima ? Bo prawnicy tych firm śmiechem zabiliby tego, kto podrobiłby ten sygnałek.
JKarp

To tyle w temacie ;-)
Znam sygnałki 213 od podszewki, wiem co są warte. Wiem, ze te a Ali zrobiono na wzór. Nie każdy jest w stanie rozpoznać po obrazku, że to nie to samo. Może są tak samo dobre a może to lipa ? Nie wiem. Czas pokaże.
JKarp

Offline notebooker

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 61
  • Reputacja: 10
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Halinów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #1366 dnia: 05.01.2018, 07:11 »
Nie ma się co tu spierać nt. monstera, który moim zdaniem jest bardzo udaną konstrukcją (piszę to ja - amator). Zajmowałem się przez kilka lat sprzedażą produktów z chińskich fabryk, sprzedawanych w PL pod inną nazwą. Jedyne co u nas było dodawane to mini instrukcja obsługi w j.polskim i kilku innych bo sprzęt dystrybuowano również w Europie.
Nie wiem czy Koledzy zauważyliście, ale w tym tekście padło ważne zdanie:
"Nie przesadzę jak powiem że 90% sprzętu wędkarskiego pochodzi z Chin, Tajwanu, Indii. Potem my go kupujemy z pod brandu X jako, że z UK i jakoś nam to nie przeszkadza."
Wszystko w temacie.

Offline JKarp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 386
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Legionowo
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #1367 dnia: 05.01.2018, 08:46 »
Nie ma się co tu spierać nt. monstera, który moim zdaniem jest bardzo udaną konstrukcją (piszę to ja - amator). Zajmowałem się przez kilka lat sprzedażą produktów z chińskich fabryk, sprzedawanych w PL pod inną nazwą. Jedyne co u nas było dodawane to mini instrukcja obsługi w j.polskim i kilku innych bo sprzęt dystrybuowano również w Europie.
Nie wiem czy Koledzy zauważyliście, ale w tym tekście padło ważne zdanie:
"Nie przesadzę jak powiem że 90% sprzętu wędkarskiego pochodzi z Chin, Tajwanu, Indii. Potem my go kupujemy z pod brandu X jako, że z UK i jakoś nam to nie przeszkadza."
Wszystko w temacie.
Nie spieram się o MF a o te sygnałki z Ali ;-)
JKarp

Online Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 692
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #1368 dnia: 05.01.2018, 11:15 »
Problem w tym, ze jest różnicą projektować coś tutaj i zlecać produkcje w Chinach, a kupować coś z oferty chińskiej, gdzie Liu Bing Bong zerżnął czyjś pomysł, bo w głębokim poważaniu ma prawa autorskie.

Ja mam ten problem z ali, ze czuję, że oszukuję jakby system kupując tam, że działam sam sobie na szkodę. Panowie, nie oszukujmy się, aby wędkarstwo w jakimś kraju działało sprawnie, musi polegać na własnym przemyśle wędkarskim, nawet jeżeli produkcja zlecana jest za granicą. Jeżeli wszystko sprowadzi się do sprzedaży towaru z chińskich katalogów, to sami sobie strzelimy gola. Zwłaszcza jak ceny u Chińczyka z jakiegoś powodu pójdą w górę. Najlepszym wyjściem jest wg mnie wspieranie tego co polskie, ale w ujęciu gdzie stoi za tym polska myśl techniczna. Przykład tych alarmów jest tutaj bardzo wymowny (na plus). Nie zgodzę się jednak, że wszystko należy sprowadzać do mianownika 'chińskie'. Bo jest spora różnica.
Lucjan

Offline kuba097

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 176
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolice Krakowa
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #1369 dnia: 05.01.2018, 11:26 »
Problem tkwi w tym, że nie każdego stać na wydanie ponad 500 zł na sygnalizatory (daje sygnalizatory tylko przykładowo, bo z innymi produktami jest podobnie).
Jeżeli cena byłaby w Polsce niższa, dajmy 100 zł drożej niż na Aliexpress to też bym się nie bawił w kupowanie u Chińczyków tylko kupował u Nas.

Online Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 692
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #1370 dnia: 05.01.2018, 11:53 »
Jeżeli kupujesz je na Alledrogo, i są takie jak te Monstery, to wszystko gra. Już sam fakt, że są na polskim portalu aukcyjnym to wielki plus, gdyż podatki trafiają do naszego fiskusa. Jakby nie było, raczej nigdy nie będzie nas stać na wszystko. Mnie też nie stać na Delkimy :D

Ogólnie z ali problem jest taki, że omija on pośredników, to są oferty dla hurtowników. Gdyby dużo osób tam kupowało, zaś polski rząd nie clił droższych rzeczy, rozwalalibyśmy sobie gospodarkę, w ten sposób też zabijając nasze sklepy wędkarskie. Na dłuższą metę jest to mocno nieopłacalne dla nas samych. Nasze emerytury, kasa na służbę zdrowia, policję i tak dalej zależy od podatków. Oszukujemy tu sami siebie. W małym wymiarze nie jest to duży problem na szczęście :)
Lucjan

Offline JKarp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 386
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Legionowo
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #1371 dnia: 05.01.2018, 12:13 »
Jeżeli kupujesz je na Alledrogo, i są takie jak te Monstery, to wszystko gra. Już sam fakt, że są na polskim portalu aukcyjnym to wielki plus, gdyż podatki trafiają do naszego fiskusa. Jakby nie było, raczej nigdy nie będzie nas stać na wszystko. Mnie też nie stać na Delkimy :D

Ogólnie z ali problem jest taki, że omija on pośredników, to są oferty dla hurtowników. Gdyby dużo osób tam kupowało, zaś polski rząd nie clił droższych rzeczy, rozwalalibyśmy sobie gospodarkę, w ten sposób też zabijając nasze sklepy wędkarskie. Na dłuższą metę jest to mocno nieopłacalne dla nas samych. Nasze emerytury, kasa na służbę zdrowia, policję i tak dalej zależy od podatków. Oszukujemy tu sami siebie. W małym wymiarze nie jest to duży problem na szczęście :)
Bo to straszny szajs jest - nie kupuj tego ;D ;D ;D
JKarp

Offline kuba097

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 176
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolice Krakowa
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #1372 dnia: 05.01.2018, 12:25 »
Mi też nie chodzi o to żeby wszystko kupować od Chińczyków.
Osobiście kupuję na Aliexpress raczej drobiazgi, ale te sygnalizatory mnie zaciekawiły (głównie ceną) bo za Monstery w takiej cenie jak u Nas bym po prostu nie dał.

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 875
  • Reputacja: 393
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #1373 dnia: 05.01.2018, 12:26 »
Mi też nie chodzi o to żeby wszystko kupować od Chińczyków.
Osobiście kupuję na Aliexpress raczej drobiazgi, ale te sygnalizatory mnie zaciekawiły (głównie ceną) bo za Monstery w takiej cenie jak u Nas bym po prostu nie dał.

A co lepszego znajdziesz u nas w cenie monsterów?

Offline kuba097

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 176
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolice Krakowa
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #1374 dnia: 05.01.2018, 12:33 »
Mi też nie chodzi o to żeby wszystko kupować od Chińczyków.
Osobiście kupuję na Aliexpress raczej drobiazgi, ale te sygnalizatory mnie zaciekawiły (głównie ceną) bo za Monstery w takiej cenie jak u Nas bym po prostu nie dał.

A co lepszego znajdziesz u nas w cenie monsterów?

Nie mówię, że monstery są złe. Sam posiadam 2 sztuki i jestem z nich zadowolony.
Nie porównuję cen do delkima, jaxona czy prologica, po prostu bym nie dał tyle pieniędzy za sygnalizatory.

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 021
  • Reputacja: 218
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #1375 dnia: 05.01.2018, 12:40 »
Ja za to dałem z 600 zł rok temu MF-212 4+1 i jestem średnio zadowolony. Po roku jeden sygnalizator pękł - obudowa na dole, gdzie się wkręca podpórke przy wbijaniu do ziemi. Przyciski w tych sygnalizatorach kiepsko działają, a sama centralka ma u mnie czasami problemy z łapaniem sygnału od jednego sygnalizatora (wszędzie nowe baterie). Pewnie tak jak koledzy wolałbym kupić podróbkę z chin za 1/3 ceny, a jak się zepsują do kupić kolejne za 1/3 ceny i mieć części zapasowe czy kompletne sygnałki.

Offline JKarp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 386
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Legionowo
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #1376 dnia: 05.01.2018, 13:02 »
Za przeproszeniem następny płaczek...
Masz rękojmie, masz gwarancję? Zgłosiłeś?

" Ja za to dałem z 600 zł rok temu MF-212 4+1 "
Chyba kupowałeś dwa sety za 600 zł ?
https://monsterfishing.pl/zestaw-mf-212c-41-p-29.html
 :facepalm: :facepalm:
JKarp


Offline JKarp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 386
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Legionowo
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #1377 dnia: 05.01.2018, 13:05 »
Mi też nie chodzi o to żeby wszystko kupować od Chińczyków.
Osobiście kupuję na Aliexpress raczej drobiazgi, ale te sygnalizatory mnie zaciekawiły (głównie ceną) bo za Monstery w takiej cenie jak u Nas bym po prostu nie dał.

A co lepszego znajdziesz u nas w cenie monsterów?

Nie mówię, że monstery są złe. Sam posiadam 2 sztuki i jestem z nich zadowolony.
Nie porównuję cen do delkima, jaxona czy prologica, po prostu bym nie dał tyle pieniędzy za sygnalizatory.

A to myślisz, że FOX, Delkim czy Prologic ( a Jaxon skąd się tu wziął ) to jakieś super firmy jeśli chodzi o sygnałki?
JKarp

Offline kuba097

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 176
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolice Krakowa
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #1378 dnia: 05.01.2018, 13:13 »
Mi też nie chodzi o to żeby wszystko kupować od Chińczyków.
Osobiście kupuję na Aliexpress raczej drobiazgi, ale te sygnalizatory mnie zaciekawiły (głównie ceną) bo za Monstery w takiej cenie jak u Nas bym po prostu nie dał.

A co lepszego znajdziesz u nas w cenie monsterów?

Nie mówię, że monstery są złe. Sam posiadam 2 sztuki i jestem z nich zadowolony.
Nie porównuję cen do delkima, jaxona czy prologica, po prostu bym nie dał tyle pieniędzy za sygnalizatory.

A to myślisz, że FOX, Delkim czy Prologic ( a Jaxon skąd się tu wziął ) to jakieś super firmy jeśli chodzi o sygnałki?
JKarp

Podałem pierwsze lepsze firm, nigdzie nie napisałem, że to super firmy, które produkują sygnalizatory.
Napisałem tylko, że nie dałbym tyle za sygnalizatory, czy to firmy X czy Y.
Jeszcze raz napiszę, mam Monstery i jestem z nich zadowolony (działają w deszczu, w słońcu, nie zacinają się, nie mam z nimi żadnego problemu i nie porównuje ich do innej firmy X czy Y)

Offline JKarp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 386
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Legionowo
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #1379 dnia: 05.01.2018, 13:28 »
:beer: :beer:
To była bardziej informacja z mojej strony, że te wymienione to nie są naprawdę jakieś super-hiper.
Tak naprawdę jedyne jakie mnie rajcują to Gardner https://www.duxonshop.pl/sygnalizatory-elektroniczne/12265-gardner-atts-crystal-underlit-alarm-blue-5060218457855.html
JKarp