Autor Wątek: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen  (Przeczytany 750394 razy)

Offline Harny

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: 0
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #2655 dnia: 03.03.2019, 19:40 »
Czy macie jakiś sprawdzony fluorocarbon z Alliexpes? Chodzi mi o konkretne marki sprawdzone nad wodą. Potrzebuję jako przypony do połowu drapieżników małych i dużych.

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 502
  • Reputacja: 198
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #2656 dnia: 04.03.2019, 21:08 »
Ostrzegam przed zakupami u tego sprzedawcy.

1 stycznia zamówiłem u niego, m.in. koszyki 30g Large (jak in line od Guru). Zamiast koszyków dostałem bzdury, których nie zamawiałem. Od 2 lutego kłócę się ze sprzedawcą o zwrot kasy lub nadesłanie zamawianych 4 szt. koszyków. Facet cały czas się miga, obiecuje i nie spełnia moich próśb (np. podanie numeru nowej przesyłki). Po otwarciu sporu potrafił pisać dwa razy dziennie prośby o anulowanie sporu, bo to jest dla niego bardzo "raniące". NACIĄGACZ!


Otwierasz spór, przedstawiasz swój punkt widzenia i na tym kończy się komunikacja z Twojej strony. Pozwalasz się zwodzić wysyłaniem nowego towaru a koleś gra na czas i czeka na moment kiedy skończy się czas Twojej ochrony. Dostanie przelew od Aliexpress i więcej do Ciebie nie napisze.
Jeśli go to rani to może poszukać pomocy medycznej ;) Pisze Ci tak bo Ali liczy ilość zakładanych sporów i od tego zależy jego pozycja jako sprzedającego. Kolejność wyświetlania, może wysokość prowizji?

Offline Tadek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 996
  • Reputacja: 179
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Szczecin
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #2657 dnia: 04.03.2019, 21:46 »
Otwierasz spór, przedstawiasz swój punkt widzenia i na tym kończy się komunikacja z Twojej strony. Pozwalasz się zwodzić wysyłaniem nowego towaru a koleś gra na czas i czeka na moment kiedy skończy się czas Twojej ochrony. Dostanie przelew od Aliexpress i więcej do Ciebie nie napisze.
Jeśli go to rani to może poszukać pomocy medycznej ;) Pisze Ci tak bo Ali liczy ilość zakładanych sporów i od tego zależy jego pozycja jako sprzedającego. Kolejność wyświetlania, może wysokość prowizji?
Spór już otwierałem, i na wiele próśb i obietnic sprzedawcy, go zamknąłem. Ani razu nie spełnił swoich obietnic.
Otworzyłem spór ponownie. Koniec dyskusji. Mam teraz 5 dni oczekiwania na zwrot kasy.
Dzięki za informację, bo bym przegapił termin. :thumbup:

Offline elwood

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 928
  • Reputacja: 272
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #2658 dnia: 04.03.2019, 21:51 »
To jest stary numer, żeby teraz zamknąć spór itp, że na pewno przyślą itp, a jeśli nie to mogę przecież spór od nowa założyć, don't worry majfrend ;) wkleiłem mu screena z wyskakującym okienkiem z ali z informacją, czy na pewno chcę zamknąć spór, bo - jako że ochrona się skońćzyła - nowego już nie będę mógł założyć - przestał pisać... ;D
Z pozdrowieniami - Marcin

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 502
  • Reputacja: 198
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #2659 dnia: 04.03.2019, 22:10 »
Otwierasz spór, przedstawiasz swój punkt widzenia i na tym kończy się komunikacja z Twojej strony. Pozwalasz się zwodzić wysyłaniem nowego towaru a koleś gra na czas i czeka na moment kiedy skończy się czas Twojej ochrony. Dostanie przelew od Aliexpress i więcej do Ciebie nie napisze.
Jeśli go to rani to może poszukać pomocy medycznej ;) Pisze Ci tak bo Ali liczy ilość zakładanych sporów i od tego zależy jego pozycja jako sprzedającego. Kolejność wyświetlania, może wysokość prowizji?
Spór już otwierałem, i na wiele próśb i obietnic sprzedawcy, go zamknąłem. Ani razu nie spełnił swoich obietnic.
Otworzyłem spór ponownie. Koniec dyskusji. Mam teraz 5 dni oczekiwania na zwrot kasy.
Dzięki za informację, bo bym przegapił termin. :thumbup:

Zamykanie sporu jest najmniej rozsądną opcją że tak to określę ;) Od lat sprzedaje w internecie i nauczyłem się że nie ma sentymentów. Towar dociera na miejsce albo zwrot kosztów.

Nie zaczynaj żadnej korespondencji, odpisz jeśli o coś zapyta i to wszystko. Masz pewność że wysłał?

Offline pawel79ozo

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 212
  • Reputacja: 45
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: łódzkie
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #2660 dnia: 04.03.2019, 22:20 »
Sprawdź sobie Alipaczką( https://alipaczka.pl/) czy wysłał . Pokazuje nawet paczki nie rejestrowane ( zeskanowane w oddziale celnym Pl ).
Ostatnio na trackingu alieexpres pokazało że przesyłka oclona >:O ,okazało się że dotarła do Paryża i stamtąd do Polski ( myślałem że zapłacę cło ) :facepalm:.
Dzisiaj odebrałem pakę bez cła :D.

Offline grzecho

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 539
  • Reputacja: 47
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #2661 dnia: 05.03.2019, 00:03 »
Co z tego, że sprawdzi sobie tracking, który podał mu chińczyk skoro może być fałszywy. Robią takie numery podając nr innej przesyłki wysłanej do innej osoby. W razie problemów z przesyłką otwieramy spór bez ceregieli i nie ma zmiłuj - zwrot kasy. Zawsze tak robię bo przestałem ufać chińczykom
Grzesiek
"W czasach powszechnego fałszu mówienie prawdy jest aktem rewolucyjnym" G. Orwell

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 502
  • Reputacja: 198
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #2662 dnia: 05.03.2019, 00:29 »
Sprawdź sobie Alipaczką( https://alipaczka.pl/) czy wysłał . Pokazuje nawet paczki nie rejestrowane ( zeskanowane w oddziale celnym Pl ).

Nie rozumiem dlaczego ludzie pozwalają się nabierać na jakieś śledzenie i czekanie. Kończy się czas na zwrot kosztów i otwierasz spór. Przecież chodzi o Twoje pieniądze, nie ważne ile ale musisz na to pracować.

Lepiej jest odzyskać i przeznaczyć na jakąś fundację która może komuś pomóc.

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 962
  • Reputacja: 239
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #2663 dnia: 13.03.2019, 19:15 »
Powoli zaczynają spływać zamówienia z połowy Stycznia. Drobiazgi, ale dobrze wykonane
Adam

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 018
  • Reputacja: 707
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #2664 dnia: 13.03.2019, 19:22 »
Ja czekam na jakieś 10 przesyłek Głównie jakieś pierdółki typu świetliki, woreczki PVA itp., i parę zabawek dla młodego

Wysłane z mojego SM-T705 przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline tstg

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 578
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowie, bo lubię :)
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #2665 dnia: 13.03.2019, 19:36 »
Powoli zaczynają spływać zamówienia z połowy Stycznia. Drobiazgi, ale dobrze wykonane


To jest biznes. Pare sztuk 5 czy 15 zł a na Ali to samo ale za 50 sztuk.

Martinov78

  • Gość
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #2666 dnia: 13.03.2019, 21:45 »
Jakie macie polecane sklepy na Aliexpress :)?
Znalazłem stronę co kupony dają na wędkarskie rzeczy niektóre rzeczy mocno przecenione po tych kuponach wiec fajnie :)
usunięty link reklamowy
EDYCJA:
usunięty link reklamowy

Kupony dali na aliexpress pewnie się przydadzą niektórym :)

Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #2667 dnia: 13.03.2019, 22:13 »
Świeżo zarejestrowane konto, i w dosłownie drugiej wiadomości reklama strony? Nie, dziękujemy.

A chińskie danie proszę zabrać na wynos.

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #2668 dnia: 13.03.2019, 22:29 »
Ok alipaczka:



Nie ogarniam. Co z moją paczką?
Aktualny numer nie istnieje.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
Marcin

Offline elopento

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hellmahnen
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #2669 dnia: 14.03.2019, 06:14 »
I ja tam założyłem konto :) myślę nad jakimś centrepinem , ale przy kołowrotkach z ruchomą szpulą pisze'' fly'' więc chyba muchowe są :facepalm:
DAM Quick Shadow + Mikado Apsara Clasic 3,9 match