Autor Wątek: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen  (Przeczytany 750310 razy)

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 502
  • Reputacja: 198
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #3840 dnia: 13.12.2020, 10:43 »
Jakość towaru jest licha, nie oszukujmy się. Parę razy kupowałem też na Wish-u to samo, później ktoś se kupił dwa razy z mojej karty . Okazało się że jakiś rusek (haker) zgłosiłem to w banku i mi oddali kasę. Nie kupuję tam więcej wolę sprawdzone strony jak Allegro i eBay.

Kupujesz to samo z marżą od europejskiego sprzedawcy, podatkiem i opłatą dla Ebaya lub Allegro. Aliexpres i Ebay mają bardzo dobre programy ochrony kupujących. Nie kupowałem nigdy na Allegro ale czytałem historie kupujących.

Moim zdaniem warto poczekać.

Wszędzie można znaleźć badziewie i prawdziwe perełki. Trzeba szukać i można coś kupić. Osobiście skupiam się na opisie sprzedawcy i opiniach kupujących. Zwlaszcza negatywne są szczere :)
Przeglądałem kiedyś wędki wyglądające jak bolonki. Kilka tysięcy pozytywnych opinii, kilkanaście negatywnych bo nie dojechało i dostali zwrot kosztów. Waga jest w porządku, przesuwane przelotki na szczytówce i niezła cena. Można by się skusić ale nie potrzebuje kolejnej.

Kupuję na Alibabie i mam porównanie cen detalicznych i hurtowych. Aliexpres jest droższe bo musi być. :)

Offline Wiecho

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 785
  • Reputacja: 392
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie znoszę chamstwa i prostactwa
  • Lokalizacja: Katowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #3841 dnia: 13.12.2020, 10:50 »
Mam mizerną wiedzę o mechanice. Nie moja dziedzina i nie będę udawał że wiem. Gdzie w kołowrotku można upchnąć 13+1 łożysk?

Pewnie by się dało, jakby tak zebrać różne pomysły. Dwa w rolkę, jedno na osi głównej pod szpule (Thunnus ma to rozwiązanie), dwa na pinion, jedno podpierające oś główną z tyłu przy systemie wolnego biegu (jeśli występuje), dwa pod koło napędowe, jedno pod koło oscylacji, dwa w knobie korby. Stella SW ma 13, chyba tam dołożyli na pionie, osi głównej, i w szpulę (hamulec).

To wcale nie takie trudne.   Bawię się w tuningowanie  19 Stradica 4000FL  Miał oryginalnie 6 łożysk. Dołożyłem mu 1 pod szpulę, 1 do nakrętki rotora,  1 dodatkowe w rolkę kabłąka , 1 w knob i 2 pod ślimak napędu posuwu.  Razem 12 szt plus wałeczkowe hamulca wstecznych obrotów. Dało by się jeszcze dołożyć łożysko w karetkę wodzika  czego nie zrobiłem.
Dołożyłem mu jeszcze knob od Twin Powera i dodatkową szpulkę.   Zabawa przednia .
Wiesiek

Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #3842 dnia: 13.12.2020, 11:27 »
No to ładnie pojechałeś z tym tuningiem :) Fajnie że w tym modelu jest taka możliwość - chociaż wiadomo, lepiej by było żeby to producent dał komplet, a nie żeby użytkownicy musieli poprawiać fabrykę ;D

poldek3254

  • Gość
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #3843 dnia: 13.12.2020, 13:39 »
Kupiłem na Alibabie więc wyszło mniej niż 160 pln Poczytałem wcześniej trochę opinii i ludzie sobie chwalą. Powinien dojechać przed Bożym Narodzeniem i obejrzę na żywo.

A, i mój miał mieć 13+1 łożysk, a po rozebraniu wyszło 4+1. Więc w przypadku kołowrotków z aliexpress nie liczyłbym, że w ofercie jest podana prawda.

Mam mizerną wiedzę o mechanice. Nie moja dziedzina i nie będę udawał że wiem. Gdzie w kołowrotku można upchnąć 13+1 łożysk?
Który model kupiłeś?

poldek3254

  • Gość
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #3844 dnia: 13.12.2020, 13:52 »
Mam mizerną wiedzę o mechanice. Nie moja dziedzina i nie będę udawał że wiem. Gdzie w kołowrotku można upchnąć 13+1 łożysk?

Pewnie by się dało, jakby tak zebrać różne pomysły. Dwa w rolkę, jedno na osi głównej pod szpule (Thunnus ma to rozwiązanie), dwa na pinion, jedno podpierające oś główną z tyłu przy systemie wolnego biegu (jeśli występuje), dwa pod koło napędowe, jedno pod koło oscylacji, dwa w knobie korby. Stella SW ma 13, chyba tam dołożyli na pionie, osi głównej, i w szpulę (hamulec).

To wcale nie takie trudne.   Bawię się w tuningowanie  19 Stradica 4000FL  Miał oryginalnie 6 łożysk. Dołożyłem mu 1 pod szpulę, 1 do nakrętki rotora,  1 dodatkowe w rolkę kabłąka , 1 w knob i 2 pod ślimak napędu posuwu.  Razem 12 szt plus wałeczkowe hamulca wstecznych obrotów. Dało by się jeszcze dołożyć łożysko w karetkę wodzika  czego nie zrobiłem.
Dołożyłem mu jeszcze knob od Twin Powera i dodatkową szpulkę.   Zabawa przednia .
No to ze Stradica zrobiłeś Vanquisha czy  Twin Powera,można?można .Kilka półek wyżej.

Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #3845 dnia: 13.12.2020, 14:22 »
Nie zrobił :) Ale tuning przeprowadzony przez Wieśka pokazuje, że można nieźle poprawić fabrykę także w średniej półce jednego z głównych producentów kolowrotków.

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 502
  • Reputacja: 198
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #3846 dnia: 13.12.2020, 14:33 »

poldek3254

  • Gość
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #3847 dnia: 13.12.2020, 15:41 »
Ładnie wygląda.
 A tu ,co ma w środku.


Offline Wiecho

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 785
  • Reputacja: 392
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie znoszę chamstwa i prostactwa
  • Lokalizacja: Katowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #3848 dnia: 13.12.2020, 16:03 »
Nie zrobił :) Ale tuning przeprowadzony przez Wieśka pokazuje, że można nieźle poprawić fabrykę także w średniej półce jednego z głównych producentów kolowrotków.

Ważne , że producent przewidział taką możliwość.   Może i lepiej , że tych łozysk nie dołożył bo cena powędrowała by niepomiernie w górę.  A tak dokupiłem kilka japońskich, nierdzewnych  łożysk EZO na portalu aukcyjnym , parę podkładek, trochę dłubaniny i gotowe.  Nie jest to Twin i nigdy nie będzie bo przekładnia stradica FL nie jest taka mocna.   Ostrzegam wszystkich przed kupowaniem łozysk z Ali po 5zł/kg. :P  Szumią od urodzenia. Szkoda fatygi z zakładaniem.
Wiesiek

poldek3254

  • Gość
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #3849 dnia: 13.12.2020, 16:08 »
W piątek 11.12. doleciała do mnie ,, Stella SW3000” .transport przez Belgię trwał 18dni(bez cła itp).Kołowrotek bardzo dobrze spasowany, full metal, zero luzów. W rolce nawijaka łożysko(kręci się leciutko),średnica szpuli 50mm.Cena z przesyłką
to całe 216zł z jakimiś kuponami. Miałem kupić LureKillera ale z ciekawości kupiłem  Yomato 3000.
Jedyne do czego można się doczepić to ciężar 356g,dla mnie do feedera może być.

HuntHouse kołowrotek Spinning wędkarstwo w całości z metalu wykonana w japonii Stella SW3000- SW10000 przynęty Spinning gwiazd


https://pl.aliexpress.com/item/33000588434.html?



poldek3254

  • Gość
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #3850 dnia: 13.12.2020, 16:24 »
Nie zrobił :) Ale tuning przeprowadzony przez Wieśka pokazuje, że można nieźle poprawić fabrykę także w średniej półce jednego z głównych producentów kolowrotków.

Ważne , że producent przewidział taką możliwość.   Może i lepiej , że tych łozysk nie dołożył bo cena powędrowała by niepomiernie w górę.  A tak dokupiłem kilka japońskich, nierdzewnych  łożysk EZO na portalu aukcyjnym , parę podkładek, trochę dłubaniny i gotowe.  Nie jest to Twin i nigdy nie będzie bo przekładnia stradica FL nie jest taka mocna.   Ostrzegam wszystkich przed kupowaniem łozysk z Ali po 5zł/kg. :P  Szumią od urodzenia. Szkoda fatygi z zakładaniem.
[/b]

Kupiłem te 10szt w tamtym roku, nie są takie tragiczne ale tylko do knobów.

https://pl.aliexpress.com/item/629976254.html?



Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #3851 dnia: 13.12.2020, 18:07 »
Ważne , że producent przewidział taką możliwość.   Może i lepiej , że tych łozysk nie dołożył bo cena powędrowała by niepomiernie w górę.  A tak dokupiłem kilka japońskich, nierdzewnych  łożysk EZO na portalu aukcyjnym , parę podkładek, trochę dłubaniny i gotowe.  Nie jest to Twin i nigdy nie będzie bo przekładnia stradica FL nie jest taka mocna.   Ostrzegam wszystkich przed kupowaniem łozysk z Ali po 5zł/kg. :P  Szumią od urodzenia. Szkoda fatygi z zakładaniem.

To mnie zawsze ciekawiło, o ile większym kosztem w rzeczywistości byłoby dla takiego Shimano wypuszczanie kołowrotków z kompletem łożysk. Uznajmy na moment, że nie ma znaczenia to że nie wszędzie łożysko jest potrzebne, ani względy planowego postarzania. Przy takiej skali produkcji jaką ma Shimano, to dodanie kilku sztuk łożysk, o jednak dość typowych rozmiarach to powinna być różnica kilkunastu dolarów.

Myślisz że warto w ogóle takich rzeczy jak łożyska szukać na ali? Bo wiadomo, że te niedorzecznie tanie będą pewnie niedorzecznie słabe. Ale co z tymi trochę droższymi?  Przyznam bez bicia, że nie wiem jakie są w ceny a Polsce, a jakie na Ali takiego nierdzewnego łożyska O:)

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 502
  • Reputacja: 198
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #3852 dnia: 13.12.2020, 18:48 »
Dodatkowe łożyska to też dłuższy czas montażu. Niech to będzie 50 centów na sztuce za łożyska i montaż. Musieli by podnieść ceny albo zmniejszyć swój zysk. Jeśli można taniej i "będzie Pan zadowolony" to tak robią.

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 021
  • Reputacja: 218
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #3853 dnia: 13.12.2020, 18:48 »

To mnie zawsze ciekawiło, o ile większym kosztem w rzeczywistości byłoby dla takiego Shimano wypuszczanie kołowrotków z kompletem łożysk. Uznajmy na moment, że nie ma znaczenia to że nie wszędzie łożysko jest potrzebne, ani względy planowego postarzania. Przy takiej skali produkcji jaką ma Shimano, to dodanie kilku sztuk łożysk, o jednak dość typowych rozmiarach to powinna być różnica kilkunastu dolarów.

Myślisz że warto w ogóle takich rzeczy jak łożyska szukać na ali? Bo wiadomo, że te niedorzecznie tanie będą pewnie niedorzecznie słabe. Ale co z tymi trochę droższymi?  Przyznam bez bicia, że nie wiem jakie są w ceny a Polsce, a jakie na Ali takiego nierdzewnego łożyska O:)
Te kilka dolarów robi ogromną różnicę oraz skraca pole manewru dla innych modeli skoro różnice będą znikome (ten sam materiał, ilość łożysk itp).
Producent nie zarabia kokosów, jeżeli popatrzysz na cenę końcową. Weź np. ostatni black friday czy ceny na aliexpress.
Kupiłem stradica FL z chin za 530 zł i po tyle samo w Polsce na BF, gdzie normalnie kosztuje 700 zł. W kwocie 530 zł jest jeszcze zarobek dla sklepu oraz podatek vat 23%. Z kwoty 530 zł odejmij vat i 100 zł zarobku dla sklepu, zostaje około 300 zł. W cenie 300 zł jest koszt dla hurtownika no i wyprodukowanie oraz magazynowanie.
Dlatego masz różne modele z większą lub mniejszą ilością łożysk. Fakt, możesz sobie samemu dołożyć łożyska za parę groszy, ale tak jak wspomniałem. Producent woli mieć wachlarz modeli.

Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #3854 dnia: 13.12.2020, 19:34 »
Kwestia jaka mnie interesuje to nie finalna opłacalność dla producenta, hurtownika, detalisty, marże ani warunki sprzedaży. Chodzi mi o to, o ile faktycznie większy byłby koszt dla producenta, w hipotetycznej sytuacji, że dołożyłby te łożyska. Ile takie Shimano czy Daiwa musiała by zapłacić za nie, i jak to się ma do kosztu jaki np. poniósł Wiesiek na swojej dokładce. Ale dzięki za Wasze spostrzeżenia.

Odjeżdżamy jednak od tematu wątku ;)