Autor Wątek: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen  (Przeczytany 750295 razy)

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 018
  • Reputacja: 707
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #3945 dnia: 15.01.2021, 20:10 »

Jeśli bylibyście zainteresowani, sklecę jakąś amatorską recenzję :)

Zrób reckę, a najlepiej jak przy okazji jakieś porównanie do posiadanych kijów typu jakość/cena/wykonanie 😉🍺
Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline grzecho

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 539
  • Reputacja: 47
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #3946 dnia: 15.01.2021, 20:13 »
Też jestem ciekawy czy znajdzie się odpowiednik w naszych sklepach tego kija
Grzesiek
"W czasach powszechnego fałszu mówienie prawdy jest aktem rewolucyjnym" G. Orwell

Offline brendas

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 328
  • Reputacja: 59
  • Lokalizacja: Maków Mazowiecki/Olsztyn
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #3947 dnia: 15.01.2021, 20:16 »
Z tego co czytałem, faktycznie ludzie mocno polecają Johnco.
Co do stanu posiadania i "obmacania" kijków, nie mam zbyt wielkiej stajni, a i jakoś wcześniej mnie ten temat mocno nie "grzał", dopiero odkąd zacząłem przyglądać się forum, a następnie zalogowałem (dosyć niedawno), zacząłem zwracać uwagę na wiele rzeczy.
No ale co wiem i zdołam, to pokażę i opiszę. Idzie jeszcze kilka pierdół, które nie mają przeznaczenia stricte wędkarskiego, ale takowe będą miały, także je też zaprezentuję.
Kuba

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 018
  • Reputacja: 707
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #3948 dnia: 15.01.2021, 20:21 »
👍🍺
Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline grzecho

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 539
  • Reputacja: 47
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #3949 dnia: 15.01.2021, 20:36 »
Odpowiednikiem tego Johnco w Rosji jest ponoć Волжанка
Grzesiek
"W czasach powszechnego fałszu mówienie prawdy jest aktem rewolucyjnym" G. Orwell

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 502
  • Reputacja: 198
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #3950 dnia: 15.01.2021, 20:54 »

Jeśli bylibyście zainteresowani, sklecę jakąś amatorską recenzję :)

Zrób reckę, a najlepiej jak przy okazji jakieś porównanie do posiadanych kijów typu jakość/cena/wykonanie 😉🍺

Mam 3,9m do 150g, używałem tylko raz więc wiele nie wiem. Nigdy nie miałem takiego drąga bo zawsze łowiłem subtelnie :) Wykonanie bardzo dobre, trochę luźne łączenia i możliwe że będzie potrzebne jakieś smarowanie. Poza tym nie ma się do czego przyczepić.

Offline Astral

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 71
  • Reputacja: 5
  • Lokalizacja: Elbląg
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #3951 dnia: 16.01.2021, 12:20 »
Lampka led 12v ogrodowa, używam na nockach. Myśle, że 5w to minimum mi wystarczała. Zamówiłem najmocniejsza w kolorze natural white. Wystarczy jakaś bateria 12V, używałem sfatygowana baterie 7ah od echosondy i dawała radę całą noc. Na ten rok mam 100ah od silnika elektrycznego, wprawdzie wystarczył akumulator samochodowy nawet w goryszym stanie.
US $2.45  30%OFF | Zewnętrzne światło punktowe Led Outdoor 5W 10W 12W zewnętrzny reflektor punktowy 12V 110V 220V świąteczne światło punktowe do dekoracji ogrodu
https://a.aliexpress.com/_BSZEOX

Macie może pomysł na sprawdzoną lampkę czołową bez zbędnych trybów?

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 516
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #3952 dnia: 16.01.2021, 12:21 »
Zamierzasz targać aku 100 ah, żeby sobie poświecić w nocy na rybkach? :o
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Astral

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 71
  • Reputacja: 5
  • Lokalizacja: Elbląg
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #3953 dnia: 16.01.2021, 12:24 »
Na ogół auto mam blisko, a jak nie to podaję pod stanowisko

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 516
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 502
  • Reputacja: 198
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #3955 dnia: 19.01.2021, 18:26 »
Mają rozmach Ci mili Panowie :P

Offline Pyza

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 342
  • Reputacja: 537
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wody PZW - po prostu Pyza na swojskich wodach ;)
  • Lokalizacja: Kielce
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #3956 dnia: 19.01.2021, 20:08 »
Witam!

Opowiem Wam jak mój rok się zaczął z zakupami z Aliexpress. Od kilku lat sporo zamawiam, nigdy nie było problemu z cłem, więc zamówiłem kołowrotek podlodowy - nie całe 118 zł. Po 3 tygodniach listonosz przyniósł zawiadomienie, że towar został zatrzymany w Lublinie w izbie celnej. Musiałem skontaktować się mailowo z nimi, przedstawić dowód zakupu, co dokładnie zamówiłem - może myśleli, że to droższy zakup.. Wszystko co chcieli wysłałem w załączniku. Na następny dzień odpowiedź o brakujących plikach. Myślałem, że skoro chcą kolejnych brakujących nie będę musiał płacić cła. W końcu dostałem zawiadomienie do zapłaty cła - prawie 50 zł... To po co ta cała zabawa z przesyłaniem plików o zakupionym sprzęcie? Więc drodzy koledzy i koleżanki - żeby urząd celny + poczta zarobili, wystarczy żeby każdą paczkę zatrzymywali do kontroli a kasa sama dodatkowa napłynie. Więc teraz zastanówmy się przy zakupie z Ali czy nam paczki nie zatrzymają i będziemy musieli dodatkowe pieniądze dopłacać, tak jak ja musiałem do tego nie drogiego kołowrotka... Jak to ktoś kiedyś napisał "Życie misiu, życie"

PS. na dodatek, zakupiłem drona, całe szczęście, że jego nie zatrzymali i nie musiałem dopłacać do tego interesu, ale niestety w Polsce zmieniły się przepisy na latanie dronem. Musiałem zaliczyć test, egzamin oraz zarejestrować go w ULC. Egzamin zdałem, licencję mam - to chociaż tyle dobrego! :)
Pozdrawiam
Koło PZW Iskra Kielce

Zapraszam na moje konto na YouTube:

https://www.youtube.com/channel/UC-WNdomDqMgACLhluPj8F6w

Sylwek

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 962
  • Reputacja: 239
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #3957 dnia: 19.01.2021, 20:18 »
Miałem podobną sytuację w ubiegłym roku. Nie bawiłem się jednak w wysyłanie dokumentów. Na maila wrzuciłem gotowe pismo z sieci, że to na użytek własny itp. Cło i tak doliczyli. :)
Adam

Offline grzecho

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 539
  • Reputacja: 47
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #3958 dnia: 19.01.2021, 20:20 »
Ja ostatnio tzn. od grudnia ubiegłego roku zamawiam wszystko do paczkomatu. Zobaczymy z jakim skutkiem bo czekam na kilka przesyłek, które już są w Polsce
Grzesiek
"W czasach powszechnego fałszu mówienie prawdy jest aktem rewolucyjnym" G. Orwell

poldek3254

  • Gość
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #3959 dnia: 20.01.2021, 01:07 »
Witam!

Opowiem Wam jak mój rok się zaczął z zakupami z Aliexpress. Od kilku lat sporo zamawiam, nigdy nie było problemu z cłem, więc zamówiłem kołowrotek podlodowy - nie całe 118 zł. Po 3 tygodniach listonosz przyniósł zawiadomienie, że towar został zatrzymany w Lublinie w izbie celnej. Musiałem skontaktować się mailowo z nimi, przedstawić dowód zakupu, co dokładnie zamówiłem - może myśleli, że to droższy zakup.. Wszystko co chcieli wysłałem w załączniku. Na następny dzień odpowiedź o brakujących plikach. Myślałem, że skoro chcą kolejnych brakujących nie będę musiał płacić cła. W końcu dostałem zawiadomienie do zapłaty cła - prawie 50 zł... To po co ta cała zabawa z przesyłaniem plików o zakupionym sprzęcie? Więc drodzy koledzy i koleżanki - żeby urząd celny + poczta zarobili, wystarczy żeby każdą paczkę zatrzymywali do kontroli a kasa sama dodatkowa napłynie. Więc teraz zastanówmy się przy zakupie z Ali czy nam paczki nie zatrzymają i będziemy musieli dodatkowe pieniądze dopłacać, tak jak ja musiałem do tego nie drogiego kołowrotka... Jak to ktoś kiedyś napisał "Życie misiu, życie"

PS. na dodatek, zakupiłem drona, całe szczęście, że jego nie zatrzymali i nie musiałem dopłacać do tego interesu, ale niestety w Polsce zmieniły się przepisy na latanie dronem. Musiałem zaliczyć test, egzamin oraz zarejestrować go w ULC. Egzamin zdałem, licencję mam - to chociaż tyle dobrego! :)
Pozdrawiam

Jak to jest? ,przesyłka nadana była w Amsterdamie (to nie Chiny)a Ty zapłaciłeś cło . ???

,,Unia celna pozwala UE zapewnić swobodny przepływ towarów między krajami członkowskimi".