Autor Wątek: Łowisko komercyjne OKOŃ k. Nowego Dworu Mazowieckiego  (Przeczytany 121920 razy)

Offline ptaku_1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 894
  • Reputacja: 145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jabłonna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Łowisko komercyjne OKOŃ k. Nowego Dworu Mazowieckiego
« Odpowiedź #135 dnia: 03.04.2017, 20:21 »
A tak z innej beczki wiecie co to za woda za ogrodzeniem na tyłach stanowisko 27-32?
Pzdr. Paweł

"PZW jest jak ZUS, płacisz i nic z tego nie masz, jeśli potrzeba to i tak się leczysz na komercji"

Lubię zegarki https://www.youtube.com/playlist?list=PL6Tg8Td6x60FxfdbXAUGGYUyv0nzDZtAP

Offline Semit

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 282
  • Reputacja: 143
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tomek
  • Lokalizacja: Warszawa/Janów Podlaski
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Łowisko komercyjne OKOŃ k. Nowego Dworu Mazowieckiego
« Odpowiedź #136 dnia: 03.04.2017, 20:21 »
Stara żwirownia, bezpańska. Jeżdżę tam czasami na rybki, wieczorami strach bo miejscowi latem kąpać się przyjeżdżają, sporo miejscowej patologii. Trzepią też siatami, ale czasami coś ładnego uda się wydłubać.
Tomek

Offline Kinior

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 118
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Łowisko komercyjne OKOŃ k. Nowego Dworu Mazowieckiego
« Odpowiedź #137 dnia: 03.04.2017, 20:50 »
Może w tym okresie i lipa, ale od dwóch lat jeżdżę tak przynajmniej 2 razy w miesiącu na dwa dni z nocką i powiem szczerze najlepsze stanowiska jakie miałem to 37 i 38. Tam złowiłem swoje rekordowe dwa karpie 15,75 i 10 kg o maluchach typu 5-6 kg to nawet nie mówiąc ile ich tam wyjąłem. Szwagier w zeszłym roku w lipcu w oczekiwaniu na mnie złowił tam 30 sztuk karpi o wadze średnio 3-4 kg. Wszystkie oczywiście  lądowały w wodzie. A co do stanowiska 40 to na nim wyjąłem jesienią 2015 amura prawie 6 kg. Także wszystko zależy na co i w jakim okresie łowisz. Moje Słońce dwa lata temu przy pomoście złowiła 2 jazie po 1,5 kg każdy także na to nie ma reguły.

Możliwe :) mnie te stanowiska wpadły w oko ze względu iż są w zatoczce i ostatnie :) może trafiłem na takie dni.
Marcin

Mazovia Fishing Team

Offline Laur77

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 357
  • Reputacja: 60
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Łowisko komercyjne OKOŃ k. Nowego Dworu Mazowieckiego
« Odpowiedź #138 dnia: 04.04.2017, 07:29 »
Może w tym okresie i lipa, ale od dwóch lat jeżdżę tak przynajmniej 2 razy w miesiącu na dwa dni z nocką i powiem szczerze najlepsze stanowiska jakie miałem to 37 i 38. Tam złowiłem swoje rekordowe dwa karpie 15,75 i 10 kg o maluchach typu 5-6 kg to nawet nie mówiąc ile ich tam wyjąłem. Szwagier w zeszłym roku w lipcu w oczekiwaniu na mnie złowił tam 30 sztuk karpi o wadze średnio 3-4 kg. Wszystkie oczywiście  lądowały w wodzie. A co do stanowiska 40 to na nim wyjąłem jesienią 2015 amura prawie 6 kg. Także wszystko zależy na co i w jakim okresie łowisz. Moje Słońce dwa lata temu przy pomoście złowiła 2 jazie po 1,5 kg każdy także na to nie ma reguły.

Możliwe :) mnie te stanowiska wpadły w oko ze względu iż są w zatoczce i ostatnie :) może trafiłem na takie dni.
Może jak będzie cieplej to się poprawi z braniami, a poza tym jest tam najciszej i najspokojniej. Nikt nie biega za plecami :)
Wawrzyn

Offline Ostry

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 401
  • Reputacja: 37
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Łowisko komercyjne OKOŃ k. Nowego Dworu Mazowieckiego
« Odpowiedź #139 dnia: 04.04.2017, 08:10 »
Kiedyś już pisałem w tym wątku że Okoń to jedyna komercja z której korzystam. Łowiłem tam zanim ta żwirownia była Okoniem a obie żwirownie przedzielone były tylko wąską groblą.
Z ciekawostek właściciel kopie następną za lasem może kiedyś też tam będzie łowisko specjalne.

Najlepsze stanowiska dla mnie od wiosny do jesieni to jak pisał wcześniej kolega Laur77 to końcówka czyli 37,38,39 i 40. Oprócz tego że zatoka całkiem ciekawa to dużym plusem jest to że prawie nikt nie kręci się nam za plecami i mamy dużą wiatę w razie deszczu.
Minusem jest że miejsca w sezonie trzeba rezerwować minimum 2-3 tygodnie wcześniej.
Z tych miejsc złowiłem kilka jesiotrów powyżej 1 m, karpia 12 klio, miałem na kiju niezłego suma, kolega wyjął amura 11 kilo. Więc miejsca są naprawdę owocne.

Na wiosnę oprócz tej zatoki polecam miejsca od 26 do 29, ciągnie się tam fajne wypłycenie, co roku udaję mi się połowić jazi, tylko przeważnie działają czerwone robaki na pellety i kulki wyniki są dużo gorsze.
Tak samo ze stanowiska 53 w zasiągu rzutu mamy fają górkę, ryba kręci się tam na wiosnę oczywiście dużo zależy od wiatru itd.. ale miejsce jest dobre.

Jesienią i zimną zmieniam brzeg i łowię przeważanie z 48,49 i 50 ale to już inna para kaloszy.

Stanowiska od 1 do 21 są w miarę równe, zdarzają się ciekawe półki itd. ale tu przydaje się łódka do wywozu żeby dobrze kłaść zestaw, ja niestety takowej nie posiadam, poza tym przy pełnym "weekendowym" obłożeniu Okonia i tak zawsze trzeba rzucać przed siebie i to jest duży minus tego łowiska.

 
Marcin

Offline Ostry

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 401
  • Reputacja: 37
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Łowisko komercyjne OKOŃ k. Nowego Dworu Mazowieckiego
« Odpowiedź #140 dnia: 04.04.2017, 08:17 »
A tak z innej beczki wiecie co to za woda za ogrodzeniem na tyłach stanowisko 27-32?

To stara "dzika" żwirownia, kiedyś były w niej piękne ryby. Teraz od kilku lat łowisko jest porządnie przetrzepane siatami. Samotnych nocek nie polecam jak pisał już ktoś wcześniej bo jest to miejsce spotkań młodzieży. Poza tym w weekendy często urządzane są tam rajdy na quadach i crossach więc o ciszę raczej ciężko. Ja czasem zaglądam tam na rowerze żeby pomachać chwilę spinnem.
Jest trochę okonia, dużo wzdręg, płocie a kiedyś nawet były liny, może dalej są... ale to już trzeba by sprawdzić.

Kiedyś w zatoce obok okonia była zatopiona kopraka, w zimę było to super miejsce na okonie z lodu. Niestety konstrukcja została wycięta i poszła pewnie na złom.

Polecam za to jezioro Góra które również jest obok Okonia, dba o nie koło z Warszawy. Jest karp, lin, karasie, dużo szczupaka tylko jezioro strasznie zarasta w pełni sezonu.
Marcin

Offline JKarp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 386
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Legionowo
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Łowisko komercyjne OKOŃ k. Nowego Dworu Mazowieckiego
« Odpowiedź #141 dnia: 04.04.2017, 09:38 »
Stanowisko nr 8 na Okoniu - stojąc na pomoście na godzinie "jedenastej" mamy górkę tak około 90 m od brzegu. Bardzo dobre miejsce w pełni sezonu ale jak napisałeś w ciągu tygodnia. Na górkę można rzucać ze stanowiska 9 ale tam jest urwana lina od boi ( kiedyś tam była bo ja ). Oba stanowiska mają dużą wygodną wiatę. Minus to położenie - każdy idący dalej zadaje sakramentalne pytania :" i jak nocka ( dzień ), na co brały, panie jak ma pan duże kołowrotki - to chyba na rekiny... ? "

Góra - byłem teraz od piątku do niedzieli. Jeden maluszek leżał na macie. łowisko trudne, wymagające i sprzętu i myślenia.
Planuję "zrobić" tę dziką wodę za Okoniem ale nie sam i nie w weekend i nie latem. Raczej wiosną przy kiepskiej pogodzie lub wrzesień. Chcę siadać kilka razy bo po jednym razie trudno coś powiedzieć. Widziałem w zatoczce od Okonia ładne ryby ... :beg:. Patrzyłem ze skarpy z lasu lornetką :);-) do wywózki mam :-[

JK

Offline Leon773

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Reputacja: 1
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Łowisko komercyjne OKOŃ k. Nowego Dworu Mazowieckiego
« Odpowiedź #142 dnia: 08.04.2017, 10:21 »
Łowisko wymaga dobrego doboru miejsca uzależnionego od pory roku. Pozornie na mapie widać na dość dużej części łowiska podobne głębokości a tak naprawdę mnóstwo górek i dołków. Jeden łowi, drugi patrzy.
Byłem 2 Kwietnia... kompletna klapa. Pogoda majowa, woda marcowa. Wszystkie stanowiska zajęte i zarezerwowane wcześniej.

Offline ptaku_1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 894
  • Reputacja: 145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jabłonna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Łowisko komercyjne OKOŃ k. Nowego Dworu Mazowieckiego
« Odpowiedź #143 dnia: 08.04.2017, 14:56 »
Dziś byłem na stanowisku 30 i w końcu rozdziewiczyłem kupione zimą Mikado Black Stone, kijek pracuje mistrzowsko jestem bardzo zadowolony.
Os 09:00 do 14:00 udało sie wyciągnąć 3 jazie 30-35cm, dwa leszczyki tez tak po 35cm i jesiotra 110cm 6,5kg
Na sąsiednim stanowisku nr 31 człowiek wyciągną karpia 8,5 kg co ciekawe hol trwał max 5 min, takie miał facet sznury na kołowrotku :) a na stanowisku 29 koleś złapał sandacza ale małego takiego około 40 może 50cm


Pzdr. Paweł

"PZW jest jak ZUS, płacisz i nic z tego nie masz, jeśli potrzeba to i tak się leczysz na komercji"

Lubię zegarki https://www.youtube.com/playlist?list=PL6Tg8Td6x60FxfdbXAUGGYUyv0nzDZtAP

Offline Laur77

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 357
  • Reputacja: 60
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Łowisko komercyjne OKOŃ k. Nowego Dworu Mazowieckiego
« Odpowiedź #144 dnia: 09.04.2017, 13:18 »
Ładna sztuka... Gratulacje :thumbdown:
Wawrzyn

Offline Laur77

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 357
  • Reputacja: 60
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Łowisko komercyjne OKOŃ k. Nowego Dworu Mazowieckiego
« Odpowiedź #145 dnia: 09.04.2017, 13:19 »
Tak to jest jak się pisze na telefonie:D miało być :thumbup:
Wawrzyn

Offline Leon773

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Reputacja: 1
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Łowisko komercyjne OKOŃ k. Nowego Dworu Mazowieckiego
« Odpowiedź #146 dnia: 18.04.2017, 11:37 »
Byłem w lany poniedziałek. Efekt to trzy Jazie na metodę,  pelecik czosnek/ser. Woda jest jeszcze zimna i wybór zatoczki 39 i 40 nie koniecznie był dobry tego dnia. Płytka woda jest bardziej podatna na zmiany temperatury. 

Offline ptaku_1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 894
  • Reputacja: 145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jabłonna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Łowisko komercyjne OKOŃ k. Nowego Dworu Mazowieckiego
« Odpowiedź #147 dnia: 30.04.2017, 20:50 »
Jutro mam mam zamiar tak po 14:00 wpaść i posiedzieć do zachodu słońca, wybiera się ktoś może?
Pzdr. Paweł

"PZW jest jak ZUS, płacisz i nic z tego nie masz, jeśli potrzeba to i tak się leczysz na komercji"

Lubię zegarki https://www.youtube.com/playlist?list=PL6Tg8Td6x60FxfdbXAUGGYUyv0nzDZtAP

Offline Grzegorz GSKO

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Łowisko komercyjne OKOŃ k. Nowego Dworu Mazowieckiego
« Odpowiedź #148 dnia: 30.04.2017, 21:10 »
Czy są wolne stanowiska?

Offline benyb

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 51
  • Reputacja: 3
  • Lokalizacja: Legionowo
Odp: Łowisko komercyjne OKOŃ k. Nowego Dworu Mazowieckiego
« Odpowiedź #149 dnia: 30.04.2017, 21:58 »
wszystkie zarezerwowane ale koło 14-15 cześć osób na ogół się zwija i wtedy można wpaść do wieczorka posiedzieć