Autor Wątek: Wędka do dystansu z dużymi przelotkami na szczytówkach  (Przeczytany 75003 razy)

Offline piotr82

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 305
  • Reputacja: 25
  • Lokalizacja: Powiat Krasnystaw
Odp: Wędka do dystansu z dużymi przelotkami na szczytówkach
« Odpowiedź #30 dnia: 13.02.2020, 06:50 »
A może włoszczyzna Tubertini sea concept na rok 2020

Offline marek118

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 669
  • Reputacja: 188
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: RNI, Koło PZW nr 28 "Szuwarek" Nowa Sarzyna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wędka do dystansu z dużymi przelotkami na szczytówkach
« Odpowiedź #31 dnia: 13.02.2020, 09:09 »
Jak daleko machasz 100-120 gramowym koszykiem?
Na Sanie teraz nie łowię a na bajorach to koszyki maksymalnie 60g i na 80m rzucałem.

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 854
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Wędka do dystansu z dużymi przelotkami na szczytówkach
« Odpowiedź #32 dnia: 13.02.2020, 09:16 »
Generalnie jak oceniasz to wędzisko. Co się Tobie w nim podoba a co nie. Ja też mam ten sam model kupiony z myślą o Wiśle ale jaszcze kijek rzeki nie widział.
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 253
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wędka do dystansu z dużymi przelotkami na szczytówkach
« Odpowiedź #33 dnia: 13.02.2020, 09:23 »
Jurek, a Ty nie chciałeś Koruma na Wisłe? Pisałeś już że masz potrzebę miotania naprawdę dużymi koszykami, a ten kijek wydaje się być idealny pod rzeki typu Wisła :beer:
Gorzej może być z rybostanem, bo tytułowej brzany raczej nie uświadczysz w Wiśle z tego co tu piszecie, ale pod leszcza, klenia czy nawet płoć, też powinno być ok z tego co widać u Luka na filmach z Trentu. :)
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline marek118

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 669
  • Reputacja: 188
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: RNI, Koło PZW nr 28 "Szuwarek" Nowa Sarzyna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wędka do dystansu z dużymi przelotkami na szczytówkach
« Odpowiedź #34 dnia: 13.02.2020, 09:30 »
Generalnie jak oceniasz to wędzisko. Co się Tobie w nim podoba a co nie. Ja też mam ten sam model kupiony z myślą o Wiśle ale jaszcze kijek rzeki nie widział.

Biorąc pod uwagę że uczyłem sie łowić na Sanie i znając bardzo dobrze specyfikacje takiego łowiska uważam że kij będzie idealny na rzekę.
Ma akcję szczytowa, odpowiedni zapas mocy, wykonany jest starannie i na moje oko nie ma się do czego przyczepić.
Jeśli chodzi o mnie kupiłbym go jeszcze raz.

A wracając do tego że nie łowię na rzece-przestrzegam wszystkich przed boleriozą. Leczę się z tego skurwysyństwa a na rzece nie łowię bo tam trzeba stać twardo na nogach a z tym mam problem.

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 253
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wędka do dystansu z dużymi przelotkami na szczytówkach
« Odpowiedź #35 dnia: 13.02.2020, 09:35 »
Współczuje Ci Marek. Mam nadziej, że przezwyciężysz to gówno.

Kiedys czytałem bardzo ciekawy artykuł jednego z ornitologów, który powiązał szalony skok liczebności kleszczy z ubytkiem wróbli. Podobno to największy wróg naturalny kleszczy. Dziś w moich stronach dosyć mocno odbudowuja się wroble po prawie całkowitym zniknięciu ze środowiska. Oby znowu wszystko wróciło do normy.
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline elwood

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 927
  • Reputacja: 272
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wędka do dystansu z dużymi przelotkami na szczytówkach
« Odpowiedź #36 dnia: 13.02.2020, 10:15 »
[A wracając do tego że nie łowię na rzece-przestrzegam wszystkich przed boleriozą. Leczę się z tego skurwysyństwa a na rzece nie łowię bo tam trzeba stać twardo na nogach a z tym mam problem.

A jak się leczysz? Ja złapałem parę lat temu, przez miesiąc po wykryciu (długi czas od ukąszenia, bo nawet go nie zauważyłem) żarłem masakryczne antybiotyki i od tamtego czasu (chyba) spokój.
Z pozdrowieniami - Marcin

Offline marek118

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 669
  • Reputacja: 188
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: RNI, Koło PZW nr 28 "Szuwarek" Nowa Sarzyna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wędka do dystansu z dużymi przelotkami na szczytówkach
« Odpowiedź #37 dnia: 13.02.2020, 10:27 »
Ja mam przedawnioną boleriozę-miałem kilka kleszczy ale lekarze podchodzą do tego bardzo na luzie. W jeden dzień podają sterydy a w drugi pobierają krew na badania i twierdzą że jest się zdrowym. Albo leczą na SM (jak w moim przypadku).

Leczę sie od 1,5 roku metoda ILADS-bardzo duże dawki antybiotyków. W grudniu 2019 miałem 30 dni kroplówek z antybiotykiem. Poza tym cały czas probiotyki, suplementy i trening na bieżni :D.

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 854
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Wędka do dystansu z dużymi przelotkami na szczytówkach
« Odpowiedź #38 dnia: 13.02.2020, 10:49 »
Biorąc pod uwagę że uczyłem sie łowić na Sanie i znając bardzo dobrze specyfikacje takiego łowiska uważam że kij będzie idealny na rzekę.
Ma akcję szczytowa, odpowiedni zapas mocy, wykonany jest starannie i na moje oko nie ma się do czego przyczepić.
Jeśli chodzi o mnie kupiłbym go jeszcze raz.

A wracając do tego że nie łowię na rzece-przestrzegam wszystkich przed boleriozą. Leczę się z tego skurwysyństwa a na rzece nie łowię bo tam trzeba stać twardo na nogach a z tym mam problem.
Marek i ostatnie rzecz to jaki masz podpięty kołowrotek do tego kija. Chodzi mi głownie o jego wagę ?
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline elwood

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 927
  • Reputacja: 272
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wędka do dystansu z dużymi przelotkami na szczytówkach
« Odpowiedź #39 dnia: 13.02.2020, 10:59 »
Ja mam przedawnioną boleriozę-miałem kilka kleszczy ale lekarze podchodzą do tego bardzo na luzie. W jeden dzień podają sterydy a w drugi pobierają krew na badania i twierdzą że jest się zdrowym. Albo leczą na SM (jak w moim przypadku).

Leczę sie od 1,5 roku metoda ILADS-bardzo duże dawki antybiotyków. W grudniu 2019 miałem 30 dni kroplówek z antybiotykiem. Poza tym cały czas probiotyki, suplementy i trening na bieżni :D.

No ja też miałem starą, ale jakoś nie zdecydowałem się na ILADS. Statystyka do mnie bardziej przemówiła - jeśli zdecyduję się na krótką terapię, to jest ryzyko, że nie zadziała i borelioza dalej będzie organizm niszczyć, ale jeśli wejdę w niemalże odżywianie się antybiotykami przez dłuższy czas, to wyniszczę organizm na 100%.
Z pozdrowieniami - Marcin

Offline marek118

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 669
  • Reputacja: 188
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: RNI, Koło PZW nr 28 "Szuwarek" Nowa Sarzyna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wędka do dystansu z dużymi przelotkami na szczytówkach
« Odpowiedź #40 dnia: 13.02.2020, 11:24 »
Marek i ostatnie rzecz to jaki masz podpięty kołowrotek do tego kija. Chodzi mi głownie o jego wagę ?

Arctica 6000, Preston Extremity 620 lub Proskyer 6500. Ten ostatni to 500g i wg mnie to za dużo na feeder. Da się łowić ale dla mnie taki zestaw jest nieporęczny więc Proskyer jest bezrobotny.
Arctica i Extremity ważą w okolicach 400g i w tym sezonie najpewniej Preston zagości na tym kiju.

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 854
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Wędka do dystansu z dużymi przelotkami na szczytówkach
« Odpowiedź #41 dnia: 13.02.2020, 11:34 »
Marek i ostatnie rzecz to jaki masz podpięty kołowrotek do tego kija. Chodzi mi głownie o jego wagę ?

Arctica 6000, Preston Extremity 620 lub Proskyer 6500. Ten ostatni to 500g i wg mnie to za dużo na feeder. Da się łowić ale dla mnie taki zestaw jest nieporęczny więc Proskyer jest bezrobotny.
Arctica i Extremity ważą w okolicach 400g i w tym sezonie najpewniej Preston zagości na tym kiju.
Ja mam PENN SPINFISHER V 4500 i wydaje mi się trochę za ciężki ale już niech zostanie. OK dzięki
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 854
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Wędka do dystansu z dużymi przelotkami na szczytówkach
« Odpowiedź #42 dnia: 13.02.2020, 11:37 »
Jurek, a Ty nie chciałeś Koruma na Wisłe? Pisałeś już że masz potrzebę miotania naprawdę dużymi koszykami, a ten kijek wydaje się być idealny pod rzeki typu Wisła :beer:
Tak koruma nie chciałem ale jak tego cast mastera na targach miałem w reku to od razu wiedziałem że to jest to. Do tego duże koszyki 120/140 i wydaje mi się że będzie dobrze
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline PawelL

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 229
  • Reputacja: 143
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kozienice
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wędka do dystansu z dużymi przelotkami na szczytówkach
« Odpowiedź #43 dnia: 13.02.2020, 12:43 »
Jurek, a Ty nie chciałeś Koruma na Wisłe? Pisałeś już że masz potrzebę miotania naprawdę dużymi koszykami, a ten kijek wydaje się być idealny pod rzeki typu Wisła :beer:
Tak koruma nie chciałem ale jak tego cast mastera na targach miałem w reku to od razu wiedziałem że to jest to. Do tego duże koszyki 120/140 i wydaje mi się że będzie dobrze

Biorąc pod uwagę, że przynajmniej na mojej Wiśle w okolicach Kozienic, czy Puław, nie jest aż tak bardzo potrzebne miotanie dużymi koszykami na wielkie odległości, także myślę o dokupieniu Cast mastera 4,20.
Biorąc pod uwagę to, że czasem tylko przekraczam 40 metrów, ale chcąc łowić na skraju nurtu i wolniej płynącej wody, wędka ta w teorii wydaje mi się idealna.
Przetestuję jak przestanie pizgać świeżo kupioną użwywkę Dajła Heavy Feeder 4,30 do 180 gram i prawdopodobnie padnie decyzja o dokupieniu właśnie cast mastera 4,20 do 180 gram.
Podejrzewam, że otworzą się dodatkowe drzwi do mojej Wisły :P
Paweł.

Offline key_kr

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 782
  • Reputacja: 61
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
Odp: Wędka do dystansu z dużymi przelotkami na szczytówkach
« Odpowiedź #44 dnia: 12.07.2020, 13:57 »
Mozolnie dochodziłem do dystansu 75 m. Odmierzoną na kijkach odległość i klipowaną na kołowrotku.
  Mój zestaw to shimano ultegra ci4 5500  i newis  vanity 3,6 m.
Celność na tym dystansie akceptowalna ,ale dalej to już loteria.
Chciałbym jednak mieć realny zasięg 80-85 m z powtarzalnym azymutem.
Chciałbym to osiągnąć wędką o dlugości max 3,9 w 3-składzie.
Łowię na czystym i dość głębokim jeziorze . W tej odległości woda ma 6-8 m głębokości.
Trafiają się tam duże leszcze przede wszystkim.
Obecnie miotam koszykami do 50 gr .
 Polecicie jakiś sprawdzony i w miarę lekki kijek ?