Autor Wątek: Warmia - Ostróda - Działdowo  (Przeczytany 4519 razy)

Offline powo

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Warmia - Ostróda - Działdowo
« dnia: 29.01.2020, 14:28 »
Witajcie,
Czy jest ktoś na bieżąco z informacjami co wyprawia Gospodarstwo Rybackie Ostróda mające w dzierżawie od Skarbu Państwa ponad 20 jezior  na Warmii??
Kiedyś tam wędkowałem ale wyniki były kiepskie bo sieciami z w/w gospodarstwa ciągali bez opamiętania.
Ostatnio podobno Działdowskie Towarzystwo Wędkarskie się z nimi dogadywali o ograniczeniu odłowów sieciami i na pewno kilka z tych jezior już nie było od 2 -3 lat sieciowane.
Są to wody poza jurysdykcją PZW i ciekawe jak to teraz tam jest.
 

Offline Darek_Darek1968

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 538
  • Reputacja: 60
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Działdowo
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Warmia - Ostróda - Działdowo
« Odpowiedź #1 dnia: 29.01.2020, 15:22 »
Z tego co wiem to Brzeźno nie było sieciowane i jest dostępne jedynie dla członków OTW i DTW.
Niestety nie mam więcej informacji bo jakoś nie mogę się przekonać do tych wód. Oglądałem Brzeźno i w żaden sposób mnie nie przekonało - 3-4 miejsca gdzie można się rozstawić, reszta brzegu jak nie zarośnięta, to zarośnięta i bagnista.

Offline powo

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Warmia - Ostróda - Działdowo
« Odpowiedź #2 dnia: 29.01.2020, 15:59 »
Jakieś 4 lata temu na Brzeźnie z łódki łowiłem ze szwagrem, ale łatwo zwodować jej nie było.
W głębszej części praktycznie zero ryby na płyciźnie sporo płoci ale w większości były okazy do 15 cm :)
Za czasów jak tam sieciami ciągali teściu widział na przyczepie u rybaków amury takie około metra w sporej ilości
Może za kilka lat jeziorko się zregeneruje,
Ale fakt że z brzegu to tam tylko kilka miejsc niestety

Offline Darek_Darek1968

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 538
  • Reputacja: 60
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Działdowo
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Warmia - Ostróda - Działdowo
« Odpowiedź #3 dnia: 29.01.2020, 16:58 »


Jakieś 4 lata temu na Brzeźnie z łódki łowiłem ze szwagrem, ale łatwo zwodować jej nie było.

Teraz jest miejsce do wodowania ale trzeba wcześniej dorobić sobie kluczyk do kłódki. Parking jest ogrodzony, jest miejsce na ognisko i grilla.
Na brzegu niestety za czysto nie jest, typowe śmieci wędkarskie: folia po zanętach, pudelka po białych, puszki po browarze...