Autor Wątek: Okulary polaryzacyjne - jakie polecacie?  (Przeczytany 13095 razy)

Offline KamilR

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 828
  • Reputacja: 154
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk ale szwędam się wszędzie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Okulary polaryzacyjne - jakie polecacie?
« Odpowiedź #60 dnia: 29.07.2021, 21:08 »
Temat odkopany w idelanej chwili. Dzisiaj zdmuchnęło mi moje wysłużone okulary do wody. Nawet nie wiem kiedy...
Wychodzi na to, że Drennany dają radę. Chyba się skuszę.

Offline N3su

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 229
  • Reputacja: 317
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sosnowiec/Newcastle
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Okulary polaryzacyjne - jakie polecacie?
« Odpowiedź #61 dnia: 30.07.2021, 09:01 »
Ja, że ostatnio praktycznie tylko spin. Kupiłem WX climb captivate blue mirror, Smiths optics szkła Opal i Arctic z niebieskimi szkłami. I szczerze większych różnic nie widzę. Widoczność co w wodzie piszczy identyczna. Smith najlepiej tłumią wszystkie odblaski mam takie wrażenie w ostrym słońcu. Willeye fajnie podbijają Czerwienie. Arctica sprawia, że żółto-zielone plecionki są idealnie widoczne nawet w ostrym świetle. Z minusów Arctica najgorzej wykonane, ale najtańsze, WX wcale nie rysują się mniej a Smiths, mimo że najbardziej tłumi odblaski, to najmniej podbija kolory.

Offline adamk

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 286
  • Reputacja: 50
  • Lokalizacja: Wawa
Odp: Okulary polaryzacyjne - jakie polecacie?
« Odpowiedź #62 dnia: 30.07.2021, 09:11 »

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 012
  • Reputacja: 216
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Okulary polaryzacyjne - jakie polecacie?
« Odpowiedź #63 dnia: 30.07.2021, 09:22 »
Nie wiem co trzeba zrobić by je zarysować, a tym bardziej by cokolwiek nich zeszło. Po dwóch latach użytkowania przechodzę modelu Ignite na Captavite właśnie. By nie widzieć różnicy w polaryzacji z innymi okularami to już w ogóle nie mam pojęcia co jest grane. Przy spinningu te okulary mi "prześwietlają" wodę, w przeciwieństwie do innych jakie miałem np Mikado czy DAM. Jedynie na początku to trzeba przywyknąć do różnicy w kontraście obrazu, ale napewno nie ma powiększenia bo z czego one ma być? Są to okulary, których bym nie kupił do łowienia tylko na feeder czy metodę, bo nie ma sensu. Wg mnie ich użyteczność i przewaga nad innymi dopiero jest zauważalna przy spinningowaniu. W samochodzie dla mnie też są one niezastąpione.
Nie wiem, ale chyba kupiłeś cały ich ten marketing :) Te okulary są drogie, bo same normy i certyfikaty kosztują kupe kasy, a jak wiadomo spełniają one większość norm balistycznych.
W polaryzacji ja nie widzę osobiście różnicy pomiędzy tańszymi modelami. Zresztą są jakieś normy polaryzacji, żeby była różnica? Jedyna różnica to podbicie bardzo mocno kontrastu wybranych kolorów.
W internecie jest sporo opinii właśnie o odchodzącej powłoce, szybkim zarysowaniu szkieł itp.
Mnie osobiście wkurza, że zauszniki po złożeniu rysują szkła od środka. Ja naprawdę nie wiem kto to konstruuje...

Offline mav3rick

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 038
  • Reputacja: 100
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Przewóz
Odp: Okulary polaryzacyjne - jakie polecacie?
« Odpowiedź #64 dnia: 30.07.2021, 11:34 »
Z tym marketingiem to może jakieś ziarenko prawdy jest poniekąd napewno to jakieś "hipsterstwo". Każdy ma swoją oczekiwania, mi zdecydowanie pasują, dlatego kupiłem kolejny model. Dla mnie to co oferują pozwala komfortowo łowić. Kolega, który w, zeszłym roku porównywał swoje okulary z moimi za tydzień też miał już WileyX. Przede wszystkim też oczy tak mi się nie męczą, jak w innych okularach. Ja kupując ignisy podchodziłem do tego z dużym dystansem, bo ich cena jest naprawdę duża, jak za okulary, które mają być używane przede wszystkim na rybach. Jak widać spełniły moje oczekiwania bo poszedłem w jeszcze droższy model. Ale cena po rabacie w Drapieżniku jest akceptowalna.

Nadal zastanawia mnie fakt tego rysowania, moje ignisy po dwóch latach może jakąś mikoryske mają, a jest to akcesorium o które nie dbam przesadnie (wycieram je w koszulkę, wożę je w aucie w schowku na okulary).

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 958
  • Reputacja: 237
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Okulary polaryzacyjne - jakie polecacie?
« Odpowiedź #65 dnia: 30.07.2021, 19:43 »
Używam kilku par WX i Costa Del Mar.
WileyX to przede wszystkim okulary balistyczne. Do szkła bym ich nie porównywał. Proponuje wziąć pod uwagę okulary SMITH OPTICS . Bardzo dobre, aczkolwiek szerzej nie rozpropagowane.

Adam

Offline Szpadel

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 175
  • Reputacja: 49
Odp: Okulary polaryzacyjne - jakie polecacie?
« Odpowiedź #66 dnia: 30.07.2021, 21:45 »
Ja polecam Smithy z ChromaPopem.
Kolor soczewek to indywidualna sprawa i każdy ma swoje preferencje, ale trzymać się tego do czego soczewki są polecane przez producenta.
Mi osobiście najbardziej podpasywały Bronze Mirror, Fotochromy i Light Low Ignitory(nie ma niestety okularów na wszystkie warunki).

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 994
  • Reputacja: 259
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Okulary polaryzacyjne - jakie polecacie?
« Odpowiedź #67 dnia: 31.07.2021, 10:15 »
polecam:
https://www.eyerim.pl/blog/oakley-prizm

Używasz ? Możesz coś o nich więcej napisać ?

Offline adamk

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 286
  • Reputacja: 50
  • Lokalizacja: Wawa
Odp: Okulary polaryzacyjne - jakie polecacie?
« Odpowiedź #68 dnia: 31.07.2021, 11:14 »
Kilka postów wyżej w tym wątku napisałem co nieco.
Generalnie chodzi o soczewki - PRIZM.
Co do samych oprawek to Oakley ma ich masę i każdy dobierze dla siebie co mu pasuje do głowy i stylu :)
Na ryby mam 3 pary (specyfika różnych moich lokalizacji i zostawiania całego majdanu w jednym miejscu), do tego na rower, do chodzenia/auta użytkowane codziennie, gogle narciarskie…
Chciałem kupić dyskutowane tu Wiley (czy jak to się pisze) ale porównując „na sucho” na zewnątrz sklepu lepiej widzę w  soczewkach PRIZM.
Często łowię z pomostu z ojcem i On nigdy nie widzi np jak wyciąga okonka jak rodzina „odprowadza” z głębokiej wody…
Znakomicie sprawdzają się przy PW, widać bdb jak żyłka prostuje się na wodzie. Obserwowanie szczytówek to także przyjemność. Nie wiem co mogę więcej napisać: po prostu w tych soczewkach widać i o to chodzi.
Stosuję tylko szkła niebieskie (na słońce) do wędkowania, do gogli mam kilka wymiennych zależnie od warunków, imponujące jest zwłaszcza jak dobrze widać we mgle/opadach.
Być może ktoś napisze, że uległem marketingowi… - uległem osobistemu testowi gdzie jak wyżej pisałem po pierwszym zjeździe pojechałem do sklepu i kupiłem. Potem to czego doświadczyłem przekułem nad wodę.
Ciekawostka - już trzy kobiety, które do tej pory namiętnie używały drogich i „markowych” okularów przesiadły się na PRIZMy i są zachwycone.
Uszkodzenia? Mechaniczne mam przy goglach no ale jak zalicza się glebę to nie ma opcji. W innych nie obserwuję zużycia, wycieram dedykowanymi szmatkami i do torby wrzucam w pokrowcu. Nie dbam zbytnio o nie.
Tak, są drogie ale czasem OAKLEY robi spore promocje na różne modele oprawek, trzeba mierzyć - tu nie chodzi moim zdaniem o oprawki bo to rzecz gustu (chociaż mają dedykowane modele do różnych sportów) ale o szkła właśnie.
Nie pracuję dla OAKLEYa.

Offline wkz

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 290
  • Reputacja: 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Okulary polaryzacyjne - jakie polecacie?
« Odpowiedź #69 dnia: 31.07.2021, 12:30 »
Zastanawiałem się nad tą marką, ale doświadczenia z wx mnie zniechęciły, być może jako kolejne wypróbuję oakley. Warto nadmienić, że mają też okulary dedykowane dla wędkarzy, deep water i shallow water. Być może ktoś użytkował?

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Offline mav3rick

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 038
  • Reputacja: 100
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Przewóz
Odp: Okulary polaryzacyjne - jakie polecacie?
« Odpowiedź #70 dnia: 05.08.2021, 09:17 »
A ja po poczytaniu tutaj, by faktycznie sprawdzić inne firmy, odesłałem WileyX i zamówiłem Smith Optics. Jestem otwarty na wszelkie marki, stąd też zobaczę Smithy i napiszę swoją opinię wybór padł na Wolcott Matte Black Chromapop z niebieskimi szkłami ukradkiem widziałem, że moja kobieta po internecie szuka już kaftan dla mnie za te zakupy