Autor Wątek: Sposób na brzanę  (Przeczytany 175185 razy)

Offline AdamTym

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 326
  • Reputacja: 32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grabownica St.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Sposób na brzanę
« Odpowiedź #45 dnia: 17.11.2015, 14:58 »
maniek, brzana ogólnie lubi ostro. Sam Sobin Red zawiera pieprz Cayene (nie wiem czy dobrze napisałem :P) i to dość spore ilości.
Jest naprawdę wiele technik połowu tej ryby... Co wędkarz, co region, co kraj to obyczaj ! :)
Adam

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 646
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Sposób na brzanę
« Odpowiedź #46 dnia: 17.11.2015, 18:07 »
AdamTym, ładnie napisane! :thumbup:

My z Mańkiem jesteśmy przedstawicielami szkoły pelletowej :D Jestem również pewien , że się świetnie sprawdzą, podobnie jak kulki czy mielonka.

Ja też mam takie spostrzeżenia, że mniejsze brzany biorą na robaki. Ale San może być inny, nie wiadomo, czy jest wiele dużych ryb, jakby nie było brzany się zabiera w Polsce (podobno w śmietanie są dobre :o ).
Pamiętam jeden artykuł w gazecie, o gościu co złowił 8 brzan 5-6 kilo na Trencie, używając 8 białych robaków na haku. Inni nie mieli wyników a on tak! Jakby nie było spróbowałbym na Twoim miejscu torebek PVA z pelletami w następnym sezonie. Nie chce mi się wierzyć, że polska brzana się oprze takim przysmakom ;D
Lucjan

Offline AdamTym

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 326
  • Reputacja: 32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grabownica St.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Sposób na brzanę
« Odpowiedź #47 dnia: 17.11.2015, 18:58 »
Luk, na pewno sie nie oprą takich smakołyków. Nie watpię w to. Ale testowałem rożne nowinki. Wyniki chwile były, ale za jakiś czas dalej dominował robak.
Zawsze jeśli będziesz w pobliżu to zapraszam do wspólnego łowienia. Wiem, ze byłeś nie tak dawno na Solinie. Szoda, ze sie nie poznaliśmy wtedy bo pokazał bym ci kilka pięknych łowisk i na dodatek są to wody PZW


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Adam

Offline Irek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 100
  • Reputacja: 5
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo Moja Pasja
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Sposób na brzanę
« Odpowiedź #48 dnia: 18.11.2015, 10:03 »
Właśnie na Sanie bardzo duża jest populacja ryb w przedziale 40-60 cm, a złowieniem ryby 70-80 + jest bardzo trudne gdyż są to pojedyncze osobniki i jest ich bardzo mało. Kiedyś śledziłem rekordowe połowy brzan i najwięcej ładnych osobników łowiło się w Narwi, Bugu środkowej Wiśle oraz środkowej Odrze i nie rzadko były to rybki powyżej 5 kg.
U mnie łowienie na pellet w rzece jeszcze raczkuje jedynie to co udało mi się przechytrzyć to drobny kleń :D
Luk czy Maniek napiszcie jak możecie, jak Waszym sposobem można dobrać się do brzan łowiąc na pellet ? Za dwa tygodnie wybieram się na san i popróbuje różnych sposobów może w moich regionach na pellet ryba będzie fajnie reagowała :)

Offline maniek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 439
  • Reputacja: 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: PD. WALIA - UK
Odp: Sposób na brzanę
« Odpowiedź #49 dnia: 18.11.2015, 13:35 »
Właśnie na sanie bardzo duża jest populacja ryb w przedziale 40-60 cm, a złowieniem ryby 70-80 + jest bardzo trudne gdyż są to pojedyncze osobniki i jest ich bardzo mało. Kiedyś śledziłem rekordowe połowy brzan i najwięcej ładnych osobników łowiło się w Narwi, Bugu środkowej Wiśle oraz środkowej Odrze i nie rzadko były to rybki powyżej 5 kg.
U mnie łowienie na pellet w rzece jeszcze raczkuje jedynie to co udało mi się przechytrzyć to drobny kleń :D
Luk czy Maniek napiszcie jak możecie, jak Waszym sposobem można dobrać się do brzan łowiąc na pelet ? Za dwa tygodnie wybieram się na san i popróbuje różnych sposobów może w moich regionach na pelet ryba będzie fajnie reagowała :)
  Cześć Irek! Zaczne od doboru pelletu. Halibutowy,krillowy,serowo-czosnkowy,ostra kiełbasa,zwykły zanętowy.Wielkość 3-4-6-8 mm. Woreczki PVA ,robie z nich kiełbaski z mieszanką pelletów(przy dużym żerowaniu zużywam od 20-40 takich kiełbasek na sesje :-[-patrz zdjęcie poniżej) Koszyczek zanętowy z zawartością. Zanęta(jest to zanęta przeważnie o zapachu rybnym,oraz zmielone pellety,duża ilość konopi przysmak brzanowo-kleniowy,w tym roku jest to również słonecznik.) U mnie przypon sięga od 80 cm-do nawet czasami 2 m,jeżeli woda jest czysta i dosyć płytka ,to im dłuższy tym lepszy, w tedy brzana nie jest aż tak ostrożna.Ja mam zwyczaj nęcić zanim zacznę łowić. tzn nawet godzinę po nęceniu dopiero zestaw ląduje w wodzie.Brzana jest płochliwa,szybko wpływa w łowisko,ale szybko też odpływa,dlatego najpierw ją przyzwyczajam.Nawet łowiąc strzelam co jakiś czas po kilka pelecików,tak aby ryba czuła że coś do tej wody wpada.Na włos zakładam pellet o różnym smaku-zapachu,trzeba się wstrzelic co danego dnia rybie pasuje.Stosuje również kulki,mielonka,kiełbaska ostra ;) często jeszcze oblepiam pastą, krillową,lub taką co sam zrobie :-[  Dodam,że przy żerowaniu brzana potrafi naprawdę dużo opierdzielić,dlatego ja zawsze mam zapas jedzonka :D :D Pellet ma to do siebie,że prąd wody aż tak bardzo go nie zmywa i dłużej utrzymuje swoje właściwości,a brzana szukając między kamyczkami szybko namierzy pellety.Ja przerzucam zestaw z częstotliwością 15-20 min co dodatkowo donęca. Na razie to tyle,może Lucjan doda cosik od siebie ;)  ps przy późno jesiennej aurze na pewno sprawdzą się konopie i robaczki,oraz drobniutki pellet. pozdrawiam i samych okazów życzę. Ja w tym roku dałem czadu ponad 100 pękła :-[ :-[

Edycja administratora: http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=1878.0

Offline Irek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 100
  • Reputacja: 5
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo Moja Pasja
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Sposób na brzanę
« Odpowiedź #50 dnia: 18.11.2015, 22:33 »
Dzięki Maniek za odpowiedź :beer: Postaram dostosować się do Twoich rad i coś się pokombinuje ;)

Offline AdamTym

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 326
  • Reputacja: 32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grabownica St.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Sposób na brzanę
« Odpowiedź #51 dnia: 03.12.2015, 11:25 »
Właśnie na sanie bardzo duża jest populacja ryb w przedziale 40-60 cm, a złowieniem ryby 70-80 + jest bardzo trudne gdyż są to pojedyncze osobniki i jest ich bardzo mało. Kiedyś śledziłem rekordowe połowy brzan i najwięcej ładnych osobników łowiło się w Narwi, Bugu środkowej Wiśle oraz środkowej Odrze i nie rzadko były to rybki powyżej 5 kg.
U mnie łowienie na pellet w rzece jeszcze raczkuje jedynie to co udało mi się przechytrzyć to drobny kleń :D
Luk czy Maniek napiszcie jak możecie, jak Waszym sposobem można dobrać się do brzan łowiąc na pelet ? Za dwa tygodnie wybieram się na san i popróbuje różnych sposobów może w moich regionach na pelet ryba będzie fajnie reagowała :)
  Cześć Irek! Zaczne od doboru pelletu. Halibutowy,krillowy,serowo-czosnkowy,ostra kiełbasa,zwykły zanętowy.Wielkość 3-4-6-8 mm. Woreczki PVA ,robie z nich kiełbaski z mieszanką pelletów(przy dużym żerowaniu zużywam od 20-40 takich kiełbasek na sesje :-[-patrz zdjęcie poniżej) Koszyczek zanętowy z zawartością. Zanęta(jest to zanęta przeważnie o zapachu rybnym,oraz zmielone pellety,duża ilość konopi przysmak brzanowo-kleniowy,w tym roku jest to również słonecznik.) U mnie przypon sięga od 80 cm-do nawet czasami 2 m,jeżeli woda jest czysta i dosyć płytka ,to im dłuższy tym lepszy, w tedy brzana nie jest aż tak ostrożna.Ja mam zwyczaj nęcić zanim zacznę łowić. tzn nawet godzinę po nęceniu dopiero zestaw ląduje w wodzie.Brzana jest płochliwa,szybko wpływa w łowisko,ale szybko też odpływa,dlatego najpierw ją przyzwyczajam.Nawet łowiąc strzelam co jakiś czas po kilka pelecików,tak aby ryba czuła że coś do tej wody wpada.Na włos zakładam pellet o różnym smaku-zapachu,trzeba się wstrzelic co danego dnia rybie pasuje.Stosuje również kulki,mielonka,kiełbaska ostra ;) często jeszcze oblepiam pastą, krillową,lub taką co sam zrobie :-[  Dodam,że przy żerowaniu brzana potrafi naprawdę dużo opierdzielić,dlatego ja zawsze mam zapas jedzonka :D :D Pellet ma to do siebie,że prąd wody aż tak bardzo go nie zmywa i dłużej utrzymuje swoje właściwości,a brzana szukając między kamyczkami szybko namierzy pellety.Ja przerzucam zestaw z częstotliwością 15-20 min co dodatkowo donęca. Na razie to tyle,może Lucjan doda cosik od siebie ;)  ps przy późno jesiennej aurze na pewno sprawdzą się konopie i robaczki,oraz drobniutki pellet. pozdrawiam i samych okazów życzę. Ja w tym roku dałem czadu ponad 100 pękła :-[ :-[

Edycja administratora: http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=1878.0

maniek, jakiego ciasta używasz do oblepienia peletu??

Brzana zaczyna mi coś gryźć pelet ! :)
Adam

Offline maniek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 439
  • Reputacja: 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: PD. WALIA - UK
Odp: Sposób na brzanę
« Odpowiedź #52 dnia: 03.12.2015, 11:30 »
A widzisz :D :P To ciasto to RED KRILL Z DB dawało  naprawde dobre efekty ;)

Offline AdamTym

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 326
  • Reputacja: 32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grabownica St.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Sposób na brzanę
« Odpowiedź #53 dnia: 03.12.2015, 11:31 »
No dzięki za info :)
Będę testował!
Adam

Offline kop3k

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 488
  • Reputacja: 320
  • Płeć: Mężczyzna
  • Amat Victoria Curam
    • Galeria
  • Lokalizacja: UK London
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Sposób na brzanę
« Odpowiedź #54 dnia: 25.12.2015, 18:38 »
Czy wiedzieliscie, że odmiana brzany Azral Barbel Barbus Brachycephalus żyjąca w ujsciach Morza Kaspijskiego dorasta do rozmiarów 120 cm i 22,5kg? :)

grzesiek76

  • Gość
Odp: Sposób na brzanę
« Odpowiedź #55 dnia: 25.12.2015, 18:59 »
Czy wiedzieliscie, że odmiana brzany Azral Barbel Barbus Brachycephalus żyjąca w ujsciach Morza Kaspijskiego dorasta do rozmiarów 120 cm i 22,5kg? :)

Kawał rybska.
Mahseer z Indii jeszcze większy. Oficjalny rekord świata to 130lb :)
http://dheapsfishingadventures.blogspot.co.uk/2012/03/carry-on-up-jungle-mahseer-fishing-in.html

Tak myślę że kolega Luka wtedy na Trencie to może kaspijską albo masheera zahaczył :D

Offline kop3k

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 488
  • Reputacja: 320
  • Płeć: Mężczyzna
  • Amat Victoria Curam
    • Galeria
  • Lokalizacja: UK London
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Sposób na brzanę
« Odpowiedź #56 dnia: 25.12.2015, 19:01 »
Na Trencie?

Offline kop3k

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 488
  • Reputacja: 320
  • Płeć: Mężczyzna
  • Amat Victoria Curam
    • Galeria
  • Lokalizacja: UK London
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Sposób na brzanę
« Odpowiedź #57 dnia: 25.12.2015, 19:05 »
To zdjęcie 20 funtowej brzany czyli jakieś 8,5 kg, jak musiała wyglądać taka 22???

grzesiek76

  • Gość
Odp: Sposób na brzanę
« Odpowiedź #58 dnia: 25.12.2015, 19:18 »
Na Trencie?

Ta okołogodzinna walka w nocy z brzaną to chyba na Trencie...Pewien nie jestem, a filmiku coś znaleźć nie mogę. Od rana YT mi troszkę szwankuje.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 646
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Sposób na brzanę
« Odpowiedź #59 dnia: 25.12.2015, 19:54 »
To była Tamiza... ;D A bohaterem kop3k, czyli Kamil... :)
Lucjan