Autor Wątek: Mój pellet waggler  (Przeczytany 71015 razy)

Offline arturro

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 272
  • Reputacja: 51
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bielsko-Biała
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Mój pellet waggler
« Odpowiedź #165 dnia: 20.08.2020, 17:16 »
Nie Wiem o jakich kijach mówisz bo ja widziałem tylko  wędki o dł. 11 i 12 ft. Chyba że coś przeoczyłem.

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 280
  • Reputacja: 898
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Mój pellet waggler
« Odpowiedź #166 dnia: 20.08.2020, 18:01 »
Nie Wiem o jakich kijach mówisz bo ja widziałem tylko  wędki o dł. 11 i 12 ft. Chyba że coś przeoczyłem.
Sory 3.05
Simano
Daiwa
Maciek

Offline arturro

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 272
  • Reputacja: 51
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bielsko-Biała
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Mój pellet waggler
« Odpowiedź #167 dnia: 20.08.2020, 18:40 »
Nie Wiem o jakich kijach mówisz bo ja widziałem tylko  wędki o dł. 11 i 12 ft. Chyba że coś przeoczyłem.
Sory 3.05
Simano
Daiwa
Podaj linka do tych wędek jeśli możesz.

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Mój pellet waggler
« Odpowiedź #168 dnia: 20.08.2020, 18:55 »
Kije 3 metrowe do PW są w ofercie każdego brytyjskiego producenta. Są one przeznaczone na małe brytyjskie komercje, tamtejsze małe stawy, łowienie blisko brzegu. Kije 3,3 -3,6 m są standardem, ale na zawodach wędkarskich. Kijem 3,3 metrów można ogarnąć tak naprawdę 90% sytuacji, które zastanie się na wodach. Rozmawiałem o tym osobiście z naprawdę topowymi zawodnikami w UK od PW, w trakcie niedawnego zakazu wędkowania na tamtejszych wodach wynikającego z epidemii koronawirusa. Pellet Waggler został wymyślony właśnie pod kątem zawodów. Patrząc po tym temacie widzę, że wiele osób podchodzi do PW trochę jak do odległościówki, stosując maksymalną gramaturę spławików. Jeżeli łowicie powyżej 30 metra albo przy dużym wietrze, to jeszcze to rozumiem. Choć podobnie jak Lucjan uważam, że PW to próba ściągnięcia karpi w pole nęcenia, bo one potrafią usłyszeć dźwięk wpadającego do wody pelletu z naprawdę wielu wielu metrów. Tu nie chodzi o to, aby za nimi gonić po całym zbiorniku. Jak się odsuwają od Twojego pola nęcenia daleko, to oczywiście można próbować ich tam szukać. Najlepsi na zawodach w UK łowią ich naprawdę niewiele na dalszych odległościach, bo to jest cholernie trudne. Tym bardziej gdy taki karp zostanie już wcześniej złapany w ten sposób. Osobiście uważam, że biczowanie wody takimi 'cegłówkami" np. w trakcie flauty mocno ograniczy brania ryb, do tych naprawdę głodnych.

Offline arturro

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 272
  • Reputacja: 51
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bielsko-Biała
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Mój pellet waggler
« Odpowiedź #169 dnia: 20.08.2020, 19:19 »
 Cytat "Kije 3 metrowe do PW są w ofercie każdego brytyjskiego producenta."
Patrząc na ofertę firm angielskich ze sklepu Drapieżniki nie spotkałem się z kijem 10 ft. Dlatego jestem zdezorientowany. Chyba, że te firmy mają inną ofertę na swój rodzimy rynek. Jeśli chodzi o resztę to się z Tobą zgadzam. Niektórzy przesadzają z wagą spławików. Myślę, że im lżej tym lepiej.

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 343
  • Reputacja: 608
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mój pellet waggler
« Odpowiedź #170 dnia: 20.08.2020, 19:31 »
He, he, a kto nas niedawno podpuszczał 20 g spławikami PW z Haldorado? :D
Gabor musiałby jeszcze sprzedawać strzelbę do wystrzeliwania pelletu na odległość równą zasięgowi takiego spławika :P

O! ??? Właśnie wymyśliłem wiatrówkę do nęcenia pelletem do PW, Taka na 3 naboje/pellety. Teraz tylko znaleźć producenta i kasiora leci.

A tak poważnie to dla mnie zasięg PW powinien ciut przekraczać zasięg procy. Te 30 m mnie już satysfakcjonuje.
Pozdrawiam,
Tomek

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Mój pellet waggler
« Odpowiedź #171 dnia: 20.08.2020, 19:37 »
Ja to wrzucałem :). Tylko trzeba zobaczyć na jakie wody i jakie ryby są one dedykowane. Węgrzy wymyślili sobie nawet nocne łowienie na PW i dedykowany do tego spławik.

Cytat "Kije 3 metrowe do PW są w ofercie każdego brytyjskiego producenta."
Patrząc na ofertę firm angielskich ze sklepu Drapieżniki nie spotkałem się z kijem 10 ft. Dlatego jestem zdezorientowany. Chyba, że te firmy mają inną ofertę na swój rodzimy rynek. Jeśli chodzi o resztę to się z Tobą zgadzam. Niektórzy przesadzają z wagą spławików. Myślę, że im lżej tym lepiej.

Też są, tyle że do Polski rzadko kiedy są one sprowadzane, bo jest małe zapotrzebowanie na nie ;) Poza tym czym wyższa seria, tym bardziej ukierunkowana jest ona pod zawodowców. Dlatego kije do PW z tych najdroższych to głównie kije 3,3 m - 3,6 m, bo takimi na zawodach się łowi. Krótki dystans ogarnia się tyczką.

Pierwszy lepszy przykład.

https://sklepdrapieznik.pl/sklep/wedki-drennan/39804-drennan-vertex-pellet-waggler-10ft.html
https://sklepdrapieznik.pl/sklep/daiwa-oferta-szkocka/29012-daiwa-carp-match-10ft-305-pellet-waggler.html
https://sklepdrapieznik.pl/sklep/daiwa-oferta-szkocka/20992-daiwa-ninja-match-10ft-305-pellet-waggler.html
https://sklepdrapieznik.pl/sklep/wedki-drennan/18217-drennan-red-range-10ft-pellet-waggler.html

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Mój pellet waggler
« Odpowiedź #172 dnia: 20.08.2020, 19:40 »

Gabor musiałby jeszcze sprzedawać strzelbę do wystrzeliwania pelletu na odległość równą zasięgowi takiego spławika :P


Proszę ;) Od 8 minuty


Offline pawlica

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 208
  • Reputacja: 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Belgia
Odp: Mój pellet waggler
« Odpowiedź #173 dnia: 20.08.2020, 19:43 »
Nie długo ci Węgrzy z armatami będą wędkować ;D

Offline arturro

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 272
  • Reputacja: 51
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bielsko-Biała
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Mój pellet waggler
« Odpowiedź #174 dnia: 20.08.2020, 19:55 »
Ja to wrzucałem :). Tylko trzeba zobaczyć na jakie wody i jakie ryby są one dedykowane. Węgrzy wymyślili sobie nawet nocne łowienie na PW i dedykowany do tego spławik.

Cytat "Kije 3 metrowe do PW są w ofercie każdego brytyjskiego producenta."
Patrząc na ofertę firm angielskich ze sklepu Drapieżniki nie spotkałem się z kijem 10 ft. Dlatego jestem zdezorientowany. Chyba, że te firmy mają inną ofertę na swój rodzimy rynek. Jeśli chodzi o resztę to się z Tobą zgadzam. Niektórzy przesadzają z wagą spławików. Myślę, że im lżej tym lepiej.

Też są, tyle że do Polski rzadko kiedy są one sprowadzane, bo jest małe zapotrzebowanie na nie ;) Poza tym czym wyższa seria, tym bardziej ukierunkowana jest ona pod zawodowców. Dlatego kije do PW z tych najdroższych to głównie kije 3,3 m - 3,6 m, bo takimi na zawodach się łowi. Krótki dystans ogarnia się tyczką.

Pierwszy lepszy przykład.

https://sklepdrapieznik.pl/sklep/wedki-drennan/39804-drennan-vertex-pellet-waggler-10ft.html
https://sklepdrapieznik.pl/sklep/daiwa-oferta-szkocka/29012-daiwa-carp-match-10ft-305-pellet-waggler.html
https://sklepdrapieznik.pl/sklep/daiwa-oferta-szkocka/20992-daiwa-ninja-match-10ft-305-pellet-waggler.html
https://sklepdrapieznik.pl/sklep/wedki-drennan/18217-drennan-red-range-10ft-pellet-waggler.html
Albo przeoczyłem albo gdy szukałem dla siebie wędki to wtedy nie było ich w ofercie. Dzięki :thumbup:

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 343
  • Reputacja: 608
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mój pellet waggler
« Odpowiedź #175 dnia: 20.08.2020, 20:23 »
Węgrzy wymyślili sobie nawet nocne łowienie na PW i dedykowany do tego spławik.
O! To strzelba musi mieć celownik na podczerwień. Nie wyobrażam sobie celnego strzelania w ciemności procą.
Gabor proponuje wiele ciekawych, chwytliwych nowości, z których wiele się specjalnie nie sprawdza. Ale się sprzedają. Ale to dobrze, może wreszcie trafi na hit.

Znalazłem dużo wędek do PW 10 ft. Szukałem wędki, która mi się zmieści w moim 165 cm pokrowcu. To tylko 10 FT. Odpuściłem i kupiłem Daiwę 3,30 i dokupiłem dodatkowy, tani pokrowiec 175 cm.
Pozdrawiam,
Tomek

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 280
  • Reputacja: 898
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Mój pellet waggler
« Odpowiedź #176 dnia: 20.08.2020, 20:26 »
Nie Wiem o jakich kijach mówisz bo ja widziałem tylko  wędki o dł. 11 i 12 ft. Chyba że coś przeoczyłem.
Sory 3.05
Simano
Daiwa
Podaj linka do tych wędek jeśli możesz.

Do Arka propozycji dorzucę
Shimano Aero X5 Pellet Waggler 3,05m 
Daiwa Yank N Bank Pellet Waggler 3m
Maciek

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 280
  • Reputacja: 898
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Mój pellet waggler
« Odpowiedź #177 dnia: 20.08.2020, 20:40 »
Kwestia blanku ...
Ja osobiście mocno zwracam uwagę  z czego jest wykonany kij. Swego czasu miałem korbe w spinie i wiem że klasa średnia kiji w spinie biega na budowie z włókien węglowych Geofibre XT - 40.
Mocno wertowałem neta z czego jest wykonany drenan lub preston... nie znalazłem.
Może wiecie z jakiego materiału kije PW są wykonane....
Maciek

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Mój pellet waggler
« Odpowiedź #178 dnia: 20.08.2020, 22:16 »
Nie mam pojęcia. Natomiast tu można zobaczyć Vertexa 10 ft w akcji i łowisko na które są dedykowane takie krótsze kijki do PW.



Taka ciekawostka. Ekipa Browninga z UK już w kilku miejscach mówiła o tym, że kij Jens Koschnick World Champion Feeder był robiony dla Jensa na blanku przeznaczonym do pellet wagglera (dlatego tak się gnie ;) )

https://sklepdrapieznik.pl/sklep/browning/25474-browning-jens-koschnick-world-champion-feeder-330m-50g.html
 

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 265
  • Reputacja: 546
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Mój pellet waggler
« Odpowiedź #179 dnia: 20.08.2020, 22:33 »
Fajne te Vertexy. Szkoda że u nas tak cicho o tej serii. Albo nikomu się już nie chce robić recenzji albo nikt ich nie posiada poza Tobą. :P
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.