Ankieta

Czy SiG powinien być miejscem do głoszenia poglądów politycznych?

Tak
7 (7.8%)
Nie
77 (85.6%)
Nie wypowiem się
6 (6.7%)

Głosów w sumie: 88

Autor Wątek: Czy na SiG jest miejsce dla polityki?  (Przeczytany 6508 razy)

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 370
  • Reputacja: 347
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Czy na SiG jest miejsce dla polityki?
« Odpowiedź #30 dnia: 24.06.2020, 17:46 »
Jest dział polityczny, kto chce, ten go widzi, kto nie chce, ma spokój. Wiadomo, że w wątkach spoza działu też czasem polityka wejdzie, zwłaszcza w tematach związanych z ochroną środowiska, klimatem, prawnymi aspektami wędkarstwa czy gospodarowania wodami. Tam niestety wpływ polityki i światopoglądu decydentów jest duży i pewnych spraw się nie da opisać pomijając te rzeczy. Można je również przenieść do działu zamkniętego, ale czy wtedy jednak nie stracimy czegoś? Warto, żeby o takich tematach wiedziało jak najszersze grono wędkarzy. Nie wiem czy banowanie za wtręty polityczne to dobra opcja - skoro traciliśmy użytkowników, bo za dużo gadali i wynikała z tego jakaś gruba obraza i emocje, to przez banowanie będziemy ich tracić co najmniej tyle samo. Ja tu dobrego wyjścia nie widzę, poza zdrowym rozsądkiem moderacji - jak temat o żyłkach, to wtręt polityczny leci od razu do kosza lub działu zamkniętego, jak temat o działaniu Wód Polskich, to pozwalamy na trochę więcej.
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 568
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Czy na SiG jest miejsce dla polityki?
« Odpowiedź #31 dnia: 24.06.2020, 18:53 »
Odnośnie kaleczenia języka, to w tym kontekście "nieprzestrzegania" piszemy łącznie 🤣

Masz racje, poprawie

Masz rację, poprawię. To jest poprawnie po polsku jak już piszemy o dbałości o język i zwracamy innym uwagę :)  Ale wyluzuj, bo to w żartach.
Lucjan

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 568
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Czy na SiG jest miejsce dla polityki?
« Odpowiedź #32 dnia: 24.06.2020, 19:27 »
Panowie, co do polityki, to faktycznie, nie powinno być jej na forum. jednak trzeba zrozumieć, że nie można jej zawsze uniknąć, zwłaszcza w związku z tematami odnośnie polskiego prawa czy PZW. Pojawi się też w takim wątku o Drapieżniku, zwłaszcza jak ktoś uważa, że polskie sklepy 'zdzierają z klientów skórę' lub 'robią ich w bambuko'. Bo to, że ceny są w Polsce wysokie to nie zasługa sklepów ale rządzących (wysokie bardzo podatki), i warto to zrozumieć. Chcecie zarabiać dobrze? Chcecie aby inni zarabiali dobrze? To trzeba zrozumieć, że sklep musi mieć odpowiednią marżę, bez tego pracownicy będą zarabiać grosze. Bardzo rzadko wtedy będą pracować sumiennie. I tak dalej i dalej i już jest polityka :)

Zakładając forum miałem masę uwag od wielu ludzi, że uwalnianie informacji o tym jak łowić skuteczniej dobijać będzie polskie wody. Dlatego przyrzekłem sobie, że będę robił co mogę aby działać i w drugą stronę. Dlatego pewne tematy zahaczać będą o PZW i politykę, bo inaczej się nie da. Może niektórym się to nie podoba, ale trudno. Nie wszystko musi się kręcić wokół najlepszych przynęt do Metody lub chwalenia się wynikami. Są rzeczy ważne, a takimi są polskie wody, najsłabsze w Europie. Nawet Białorusini i Ukraińcy mają je znacznie lepsze.

Trzeba zrozumieć dlaczego taką sytuację mamy. Trzeba też widzieć rozwiązania. Co zrobić, jeżeli wielu widzi naprawę sytuacji w likwidacji PZW? Co się stanie jak ono zniknie? Przyjdzie Święty Mikołaj i zarybi wody wielkimi rybami? Pojawią się strażnicy co będą pilnować zbiorników jak oka w głowie a wędkarze staną się wzorem zachowania? Chodzimy po ziemi czy śnimy na jawie? Przyczyną bezrybia jest podejście wędkarzy, niestety, to nie dotyczy tylko samych wędkujących, ale nas Polaków ogólnie. Przyzwalamy na to aby kwitła kradzież i korupcja. To jest nasz problem,nie rozumiemy co to jest postawa obywatelska, dbanie o wspólne dobro. Teraz  się robienie wałów się inaczej nazywa. Miliardy wywalamy w błoto, przejedliśmy masę kasy jaką zapewnił nam boom od 2014 roku. Niestety, te rzeczy są powiązane ze sobą. Nawet jak widzimy coś złego, to nie reagujemy. I to jest złe, bardzo złe. Dlatego trudno nam będzie osiągnąć poziom państw zachodnich, bo u nich takich cyrków nie ma.

Azymut, piszesz, że dzięki mnie PO dostało kilka głosów więcej. Ja nie głosuję na PO i ich nie popieram, uważam ich również za szkodników. I to chcę między innymi pokazać. Ale mniejsza z tym. Jak widać, boli cię to, że się zwraca uwagę na złe rzeczy jakie robi partia rządząca. Zapewniam, że robiłbym to samo niezależnie czy rządziłoby PO, PSL czy Kukiz'15. Bo rzeczy złe są złe, i nie zależy to od tego, kto je robi :)

Dla tych co chcą gadać o polityce jest dział zamknięty. Nie ma tam jakby co reklamowania jakiś partii, są dyskusje, rzeczowe. Jako admini i moderatorzy i pilnujemy porządku, czasami jednak coś się 'zawieruszy'. Ale potem jest to naprawiane. Tak jak w wątku z Drapieżnikiem. Nikt nam nie płaci, robimy to za darmo. To nie jest płatny portal, w którym pracujemy za kasę, więc nie zawsze wszystko się udaje.

Chciałbym jeszcze nawiązać do tego, że polskie wędkarstwo jako temat ogólny to nie tylko gadki o tym na co łowić i jak. Są rzeczy trudne i nieprzyjemne. Dlatego chcemy je poruszać, mówię przynajmniej za siebie. Tkwimy w marazmie w Polsce, podczas gdy wystarczy zrobić mały ruch aby wszystko uległo zmianie. Trzeba jednak chcieć. Problem w tym, że ludzie tego nie chcą, nie chcą myśleć. Chcą iść na gotowe. Chcą aby ktoś zrobił to za nich, oczywiście za darmo. Dlatego wątki o sytuacji polskich wód są odwiedzane przez nielicznych, większość woli 'korzystać'. Cóż, chyba przyjdzie mi to zaakceptować. Zwłaszcza, że mieszkam w UK i mam normalne warunki i wody z rybami :) Tak, frustracja też przeze mnie przemawia, ale cóż, takie jest życie :)

Co do odejścia cennych ludzi z tego forum, to nie kojarzę nikogo, kto by odszedł przez 'politykę'. Powody są różne, czasem prozaiczne. Jednak zazwyczaj to zwracanie uwagi na niekulturalne odnoszenie się do innych. To jest główny powód, brak umiejętności prowadzenia dyskusji w normalny sposób. Ale wielu zbanowanych widzi to inaczej, bo przecież nie powiedzą innym, że zachowywali się w chamski sposób i obrażali innych. Luk despota ich zbanował, bo się z nim nie zgadzali :) :) :)


Lucjan

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 050
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Czy na SiG jest miejsce dla polityki?
« Odpowiedź #33 dnia: 24.06.2020, 19:28 »
Odnośnie kaleczenia języka, to w tym kontekście "nieprzestrzegania" piszemy łącznie 🤣

Masz racje, poprawie

Sory ale przyganiał kocioł garnkowi...
Ja pas :beer:.
Maciek

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Czy na SiG jest miejsce dla polityki?
« Odpowiedź #34 dnia: 24.06.2020, 19:37 »
Dobre :)
Jacek

Offline Radar

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 446
  • Reputacja: 368
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Czy na SiG jest miejsce dla polityki?
« Odpowiedź #35 dnia: 24.06.2020, 20:23 »
Odnośnie kaleczenia języka, to w tym kontekście "nieprzestrzegania" piszemy łącznie 🤣

Masz racje, poprawie

Sory ale przyganiał kocioł garnkowi...
Ja pas :beer:.

Mamy inny kaliber.
Ja strzelam z procy, a Ty z Potiomkina.

Ja pas :beer:
Nie krytykuj bo dostaniesz bana.

Radek

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 050
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Czy na SiG jest miejsce dla polityki?
« Odpowiedź #36 dnia: 24.06.2020, 20:34 »
Odnośnie kaleczenia języka, to w tym kontekście "nieprzestrzegania" piszemy łącznie 🤣

Masz racje, poprawie

Sory ale przyganiał kocioł garnkowi...
Ja pas :beer:.

Mamy inny kaliber.
Ja strzelam z procy, a Ty z Potiomkina.

Ja pas :beer:

Ważne że jest dystans.
Maciek

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 010
  • Reputacja: 704
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Czy na SiG jest miejsce dla polityki?
« Odpowiedź #37 dnia: 24.06.2020, 20:41 »
Rzadko się wypowiadam w dziale polityki, częściej zamieszczę jakiegoś prześmiewczego mema ale jednak czasem dyskusję obserwuję i mimo wszystko nie da się do końca uciec od polityki, bo chociażby temat PZW w ten czy inny sposób jest z nią związany.
Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline Radar

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 446
  • Reputacja: 368
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Czy na SiG jest miejsce dla polityki?
« Odpowiedź #38 dnia: 24.06.2020, 20:44 »
Odnośnie kaleczenia języka, to w tym kontekście "nieprzestrzegania" piszemy łącznie 🤣

Masz racje, poprawie

Sory ale przyganiał kocioł garnkowi...
Ja pas :beer:.

Mamy inny kaliber.
Ja strzelam z procy, a Ty z Potiomkina.

Ja pas :beer:

Ważne że jest dystans.

Całe szczęście że jest.
Nie krytykuj bo dostaniesz bana.

Radek

Offline mironek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 107
  • Reputacja: 67
Odp: Czy na SiG jest miejsce dla polityki?
« Odpowiedź #39 dnia: 24.06.2020, 21:04 »
Długo się czeka na zgodę na wejście do działu z polityką? Od rana brak odzewu, ale może to norma.

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Czy na SiG jest miejsce dla polityki?
« Odpowiedź #40 dnia: 24.06.2020, 21:08 »
Generalnie krótko, ale dziś moderatorzy się opi... Pięknie umotywowałeś prośbę, jak mało kto. Baw się dobrze ;)
Jacek

Offline mironek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 107
  • Reputacja: 67
Odp: Czy na SiG jest miejsce dla polityki?
« Odpowiedź #41 dnia: 24.06.2020, 21:12 »
To była tylko rozgrzewka. Thx za udostępnienie działu.

Offline booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 982
  • Reputacja: 473
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Czy na SiG jest miejsce dla polityki?
« Odpowiedź #42 dnia: 25.06.2020, 10:15 »
kto nie chce, ma spokój
Niestety nie jest to prawdą. Inaczej nie powstałby ten temat.
Chęć politycznych wtrętów tylko tam gdzie to konieczne to na tym forum utopia.
Dlaczego?
Ugryzę się w język.
Ten temat nic nie zmieni. No, może na tydzień.
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Czy na SiG jest miejsce dla polityki?
« Odpowiedź #43 dnia: 25.06.2020, 23:25 »
No ładnie. Ja tu siedzę, rozwiązuję problemy z ModSecurity na serwerze, dopracowuję nową stronę główną, walczę z TT, a tymczasem w wątku z recenzją sklepów wędkarskich powstał niezły bałagan >:(, czego następstwem - jak podejrzewam - jest ten wątek.

Już kiedyś poruszano tę sprawę -> http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=2400.0
Kilka miesięcy po uruchomieniu forum. Stworzono nawet ankietę -> http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=980.0

Rok później temat znowu się pojawił. Również z ankietą -> http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=5483.0

Uzgodniliśmy, że będziemy unikać wplatania takich tematów w nasze wędkarskie dyskusje. Powstał specjalny dział, dostępny dla tych, którzy dołączą do grupy -> http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=5544.0

Panowie, co do polityki, to faktycznie, nie powinno być jej na forum. jednak trzeba zrozumieć, że nie można jej zawsze uniknąć, zwłaszcza w związku z tematami odnośnie polskiego prawa czy PZW. Pojawi się też w takim wątku o Drapieżniku, zwłaszcza jak ktoś uważa, że polskie sklepy 'zdzierają z klientów skórę' lub 'robią ich w bambuko'. Bo to, że ceny są w Polsce wysokie to nie zasługa sklepów ale rządzących (wysokie bardzo podatki), i warto to zrozumieć. Chcecie zarabiać dobrze? Chcecie aby inni zarabiali dobrze? To trzeba zrozumieć, że sklep musi mieć odpowiednią marżę, bez tego pracownicy będą zarabiać grosze. Bardzo rzadko wtedy będą pracować sumiennie. I tak dalej i dalej i już jest polityka :)
A później i tak trzeba robić porządek i wyrzucać do kosza lub przenosić :-\

Pozdrawiam
Mateusz