Autor Wątek: Solbaits - przynęty  (Przeczytany 49680 razy)

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 875
  • Reputacja: 393
Odp: Solbaits - przynęty
« Odpowiedź #165 dnia: 10.02.2022, 21:39 »
Ja wiem, że rynek nie lubi próżni, ale troszkę kłóci się to z pierwotnymi założeniami-nieduży rozmiar, 4 kolory i rotacja nimi 8) wjeżdżają dziesiątki w 4 kolorach, zatem już jest rozmiarówka zróżnicowana, kolorów się domnożyło, ma być jeszcze więcej ???
Biznes 🙂 im więcej kolorów, rozmiarów, kształtów, zapachów tym większy pieniądz. Wystarczy w firmie zlecić wyprodukowanie nowego rozmiaru i cyk gotowe. Czyż to nie proste?

Offline carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 442
  • Reputacja: 261
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Solbaits - przynęty
« Odpowiedź #166 dnia: 10.02.2022, 21:46 »
Proste to nigdy nie jest :) w przypadku Przemka-wyniki+dobre jakościowo dumble i poszło. Jak zasypie rynek to może zadziałać dwojako-zarobi więcej, lub w jednym roku zarobi więcej, ale wypuści miernoty na rynek i w kolejnym siądzie wszystko. Generalnie namiętnie korzystam z jego przynęt i dały mi sporo ryb w ub. sezonie, ale jak zrobi całą paletę, to imho może dojść do sytuacji, że wędkarze będą mocno rotować nimi=niewiele połapią i odstawią w kąt jak wiele innych. Czas pokaże.

Offline perkusista30

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 777
  • Reputacja: 36
Odp: Solbaits - przynęty
« Odpowiedź #167 dnia: 10.02.2022, 22:06 »
Na pewno złowią wędkarzy, a czy ryby? :) Swoją drogą wiecie może dlaczego Solbaitsa nie ma w Drapieżniku?Nie wiem czy dobrze kojarzę, ale na początku był?

W Drapieżniku nigdy nie było. Pierwsze sklepy to e-amur i zajawka, potem wszedł feedersklep.

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 255
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Solbaits - przynęty
« Odpowiedź #168 dnia: 10.02.2022, 22:09 »
Po cichu liczyłem, że wyjdzie jakąś seria waftersów o zapachu typu pikantna kiełbasa/halibut/kryl w mixie 3 czy 4 kolorów.

Nie wiedzieć czemu zarówno Ringers, jak i Sonubaits poszli tylko w słodkie zapachy. Podobnie Przemek zrobił.
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline Rafallub900

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 857
  • Reputacja: 131
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Solbaits - przynęty
« Odpowiedź #169 dnia: 10.02.2022, 23:11 »
Niby salmon jest rybny, ale fakt brakuje takiego smierdziucha w różnych kolorach. Zapowiadali jeszcze jakieś nowe cukierki, widocznie nie jest łatwo zrobić śmierdziela waftersa i jeszcze łowny ma być.
U mnie zdecydowanie sekret krolował różowy i salmon jakoś inne kolory słabiej.

Offline pitry1987

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 043
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Solbaits - przynęty
« Odpowiedź #170 dnia: 11.02.2022, 07:02 »
Widać że produkty są (prawdopodobnie) z tej samej fabryki co ringers czy mainline a one nie mają za bardzo śmierdzieli.
Co do oferty to liczyłem na mix podobny do sonu w kwestii wyników rozrabiania ale nie ceny oczywiście. Jednak cena nowości pozwala dedukowac, że potencjalna zaneta mogłaby  30 pln kilo kosztować czyli cenowo tak sobie, a realnie za dużo.
A drapieżnik nie ma i prędko nie będzie bo to feedersklep to dystrybutor a takie dają warunki i minimum logistyczne, że sklepy typu trotka czy d nie widzą dobrego dealu bo patrząc realnie tyllo kulki Przemek ma. Liquid jest na glikolu który nie jest neutralny dla środowiska z tego co słyszałem, więc to nie taka petarda jak waftersy. Pellet jest też super ale podobnie jak Ringers wyprodukowany na zlecenie i wrzucony do mały paczek, więc spora konkurencja w tym aspekcie jest. Być może też feedersklep nie chce by Drapieżnik miał to w ofercie.
Bo rybka lubi pływać i to nie w patelnianym oleju 😃

Offline Maki

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 182
  • Reputacja: 20
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Solbaits - przynęty
« Odpowiedź #171 dnia: 11.02.2022, 08:50 »
Mówcie co chcecie, ale porównywanie tych przynęt do Ringersa jest śmieszne bo te przynęty to skok na kasę.

Zawodnik wprowadza swoją markę tylko po to żeby zarabiać kasę i robić to co lubi , a do tego zarabiać. Zawszę znajdą się chętni na spróbowanie, naśladowcy i biznes się kręci.

Ale tak naprawdę próbuje wyważyć otwarte drzwi. Jest zatrzęsienie przynęt tego typu.
Co wyróżnia Solbaits ? Cena.
Słoiczki 50 ml w cenie ringersa 150 ml na promce.
Czyli 1:3

Te przynęty jak i wiele innych nie wnoszą nic nowego na rynek, nie są niczym innowacyjnym.
Spore grono użytkowników ma poprostu syndrom Sztokholmski.

To moja opinia.
Pozdrawiam
Adam

Offline carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 442
  • Reputacja: 261
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Solbaits - przynęty
« Odpowiedź #172 dnia: 11.02.2022, 09:12 »
U mnie zdecydowanie sekret krolował różowy i salmon jakoś inne kolory słabiej.

To tak jak u mnie. Rafał, może w niedzielę? :P

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 021
  • Reputacja: 218
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Solbaits - przynęty
« Odpowiedź #173 dnia: 11.02.2022, 10:17 »
Mówcie co chcecie, ale porównywanie tych przynęt do Ringersa jest śmieszne bo te przynęty to skok na kasę.

Zawodnik wprowadza swoją markę tylko po to żeby zarabiać kasę i robić to co lubi , a do tego zarabiać. Zawszę znajdą się chętni na spróbowanie, naśladowcy i biznes się kręci.

Ale tak naprawdę próbuje wyważyć otwarte drzwi. Jest zatrzęsienie przynęt tego typu.
Co wyróżnia Solbaits ? Cena.
Słoiczki 50 ml w cenie ringersa 150 ml na promce.
Czyli 1:3

Te przynęty jak i wiele innych nie wnoszą nic nowego na rynek, nie są niczym innowacyjnym.
Spore grono użytkowników ma poprostu syndrom Sztokholmski.

To moja opinia.
Pozdrawiam
Adam
Popieram te słowa.
Z ceną mocno przesadził. Ringers teraz w Drapieżniku po 23 zł, a jedno pudełko starcza spokojnie na 2 mega intensywne sezony, jeszcze możesz rozdać kumplom.
Mam salomona i jeszcze jakieś mini słodki Fusion, szału nie zrobiły. Lepiej brać sprawdzone produkty jak marosa skisłe masło czy dumbele drennana tutti frutti czy ananas.
Nowych przynęt Przemka nie kupię, bo mi szkoda kasy. A raczej wątpie, że będą się czymś różnić od obecnych co mam.

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 502
  • Reputacja: 198
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Solbaits - przynęty
« Odpowiedź #174 dnia: 11.02.2022, 10:35 »
Liquid jest na glikolu który nie jest neutralny dla środowiska z tego co słyszałem, więc to nie taka petarda jak waftersy.

Glikol jest rozkładany przez bakterie które mają duże zapotrzebowanie na tlen i wylewany do wody w dużej ilości może powodować deficyty tlenowe. Nie wiem ile procentowo zawiera liquid ale nie będą to jakieś szalone ilości i szkodliwość dla środowiska nie będzie znacząca.

Większość, może nawet wszystkie, liquidy które nie rozpuszczają PVA będzie oparta na glikolu.

Offline pitry1987

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 043
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Solbaits - przynęty
« Odpowiedź #175 dnia: 11.02.2022, 10:40 »
Mi akurat w por do Ringersa Solbaitsy dały radę, w tym wpadł PB moje po 4 latach czekania na 10+, więc może stąd sympatia do tej marki.
Kupowałem je jak były po 15 pln  i na BF po jakieś 12 PLN więc wtedy się prezentowały cenowo ok. A teraz pojawiło się Osmo, które wymyśliło 22.5 i pewnie Solbaits też tak uplasowali by zbytnio Osmo nie stracił. Taka moja teoria jest :)
W por do Osmo Przemka towar lepszy na moich podwarszawskich czy koło Skierniewic.
Natomiast 29 PLN prawie za 75 ml vs Ringers 150 ml 29.99 to nie wiem jak u chłopaków z matmą ale przesadzili to racja. Tym bardziej, że koszt pudełka 75 ml to pewnie mniej niż 1 PLN (w por do tego 50 ml serri secret/ fusion/ salmon) a na sztuki 8 mm (realnie podobno 10) jest mniej niż 6 mm czyli towar wart mniej  (sztuki 6mm secret a 75 ml nowość) a cena wyższa.
Bo rybka lubi pływać i to nie w patelnianym oleju 😃

Offline pitry1987

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 043
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Solbaits - przynęty
« Odpowiedź #176 dnia: 11.02.2022, 10:58 »
Liquid jest na glikolu który nie jest neutralny dla środowiska z tego co słyszałem, więc to nie taka petarda jak waftersy.

Glikol jest rozkładany przez bakterie które mają duże zapotrzebowanie na tlen i wylewany do wody w dużej ilości może powodować deficyty tlenowe. Nie wiem ile procentowo zawiera liquid ale nie będą to jakieś szalone ilości i szkodliwość dla środowiska nie będzie znacząca.

Większość, może nawet wszystkie, liquidy które nie rozpuszczają PVA będzie oparta na glikolu.

Z tego co pamiętam można użyć innego składnika. Sprawdziłem jakieś dipy mainline i go nie mają. Ale nie glikol kosztuje więcej i każdy chce cenę jak super eko a składniki tańsze. Wiadomo jak wszędzie. Biznes ma być biznes.
Bo rybka lubi pływać i to nie w patelnianym oleju 😃

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 502
  • Reputacja: 198
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Solbaits - przynęty
« Odpowiedź #177 dnia: 11.02.2022, 11:01 »
Czego używają zamiast glikolu?

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 875
  • Reputacja: 393
Odp: Solbaits - przynęty
« Odpowiedź #178 dnia: 11.02.2022, 11:10 »
Czego używają zamiast glikolu?
Glikol nie jest bazą w liquidach. Jaki bazę stosuje się gliceryne, syrop glukozo-fruktozowy. Glikol jedynie dodaje się do liquidów które bez jego dodatku by się zepsuły.

Offline booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 010
  • Reputacja: 475
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Solbaits - przynęty
« Odpowiedź #179 dnia: 11.02.2022, 11:14 »
Pewnie gliceryny lub syropu glukozowo-fruktozowego.

Kozi był szybszy :)
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!