Autor Wątek: Solbaits - przynęty  (Przeczytany 49748 razy)

Offline perkusista30

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 777
  • Reputacja: 36
Odp: Solbaits - przynęty
« Odpowiedź #60 dnia: 20.12.2020, 16:14 »
Zamierzasz kupić pellet Solbaits ? Na opakowaniu jest też opisana instrukcja.

Offline Radar

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 446
  • Reputacja: 368
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Solbaits - przynęty
« Odpowiedź #61 dnia: 20.12.2020, 17:30 »
Nie, głównie używam Ringersa Micros.

Pytałem z ciekawości, wyglada na tę sama fabrykę co Skreting
Nie krytykuj bo dostaniesz bana.

Radek

Offline perkusista30

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 777
  • Reputacja: 36
Odp: Solbaits - przynęty
« Odpowiedź #62 dnia: 20.12.2020, 17:49 »
Możliwe ale jak go otwarlem i zestawilem ze skrettingiem bo kolor inny i frakcja też, aromat. Nie wiem nie znam się, głosy są różne tak jak do microsa to że skretting i coppens połączone. Trzeba było by sprawdzać każdy w laboratorium.

Offline pitry1987

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 043
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Solbaits - przynęty
« Odpowiedź #63 dnia: 20.12.2020, 18:04 »
Możliwe ale jak go otwarlem i zestawilem ze skrettingiem bo kolor inny i frakcja też, aromat. Nie wiem nie znam się, głosy są różne tak jak do microsa to że skretting i coppens połączone. Trzeba było by sprawdzać każdy w laboratorium.

Połączone bo tylko oni w zasadzie produkuja prawdziwy pellet w Europie. Ale po tym sezonie jednak wyczulem ze micros na bardziej maczkowy zapach. Rozrabia się tez inaczej, po zalaniu skretringa jak micros paćka wyjdzie. Mi w trudnych warunkach lepiej sie sprwadzil niż skretting ale przy tej cenie microsa wole juz pomieszać te 2 i dolać boostera marosa. Przypuszczam ze ten sam efekt a taniej wyjdzie. Solbaits też nie pachnie super maczkowo jak ringers. Fabryka ta sama ale skład nieco inny.
Bo rybka lubi pływać i to nie w patelnianym oleju 😃

Offline perkusista30

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 777
  • Reputacja: 36
Odp: Solbaits - przynęty
« Odpowiedź #64 dnia: 20.12.2020, 18:10 »
Ja raczej szykuje się pod zawody. Moim zdaniem nie do końca ważne jest żeby mocno mączkami pachniał a był skuteczny i dobrze pracował. Na rynku jest masę pelletow czy też granulatów o mocno wyczuwalnym aromacie a działanie ich jest kiepskie. Wiadomo micros kosztuje ale jak Solbaits jest podobny to wolę ten pellet. Ja też łącze różne rzeczy i kombinuje. Jaki booster z Marosa używasz?

Offline Radar

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 446
  • Reputacja: 368
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Solbaits - przynęty
« Odpowiedź #65 dnia: 20.12.2020, 18:12 »
Możliwe ale jak go otwarlem i zestawilem ze skrettingiem bo kolor inny i frakcja też, aromat. Nie wiem nie znam się, głosy są różne tak jak do microsa to że skretting i coppens połączone. Trzeba było by sprawdzać każdy w laboratorium.

Połączone bo tylko oni w zasadzie produkuja prawdziwy pellet w Europie. Ale po tym sezonie jednak wyczulem ze micros na bardziej maczkowy zapach. Rozrabia się tez inaczej, po zalaniu skretringa jak micros paćka wyjdzie. Mi w trudnych warunkach lepiej sie sprwadzil niż skretting ale przy tej cenie microsa wole juz pomieszać te 2 i dolać boostera marosa. Przypuszczam ze ten sam efekt a taniej wyjdzie. Solbaits też nie pachnie super maczkowo jak ringers. Fabryka ta sama ale skład nieco inny.

Dokładnie jw.
Microsa zalewasz i czekasz 0,5 h
Skreting po tym czasie to paćka.
Nie krytykuj bo dostaniesz bana.

Radek

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Solbaits - przynęty
« Odpowiedź #66 dnia: 20.12.2020, 18:27 »
Będziecie dyskutować o pelletach w tym wątku? Serio?
Jacek

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Solbaits - przynęty
« Odpowiedź #67 dnia: 20.12.2020, 18:45 »
Sprawdzone i PRAWDZIWE pellety (nie pije do Przemka tylko wyrobów pelleto podobnych made in Poland), czyli Aller, Skretting, i Coppens

Bo w Europie nie kupisz od nikogo innego aniżeli od potentatów na rynku, czyli Nutreco (Skretting), Alltecha (Coppens), Biomaru, grupy Aller Aqua, czy też od Hiszpanów z Dibaq Aquaculture. I od każdego z nich można zamówić pellety w zależności od stanu Twojej gotówki.

Offline pitry1987

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 043
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Solbaits - przynęty
« Odpowiedź #68 dnia: 20.12.2020, 18:49 »
Ja raczej szykuje się pod zawody. Moim zdaniem nie do końca ważne jest żeby mocno mączkami pachniał a był skuteczny i dobrze pracował. Na rynku jest masę pelletow czy też granulatów o mocno wyczuwalnym aromacie a działanie ich jest kiepskie. Wiadomo micros kosztuje ale jak Solbaits jest podobny to wolę ten pellet. Ja też łącze różne rzeczy i kombinuje. Jaki booster z Marosa używasz?

Skisłe masło.
Bo rybka lubi pływać i to nie w patelnianym oleju 😃

Offline Radar

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 446
  • Reputacja: 368
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Solbaits - przynęty
« Odpowiedź #69 dnia: 20.12.2020, 19:30 »
Będziecie dyskutować o pelletach w tym wątku? Serio?

Siema Jacek
Nie krytykuj bo dostaniesz bana.

Radek

Offline KamilR

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 828
  • Reputacja: 154
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk ale szwędam się wszędzie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Solbaits - przynęty
« Odpowiedź #70 dnia: 21.12.2020, 11:05 »
Ja osobiście mam sprawdzony mix który używam i zawsze się sprawdza tj. skretting z copensem. Robiłem eksperymenty, używałem epidemi od FB, to ringersa i wyniki miałem takie same, dlatego doszedłem do wniosku, że nie ma sensu przepłacać i jadę w tej chwili na skrettingu z copensem.
Na pewno kupię pellet Przemka choćby z ciekawości żeby wyrobić sobie zdanie. Ale jeżeli nie zauważę dużej różnicy to też nie zamierzam przepłacać.
Trochę mnie razi stwierdzenie Dawida w jego tekście o pelletach jakoby pellet Przemka był premium. Cenowo może i tak, opakowanie też na to wskazuje. Podejrzewam jednak, że bedzie to po prostu dobry pellet, skuteczny jak każdy tutaj wspomniany i tyle.
Jest to moja subiektywna opinia, każdemu pozostawiam indywidualną ocenę czy jest sens dopłacać do "premium" czy nie.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 700
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Solbaits - przynęty
« Odpowiedź #71 dnia: 21.12.2020, 11:25 »
My musimy tez zrozumieć, że Przemek startuje w zawodach z najlepszymi, więc jego pellet jest dopasowany do takiego poziomu. Łowiąc 'dla siebie' możemy więc używać z powodzeniem innych pelletów, zwłaszcza, ze bardzo ważna jest taktyka. Uznałbym więc jego pellet za przydatny szczególnie tam, gdzie jest spora presja lub gdy startujemy w zawodach.  Do tego jego pellet jest mieszanką dwóch rodzajów.

Ja bym polecał samemu robić eksperymenty, i takiego Coppensa czy Skrettinga zmieszać sobie z jakimś Meusem, zobaczyć jak działa mieszanka kolorów. W przeciwieństwie do brytyjskich firm u nas się robi doskonały pellet owocowy (morwa rządzi), i miałem na niego sporo ryb. Można więc go sobie zmieszać z typowym karpiowym i już jest fajnie :)

Lucjan

Offline perkusista30

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 777
  • Reputacja: 36
Odp: Solbaits - przynęty
« Odpowiedź #72 dnia: 21.12.2020, 11:43 »
W takim razie pellet Przemka jest czymś dla mnie bo tam gdzie łowię to ciągle są zawody, praktycznie co tydzień. Nie jest to komercja a woda PZW No Kill. Presja wędkarska jest ogromna na tej wodzie z racji owych zawodów. Luk nie wiem, którą miałeś firmę na myśli pisząc o morwie ale faktycznie ja mam taką jedną sprawdzoną, gdzie aromat jest super.

Offline KamilR

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 828
  • Reputacja: 154
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk ale szwędam się wszędzie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Solbaits - przynęty
« Odpowiedź #73 dnia: 21.12.2020, 11:59 »
Luk możliwe, że na poziomie mistrzowskim takie subtelne różnice mają znaczenie. Chciałbym zobaczyć jak ryba reaguje pod wodą na dwie porcje pelletu, niech bedzie skretting kontra solbaits. Bo wydaje mi się, że dużej różnicy nie będzie.
Z mojego punktu widzenia zaznaczam amatorskiego nie widziałem różnicy w wynikach. Nie chcę się chwalić ale nie miałem blanku w tym roku, z dwa razy chyba zszedłem poniżej 10 ryb na wyjeździe a byłem ponad 30 razy na komercji plus parę razy na PZW. Nie łowię w tz. wannach z rybą tylko na bardziej dzikich zbiornikach. Wyniki były zawsze na różnych wodach w różnych warunkach. Na tym opieram swoją opinię.
Mix który używam powstał właśnie na różnych doświadczeniach. Jest również kolorowy ale bazuję na zapachu maczki rybnej. Czasem podlewam to CLSem ale też nie zauważyłem różnic w braniach. To bardziej moje widzimisię.
Reasumując każdy sam musi sobie odpowiedzieć co mu odpowiada i na co chce łowić. Ja po moich skromnych testach opieram się na skrettingu i copensie co daje mi fajne wyniki. A to też nie jest przecież najważniejsze.
Sytuacja zmienia się gdy jesteś zawodowcem i utrzymujesz się z wędkarstwa. Wtedy to już nie przyjemność a praca.
I żeby ktoś nie odebrał mojej opini jako atak na Przemka czy coś w tym rodzaju, życzę mu jak najlepiej.

Offline grzegorz88

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 187
  • Reputacja: 139
Odp: Solbaits - przynęty
« Odpowiedź #74 dnia: 21.12.2020, 17:20 »
My musimy tez zrozumieć, że Przemek startuje w zawodach z najlepszymi, więc jego pellet jest dopasowany do takiego poziomu. Łowiąc 'dla siebie' możemy więc używać z powodzeniem innych pelletów, zwłaszcza, ze bardzo ważna jest taktyka. Uznałbym więc jego pellet za przydatny szczególnie tam, gdzie jest spora presja lub gdy startujemy w zawodach.  Do tego jego pellet jest mieszanką dwóch rodzajów.
To co piszesz jest niezwykle ciekawe. Mógłbyś rozwinąć swoją wypowiedź i uchylić nam rąbka tajemnicy.
Bardzo mnie ciekawi na czym polegała procedura dopasowania pelletu do takiego poziomu zawodów? Czy to autorska receptura Przemka, czy zaprosił do współpracy jakiś zespół biotechnologów, który opracował pellet pod specjalne wytyczne Przemka? Jaką przewagę ma pellet Przemka nad konkurencyjnymi produktami? Wnioskuje z tego co piszesz,że konkurencyjne produkty nie są dostosowane do takiego poziomu rywalizacji. Czy rozsądne jest udostępnianie takiego produktu dla konkurencji? Przecież to tak jakby w F1 Mercedes udostępnił swoją jednostkę napędową każdemu zespołowi.
No i najważniejsze, gdzie Przemek ma linie produkcyjną tego pelletu?