Autor Wątek: Wyniki nad wodą 2021  (Przeczytany 223045 razy)

Offline azga

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 244
  • Reputacja: 255
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #1170 dnia: 28.07.2021, 15:56 »

Nienawidzę "karpiorzy" - dzisiaj złowiłem kilka karasi z tak zmasakrowanymi pyskami i deformacjami, że to szok...
Chyba było.... "Pjoter! JEDZIEEE! Szybko, tnij!!! *Wzium* Tate, to nie branie..." po czym na haku zostaje skórka lub "Tate, za szybko mi kazałeś" i ryba ma rozcięty pysk...

Sam dzisiaj byłem tego świadkiem...
Gościu tak zaciął rybę, że mało co do tyłu się nie przewrócił...

To jest smutne, haki mega ostre, bardzo miękko wchodzą w pyski to jeszcze ludzie z tego zacięcia rodeo robią. Ja mam na stałe zestawy porobione w metodzie to ze zdziwieniem na mnie patrzą, że nie zacinam wcale :P Potem wyciągasz karpie bez warg. Widziałem raz jak gość wyciągnął tylko pokrywę skrzelową po ostrym zacięciu.
Plum

Offline Bartek J23

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 141
  • Reputacja: 43
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skrzat Carp & Friends
    • Skrzat Carp & Friends
  • Lokalizacja: Elbląg
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #1171 dnia: 28.07.2021, 17:56 »
*****

Nienawidzę "karpiorzy" - dzisiaj złowiłem kilka karasi z tak zmasakrowanymi pyskami i deformacjami, że to szok...
Chyba było.... "Pjoter! JEDZIEEE! Szybko, tnij!!! *Wzium* Tate, to nie branie..." po czym na haku zostaje skórka lub "Tate, za szybko mi kazałeś" i ryba ma rozcięty pysk...

Sam dzisiaj byłem tego świadkiem...
Gościu tak zaciął rybę, że mało co do tyłu się nie przewrócił...

*****

Ech ludzie ludzie nie mam już sił ... Pomimo, że wpis karpiorze był oznaczony w cudzysłowu ( "....." ). Nie mniej pojawia się słowo karpiorz podobnie do karpiarza. Taka karykatura akurat tego stylu. Jesteście bardzo niesprawiedliwi pisząc takie rzeczy i wrzucając wszystkich do jednego worka. Sam jestem karpiarzem. Przy braniu ryby po prostu podnoszę wędkę. Karpiarzy jakich znam, a kilku znam, robią tak samo. Jak ryba jedzie oznacza, że już jest zacięta ciężarkiem. Wprowadzając kogoś do tej metody połowu zawsze przekazujemy jak należy postępować przy braniu i nie tylko. Wszyscy prawdziwi karpiarz tak robią i taką naukę przekazują dalej. Potężne zacięcia to najczęściej pozostałe naleciałości z dawnej "nauki" zwykłego wędkarstwa. To raczej dawna szkoło PZW i to pokutuje. Pokutuje brak edukacji w PZW. Dla zwykłego wędkarza gruntowego łowienie na sygnalizator stało się łatwo dostępne i wygodne. Takie łowieni nie ma absolutnie nic wspólnego z karpiarstwem nawet w cudzysłowiu. Nie widzę jakoś negatywnych wpisów na łowiących na kotwice. Wszystkimi metodami. Tak na żywca ( u mnie niewyobrażalne ), tak na trupka oraz metoda spinningową. Pamiętam jak w UK próbowałem spinningu i okazało się, że można stosować bezzadziorowy pojedynczy haczyk. Efekty były takie same. Tylko tam to jest edukacja. Ostatni już raz proszę zejść z karpiarzy. Byle "buraka" nie umiejącego wędkować, a łowiącego na sygnalizatory nie można nazywać karpiarzem. Zresztą "buraków" albo tylko zwykłych ludzi z wędką bez refleksji spotykam we wszystkich metodach połowu. Zamiast nienawidzić zastanówmy się nad edukacją. Może czasem warto spróbować z jednym czy drugim porozmawiać? Może warto pokazywać wzorce? Może warto szanować wszystkie metody połowu jeśli są należycie wykonywane? Może w końcu czas przestać myśleć, że moja metoda na pewno jest lepsza i bardziej etyczna? Może warto przestać się wywyższać? Każdy jest inny ale wszyscy równi. Przykro mi, że nie wielu spotykacie prawdziwych karpiarzy. Biorę też pod uwagę, że to ja jestem jakiś dziwny i inny. Jednak nie chciałbym  być tak postrzegany gdy tylko zostanę dostrzeżony nad wodą. Nie akceptuję takiej łatki bo wiem jak łowię i że staram się być najbardziej jak potrafię etyczny. Choć wszyscy w tym hobby mamy coś z sadysty. Sorka za wpis. Może już się zamknę na dłużej i żęby będę zaciskał dopóki je mam? Może wytrzymam i pozwolę wam się spokojnie wyżywać? Postaram się.   
Skrzat

Offline azga

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 244
  • Reputacja: 255
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #1172 dnia: 28.07.2021, 18:47 »
*****

Nienawidzę "karpiorzy" - dzisiaj złowiłem kilka karasi z tak zmasakrowanymi pyskami i deformacjami, że to szok...
Chyba było.... "Pjoter! JEDZIEEE! Szybko, tnij!!! *Wzium* Tate, to nie branie..." po czym na haku zostaje skórka lub "Tate, za szybko mi kazałeś" i ryba ma rozcięty pysk...

Sam dzisiaj byłem tego świadkiem...
Gościu tak zaciął rybę, że mało co do tyłu się nie przewrócił...

*****

Ech ludzie ludzie nie mam już sił ... Pomimo, że wpis karpiorze był oznaczony w cudzysłowu ( "....." ). Nie mniej pojawia się słowo karpiorz podobnie do karpiarza. Taka karykatura akurat tego stylu. Jesteście bardzo niesprawiedliwi pisząc takie rzeczy i wrzucając wszystkich do jednego worka. Sam jestem karpiarzem. Przy braniu ryby po prostu podnoszę wędkę. Karpiarzy jakich znam, a kilku znam, robią tak samo. Jak ryba jedzie oznacza, że już jest zacięta ciężarkiem. Wprowadzając kogoś do tej metody połowu zawsze przekazujemy jak należy postępować przy braniu i nie tylko. Wszyscy prawdziwi karpiarz tak robią i taką naukę przekazują dalej. Potężne zacięcia to najczęściej pozostałe naleciałości z dawnej "nauki" zwykłego wędkarstwa. To raczej dawna szkoło PZW i to pokutuje. Pokutuje brak edukacji w PZW. Dla zwykłego wędkarza gruntowego łowienie na sygnalizator stało się łatwo dostępne i wygodne. Takie łowieni nie ma absolutnie nic wspólnego z karpiarstwem nawet w cudzysłowiu. Nie widzę jakoś negatywnych wpisów na łowiących na kotwice. Wszystkimi metodami. Tak na żywca ( u mnie niewyobrażalne ), tak na trupka oraz metoda spinningową. Pamiętam jak w UK próbowałem spinningu i okazało się, że można stosować bezzadziorowy pojedynczy haczyk. Efekty były takie same. Tylko tam to jest edukacja. Ostatni już raz proszę zejść z karpiarzy. Byle "buraka" nie umiejącego wędkować, a łowiącego na sygnalizatory nie można nazywać karpiarzem. Zresztą "buraków" albo tylko zwykłych ludzi z wędką bez refleksji spotykam we wszystkich metodach połowu. Zamiast nienawidzić zastanówmy się nad edukacją. Może czasem warto spróbować z jednym czy drugim porozmawiać? Może warto pokazywać wzorce? Może warto szanować wszystkie metody połowu jeśli są należycie wykonywane? Może w końcu czas przestać myśleć, że moja metoda na pewno jest lepsza i bardziej etyczna? Może warto przestać się wywyższać? Każdy jest inny ale wszyscy równi. Przykro mi, że nie wielu spotykacie prawdziwych karpiarzy. Biorę też pod uwagę, że to ja jestem jakiś dziwny i inny. Jednak nie chciałbym  być tak postrzegany gdy tylko zostanę dostrzeżony nad wodą. Nie akceptuję takiej łatki bo wiem jak łowię i że staram się być najbardziej jak potrafię etyczny. Choć wszyscy w tym hobby mamy coś z sadysty. Sorka za wpis. Może już się zamknę na dłużej i żęby będę zaciskał dopóki je mam? Może wytrzymam i pozwolę wam się spokojnie wyżywać? Postaram się.

Kolego, przede wszystkim trochę dystansu do siebie i własnego ego :) Punktowanie takich zachowań moim zdaniem jest ok, ponieważ jeżeli ktoś robił ten błąd i czyta forum możliwe, że się poprawi. Czasem trzeba umieć czytać trochę pomiędzy wierszami i nie brać wszystkiego do siebie. Trochę się wykluczasz samodzielnie w swojej wypowiedzi, ale punktowanie Cię i przepychanki sensu nie mają. W każdej grupie wędkarskiej zawsze będą występowały zachowania patologiczne lub wynikające z niewiedzy i małego doświadczenia. Jeżeli wędkarz stosuje wędki karpiowe oraz zestawy na wędkach również są karpiowe to już go karpiarzem nazwać nie można bo nie ma Twojej aprobaty? Zejdźmy na ziemię i proponuję Ci meliskę oraz powrót do tematu zamiast uskutecznianie jakiś kwasów na forum :beer: Lepiej zaskocz nas jak fajnie połowiłeś ostatnio zamiast szukać dziury w całym :thumbup:
Plum

Offline Bartek J23

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 141
  • Reputacja: 43
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skrzat Carp & Friends
    • Skrzat Carp & Friends
  • Lokalizacja: Elbląg
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #1173 dnia: 28.07.2021, 18:57 »
Ego żadnego nie mam hehe. W dyskusje nie wchodzę.
Zwłaszcza, że ten dział to wyniki nad wodą :)
Najlepszego! Serio!
Skrzat

Offline azga

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 244
  • Reputacja: 255
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #1174 dnia: 28.07.2021, 19:09 »
Ego żadnego nie mam hehe. W dyskusje nie wchodzę.

Trochę karpiarskie ego mi się tak jakby przebiło w wypowiedzi temu podkreśliłem, bez urazy oczywiście :) Myślę, że na tym forum nikogo kto szanuje ludzi i ryby nieprzyjemności nie spotkają także luzik. Takie zachowania warto opisywać i jak wspomniałeś edukować, ale nie z każdym damy radę, bo niektórzy już są najmądrzejsi w swoim fachu i z tym się nie walczy, ale myślę, że każdy zdaje sobie z tego sprawę. :beer: róbmy swoje i szanujmy stworzenia, które dają nam tyle emocji i radości.
Plum

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 499
  • Reputacja: 1975
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #1175 dnia: 28.07.2021, 20:51 »
Jak napiszemy pseudokarpiarze to też będzie źle? Bo karpiorz albo "karpiarz" w cudzysłowie też nie pasuje.

Tak, karpiorze tną z krzyża, aż mało się nie przewrócą. Niektórzy potem jeszcze szybko zwijają luz i docinają :facepalm:

Czy taki ktoś jest karpiarzem? Nie. Jest kmiotem z karpiówką. Może napisz tutaj odpowiedni epitet, postaramy się go ogólnie na forum zaadoptować, by nie ranić Twych karpiarskich uczuć.

Prawie każdy wpis jaki popełniłeś na forum to żale, że ktoś coś napisał. W których piszesz, żeby się nie kłócić i nie żalić.

Serio i bez agresji to napisałem. Każdy tutaj wie, że tego typu wpisy są piętnowaniem burackich zachowań, a nie piętnowaniem karpiarzy. Ci prawdziwi bardzo wiele zrobili dla rozwoju prawdziwego wędkarstwa w Polsce. Dzięki ich ciężkiej pracy powstało wiele łowisk NK.

Co nie daje żadnemu prawa stawiać zestawu na 100 m wzdłuż brzegu, oczywiście ;)
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Ciapaty

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 147
  • Reputacja: 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kocham grube mamuśki 😈 (oczywiście chodzi o 🦈 )
  • Lokalizacja: Wielkopolska - okręg kaliski
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #1176 dnia: 28.07.2021, 21:01 »
Drogi kolego, nie wrzuciłem Cię do jednego wora 😅
"Karpiorze" mówi się w moich stronach właśnie na pseudokarpiarzy 😁
Sam karpiuję (a raczej próbuję)
FAT MOMMA LOVERS TEAM #PIKEHERO

Offline Opos

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 857
  • Reputacja: 148
  • Płeć: Mężczyzna
  • Uśmiechaj się w każdy dzień :)
  • Lokalizacja: Małopolska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #1177 dnia: 28.07.2021, 21:03 »
A ja lubię patrzeć na tych pseudo karpiarzy z bebzonami, rodpodami itp. Maja oni cechę, która mnie bawi niesamowicie. Po każdym piknięciu sygnalizatora i zacieciu pustego brania z krzyża zawsze rozglądają się na boki czy ktoś aby nie zobaczył tego spektakularnego pudla  :D i jeszcze z niepocieszeniem kręcą głowa jak to mogl nie zaciąć 8)

Offline Bartek J23

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 141
  • Reputacja: 43
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skrzat Carp & Friends
    • Skrzat Carp & Friends
  • Lokalizacja: Elbląg
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #1178 dnia: 28.07.2021, 21:25 »
Jak napiszemy pseudokarpiarze to też będzie źle? Bo karpiorz albo "karpiarz" w cudzysłowie też nie pasuje.

Tak, karpiorze tną z krzyża, aż mało się nie przewrócą. Niektórzy potem jeszcze szybko zwijają luz i docinają :facepalm:

Czy taki ktoś jest karpiarzem? Nie. Jest kmiotem z karpiówką. Może napisz tutaj odpowiedni epitet, postaramy się go ogólnie na forum zaadoptować, by nie ranić Twych karpiarskich uczuć.

Prawie każdy wpis jaki popełniłeś na forum to żale, że ktoś coś napisał. W których piszesz, żeby się nie kłócić i nie żalić.

Serio i bez agresji to napisałem. Każdy tutaj wie, że tego typu wpisy są piętnowaniem burackich zachowań, a nie piętnowaniem karpiarzy. Ci prawdziwi bardzo wiele zrobili dla rozwoju prawdziwego wędkarstwa w Polsce. Dzięki ich ciężkiej pracy powstało wiele łowisk NK.

Co nie daje żadnemu prawa stawiać zestawu na 100 m wzdłuż brzegu, oczywiście ;)

Teraz mam żal, że Moderator Globalny nie prostuje tego działu tylko uskutecznia tu dyskusje ;) Wyniki nad woda to wyniki nad woda. Tymczasem mamy tu wolne dyskusje i nie ja je rozpocząłem. Z reszta prawie się zgadzam :) Po za wpisem o tym aby się nie żalaić bo takich sobie nie przypominam. ok Milczę serio, bo to do niczego nie prowadzi, a tu nikogo nie naprawimy. Raczej większość tu zna etykę wędkarstwa.
Skrzat

Offline mercunio

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 45
  • Reputacja: 2
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #1179 dnia: 29.07.2021, 16:22 »
Niesamowity weekend, pobite wszelkie osobiste rekordy. Karp 8 kg, amur 20kg.


Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 018
  • Reputacja: 707
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #1180 dnia: 29.07.2021, 16:24 »
Brawo

Wysłane z mojego SM-M515F przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 499
  • Reputacja: 1975
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #1181 dnia: 29.07.2021, 16:25 »
Uuu, gratsy :bravo:
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #1182 dnia: 29.07.2021, 16:29 »
Gratulacje kolego Mercunio :bravo: :beer:

Offline Mad Dog

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 79
  • Reputacja: 7
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #1183 dnia: 29.07.2021, 17:04 »
Piekny amur 👏👏👏

Ja dziś trzeci wypad na Warte i nawet liźnięcia.
Ryby chyba wyjechały na wakacje.

Offline Ciapaty

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 147
  • Reputacja: 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kocham grube mamuśki 😈 (oczywiście chodzi o 🦈 )
  • Lokalizacja: Wielkopolska - okręg kaliski
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #1184 dnia: 29.07.2021, 19:33 »
Niesamowity weekend, pobite wszelkie osobiste rekordy. Karp 8 kg, amur 20kg.
Na feedera?
Brawo
FAT MOMMA LOVERS TEAM #PIKEHERO