Autor Wątek: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?  (Przeczytany 164088 razy)

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 516
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1155 dnia: 13.08.2021, 10:13 »
A ja z niecierpliwością czekam na takiego czipa:

Cytuj
Celem JV będzie oferowanie systemów monitorowania zdrowia w postaci implantu wszczepianego użytkownikom w dłoń między kciukiem a palcem wskazującym.
JV prowadzić będzie badania w zakresie produkcji żywych komórek w celu pomiaru i wykrywaniu białek wytwarzanych przez wirusy COVID/SARS/MERS, a także markerów glukozy, insuliny, nowotworów, zawału serca i innych.
Monitorowanie "in vivo" będzie się odbywać w czasie rzeczywistym.
.....

https://biznes.pap.pl/espi/pl/reports/view/2,441237

Rosyjscy naukowcy od bio/nano technologii twierdzą że najwcześniej za 8 lat będą możliwe "szczepienia z chipami"
Te chipy to bardzo ciekawa sprawa będzie. Szczególnie przy nowotworach i zawałach, bo we krwi pojawiają się sygnały znacznie wcześniej.

Natomiast same chipy do śledzenia, monitorowania i zaglądania do sypialni... Ludzie się boją, że ktoś im jakiś w dupę wstrzyknie. I to na siłę, za darmo. Po co? Sami sobie je kupują i jeszcze kupę kasy za nie płacą :D Potem sami podłączają się do sieci zbierającej o nich dane, AI to wszystko analizuje i wie o nich więcej niż oni sami i najlepszy psycholog.

Edit: tu jest fantastyczna rozmowa o przyszłości medycyny (początek trochę fantastyki i filozofii, potem schodzą już na naukę i co się obecnie dzieje).
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Opos

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 858
  • Reputacja: 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Uśmiechaj się w każdy dzień :)
  • Lokalizacja: Małopolska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1156 dnia: 13.08.2021, 10:27 »
i z watku o objawach znow zrobil sie kacik foliarski... ktos to posprzata ?

Offline piotr82

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 305
  • Reputacja: 25
  • Lokalizacja: Powiat Krasnystaw
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1157 dnia: 13.08.2021, 10:53 »
Dzieki szczepionce w koncu mielismy w tym roku w miare normalny urlop, tylko mlodego musialismy testowac bo ma 11 lat. Mam nadzieje ze w koncu wszyscy zrozumieja ze to dobrodziejstwo i przestana wierzyc w fake newsy.
Można powiedzieć że dwoje moich sąsiadów zaszczepiło się specyfikiem medycznym i dwójka zeszła po drugiej dawce, z kolei dwoje kuzynów po pierwszej dawce nabawiło się zakrzepicy a jedna dodatkowo wstrząsu anafilaktycznego  ,producent państwo ani lekarz nie ponosi odpowiedzialności za te produkty medyczne .

Poważnie te sytuacje miały miejsce.....
Niestety tak, ale te NOPy nie były zgłaszane, lekarza rodzinny który badał w jednym przypadku nie widział przeciwwskazań...do szczepienia ale to nie pierwszy przypadek z mopem w mojej miejscowości i zapewne nie ostatni, szkoda ludzi ale trudno...

Offline Zbigniew Studnik

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 035
  • Reputacja: 418
  • Płeć: Mężczyzna
  • No kill
  • Lokalizacja: Rybnik
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1158 dnia: 13.08.2021, 11:04 »
Wiele osób a nawet lekarze sygnalizuje problem ze zgłaszaniem NOP a nawet celowe ich zatajanie. Kolejny temat wyciszany przez media. Moim zdaniem tego typu informacje o ile są kłamstwem powinny być natychmiast rzeczowo dementowane. Tego typu działania nie pozostawiły by pola do spekulacji jednak jest jak jest i niestety każdy musi na wiarę przyjąć swoją wersję bez możliwości jej sprawdzenia.
Oczywiście z nieukrywaną przyjemnością obrażając przy tym stronę z przeciwnym stanowiskiem. Jak widzieliśmy przed chwilą na forum.

Offline Magellan

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 151
  • Reputacja: 30
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1159 dnia: 13.08.2021, 11:24 »
Dzieki szczepionce w koncu mielismy w tym roku w miare normalny urlop, tylko mlodego musialismy testowac bo ma 11 lat. Mam nadzieje ze w koncu wszyscy zrozumieja ze to dobrodziejstwo i przestana wierzyc w fake newsy.
Można powiedzieć że dwoje moich sąsiadów zaszczepiło się specyfikiem medycznym i dwójka zeszła po drugiej dawce, z kolei dwoje kuzynów po pierwszej dawce nabawiło się zakrzepicy a jedna dodatkowo wstrząsu anafilaktycznego  ,producent państwo ani lekarz nie ponosi odpowiedzialności za te produkty medyczne .

Poważnie te sytuacje miały miejsce.....
Niestety tak, ale te NOPy nie były zgłaszane, lekarza rodzinny który badał w jednym przypadku nie widział przeciwwskazań...do szczepienia ale to nie pierwszy przypadek z mopem w mojej miejscowości i zapewne nie ostatni, szkoda ludzi ale trudno...

Dwie osoby w tej samej miejscowości, z tej samej okolicy zeszło krótko po drugiej dawce? A czy przypadkiem nie zginęły w wypadku samochodowym, albo w jakiś inny podobny sposób? Ważne, że po szczepieniu. Nie odniosę się do zakrzepicy, ale to też jakoś mi tu się nie klei.
Jak już sypiemy przykładami, to ja też podam z własnego otoczenia. Mój wujek, który mieszkał dwa domy dalej, zmarł na koronawirusa w kwietniu. Przeleżał na OIOMie pod respiratorem dwa tygodnie, ale lekarzom nie udało się go uratować. Nie zdążył się zaszczepić, a był w grupie ryzyka. Kilka dni po pogrzebie, spotkałem jednego z dalszych sąsiadów, który z wielką pewnością, powiedział mi, że mój wujek zmarł, ponieważ się zaszczepił i to od szczepionki najpierw wylądował w szpitalu, a potem na cmentarzu. Pół wsi tak uważa, bo ktoś puścił taką bzdurę w obieg.

Offline key_kr

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 784
  • Reputacja: 61
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1160 dnia: 13.08.2021, 12:14 »
No to przykład z  Anglii.
Chyba tydzień  temu  pisano  , że   w stacjach metro nie wykryto wirusa !
A w ten sam dzień: że  wzrasta tam lawinowo ilość zakażeń.

Teraz logicznie to wytłumaczcie.


Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1161 dnia: 13.08.2021, 13:22 »
Niestety tak, ale te NOPy nie były zgłaszane, lekarza rodzinny który badał w jednym przypadku nie widział przeciwwskazań...do szczepienia ale to nie pierwszy przypadek z mopem w mojej miejscowości i zapewne nie ostatni, szkoda ludzi ale trudno...

https://lexlege.pl/ustawa-o-zapobieganiu-oraz-zwalczaniu-zakazen-i-chorob-zakaznych-u-ludzi/art-21/

Zgodnie z art. 21 ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi lekarz, który podejrzewa lub rozpoznaje wystąpienie NOP (zaburzenia stanu zdrowia, które wystąpiły w okresie co do zasady 4 tygodni po podaniu szczepionki) ma obowiązek, w ciągu 24 godzin od powzięcia podejrzenia jego wystąpienia, zgłoszenia takiego przypadku do państwowego powiatowego inspektora sanitarnego właściwego dla miejsca powzięcia podejrzenia jego wystąpienia.

Inspektor Sanitarny musi zweryfikować kompletność danych zawartych w takim zgłoszeniu. Jak ma wątpliwości to kontaktuje się z lekarzem w celu uzupełnienia brakujących informacji. Jeśli to jest ciężki NOP to udostępnia on też informację Wojewódzkiemu Inspektorowi Farmaceutycznemu.

Dlatego biorąc pod uwagę moje doświadczenie zawodowe w tym zakresie naprawdę trudno jest mi sobie wyobrazić sytuację w której w jakimś mieście ludzie "schodzą z tego świata" po szczepionce, nabawiają się tam zakrzepicy, dochodzi tam też do wstrząsu anafilaktycznego, a lekarz wiedząc o szczepieniu nie rozpoznaje NOP u dorosłej osoby. Przecież taki lekarz na 100% miałby postawione zarzuty karne i ryzykował całą swoją karierą. Jak dalej w tym mieście leczą tacy lekarze,którzy widząc objawy reakcji anafilaktycznej nie raportują tego, to jest to ewenement na skalę całej Polski i trzeba zrobić wszystko, aby nie leczyli tam ludzi. Przecież wstrząs anafilaktyczny jest stanem bezpośredniego zagrożenia życia, a nieleczony prowadzi do śmierci.

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1162 dnia: 13.08.2021, 13:36 »
Tak na marginesie do tej pory w Polsce było około 40 przypadków wstrząsu anafilaktycznego po szczepieniach przeciwko covid.... na ponad 18 milionów zaszczepionych. Zaraz się okaże, że wszystkie miały miejsce u nas na forum ;) 

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 516
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1163 dnia: 13.08.2021, 13:43 »
Poważnie?

Jest to liczba naprawdę tak mała, że aż ciężko w to uwierzyć.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline pewu

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 539
  • Reputacja: 76
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Nowe Miasto nad Pilicą
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1164 dnia: 13.08.2021, 13:45 »
Cytuj
Zgodnie z art. 21 ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu.........
Moje dziecko miało komplikacje po jednym z obowiązkowych szczepień (wysoka gorączka, wysypka), po konsultacji telefonicznej z pediatrą udaliśmy się na izbę przyjęć pobliskiego szpitala. Dopiero co obudzony lekarz obejrzał syna, sprawdził w google (widzieliśmy doskonale jego monitor) nopy po tym konkretnym szczepieniu i stwierdził, że w ciągu kilku dni powinno wszystko ustąpić. Jak powiedzieliśmy, że ma to zgłosić bo informowaliśmy o tym pediatrę to mało z krzesła nie spadł. Dał nam jakąś karteczkę i tyle. Wątpię, żeby cokolwiek zgłosił.
Jeśli kłócisz się z idiotą, to on najprawdopodobniej robi właśnie to samo.

Offline azga

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 249
  • Reputacja: 255
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1165 dnia: 13.08.2021, 13:51 »
Tak na marginesie do tej pory w Polsce było około 40 przypadków wstrząsu anafilaktycznego po szczepieniach przeciwko covid.... na ponad 18 milionów zaszczepionych. Zaraz się okaże, że wszystkie miały miejsce u nas na forum ;)

To masz 40 przypadków na ponad 18 milionów zaszczepionych, ale jakby nie było podanie preparatu jest w większości 2 dawkowe to prawdopodobieństwo spadnie jeszcze niżej :P
Plum

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1166 dnia: 13.08.2021, 13:52 »
Poważnie?

Jest to liczba naprawdę tak mała, że aż ciężko w to uwierzyć.

Tak. Poważnie. Zarzuca się lekarzom wiele rzeczy. Sam specjalizuje się w ich błędach. Jednak nie można ich winić za całe zło tego świata. Obecnie lekarze zgłaszają NOP za pomocą aplikacji gabinet.gov.pl albo jeszcze w tym roku na karcie zgłoszenia NOP.

Jak wygląda taka karta, to można sobie samemu zobaczyć i co w niej się znajduje. To nie jest jakaś tajemna wiedza (plik pdf do pobrania)

https://www.gov.pl/attachment/2760ea3b-e15e-44b6-9114-46098149892a

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1167 dnia: 13.08.2021, 13:58 »
Cytuj
Zgodnie z art. 21 ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu.........
Moje dziecko miało komplikacje po jednym z obowiązkowych szczepień (wysoka gorączka, wysypka), po konsultacji telefonicznej z pediatrą udaliśmy się na izbę przyjęć pobliskiego szpitala. Dopiero co obudzony lekarz obejrzał syna, sprawdził w google (widzieliśmy doskonale jego monitor) nopy po tym konkretnym szczepieniu i stwierdził, że w ciągu kilku dni powinno wszystko ustąpić. Jak powiedzieliśmy, że ma to zgłosić bo informowaliśmy o tym pediatrę to mało z krzesła nie spadł. Dał nam jakąś karteczkę i tyle. Wątpię, żeby cokolwiek zgłosił.

Rozpoznawalność NOP-ów  u dzieci to temat na inną dyskusję. Nie jestem lekarzem, więc nie chcę wchodzić w ich kompetencje. Za niedopełnienie zgłoszenia NOP lekarzowi grozi grzywna, więc zawsze można poinformować PIS.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 516
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1168 dnia: 13.08.2021, 14:01 »
No to jestem w szoku, że tego jest tak mało :o

Za niedopełnienie zgłoszenia NOP lekarzowi grozi grzywna, więc zawsze można poinformować PIS.

:D
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline azga

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 249
  • Reputacja: 255
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1169 dnia: 13.08.2021, 14:10 »
No to jestem w szoku, że tego jest tak mało :o

Za niedopełnienie zgłoszenia NOP lekarzowi grozi grzywna, więc zawsze można poinformować PIS.

:D

U mnie z racji wykonywanego zawodu też często na skrót "PIS" ludzie duże oczy robią. "ale jak to? do partii?", zawsze odpowiadam "tak jest towarzyszu, do partii" :D
Plum