Autor Wątek: Grupa Reforma PZW Opole - polub i zapodaj znajomym!  (Przeczytany 26455 razy)

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 021
  • Reputacja: 218
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Grupa Reforma PZW Opole - polub i zapodaj znajomym!
« Odpowiedź #45 dnia: 16.03.2021, 13:10 »
Dobre wyliczenia, patrząc, że jest dyrektorem szkoły to dla PZW musi mieć bardzo mało godzin przepracowanych. Ale tak jak ktoś pisał, mniej niż 10% kasy ze składek idzie na zarybienia. A jak zarybia to tak jak Luk mówił: wyłapią stare dziadki i w sezonie na PZW złowienie karpia graniczy z cudem, chyba, że nęcisz miejscówkę.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Grupa Reforma PZW Opole - polub i zapodaj znajomym!
« Odpowiedź #46 dnia: 16.03.2021, 13:37 »
Panowie, za kilka godzin w tygodniu, średnio 3!
Lucjan

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 255
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Grupa Reforma PZW Opole - polub i zapodaj znajomym!
« Odpowiedź #47 dnia: 16.03.2021, 13:53 »
He he zawsze to powtarzam, dziady stekaja, że od 30 lat robi za darmo, rodzina odeszła, zdrowie podupadło ale on dzielnie trwa na straży pzw w Polsce.

Głodne kawałki, sprawdzić dokumenty i zaraz się wyjaśni, za ile złotych krążków, jest on taki bohaterski i honorowy :beer:
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 232
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Grupa Reforma PZW Opole - polub i zapodaj znajomym!
« Odpowiedź #48 dnia: 16.03.2021, 14:05 »
Teraz rozumiecie po co są gówno warte operaty... po co lata temu lobbowali za operatami... po co nakazem ustawowym ograniczyli kwoty na zarybiania...

W końcu przetrzyjcie na oczy ta gówno warta gospodarka PZW - a co za tym idzie ustawa którą pisali to wyzysk naszych kieszeni a napchanie swoich...

Operat ( małe liczby ryb przeznaczonych do zarybień - po to by związek nie musiał dużo kasy przeznaczyć na zarybienia)
Tym sposobem wszyscy są czyści PZW zwala na ustawę - bo operat nie pozwala - a zgóry od lat wiadomo - że im mniej wydadzą na zrybienia tym więcej im kasy zostaje na wynagrodzenia....

Kwota na zarybienia to ułamek kwoty jaką PZW dysponuje - reszta jest przeżerana....

Wystarczy teraz opublikować reszte pitów - i mamy was grube cwane misiaczki.....

Maciek

Offline cthulhu

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 679
  • Reputacja: 177
  • Lokalizacja: Tarnów
Odp: Grupa Reforma PZW Opole - polub i zapodaj znajomym!
« Odpowiedź #49 dnia: 16.03.2021, 20:56 »
Obejrzałem dwukrotnie filmik Luka, ten z wczoraj. Jestem pod wrażeniem bo wcześniej nie byłem tego świadomy. Oczy mi się otwarły, że to co zawsze dla mnie było oczywistością, wcale ją być nie musi.
Tak z innej beczki. Będąc członkiem Izby Inżynierów Budownictwa co miesiąc dostaje gazetkę gdzie są wiadomości za równo z Izby jak i inne tematyczne. Na portalu mam dostęp do wielu różnych szkoleń....Tak sobie pomyślałem, że PZW mogłoby by się pokusić o wydawanie jakiejś gazetki, biuletynu z informacjami ze związku itp. Nawet mógłby to być kwartalnik, choćby w wersji elektronicznej. Kalendarz raz na rok lub naklejki dla dzieciaków też by się przydały, skoro, że związek ma w celu promowanie wędkarstwa. Fajnie by było poczytać informacje  dotyczące realizowanych celów....
Naprawdę kupę kasy płacimy za karty i przynależność do związku. Nigdy wcześniej nie miałem takiej świadomości, że będąc członkiem mogę mieć wpływ na coś w związku. Oczywiście nie sam, ale kamyczek do kamyczka...
Dzięki Luk za film i za to, że Ci się chciało :thumbup: :beer:



Offline dzidek11a

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 104
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Częstochowa
Odp: Grupa Reforma PZW Opole - polub i zapodaj znajomym!
« Odpowiedź #50 dnia: 17.03.2021, 07:25 »
I zobaczcie ile kasy idzie na takich dziadków. Ile osób musi zaplacić składkę aby taki Pan Miś dostał wynagrodzenie, a to jest zaledwie jedna osoba w całej Polsce. Az mi się nie chce myśleć ile kasy idzie dla tych panów w skali całego kraju... nie ma się co dziwić że nasze wody tak wyglądają. Na zagospodarowanie wód idzie mały procent z naszych składek, a jeszcze są robione walki przy zarybieniach... wpuszczani rybacy. Panowie otwarlisci oczy wielu wędkarzom, mam nadzieję że coś to da i coś się w koncu zmieni.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka


Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 518
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Grupa Reforma PZW Opole - polub i zapodaj znajomym!
« Odpowiedź #51 dnia: 17.03.2021, 11:30 »
Jak nie ma? Przecież ośrodki zarybieniowe PZW to jest złoty interes. Sami od siebie za nasze pieniądze kupują narybek.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 021
  • Reputacja: 218
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Grupa Reforma PZW Opole - polub i zapodaj znajomym!
« Odpowiedź #52 dnia: 17.03.2021, 11:37 »
Jak nie ma? Przecież ośrodki zarybieniowe PZW to jest złoty interes. Sami od siebie za nasze pieniądze kupują narybek.
Jest to promil w skali kraju i głównie narybek drapieżnika.

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 232
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Grupa Reforma PZW Opole - polub i zapodaj znajomym!
« Odpowiedź #53 dnia: 17.03.2021, 11:58 »
Arku pytanie do ciebie... czy osoby piastujące stanowiska w zarządach okręgów czy też kół pzw - mają obowiązek podawania pitów do publicznej wiadomości....
Maciek

Offline dzidek11a

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 104
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Częstochowa
Odp: Grupa Reforma PZW Opole - polub i zapodaj znajomym!
« Odpowiedź #54 dnia: 17.03.2021, 12:49 »
Nikt w PZW nie ma takiego obowiązku. Tylko osoby pełniące funkcje publiczne, pracujący na wyższych stanowiskach w spółkach skarbu państwa mają obowiązek składania oświadczeń majątkowych. Prezes Miś jest radnym czy kimś w jakiejś gminie. Dlatego jego dane są jawne. Każdy inny obywatel nie ma takiego obowiązku. Nie wiem jak to się ma w związkach sportowych, czy pracownicy mają taki obowizek czy nie. W każdym razie PZW wychodzac spod ramienia ministetsrwa sportu uwolniło się od tego, mogą robić co chcą bez żadnej kontroli.
PZW działa według prawa o stowarzyszeniach z tego co wyczytałem, ale mogę się mylić.   
Co najlepsze art. 2.1. prawa o stowarzyszeniach to taki oto zapis:
"2.1. Stowarzyszenie jest dobrowolnym, samorządnym, trwałym zrzeszeniem o celach niezarobkowych."


Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka


Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Grupa Reforma PZW Opole - polub i zapodaj znajomym!
« Odpowiedź #55 dnia: 17.03.2021, 13:07 »
   
Co najlepsze art. 2.1. prawa o stowarzyszeniach to taki oto zapis:
"2.1. Stowarzyszenie jest dobrowolnym, samorządnym, trwałym zrzeszeniem o celach niezarobkowych."


Rzeczywiście dobre :)
Lucjan

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Grupa Reforma PZW Opole - polub i zapodaj znajomym!
« Odpowiedź #56 dnia: 17.03.2021, 14:11 »
Jak nie ma? Przecież ośrodki zarybieniowe PZW to jest złoty interes. Sami od siebie za nasze pieniądze kupują narybek.

Jest to promil w skali kraju i głównie narybek drapieżnika.


To nie jest prawda. PZW jest największym producentem materiału zarybieniowego w Polsce. Oczywiście operaty rybackie obligują do zarybień konkretnymi gatunkami ryb, które nie muszą być w posiadaniu ośrodków zarybieniowych PZW i często są trudno dostępne na rynku. Dlatego w praktyce PZW często idzie na łatwiznę i tak konstruuje swoje operaty rybackie, aby walić najtańszego i najpowszechniejszego kroczka karpia do większości swoich wód w kraju. A reszta kasy wędkarzy idzie na utrzymanie całości zwanej PZW.

Poza tym zerknij sobie w KRS poszczególnych okręgów PZW. Zdziwisz się :) Uświadomisz sobie, że niektóre okręgi PZW, które jeszcze do tej pory nie podejmowały działalności gospodarczej, dopiero teraz zaczynają podejmować tę działalność gospodarczą :beer: To oznacza, że po coś chcą się stać właśnie teraz przedsiębiorcami (a większość od dawna już nimi jest). Sądzę, że podejmują działalność gospodarczą po to, aby właśnie handlować materiałem zarybieniowym i rybami.

Niedługo bowiem będą potężne środki unijne do wzięcia, przeznaczone na akwakulturę. A tu PZW jako producent m.in. karpia, jesiotra i pstrąga z przeznaczeniem na tucz, będzie mógł zbijać potężny kapitał finansowy. Problem jest w tym, co się później dzieje z tą kasą pozyskaną z Unii Europejskiej. Przykładowo Okręg Mazowiecki PZW potrafił inwestować unijne środki w cele niewędkarskie, w cele w ogóle kolidujące z jakimkolwiek wędkarstwem  ;D ;D :facepalm:   

Kolejny przykład. Okręg PZW w Opolu. Prezes Okręgu "społecznie" dorabia sobie w PZW, obok etatu dyrektora szkoły w maleńkiej miejscowości. Ta "społeczna" praca, jak ktoś tam wyliczył, kosztuje wędkarzy rocznie ponad 44 tysięcy złotych (bez kilometrówek i innych środków finansowych, których nie wykazuje się w oświadczeniu majątkowym, a które uzyskuje się będąc w Prezydium Zarządu Okręgu). Na marginesie ilu jest członków Prezydium w okręgach PZW ?  Dużo :) To Prezydia dzielą i rządzą wszystkim co ma miejsce w PZW. Reszta osób w zarządach okręgów jest wyłącznie od składania podpisów.

I teraz Okręg PZW w Opolu ma ośrodek zarybieniowy, gdzie hoduje się i gospodaruje m.in. karpiem, pstrągiem tęczowym. Wiele ryb stamtąd idzie na tucz w ramach działania okręgu PZW w Lokalnej Grupie Rybackiej Opolszczyzna, czyli ryby te idą na potrzeby lokalnej gastronomii. Sprzedaje się je na łowiskach specjalnych i w smażalniach (Moszczanka, Jarnołtówek, Pokrzywna, Zastawie), do sklepów i gospodarstw agroturystycznych.

Są to ryby, które spokojnie mogłyby znaleźć się w zbiornikach wodnych, poza obwodami rybackimi, a więc w zbiornikach takich jak stawy, żwirownie. Można byłoby więc, jak to Lucjan mówi "grubiej zarybiać", prowadząc tam wręcz ekstensywną gospodarkę rybami, celem zdjęcia presji wędkarskiej z innych cenniejszych łowisk. Przecież dzięki gospodarce stawowej można "uzdrowić" wiele innych wód w Polsce. Gorzej jak tą gospodarkę przenosi się na rzeki i jeziora.

PZW w Opolu ma jedną z najnowocześniejszych patroszalni ryb w PZW. Ryby stamtąd idą na handel w ramach Rybackiej Lokalnej Grupy Działania "Opolszczyzna". I jeszcze mógłbym "przeżyć to", gdyby środki finansowe pozyskiwane w ramach funkcjonowania okręgu PZW Opole w ramach LGR Opolszczyzna, szły wyłącznie na potrzeby wędkarzy (no bo przecież niejako zabiera się wędkarzom te ryby - zabija się je i sprzedaje).

Jeżeli jednak

- prezes okręgu PZW w Opolu, "pracując społecznie" kilka godzin w tygodniu (a tak mówi cała masa świadków z tego okręgu), bierze rocznie kilkadziesiąt tysięcy złotych z tego tytułu;

- corocznie ze sprzedaży ryb przez okręg w Opolu oficjalnie wpływa kwota około 300 tysięcy złotych, zaś oficjalne koszty utrzymania Zarządu Okręgu w Opolu to rocznie kwota około 170 tysięcy złotych (bez kilometrówek i innych wydatków itp.);

- a ze składek wędkarzy wpływa kwota około 6 milionów złotych, zaś na zarybienia i ochronę wód jest z tego przeznaczana jedynie niewielka kwota,

TO COŚ JEST NIE TAK Z ZARZĄDZANIEM TYM OKRĘGIEM.
   

I trzeba dziś zadać konkretne pytanie Prezesowi ZO w Opolu, gdzie rzeczywiście jest ta cała kasa, bo tam to w Okręgu Opole powinno być wędkarskie eldorado. I o to właśnie teraz pytają ludzie z Opola, bo takich jak Lucjan są tam już setki.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Grupa Reforma PZW Opole - polub i zapodaj znajomym!
« Odpowiedź #57 dnia: 18.03.2021, 08:03 »
Moja odpowiedź na zarzuty prezesa Misia i pana Dziemianowcza:

Lucjan

Offline radek D

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mów mi Radek
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Grupa Reforma PZW Opole - polub i zapodaj znajomym!
« Odpowiedź #58 dnia: 18.03.2021, 10:59 »
W normalnej organizacji Prezez powinien podać się do dymisji.
w normalnej....

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 021
  • Reputacja: 218
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Grupa Reforma PZW Opole - polub i zapodaj znajomym!
« Odpowiedź #59 dnia: 18.03.2021, 11:19 »
Obejrzałem, ale w tym wszystkim brakuje podsumowania co możemy zrobić? Na kogo głosować? Czy w ogóle są osoby, które chcą pracować społecznie za te niskie diety 200 zł.
Tak, wiem, są koła, które działają mega społecznie i robią robotę, ale to jest promil.
Narazie to wygląda tak, że wytykamy błędy co robią źle.
To tak jak Boniek robił co chciał, ludzie wytykali mu błędy, a on uparcie twierdził, że ma rację, a później przed najważniejszą imprezą przyznaje się do błędu i zwalnia Brzęczka nie ponosząc żadnej konsekwencji, bo wykonał plan minimum... to tak jak PZW, zarybi karpiem, dziadki wyłowią wszystko po tygodniu i są zadowoleni, bo przez cały sezon nie łowią, bo nie ma co łowić. Mnie to zawsze śmieszy, że sezon u nas w kraju to wiosna i jesień, czyli po zarybieniu lub zejściu lodu... a w sezonie złapanie czegokolwiek powyżej 30 cm z marszu graniczy z wygraniem lotto 8)

Jeszcze co do NO KILL, to jest podstawa dla takich osób jak ja.
Po drugie mieszkam na granicy okręgu katowickiego i częstochowskiego i po obu stronach miastach mam zbiorniki z obu okręgów. Dlaczego muszę płacić dwie pełne składki ?????? Dlaczego nie ma porozumienia na wody graniczne? To jest przecież patologia...