Autor Wątek: Grupa Reforma PZW Opole - polub i zapodaj znajomym!  (Przeczytany 26439 razy)

Offline Berez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 803
  • Reputacja: 125
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Chojnów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Grupa Reforma PZW Opole - polub i zapodaj znajomym!
« Odpowiedź #60 dnia: 18.03.2021, 16:38 »
Masakra co się tam dzieje i pewnie nie tylko w Opolu. Mam nadzieję, że inne okręgi po tych filmach pójdą po rozsądek do głowy. Jestem szarym wędkarzem i sam nie mam pojęcia jakie akcje dzieją się w moim okręgu. Swoją drogą nie można nasłać na nich NIK bo sami na pewno się nie nauczyli jak taką kasę robić i tuszować sprawe??. I dlaczego nie można wprowadzić opłat tak jak kiedyś czyli płacę jedną składkę i mogę wędkować w całej Polsce w końcu sama nazwa mówi za siebie Polski Związek Wędkarski a nie Okręgowy Związek Wędkarski.
- Arek -

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 517
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Grupa Reforma PZW Opole - polub i zapodaj znajomym!
« Odpowiedź #61 dnia: 18.03.2021, 17:21 »
I dlaczego nie można wprowadzić opłat tak jak kiedyś czyli płacę jedną składkę i mogę wędkować w całej Polsce w końcu sama nazwa mówi za siebie Polski Związek Wędkarski a nie Okręgowy Związek Wędkarski.

Proszę Cię... Wpisz "jedna składka" w wyszukiwarkę, bo było 1000 razy wałkowane, dlaczego to jest bzdura.

Tak jeszcze zapytam, ile chciałbyś za taką składkę płacić?
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 731
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Grupa Reforma PZW Opole - polub i zapodaj znajomym!
« Odpowiedź #62 dnia: 18.03.2021, 17:36 »
Michał nie wiesz ile , jak kiedyś 25 lub 50 zł :D :P
Jeszcze długa droga przed Nami :)
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline Berez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 803
  • Reputacja: 125
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Chojnów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Grupa Reforma PZW Opole - polub i zapodaj znajomym!
« Odpowiedź #63 dnia: 18.03.2021, 18:01 »
Dobrze przepraszam, że wyrażam swoją opinię.
- Arek -

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 731
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Grupa Reforma PZW Opole - polub i zapodaj znajomym!
« Odpowiedź #64 dnia: 18.03.2021, 18:03 »
Kolego nie denerwuj się :) to było tyle razy wałkowane że czasami delikatnie zwracamy uwagę :D
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline Berez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 803
  • Reputacja: 125
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Chojnów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Grupa Reforma PZW Opole - polub i zapodaj znajomym!
« Odpowiedź #65 dnia: 18.03.2021, 18:04 »
Ja się nie denerwuje :D jestem bardzo potulnym  człowiekiem ;).
- Arek -

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Grupa Reforma PZW Opole - polub i zapodaj znajomym!
« Odpowiedź #66 dnia: 18.03.2021, 20:30 »
Obejrzałem, ale w tym wszystkim brakuje podsumowania co możemy zrobić? Na kogo głosować? Czy w ogóle są osoby, które chcą pracować społecznie za te niskie diety 200 zł.


Nie wiem czy wiesz, ale okręg zatrudnia ludzi co to wszystko ogarniają. W Opolu to 11 i pół etatu, i prowadzi to dyrektor biura zarządu okręgu. Tak więc prezes nie jest od robienia, normalnie to łącznik między wędkarzami a biurem, powinien sprawować nad nim kontrolę, jest jakby szefem dyrektora biura.

Uważam, ze społecznicy się znajdą, jest kilku prezesów co robią to za małe pieniądze, to właśnie biedne okręgi, jak Bielsko-Biała, Częstochowa chyba też i kilka innych. Natomiast w bogatych okręgach jest czym dzielić :)

Dawniej myślałem, że prezes musi zasuwać, ale okazuje się, ze nie, on ogarnia rzeczy i podpisuje często. Nawet mają prawnika co im uchwały pisze, oni tylko mówią co ma się tam znaleźć. On to układa tak aby nie było przypału, aby nie łamano statutu. Stąd kilka godzin w tygodniu wystarczy aby wszystko ogarnięto. Jemu się podstawia rzeczy pod nos. Do tego są inni te, jak wiceprezesi czy sekretarz, skarbnik, oni tez robią swoje. Więc prezes ma jakby zespół.


Lucjan

Offline hithlum

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 58
  • Reputacja: 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Dolny Śląsk
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Grupa Reforma PZW Opole - polub i zapodaj znajomym!
« Odpowiedź #67 dnia: 18.03.2021, 21:07 »
Świetny film, jak zwykle zresztą, niestety smutne jest to, że udostępnianie go na niektórych grupach na fb jest blokowane, szczególnie, kiedy zamieszczane są na nich filmy pana misia przy wyłączonych komentarzach. Co to oznacza? Że kierunek i cel jest bardzo dobry. Że boli, że sitwa kręci rzeczywistość i mydli oczy, że prawda jest niewygodna, i jeszcze raz to powiem bardzo boli. Niektóre grupy na fb powinny zmienić nazwę na np. Gwardyjski Feeder co wy na to?

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Grupa Reforma PZW Opole - polub i zapodaj znajomym!
« Odpowiedź #68 dnia: 18.03.2021, 22:19 »
A jakie grupy pokazują film Misia przy wyłączonych komentarzach? :)

Dzięki za miłe słowa w ogóle, myślę, że za kilka miesięcy pan Miś nie będzie uosobieniem społecznictwa :) My odkryliśmy dopiero wierzchołek góry lodowej...
Lucjan

Offline hithlum

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 58
  • Reputacja: 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Dolny Śląsk
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Grupa Reforma PZW Opole - polub i zapodaj znajomym!
« Odpowiedź #69 dnia: 18.03.2021, 22:50 »
Grupy takie całkiem bliskie temu forum, ale kiedy się poza tę pasję wyjdzie i oświeci uśpionych, co się w wędkarstwie, za kasę się dzieje, to goście łapią, że ktoś ich nakrył, i wtedy ukrywają, wyjaśniają, kręcą ile wlezie, naginają rzeczywistość. Prawda boli. Brawo Luk!

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 255
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Grupa Reforma PZW Opole - polub i zapodaj znajomym!
« Odpowiedź #70 dnia: 19.03.2021, 03:49 »
Gdy ukazał się wcześniejszy film (drugi od tyłu) skopiowałem link do niego, i wrzuciłem wraz z informacją by dołączyć do takowych działań, w ramach komentarza w każdym wówczas najnowszym filmie wszystkich czołowych youtuberów wędkarskich.

Efekt? Nie dosyć, że żaden z nich nie odniósł się do tego, nie zachęcił do wzięcia akcji ani nic, to jeszcze posty zostały skasowane. Myślę, że zrobili to sami youtuberzy, bo chyba nie ma automatycznego kasowania postów, prawda?

Jeśli faktycznie każdy z nich to zrobił osobiście i z premedytacją to by było na tyle, jeśli chodzi o dołączenie się do akcji i poparcie jej wśród innych autorów filmów na YouTubie....
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Grupa Reforma PZW Opole - polub i zapodaj znajomym!
« Odpowiedź #71 dnia: 19.03.2021, 04:24 »
Co jest bardzo ciekawe, kilku byłych forumowiczów atakuje mnie w komentarzach pod filmami, a jeden szczególnie zawzięty - Radar, wręcz stanął po stronie panów Misia i Macha :D :D :D Żądza zemsty zasłania myślenie, ten człowiek sądzi, że się przejmuję jego wpisami ;D ;D ;D Jest na tyle naiwny do tego, że daje się wciągać w dyskusje na fejsie, aby nabijać liczbę komentarzy i wzmacniać rozprzestrzenianie się posta. Takich więc można też wykorzystać, tacy są zaciekli 8)

Ja też kogoś tam nie lubię, ale nigdy nie uderzałbym wtedy, kiedy on walczy o słuszną sprawę, na pewno też nie wzmacniałbym kogoś z sitwy tylko po to, aby pisać kąśliwe komentarze.  Ale to są marginalne rzeczy którymi nie ma sensu się przejmować, tym bardziej dyskutować. A jak już to kilkoma wpisami można pozbawić ich broni. Jak byłego forumowicza, który mnie pytał czy byłem kiedyś na zebraniu w kole, brzmiąc jak weteran kilkudziesięciu, co nie jednego prezesa obalił lub osadził na stanowisku. Sam jednak pomylił kilka pojęć i to tak, że zdemaskował brak wiedzy, podstawowej o tym jak wygląda ordynacja wyborcza w PZW. On to wie i ja wiem, jak dał ciała :P

Ja się bałem, że to akcja prezesa Misia już :)
 
Lucjan

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Grupa Reforma PZW Opole - polub i zapodaj znajomym!
« Odpowiedź #72 dnia: 19.03.2021, 06:55 »
Nie odnoszę się do poszczególnych osób i Twoich osobistych konfliktów, które  mało mnie interesują, tylko do ogółu wędkarzy :P  Ludzie nie rozumieją, że tam u Was w okręgu, są już setki takich osób, którym się nie podoba obecna sytuacja i idą na wojnę z obecnym Prezydium Zarządu Okręgu, nie patrząc na ogólnopolskie układy. Za tą kasę, którą tam corocznie uiszczają w składkach, to powinni mieć zapewnione wędkarskie eldorado, bo to są ogromne sumy pieniędzy. Na marginesie ludzie nie mają pojęcia, że jedni działacze podpuszczają drugich, że np. obecni koalicjanci z Zarządu Głównego na filmach się klepią, a po kryjomu "sprzedają" informacje na boku. Przecież skala informacji, która stamtąd teraz wypływa wręcz powala. Tam każdy gra we własną grę ;D Szkoda tylko, że gdzieś z boku w tym wszystkim jest interes wędkarzy. 

Online mav3rick

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 039
  • Reputacja: 100
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Przewóz
Odp: Grupa Reforma PZW Opole - polub i zapodaj znajomym!
« Odpowiedź #73 dnia: 19.03.2021, 09:17 »
W, ramach wstępu... Dawno mnie tutaj nie było z racji tego, że forum nie działało przez tapatalk i nie tylko... No cóż, ludzką rzeczą jest błądzić... Ale nadrabiam teraz tematy i trafiłem na ten. Jak zawsze byłem przeciwny Lucjanowi, jego działaniom, jego wizjom, tak teraz w 100% stoję za Nim. Kurde w końcu ktoś się wziął za ten temat i to nie tylko "j..ać PZW". Tym bardziej doceniam to, że wzięła się za to osoba, która na codzień nie mieszka w Polsce. Szacun. Mam nadzieję, że Opole z Lucjanem i innymi osobami, którym Nasze wody nie są obojętne, doprowadzą w końcu do tak potrzebnych reform, by wędkarstwo nie było korytem dla betonowych pasożytów, którzy na Naszej pasji się wzbogacają.

To forum to potężne narzędzie, które może spowodować efekt domina, który zmobilizuje ludzi z innych okręgów do takich działań.

Offline cthulhu

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 679
  • Reputacja: 177
  • Lokalizacja: Tarnów
Odp: Grupa Reforma PZW Opole - polub i zapodaj znajomym!
« Odpowiedź #74 dnia: 19.03.2021, 09:24 »
A ja mam takie pytanie. Posiedzenia Prezydiów Zarządów Okręgów są otwarte i można na nich uczestniczyć czy są one zamknięte?
Do tej pory nigdy się tym nie interesowałem i z ciekawości wszedłem na PZW mojego okręgu i w aktualnościach są informacje o posiedzeniach, ale nic poza tym odnośnie co tam radzą.