Autor Wątek: Grupa Reforma PZW Opole - polub i zapodaj znajomym!  (Przeczytany 26444 razy)

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 021
  • Reputacja: 218
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Grupa Reforma PZW Opole - polub i zapodaj znajomym!
« Odpowiedź #75 dnia: 19.03.2021, 10:41 »
Gdy ukazał się wcześniejszy film (drugi od tyłu) skopiowałem link do niego, i wrzuciłem wraz z informacją by dołączyć do takowych działań, w ramach komentarza w każdym wówczas najnowszym filmie wszystkich czołowych youtuberów wędkarskich.

Efekt? Nie dosyć, że żaden z nich nie odniósł się do tego, nie zachęcił do wzięcia akcji ani nic, to jeszcze posty zostały skasowane. Myślę, że zrobili to sami youtuberzy, bo chyba nie ma automatycznego kasowania postów, prawda?

Jeśli faktycznie każdy z nich to zrobił osobiście i z premedytacją to by było na tyle, jeśli chodzi o dołączenie się do akcji i poparcie jej wśród innych autorów filmów na YouTubie....
Oczywiste, że będą kasować. Oni zarabiają zbyt duże pieniądze, żeby ryzykować utrata pracy. Umowy sponsorskie, kanał YouTube, sklep. Wyobraź sobie jakby mu skasowali kanał to co on będzie robił? Pójdzie na magazyn za 2.500 zł pracować? Tyle on oni mają za wyświetlenia 5-10 PLN za 1000 wyświetleń.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 518
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Grupa Reforma PZW Opole - polub i zapodaj znajomym!
« Odpowiedź #76 dnia: 19.03.2021, 10:51 »
W, ramach wstępu... Dawno mnie tutaj nie było z racji tego, że forum nie działało przez tapatalk i nie tylko... No cóż, ludzką rzeczą jest błądzić... Ale nadrabiam teraz tematy i trafiłem na ten. Jak zawsze byłem przeciwny Lucjanowi, jego działaniom, jego wizjom, tak teraz w 100% stoję za Nim. Kurde w końcu ktoś się wziął za ten temat i to nie tylko "j..ać PZW". Tym bardziej doceniam to, że wzięła się za to osoba, która na codzień nie mieszka w Polsce. Szacun. Mam nadzieję, że Opole z Lucjanem i innymi osobami, którym Nasze wody nie są obojętne, doprowadzą w końcu do tak potrzebnych reform, by wędkarstwo nie było korytem dla betonowych pasożytów, którzy na Naszej pasji się wzbogacają.

To forum to potężne narzędzie, które może spowodować efekt domina, który zmobilizuje ludzi z innych okręgów do takich działań.
:bravo: za postawę.
Można się z kimś nie zgadzać, ale zawsze należy starać się obiektywnie patrzeć na argumenty. Żeby nie być jak występujący pod filmami Luka kolega Radek, który zaślepiony swoją nienawiścią do Luka, wyśmiewa wszystko, co ten mówi i stał się zagorzałym obrońcą kliki.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Dawid Moska

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 85
  • Reputacja: 42
    • Jedziemy na ryby
Odp: Grupa Reforma PZW Opole - polub i zapodaj znajomym!
« Odpowiedź #77 dnia: 19.03.2021, 10:59 »
Gdy ukazał się wcześniejszy film (drugi od tyłu) skopiowałem link do niego, i wrzuciłem wraz z informacją by dołączyć do takowych działań, w ramach komentarza w każdym wówczas najnowszym filmie wszystkich czołowych youtuberów wędkarskich.

Efekt? Nie dosyć, że żaden z nich nie odniósł się do tego, nie zachęcił do wzięcia akcji ani nic, to jeszcze posty zostały skasowane. Myślę, że zrobili to sami youtuberzy, bo chyba nie ma automatycznego kasowania postów, prawda?

Jeśli faktycznie każdy z nich to zrobił osobiście i z premedytacją to by było na tyle, jeśli chodzi o dołączenie się do akcji i poparcie jej wśród innych autorów filmów na YouTubie....
Oczywiste, że będą kasować. Oni zarabiają zbyt duże pieniądze, żeby ryzykować utrata pracy. Umowy sponsorskie, kanał YouTube, sklep. Wyobraź sobie jakby mu skasowali kanał to co on będzie robił? Pójdzie na magazyn za 2.500 zł pracować? Tyle on oni mają za wyświetlenia 5-10 PLN za 1000 wyświetleń.

Ja cały czas udostępniam u siebie w SPOŁECZNOŚC na kanale WJNR, FANPAGE oraz grupie Jedziemy Na Ryby. Rozgłos jest spory:D Nie żebym był w czołówce ale wspieram akcje maksymalnie.

Offline pit1984

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 002
  • Reputacja: 82
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Grupa Reforma PZW Opole - polub i zapodaj znajomym!
« Odpowiedź #78 dnia: 19.03.2021, 11:07 »
A może włączyć dodatkowo w akcję informacyjną również redakcje pism  wędkarskich (poza WW). Wielu ludzi zwłaszcza starszych nie ogląda youtube  tylko kupuje gazety.
FEEDER KLUB MAZOWSZE

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Grupa Reforma PZW Opole - polub i zapodaj znajomym!
« Odpowiedź #79 dnia: 19.03.2021, 11:11 »
Mav3rick, sprawy nie było :) Dzięki za wsparcie :thumbup:

Dawid, też wielkie dzięki za wsparcie! :thumbup: Nie jest łatwo działać, ludzie się boją, nie wiadomo czego :) Powoli się wszystko rozkręca i coraz więcej mamy poparcia. Ja nie mam zamiaru niczym dowodzić ani przewodzić, i doskonale rozumiem swą pozycję. Należę do PZW ale nie mieszkam w Polsce. Niestety, nie ma komu tego ciągnąć, a mamy mało czasu. Wybory tuż za pasem. Stawka jest wysoka, można wywalczyć sobie normalność. Chętnie oddam pałeczkę (o ile można o takiej mówić), jest do wzięcia.

Ludzie się budzą, to najważniejsze :) Panowie włodarze ZW, którzy przeglądacie ten wątek, to też informacja do was. Ludzie się budzą :-*


Lucjan

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Grupa Reforma PZW Opole - polub i zapodaj znajomym!
« Odpowiedź #80 dnia: 19.03.2021, 11:13 »
A może włączyć dodatkowo w akcję informacyjną również redakcje pism  wędkarskich (poza WW). Wielu ludzi zwłaszcza starszych nie ogląda youtube  tylko kupuje gazety.

Świetny pomysł. Gdyby w WŚ był Kolendowicz, ech :)

Czy gazety podchwycą akcję? Odważą się poprzeć wędkarzy? Dobre pytanie!
Lucjan

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 518
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Grupa Reforma PZW Opole - polub i zapodaj znajomym!
« Odpowiedź #81 dnia: 19.03.2021, 11:14 »
Wątpię...
Jak już sprawa będzie na pewno wygrana, wtedy zlecą się kopać leżącego.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 255
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Grupa Reforma PZW Opole - polub i zapodaj znajomym!
« Odpowiedź #82 dnia: 19.03.2021, 11:29 »
Myślę, że dużo tutaj mogła pomóc Wędkarska Przygoda (wcześniej Tuba).

Paweł regularnie wrzuca podobnej treści materiały na YouTube, mocno przy tym obnażając patologię w rejonie Torunia. :bravo:

Ciekawe, czy mają oni wiedzę o inicjatywnie Lucjana, i widzę korzyści ze współpracy....
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline key_kr

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 784
  • Reputacja: 61
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
Odp: Grupa Reforma PZW Opole - polub i zapodaj znajomym!
« Odpowiedź #83 dnia: 19.03.2021, 12:06 »

Jak pisał Selector ..
"
Kolejny przykład. Okręg PZW w Opolu. Prezes Okręgu "społecznie" dorabia sobie w PZW, obok etatu dyrektora szkoły w maleńkiej miejscowości. Ta "społeczna" praca, jak ktoś tam wyliczył, kosztuje wędkarzy rocznie ponad 44 tysięcy złotych (bez kilometrówek i innych środków finansowych, których nie wykazuje się w oświadczeniu majątkowym, a które uzyskuje się będąc w Prezydium Zarządu Okręgu). Na marginesie ilu jest członków Prezydium w okręgach PZW ?  Dużo :) To Prezydia dzielą i rządzą wszystkim co ma miejsce w PZW. Reszta osób w zarządach okręgów jest wyłącznie od składania podpisów.
"
W  Dawnej Ameryce  Ala Capone posadzili za niepłacenie podatków bo nie mieli na nic dowodów.
Nasz US  śpi , a tylu wyborców do zyskania.

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Grupa Reforma PZW Opole - polub i zapodaj znajomym!
« Odpowiedź #84 dnia: 19.03.2021, 12:37 »
6 milionów złotych rocznie wędkarze płacą za możliwość wędkowania na tamtejszych wodach. To jest kwota 6 milionów złotych Waszych ciężko zarobionych pieniędzy. Do tego okręg prowadzi działalność gospodarczą w postaci sprzedaży ryb (handlówki) uczestnicząc w LGR Opolszczyzna. Ta kasa to też jest Wasza kasa. To Wy z niej powinniście korzystać.

Te grube miliony złotych powinniście widzieć w Waszych kołach, bo to Wy tworzycie ten związek. To na Waszych barkach i na Waszej ciężkiej społecznej pracy jest on tworzony. Musicie sobie dziś zadać pytanie, czy kwotę 6 milionów złotych rocznie widzicie w rybostanie, w ochronie Waszych wód, czy też ogólnie w zagospodarowaniu i utrzymaniu czystości łowisk. Ludzie z Opola obudźcie się. Przecież tam u Was w Opolu, to nikt nie powinien narzekać na brak ryb, bo zarówno powinna znaleźć się kasa na zarybienia, jak i na ochronę wód. Tam wszyscy powinni być zadowoleni, zarówno Ci co chcą zabierać ryby, jak i Ci, którzy chcą zbiorników Złów i Wypuść.

Chciałbym tylko zauważyć, że dwukrotna wysokość zeszłorocznych kosztów utrzymania całego Zarządu Okręgu w Opolu, to kwota która została zaproponowana w konkursie ofert (przegranym konkursie) przez dwa okręgi PZW na użytkowanie obwodu rybackiego rzeki Parsęty - tego dużego obwodu, dotyczącego tej pięknej rzeki. Uświadomcie sobie co tracicie. Ta kasa przeznaczona na biurokrację mogłaby być w Waszym okręgu przeznaczona na nowy zbiornik. Zrozumcie ile Waszej kasy przepada w otchłaniach okręgu zarządzanego przez obecne Prezydium. Jeżeli dalej będziecie uważać że wszystko jest ok, to już Wasza sprawa. 

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 438
  • Reputacja: 351
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Grupa Reforma PZW Opole - polub i zapodaj znajomym!
« Odpowiedź #85 dnia: 19.03.2021, 12:55 »
Inna sprawa do jakiego stanu mogłyby doprowadzić Parsętę kolejne lata pod "opieką" PZW...
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 255
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Grupa Reforma PZW Opole - polub i zapodaj znajomym!
« Odpowiedź #86 dnia: 19.03.2021, 13:10 »
Ok.

Lucjan wpadł mi pomysł do głowy. Wiadomo, że każdy z was (w Opolu) sam w pojedynkę nie wiele zdziała w starciu z układami w kole czy okręgu. Będą się wykręcać, odwracać plecami, nie odpisywać na pisma itp itd. Pojedyncza osoba może się szybko zniechęcić. Będzie też trącić masę prywatnego, rodzinnego czasu.

A co byś powiedział, gdyby osoby zaangażowane w waszej grupie złożyły się np. po 30 zł i do reprezentowania was (wędkarzy reformatorów) wynająć firmę prawnicza która specjalizuje się w tego typu zagadnieniach, czyli np prawo administracyjne albo coś podobnego.

Nakreślić im temat, wyjaśnić w czym tkwi problem, jakie informacje chcecie uzyskać, do czego żądacie dostępu, jakie zmiany, wnioski, torpedować itp itd.

Cała papierowa praca, pisanie z PZW, ewentualne zażalenie do sądu administracyjnego, czy nawet składanie zawiadomień do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa byłoby na ich barkach. Udzielić im pisemnie pełnomocnictwa i prawa do reprezentowania was w kontakcie z władzami pzw.

Przy grupie np 500 osób, składając się po 30 zł macie sumę 15 000 złotych za którą już można dostać naprawdę luksusową obsługę prawną.

Myślałeś o tym? Co sądzisz?
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 518
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Grupa Reforma PZW Opole - polub i zapodaj znajomym!
« Odpowiedź #87 dnia: 19.03.2021, 13:25 »
Ja się chętnie dołożę.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline pawel060981

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 356
  • Reputacja: 44
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kazimierza Wielka
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Grupa Reforma PZW Opole - polub i zapodaj znajomym!
« Odpowiedź #88 dnia: 19.03.2021, 13:43 »
Ja nie z Opola ale się złożę. Jak Wam się uda to i w całej Polsce się ruszy sprawa.

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka


Online Kamil_BBI

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 903
  • Reputacja: 127
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Grupa Reforma PZW Opole - polub i zapodaj znajomym!
« Odpowiedź #89 dnia: 19.03.2021, 13:44 »
I ja się dorzucę, słuszna sprawa.
Z pozdrowieniami,
Kamil