Ankieta

Czy wyślesz  wniosek 'o dekomunizację PZW' do ZG PZW?

Tak, należy to zrobić!
63 (79.7%)
Prawdopodobnie, ale obawiam się konsekwencji
8 (10.1%)
Raczej  nie, bo ktoś tu manipuluje
6 (7.6%)
Jestem przeciwny takim wnioskom1
2 (2.5%)

Głosów w sumie: 79

Głosowanie skończone: 19.04.2021, 20:29

Autor Wątek: Czas pogonić komuchów  (Przeczytany 28037 razy)

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Czas pogonić komuchów
« Odpowiedź #30 dnia: 18.02.2021, 17:29 »
Po pierwsze: nie sądzę, żeby to było przesłanie Luka. Niedawno poszło w eter o tym majorze na filmie jednego faceta z Opola. Może to on?

Po drugie: Co to ma za znaczenie, kto ten wniosek napisał? To nie jest postulat pana X, który dzięki swej mocy (iście Najmanowej, jak powyżej), rozpiździ komuchów w pył. Tu chodzi o to, by jak najwięcej tych wniosków spłynęło do ZG. Nie ma ABSOLUTNIE znaczenia, czy autorem tego wniosku jestem ja, Luk, prezes fundacji, czy Elon Musk. Nazwisko autora nie zmienia treści wniosku. Nie nadaje mu mocy lub też jej nie odejmuje.

Fakty są takie, że we władzach na ciepłych posadkach siedzą sobie komuchy i mamy nad wodami, co mamy. Obecna władza sobie mordy od dawna wyciera, jak to oczyszcza system i wprowadza ludzi z aureolami nad głową. Proszę bardzo, niech może tutaj oczyszczą i swoich kolegów ze stołków wywalą.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 958
  • Reputacja: 237
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Czas pogonić komuchów
« Odpowiedź #31 dnia: 18.02.2021, 17:34 »
Ostatecznie więc Minister Sportu i Turystyki wykreślił Polski Związek Wędkarski z listy polskich związków sportowych. Obecnie Polski Związek Wędkarski nie ma charakteru polskiego związku sportowego.

Jednym z podstawowych warunków funkcjonowania PZW jako polski związek sportowy, jest spełnienie ustawowych wymogów m.in. co do tego, że:
1) Członek zarządu polskiego związku sportowego nie może być osobą, która była pracownikiem, funkcjonariuszem lub żołnierzem organów bezpieczeństwa państwa, o których mowa w art. 5 ustawy z dnia 18 grudnia 1998 r. o Instytucie Pamięci Narodowej - Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu (T.j. Dz.U. 2021 poz. 177), w okresie od dnia 22 lipca 1944 r. do dnia 31 lipca 1990 r.;
2) Członek organu kontroli wewnętrznej polskiego związku sportowego nie może być osobą, która była pracownikiem, funkcjonariuszem lub żołnierzem organów bezpieczeństwa państwa, o których mowa w art. 5 ustawy z dnia 18 grudnia 1998 r. o Instytucie Pamięci Narodowej - Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, w okresie od dnia 22 lipca 1944 r. do dnia 31 lipca 1990 r.
3) Członek zarządu polskiego związku sportowego nie może być osobą, która była skazana prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe ścigane z oskarżenia publicznego.

Skoro obecnie PZW  nie ma charakteru polskiego związku sportowego tym samym nie podlega lustracji.
Mylę się?
Adam

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Czas pogonić komuchów
« Odpowiedź #32 dnia: 18.02.2021, 17:37 »
Panowie, w pracy jestem, ale sprawdziłem IP i jest  z Warszawy lub okolic.

Ale podpisuję się pod tym całym sobą. I wrzucę to na fejsa jak wrócę z tyrki. Nawet jako swój ;D
Lucjan

Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 030
  • Reputacja: 663
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Czas pogonić komuchów
« Odpowiedź #33 dnia: 18.02.2021, 17:42 »
OD 2010 roku PZW ma statut związku sportowego.

Źródło:

http://www.sejm.gov.pl/sejm8.nsf/InterpelacjaTresc.xsp?key=3237F876

Cyt:"PZW nie dostosował do dnia dzisiejszego formy prawnej, w tym statutu i ordynacji wyborczej związku do ustawy o sporcie."

To samo źródło.

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 958
  • Reputacja: 237
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Czas pogonić komuchów
« Odpowiedź #34 dnia: 18.02.2021, 17:46 »
To ma czy niema, niech się autor wniosku określi.
W piśmie taki błąd zawarli?

Michał, ale we wniosku jak wół jest napisane ze w 2016 roku PZW zostało pozbawione statutu związku sportowego. Nie chce mi sie sprawdzać. Bazuję na informacjach autora wniosku.

Adam

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Czas pogonić komuchów
« Odpowiedź #35 dnia: 18.02.2021, 17:46 »
U mnie IP kolegi Młota wygląda tak:

https://whatismyipaddress.com/ip/89.238.177.131
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 792
  • Reputacja: 305
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Czas pogonić komuchów
« Odpowiedź #36 dnia: 18.02.2021, 17:52 »
Michał, patrząc na szybko (akurat jadę autem) status związku sportowego PZW utraciło w 2016. A pismo z sejmu datowane jest na rok 2010.
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Czas pogonić komuchów
« Odpowiedź #37 dnia: 18.02.2021, 17:53 »

A tym chłopaku wcześniej pisałem.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 030
  • Reputacja: 663
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Czas pogonić komuchów
« Odpowiedź #38 dnia: 18.02.2021, 18:17 »
Nigdzie nie mogę znaleźć wiarygodnej informacji o utraceniu statutu sportowego,ale jak czytam statut PZW z 2020 roku część zasad organizacji sportu wędkarskiego ,to w rozdziale III (pozyskiwanie środków finansowych) ,nic nie ma o ministerstwie sportu.

Edit. Post zaczyna się pojawiać na innych forach.

Offline key_kr

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 780
  • Reputacja: 61
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
Odp: Czas pogonić komuchów
« Odpowiedź #39 dnia: 18.02.2021, 18:39 »
Ostatecznie więc Minister Sportu i Turystyki wykreślił Polski Związek Wędkarski z listy polskich związków sportowych. Obecnie Polski Związek Wędkarski nie ma charakteru polskiego związku sportowego.

Jednym z podstawowych warunków funkcjonowania PZW jako polski związek sportowy, jest spełnienie ustawowych wymogów m.in. co do tego, że:
1) Członek zarządu polskiego związku sportowego nie może być osobą, która była pracownikiem, funkcjonariuszem lub żołnierzem organów bezpieczeństwa państwa, o których mowa w art. 5 ustawy z dnia 18 grudnia 1998 r. o Instytucie Pamięci Narodowej - Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu (T.j. Dz.U. 2021 poz. 177), w okresie od dnia 22 lipca 1944 r. do dnia 31 lipca 1990 r.;
2) Członek organu kontroli wewnętrznej polskiego związku sportowego nie może być osobą, która była pracownikiem, funkcjonariuszem lub żołnierzem organów bezpieczeństwa państwa, o których mowa w art. 5 ustawy z dnia 18 grudnia 1998 r. o Instytucie Pamięci Narodowej - Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, w okresie od dnia 22 lipca 1944 r. do dnia 31 lipca 1990 r.
3) Członek zarządu polskiego związku sportowego nie może być osobą, która była skazana prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe ścigane z oskarżenia publicznego.

Skoro obecnie PZW  nie ma charakteru polskiego związku sportowego tym samym nie podlega lustracji.
Mylę się?

Trafiłeś w sedno sprawy.
Działkowcy to też ich schronisko.



Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Czas pogonić komuchów
« Odpowiedź #40 dnia: 18.02.2021, 18:57 »
Przecież PZW nie jest polskim związkiem sportowym. Gdzieś 3 lata temu pisałem o tym tu na SiG. Można sobie sprawdzić. Nawet podawałem dane z postępowania przed sądem. Wystarczyło więc zrobić kopiuj wklej i gotowe. Przez 3 lata nikt nie kiwnął nawet palcem. Jednak od jakiś dwóch-trzech tygodni temat znowu wypłynął w internety. I słusznie, bo widzę że ludzie nie rozumieją w jakim świecie żyją. Osobiście uważam wędkarzy za tych żyjących w świecie marzeń i fantazji, wręcz totalnie oderwanych od rzeczywistości.

Ze 3 dni temu, jak nie więcej stworzyłem nawet dłuższy wpis, chyba na fejsie fundacji SWP, w temacie dotyczącym funkcjonariuszy SB w PZW, gdzie rozgorzała ostra dyskusja na ten temat rzecznika dyscyplinarnego ZG. Nie ukrywałem tego nigdy, że osobiście uważam (i mam na to dowody), że w 1989 r. ustalono przyszłe losy PZW. W wielu wpisach tu na SiG podkreślałem, że PZW został przejęty nie przez zwykłych szarych milicjantów, a przez speców od propagandy, kontrwywiadu - przez wierchuszkę ówczesnego MSWiA (tych, którzy później nie znaleźli się w służbach III RP, czy też w biznesie, albo też tych co nie doradzali prezydentom Polski). Pisałem nawet o powiązaniach jednego z prezydentów Polski z ludźmi którzy przejęli po 1989 r. polskie stowarzyszenia na kolejne lata. I trzeba mieć świadomość tego. Obecnie Ci ludzie robią z siebie pokrzywdzonych. Jednak to m.in. dzięki nim PZW w 2021 r. wygląda tak, a nie inaczej, jeżeli chodzi m.in. o jego strukturę niemal żywcem odzwierciedlającą reformę administracyjną PRL z 1975 r.  Trzeba sobie to powiedzieć wprost. PZW było i jest miejscem, w którym celowo znaleźli się byli funkcjonariusze Służb Bezpieczeństwa PRL. 

A teraz jak Zarząd Główny poszedł na wojenkę już prawie z każdym, to w końcu zaczyna się coś dziać, bo jak to zwykle bywa ktoś nadepnął komuś na odcisk. Pisałem tu na forum, że ten cyrk kreowany przez obecny ZG PZW źle się skończy, bo w końcu ktoś powie: "Sprawdzam". Jestem w kontakcie z różnymi ludźmi i piszą mi o naprawdę patologicznych rzeczach w różnych częściach Polski - od Bałtyku, aż po Tatry :P. Poza SiG-iem udało mi się zmienić kilka rzeczy w Polsce, jeżeli chodzi o wędkarstwo, dlatego trzymam kciuki za wszelkie zmiany w kierunku ucywilizowania się polskiego wędkarstwa. Widziałem też masę gróźb kierowanych przez działaczy. Widziałem naprawdę świetne (merytorycznie) odpowiedzi na te groźby, chociażby przykład jednego z kół w okręgu poznańskim. Coraz więcej osób idzie z problemami do radców, czy adwokatów. To już nie są czasy, kiedy wędkarz nie miał nic do powiedzenia.  W zmiany zaangażowało się też sporo prawników z różnych części Polski i to widać w treści tych pism. Czasy się zmieniły.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Czas pogonić komuchów
« Odpowiedź #41 dnia: 18.02.2021, 19:26 »
Skoro obecnie PZW  nie ma charakteru polskiego związku sportowego tym samym nie podlega lustracji.
Mylę się?

Alek, zadaj sobie pytanie, co by było, gdyby PZW było związkiem sportowym? Wg mnie Polskie Wody wcale by nam nie podnosiły cen jak się, im podoba. Nam, bo rybakom nie podniosą zbyt wiele, bo ci pójda z torbami.

Kolejna rzecz - jeśli dotacje z Ministerstwa Sportu to kilka milionów, to ile kasy jest już na chociażby szkolenie młodzieży? A tak żródło wyschło.

Trzecia rzecz, skoro bylibyśmy związkiem sportowym, to państwo by nas mogło kontrolować, i nie mielibyśmy takiej masy wałów, ściemniania na maksa. Byłoby więc dużo lepiej.

Więc nie dziwię się wyczynowcom, że chcą aby nastąpił zwrot w tej sprawie. Zwłaszcza, jak się ich będzie dojeżdżać, bo rządzić będzie sport 'szuwarowo-bagienny'.

Jednak mam też pewne nadzieje. Bo być może obecnym reformatorom chodziło o to, aby ktoś zaproponował dekomunizację PZW, ale zamiast tego zasypani zostali propozycjami typu jedna składka lub obowiązkowe porozumienia. Więc może to jest umówione? Zobaczymy co zrobią. Jak to odrzuca i powiedzą nie, to dla mnie będą tylko typami, co robią cyrk pod publikę aby utrzymać się na stołkach. Co to za różnica wtedy, czy będzie lansował się pan Bedyński czy Heliniak?  Żadna :)

Więc będzie wielkie SPRAWDZAM.

Namawiam wszystkich do wysyłania tego wniosku, i naprawdę, teraz macie okazję coś zrobić. Prawie sześć lat wałkujemy tu pewne sprawy, i jeżeli nie wyślecie tego wniosku, co zajmie Wam 10 minut, to...będziecie łowić na wodach na jakie zasługujecie. Tu właśnie trzeba wielkiej mobilizacji a nie zastanawiania się kto to napisał. SB zapuka do Waszych drzwi? Kontrwywiad? Będą bili pałką gumową po piętach aby nie było śladów? Kaman, jako członkowie PZW macie prawo wysyłać wnioski, to jest sposób na dokonywanie zmian. I nikt Wam nic nie może zrobić, tym bardziej używać Waszych danych.

Jesteśmy przed wyborami, jest wielka szansa na zmiany. Jak przegapimy ją świadomie, to potem możemy już winić samych siebie.
Lucjan

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 958
  • Reputacja: 237
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Czas pogonić komuchów
« Odpowiedź #42 dnia: 18.02.2021, 19:38 »
Lucjan, chodziło mi tylko o to, że PZW nie mając statutu związku sportowego nie ma obowiązku lustracji.  Żądanie tego  we wniosku to pobożne życzenie.  Nie zrobili tego przez tyle lat i na pewno nie zrobią na "prośbę" wyczynowców. PZW jako związek sportowy bądź nie to zagadnienie na osobny temat.

Kontrwywiad nie puka do drzwi, zdejmą Cię w drodze do pracy. :P
Adam

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Czas pogonić komuchów
« Odpowiedź #43 dnia: 18.02.2021, 19:45 »
Lucjan Ty to lepiej się martw, bo w wizjerze o 6 rano zobaczysz Alka w czapeczce Black Water, sorry teraz Academi na usługach polskiego kontrwywiadu ;)

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 958
  • Reputacja: 237
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Czas pogonić komuchów
« Odpowiedź #44 dnia: 18.02.2021, 19:48 »
Lucjan Ty to lepiej się martw, bo w wizjerze o 6 rano zobaczysz Alka w czapeczce Black Water, sorry teraz Academi na usługach polskiego kontrwywiadu ;)
Arek, zrobiłeś mi wieczór. ;D ;D
Adam