Autor Wątek: Czy wiecie coś o zniżkach dla osób niepełnosprawnych?  (Przeczytany 7278 razy)

Offline ssygula

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 255
  • Reputacja: 15
Odp: Czy wiecie coś o zniżkach dla osób niepełnosprawnych?
« Odpowiedź #15 dnia: 25.04.2021, 23:16 »
Mam sąsiada 72 lata emeryta i on jeździ na ryby wszystko wpisuje date ale oczywiście Ryb nie jak zabiera ostatnio mu powiedziałem że tam gdzie łowi jest obiekt monitorowany i dlatego nie chce żeby z nim jeździł na Ryby. Widzę że Koledzy chyba nie tolerują osób niepełnosprawnych taka jest prawda że My jesteś Normalnymi Osobami jak Wy i taka jest Prawda ja też byłem pełni sprawny niestety brak Rechabita-ci i niestety mam skostnienia w biodrach lekarze mówili że będę leżał jak kłoda albo jeździł na wózku jednak się nie podałem walczyłem jak na boisku piłki nożnej i się poruszam przy pomocy kul łokciowych. Nigdy nie wiadomo co komu się może stać i kiedy taka jest prawda   

Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 986
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Czy wiecie coś o zniżkach dla osób niepełnosprawnych?
« Odpowiedź #16 dnia: 25.04.2021, 23:30 »
Chyba kolega Maciek nie jest zwolennikiem niższych składek PZW dla niepełnosprawnych... W sumie to jak i ja.

Często ludzie niepełnosprawni i emeryci mają niskie przychody a wędkarstwo jest jedyną formą rozrywki/terapii. Emeryci wpłacili już swoje do budżetu i mają prawo do ulgi z tego powodu.

Jeden zarabia mniej, drugi więcej, tak samo z emeryturą, czy to emeryt czy nie ,składki powinny być jednakowe ,  zniżka dla osób które zadeklarują w 100 % NK, to wtedy jest sprawiedliwe. Wypuszczasz wszystkie ryby płacisz mniej. Niepełnosprawni (myślę o grupie wysokiego inwalidztwa) mają i tak ciężko także jestem za zniżkami. Często same leki pochłaniają całą rentę ...nie ma co nie mają lekko.


Pozdrawiam Łukasz

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 479
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Czy wiecie coś o zniżkach dla osób niepełnosprawnych?
« Odpowiedź #17 dnia: 25.04.2021, 23:42 »
Moim zdaniem nie ma dobrego rozwiązania. Kryteria dochodowe też niewiele znaczą bo często starsi ludzie dużo wydają na leki. Musieliby się tłumaczyć ile wydają i na co żeby dostać zniżkę.

Offline ssygula

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 255
  • Reputacja: 15
Odp: Czy wiecie coś o zniżkach dla osób niepełnosprawnych?
« Odpowiedź #18 dnia: 25.04.2021, 23:46 »
Lukas 78 ja dostaje Rentę Socjalną i niestety co 2 do 3 muszę jeździć do Warszawy do Poradni a sąsiad z tego co wiem koło 3 tys i on płaci o wiele mnie a tak naprawdę bierze każdą rybę ja czasami jak mam ochotę na Wędzoną Rybę ze stowarzyszenia. Dziś byłem 1 raz i ani brania a pan wyciągnął ponoć karpia przeszło 10 kg. Sam zobacz z tego co wiem większość łowisk NK jest zlikwidowanych tak np w Krakowie 

Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 986
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Czy wiecie coś o zniżkach dla osób niepełnosprawnych?
« Odpowiedź #19 dnia: 25.04.2021, 23:58 »
"Według uchwały Zarządu PZW, zniżka 50% na składkę członkowską obowiązuje młodzież szkolną i studentów, seniorów oraz członków ze srebrną bądź złotą odznaką. Z kolei dzieci do lat 16 i właściciele złotej odznaki z wieńcami uiszczają zaledwie 25% podstawowej opłaty. Choć w statucie PZW widnieje zapis o „działaniach na rzecz osób niepełnosprawnych”, nie istnieje żadna ulga generalna, która odciążyłaby i tak nadwyrężany budżet tej licznej grupy wędkarzy.

 Od wielu lat prowadzone są oddolne inicjatywy, aby wywalczyć wpisanie takich zniżek do statutu PZW – niestety bezskutecznie. Na dzień dzisiejszy decyzja o przyznawaniu lub nieprzyznawaniu ulgi należy do poszczególnych Okręgów PZW. Przykładowo – w Okręgu Mazowieckim na obniżenie składki mogą liczyć osoby, które okażą dokument potwierdzający znaczny lub umiarkowany stopień niepełnosprawności. Wysokość i system wewnętrznych ulg jest ustalany co roku przez każdy OPZW, z zastrzeżeniem, że po obniżonej opłacie można wędkować wyłącznie na wodach w danym Okręgu. W tym temacie można więc jeszcze wiele poprawić."

Cytuję artykuł z sieci.

Ale tu już coś pisze o niepełnosprawnych :
https://www.pzw.org.pl/home/wiadomosci/180894/60/oplaty_na_2019_r


Pozdrawiam Łukasz

Offline ssygula

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 255
  • Reputacja: 15
Odp: Czy wiecie coś o zniżkach dla osób niepełnosprawnych?
« Odpowiedź #20 dnia: 26.04.2021, 00:09 »
Dziwne skoro Nowy prezes PZW Świętokrzyskie coś mówił 2020 roku że od 2021 wejdą te zniżki jak dla emerytów i dziwne skoro skarbnik z Sędziszowa powiedział że są takie zniżki ponoć we Wszystkich kołach a pewnie pieniądze biorą dla siebie

Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 986
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Czy wiecie coś o zniżkach dla osób niepełnosprawnych?
« Odpowiedź #21 dnia: 26.04.2021, 00:20 »
W uchwale na ten rok ,nie znalazłem wpisu o zniżkach dla niepełnosprawnych ,niestety...

https://www.pzw.org.pl/zgpzw/wiadomosci/199114/63/uchwala_zg_pzw_w_sprawie_skladki_czlonkowskiej_w_roku_2021


Pozdrawiam Łukasz

Offline ssygula

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 255
  • Reputacja: 15
Odp: Czy wiecie coś o zniżkach dla osób niepełnosprawnych?
« Odpowiedź #22 dnia: 26.04.2021, 00:28 »
Bardzo Dziwne Skoro Kilku Skarbników w Świętokrzyskim  mi powiedzieli że dla osób niepełnosprawnych do końca kwietnia 163 a z Wisłą 253 zł

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 237
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Czy wiecie coś o zniżkach dla osób niepełnosprawnych?
« Odpowiedź #23 dnia: 26.04.2021, 06:21 »
Sławek, musisz chyba sam się udać osobiście do koła i zapytać. Być może koło przygotowało coś "extra" dla osób niepelnosprawnych o czym akurat nie ma informacji w internecie.

Jak chodzi o mnie to jestem całym sobą za tym by osoby niepełnosprawne, i dzieci miały symboliczne opłaty. Gdybym był prezesem to zrobiłbym opłatę 70 zł na rok dla dzieci do lat 18 i niepełnosprawnych, z zastrzeżeniem, że mają takie osoby obowiązek wypuszczania każdej złowionej ryby. Wilk syty i owca cała.
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 67 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 479
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Czy wiecie coś o zniżkach dla osób niepełnosprawnych?
« Odpowiedź #24 dnia: 26.04.2021, 09:59 »
Taka forma terapii przez łowienie ryb ale bez możliwości zabierania.

Offline ssygula

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 255
  • Reputacja: 15
Odp: Czy wiecie coś o zniżkach dla osób niepełnosprawnych?
« Odpowiedź #25 dnia: 26.04.2021, 18:01 »
Azymut a co wy macie d tego jak ktoś czasami zabiera ryby oczywiści zgodnie z regulaminem??

Offline elwood

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 925
  • Reputacja: 272
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Czy wiecie coś o zniżkach dla osób niepełnosprawnych?
« Odpowiedź #26 dnia: 26.04.2021, 18:07 »
Sławek, musisz chyba sam się udać osobiście do koła i zapytać. Być może koło przygotowało coś "extra" dla osób niepelnosprawnych o czym akurat nie ma informacji w internecie.

Jak chodzi o mnie to jestem całym sobą za tym by osoby niepełnosprawne, i dzieci miały symboliczne opłaty. Gdybym był prezesem to zrobiłbym opłatę 70 zł na rok dla dzieci do lat 18 i niepełnosprawnych, z zastrzeżeniem, że mają takie osoby obowiązek wypuszczania każdej złowionej ryby. Wilk syty i owca cała.

Zdziwiłbyś się, ile kormoranów w gumofilcach ma papiery z niepełnosprawnością.
Z pozdrowieniami - Marcin

Offline elwood

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 925
  • Reputacja: 272
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Czy wiecie coś o zniżkach dla osób niepełnosprawnych?
« Odpowiedź #27 dnia: 26.04.2021, 18:09 »
Azymut a co wy macie d tego jak ktoś czasami zabiera ryby oczywiści zgodnie z regulaminem??

Albo rybki, albo akwarium - chcesz traktować jako terapię, płacisz preferencyjnie, wypuszczasz, chcesz zrobić z tego źródło obiadów - płać jak wszyscy. Jak dla mnie bardzo dobry pomysł.
Z pozdrowieniami - Marcin

Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 986
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Czy wiecie coś o zniżkach dla osób niepełnosprawnych?
« Odpowiedź #28 dnia: 26.04.2021, 18:22 »
Priorytetem powinna być zmiana mentalności PRL-owskiego wędkarza i propagowanie NK chociażby przez zniżki w opłatach . Deklarujesz NK-płacisz mniej , podpisujesz kwit a jak cię złapią z rybami , wykluczenie z PZW.


Pozdrawiam Łukasz

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 479
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Czy wiecie coś o zniżkach dla osób niepełnosprawnych?
« Odpowiedź #29 dnia: 26.04.2021, 18:43 »
Wygląda to jak budżetowa wersja licencji ale bardzo rozsądne podejście. Chcesz zabierać to dołóż się do zarybiania.