Autor Wątek: Sprzątanie Dzierżno Dużego  (Przeczytany 6473 razy)

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Sprzątanie Dzierżno Dużego
« dnia: 28.05.2021, 09:47 »
Szanowni Państwo, załoga Koła PZW nr 29 zaprasza 19 czerwca 2021 na wielkie sprzątanie brzegów Dzierżna Dużego.


https://www.facebook.com/groups/zlow.i.wypusc.rzeczyce/permalink/1891211867708290/



Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Sprzątanie Dzierżno Dużego
« Odpowiedź #1 dnia: 28.05.2021, 10:30 »
Wpadłbym, ale ciutkę mam za daleko. Czuję się usprawiedliwiony.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Sprzątanie Dzierżno Dużego
« Odpowiedź #2 dnia: 28.05.2021, 11:08 »
Dobra akcja, mam nadzieję dopisze frekwencja! :bravo:
Lucjan

Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 030
  • Reputacja: 663
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Sprzątanie Dzierżno Dużego
« Odpowiedź #3 dnia: 28.05.2021, 11:39 »
Ciekawe czy panowie youtuberzy też się pojawią tak ochoczo,jak na wędkowanie...

Relacja sprzątania tak popularnego łowiska,byłaby świetną reklamą propagującą same sprzątanie.

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 050
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Sprzątanie Dzierżno Dużego
« Odpowiedź #4 dnia: 28.05.2021, 11:47 »
Ja tam do tych akcji nic nie mam...
Ale pytam gdzie są służby odpowiedzialne za utrzymanie porządku.

U mnie zganiają ludzi z instytucji aby sprzątali za kilka godzin przy śmieciach mają dzień wolnego w pracy - istytucje zależne od burmistrza czy wody...
Potem pomka na fejsiku. Zdjęcie twarzy od burmistrza po prezesa.... i niby tak fajnie jest.
A... zapomniałbym o ssrze.

Powtarzam mi nic do tego - sprzątać na pewno nie pójdę - płace podatki , zewolenia - niech sprzątaja.

Tylko pytam czy w tym pieprzniętym kraju nawet na sprzątanie śmieci kasy niema....
Maciek

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Sprzątanie Dzierżno Dużego
« Odpowiedź #5 dnia: 28.05.2021, 13:04 »
Na służbę zdrowia też nie ma i trzeba się zrzucać, żeby sprzęt do ratowania dzieci kupić...

Taki mamy ustrój, że jak społecznie się ludzie do czegoś nie wezmą, to gówno jedno wielkie wokół. Nawet społecznie wędkarze muszą walczyć ze związkiem wędkarskim o wody dla wędkarzy...

Rozumiem, Maciek, Twój argument. Płacimy za to, by było posprzątane. Ale mamy dwa wyjścia: A) Posprzątać burdel samemu. B) Nie posprzątać i w nim łowić.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 050
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Sprzątanie Dzierżno Dużego
« Odpowiedź #6 dnia: 28.05.2021, 13:12 »
Na służbę zdrowia też nie ma i trzeba się zrzucać, żeby sprzęt do ratowania dzieci kupić...

Taki mamy ustrój, że jak społecznie się ludzie do czegoś nie wezmą, to gówno jedno wielkie wokół. Nawet społecznie wędkarze muszą walczyć ze związkiem wędkarskim o wody dla wędkarzy...

Rozumiem, Maciek, Twój argument. Płacimy za to, by było posprzątane. Ale mamy dwa wyjścia: A) Posprzątać burdel samemu. B) Nie posprzątać i w nim łowić.

Jest jeszcze trzecie wyjście - nie łowie tam gdzie jest syf...
Maciek

Offline koko

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 607
  • Reputacja: 655
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bydgoszcz
  • Ulubione metody: bat
Odp: Sprzątanie Dzierżno Dużego
« Odpowiedź #7 dnia: 28.05.2021, 13:33 »
Niestety, ale problem wynika ze śmiecenia. :( Butelki, słoiki puszki, papiery, folie, odpady wielogabarytowe i budowlane w lesie, itd. W przypadku wędkarzy nad wodą dochodzą metry zerwanych żyłek i plecionek stanowiące zagrożenie dla ptaków i zwierząt. :-[

Kiedyś jechałem w niedzielę autokarem na jednej z wysp kanaryjskich na wycieczkę. Po drodze w rzadkim lesie było wielkie zgromadzenie całych rodzin z kocami, jedzeniem stolikami, krzesełkami, zabawkami. Pani przewodnik poinformowała, że miejscowi mają taki właśnie zwyczaj spędzania wolnego czasu i takie zgromadzenia nie są zorganizowane, są spontaniczne.

W drodze powrotnej w lesie nikogo już nie było. Nie było też żadnego śladu wcześniejszego pobytu ludzi. Żadnych śmieci, żadnego papierka, czegokolwiek. Ludzie wszelkie odpady zabrali do domu.
Pani przewodnik wyjaśniła, że w szkołach od wielu lat kładą wielki nacisk na wychowanie dzieci aby szanować przyrodę, nie niszczyć i nie śmiecić. Dzieci mają wpojone takie zachowanie i ze śmieceniem w wieku dorosłym nie ma problemu.
 
Trzecim wyjściem, oprócz tych co wymienił Michał, najlepszym, możliwym, ale jednocześnie najtrudniejszym do osiągnięcia jest nie śmiecić. Trzeba jednak wychować w tym duchu nowe pokolenie. I tutaj jest rola dla państwa.

 :)
Marian

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Sprzątanie Dzierżno Dużego
« Odpowiedź #8 dnia: 28.05.2021, 13:59 »
Ja dodam, że Dzierżno to zsporówka o zmiennym poziomie wody, i po wysokiej wodzie zostają na brzegu śmieci jakie zabrała rzeka. Więc nie jest to sprzątanie po wędkarzach tylko :)
Lucjan

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Sprzątanie Dzierżno Dużego
« Odpowiedź #9 dnia: 28.05.2021, 15:28 »
Niestety, ale problem wynika ze śmiecenia. :( Butelki, słoiki puszki, papiery, folie, odpady wielogabarytowe i budowlane w lesie, itd. W przypadku wędkarzy nad wodą dochodzą metry zerwanych żyłek i plecionek stanowiące zagrożenie dla ptaków i zwierząt. :-[

Kiedyś jechałem w niedzielę autokarem na jednej z wysp kanaryjskich na wycieczkę. Po drodze w rzadkim lesie było wielkie zgromadzenie całych rodzin z kocami, jedzeniem stolikami, krzesełkami, zabawkami. Pani przewodnik poinformowała, że miejscowi mają taki właśnie zwyczaj spędzania wolnego czasu i takie zgromadzenia nie są zorganizowane, są spontaniczne.

W drodze powrotnej w lesie nikogo już nie było. Nie było też żadnego śladu wcześniejszego pobytu ludzi. Żadnych śmieci, żadnego papierka, czegokolwiek. Ludzie wszelkie odpady zabrali do domu.
Pani przewodnik wyjaśniła, że w szkołach od wielu lat kładą wielki nacisk na wychowanie dzieci aby szanować przyrodę, nie niszczyć i nie śmiecić. Dzieci mają wpojone takie zachowanie i ze śmieceniem w wieku dorosłym nie ma problemu.
 
Trzecim wyjściem, oprócz tych co wymienił Michał, najlepszym, możliwym, ale jednocześnie najtrudniejszym do osiągnięcia jest nie śmiecić. Trzeba jednak wychować w tym duchu nowe pokolenie. I tutaj jest rola dla państwa.

 :)

Byłem ze dwa lata temu nad jakimiś turkusowymi jeziorkami, czy jak to się tam nazywa. Wybaczcie, nie chce mi się teraz sprawdzać, co i jak. Woda jakby z raju wyjęta. Turkusowa jak laguny na pocztówkach. Brzegi porośnięte lasem, urwiska... no bajka.
I wokół góry śmieci. Normalnie wysypisko. A pomiędzy tymi górami na kocykach ludzie. Grille, chalnie... Wszystko wokół pozostawiane.
Pomiędzy miejscówkami ścieżki przez lasek. A na ścieżkach nasrane, że po kolana można wpaść. Niektóre sraki tak z 5 metrów od biwakujących ludzi.

Afryka...


Edit; to znaczy w Polsce to było. Bo jeszcze kogoś w błąd ten rajski obrazek wprowadzi.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline basp28

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 866
  • Reputacja: 97
Odp: Sprzątanie Dzierżno Dużego
« Odpowiedź #10 dnia: 28.05.2021, 15:44 »
Ja mam zgoła odmienne obserwacje. Brudniej i to wyraźnie brudniej niż w pl jest w krajach południowych Grecja, Chorwacja, Turcja Hiszpania, nawet Francja to góry śmieci na poboczach, w lasach, laskach.
Dzierżno - to fakt śmieci z Kłodnicy odkładają się na brzegach i jest ich zdecydowanie więcej niż wędkarskich, mimo tego jak nie wędkarze to kto ma posprzątać ?
Mjmaciek jesteś kolejnym Co placi 200 zł i chce żeby były kontrole, zarybienia, sprzątania, badania ichtiologia, mobbing w sejmie prawnicy na kludownikow itd itp. komuna się skończyła za darmo nikt robić nie będzie.
Plac 3000 i wtedy wymagają.
Popatrz na łowiska prywatne - kontrola posprzątane, wykoszona trawka, stanowiska wygodne, domki knajpa i 50 zł dziennie. Tu widać ile to kosztuje.

Edukacja - Ja nad wodę nie noszę śmieci - butelka z woda i worek z kanapkami, idę z wiadrem z Żaneta i przynętą - ziarna, a z powrotem zawsze zabieram więcej śmieci niż przynoszę. I tak jadę autem to pod domem wyrzucam.
To co zbieram to 99% po "wyczynowcach" :) torby po zanetach pudełka po robakach butelki i puszki

Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 030
  • Reputacja: 663
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Sprzątanie Dzierżno Dużego
« Odpowiedź #11 dnia: 28.05.2021, 15:45 »
Michał,Ty pomyśl nad zawodem lektora,bo tak opowiadasz,że człowiek autentycznie w tej opowieści uczestniczy w pełni i wszystko widzi Twoimi oczami 😉


W nie wielu miejscach jest faktycznie czysto,a im dalej w las np.tym gorszy stan. Taka to kultura narodowa.

Offline koras

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 797
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Więcej sprzętu niż talentu :D
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Sprzątanie Dzierżno Dużego
« Odpowiedź #12 dnia: 28.05.2021, 15:47 »
Pomiędzy miejscówkami ścieżki przez lasek. A na ścieżkach nasrane, że po kolana można wpaść. Niektóre sraki tak z 5 metrów od biwakujących ludzi.

Ludziom widocznie gówno nie przeszkadza. Jak to głosił słynny cytat, ludzkości od zarania dziejów towarzyszy kupa - widocznie niektórzy już się przyzwyczaili.
Ostatnio nad zaporówką podjechałem autem kilka metrów od brzegu, otwieram bagażnik, mam już wyciągać graty, gdy zauważyłem, że mój but dzieli jakieś 30 cm od wielkiego ludzkiego odpadku. Normalnie położyłbym w tym miejscu torbę, gdybym tego nie zauważył >:O W promieniu 10 m jeszcze dwie takie niespodzianki. Wcześniej siedzieli tam kilka dni zasiadkowicze z sąsiedniego powiatu. Jeśli to są pamiątki po nich, to srali sobie kilka metrów za plecami :facepalm: albo po prostu siedzieli tam kilka dni w takim otoczeniu.
Marcin

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Sprzątanie Dzierżno Dużego
« Odpowiedź #13 dnia: 28.05.2021, 16:38 »
Michał,Ty pomyśl nad zawodem lektora,bo tak opowiadasz,że człowiek autentycznie w tej opowieści uczestniczy w pełni i wszystko widzi Twoimi oczami 😉


W nie wielu miejscach jest faktycznie czysto,a im dalej w las np.tym gorszy stan. Taka to kultura narodowa.

Piszę to, co potem czytają zawodowi lektorzy, więc w sumie z powołaniem się nie minąłem :D
A kiedyś próbowałem sam czytać. Nagrałem się, odtworzyłem... i to był koniec prób :D
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 369
  • Reputacja: 347
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Sprzątanie Dzierżno Dużego
« Odpowiedź #14 dnia: 28.05.2021, 17:22 »
Byłem ze dwa lata temu nad jakimiś turkusowymi jeziorkami, czy jak to się tam nazywa. Wybaczcie, nie chce mi się teraz sprawdzać, co i jak. Woda jakby z raju wyjęta. Turkusowa jak laguny na pocztówkach. Brzegi porośnięte lasem, urwiska... no bajka.
I wokół góry śmieci. Normalnie wysypisko. A pomiędzy tymi górami na kocykach ludzie. Grille, chalnie... Wszystko wokół pozostawiane.
Pomiędzy miejscówkami ścieżki przez lasek. A na ścieżkach nasrane, że po kolana można wpaść. Niektóre sraki tak z 5 metrów od biwakujących ludzi.

Afryka...


Edit; to znaczy w Polsce to było. Bo jeszcze kogoś w błąd ten rajski obrazek wprowadzi.

Z kamerą wśród zwierząt. Czytała Krystyna Czubówna.

Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.