Autor Wątek: Ringers Pink Washout - dziwny kolor  (Przeczytany 4922 razy)

Offline wes73

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 149
  • Reputacja: 18
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolice NDM
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Ringers Pink Washout - dziwny kolor
« Odpowiedź #15 dnia: 19.06.2021, 09:57 »
No i proszę. Od koloru do analizy przydatności naturalnych otworów w naszym ciele. :)

"Czołem, mały człowieczku... Tyle o tobie słyszałem. Przyjaźniłem się z twoim tatą. Pięć lat przesiedzieliśmy w tym hanojskim piekle. Mam nadzieję, że ty czegoś takiego nie przeżyjesz. Ale kiedy dwóch mężczyzn tak długo znosi wspólną niedolę, jeden czuje się odpowiedzialny za drugiego. Gdybym to ja był tym, który... nie doczekał... Major Coolidge rozmawiałby teraz z moim synem, Jimem. Ale los chciał, żebym to ja rozmawiał z tobą, Butch. Mam coś dla ciebie ten zegarek... został kupiony przez twojego pradziadka podczas I wojny w małym sklepiku w Knoxville, w stanie Tennessee. To był jeden z pierwszych zegarków na rękę. Przedtem używano zegarków kieszonkowych. Kupił go szeregowy E. Coolidge, w dniu wyjazdu do Paryża. Twój pradziadek nosił go przez calutką wojnę. Kiedy zakończył służbę, wrócił do twojej prababci, zdjął zegarek i włożył do puszki po kawie. Pewnego dnia ojczyzna wezwała twego dziadka Dane?a, by jechał za morze i walczył z Niemcami. Tym razem była to II wojna światowa. Twój pradziadek dał synowi zegarek na szczęście. Ale Dane miał mniej szczęścia. Był w piechocie morskiej i zginął z towarzyszami broni na Wake lsland. Dziadek stał w obliczu śmierci. Wiedział o tym. Żaden z tych dzielnych chłopców nie łudził się nadzieją. Na trzy dni przed atakiem Japończyków dziadek poprosił Winockiego, strzelca z samolotu transportowego, obcemu... by zawiózł jego maleńkiemu synkowi, którego nie zdążył zobaczyć, ten złoty zegarek. Trzy dni później dziadek nie żył, ale Winocki dotrzymał słowa. Po wojnie odwiedził twoją babcię, przywożąc maleńkiemu chłopcu złoty zegarek taty. Ten zegarek. Twój tata miał go na ręku, kiedy go zestrzelili nad Hanoi. Trafił do wietnamskiego obozu jenieckiego. Wiedział, że żółtki skonfiskują mu zegarek... że mu go odbiorą. Ale to ty powinieneś go otrzymać. Nie pozwolił, by żółte łapska tknęły dziedzictwo jego synka. Więc schował je w jedynym bezpiecznym miejscu: we własnej dupie. Przez pięć lat nosił zegarek w odbycie, a umierając na czerwonkę, przekazał go mnie. Przez dwa lata ukrywałem ten kawałek metalu we własnej dupie. Wreszcie, po siedmiu latach, odesłano mnie do domu. Teraz... mały człowieczku, zegarek należy do ciebie..."

 ;D
Genialny film :)
Pozdrawiam Wiesław

Offline wes73

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 149
  • Reputacja: 18
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolice NDM
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Ringers Pink Washout - dziwny kolor
« Odpowiedź #16 dnia: 19.06.2021, 10:06 »
Teraz nasuwa się pytanie czy poprzednie opakowanie było w poprawnym kolorze? A tak na serio to producenci od pewnego odeszli od stosowania pewnych barwników i ich produkty zmieniły kolor. Może być też jak napisał Krwawy, iż dodano minimalnie różną dawkę barwnika i kolor się z. mienił. Mógł zmienić się również sklad tego produktu, co również mogło przyczynić się do zmiany koloru.
Czas prawdy nadejdzie we wtorek, o ile burze i gradobicia pozwolą posiedzieć nad wodą.
Z uporem maniaka będę zmieniał na bagnecie kolor stary i nowy.
Istnieje oczywiście prawdopodobieństwo iż będzie to dzień innego koloru lecz, "jest to poświęcenie na które jestem gotów"
Pozdrawiam Wiesław

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 425
  • Reputacja: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Ringers Pink Washout - dziwny kolor
« Odpowiedź #17 dnia: 19.06.2021, 10:07 »

 "jest to poświęcenie na które jestem gotów"

Również genialny film ;D
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 012
  • Reputacja: 216
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ringers Pink Washout - dziwny kolor
« Odpowiedź #18 dnia: 19.06.2021, 12:38 »
Nie jestem wyznawcą "spiskowej teorii dziejów", aczkolwiek czy któryś z kolegów kupował rzeczone Ringersy w tym sezonie i mają taki sam kolor?
Z tego co mi wiadomo spożywka ma duży problem z opuszczeniem Wysp :P
Z tego co wiem to była dyskusja w innym wątku, że UE zakazała stosowania barwników syntetycznych, teraz mają być naturalne, które są kilka razy droższe - coś w ten deseń, nie śledziłem tematu, ale to pewnie jest rozwiązaniem zagadki.
No i nie ma co porównywać czy ktoś kupił czy nie, bo wszystko zależy od partii. Bardziej bym zadał pytanie czy inne sklepy, które dostały dostawy na ten rok mają ten sam kolor co Twój.

Online Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 867
  • Reputacja: 392
Odp: Ringers Pink Washout - dziwny kolor
« Odpowiedź #19 dnia: 19.06.2021, 12:41 »
Używanie barwniku dotyczy kulek zanetowych a nie przynetowych. Zapewne kolor zmienili celowo bo wątpię żeby im się za mało barwnika sypnęło 🙄. Zresztą jaka to różnica, tutaj robotę robi prezentacja przynęty.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 425
  • Reputacja: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Ringers Pink Washout - dziwny kolor
« Odpowiedź #20 dnia: 19.06.2021, 13:31 »
Wątpię, żebyś miał kategorię pasz "przynętowe".
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Online zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 493
  • Reputacja: 197
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Ringers Pink Washout - dziwny kolor
« Odpowiedź #21 dnia: 19.06.2021, 13:37 »
Nie jestem wyznawcą "spiskowej teorii dziejów", aczkolwiek czy któryś z kolegów kupował rzeczone Ringersy w tym sezonie i mają taki sam kolor?
Z tego co mi wiadomo spożywka ma duży problem z opuszczeniem Wysp :P
Z tego co wiem to była dyskusja w innym wątku, że UE zakazała stosowania barwników syntetycznych, teraz mają być naturalne, które są kilka razy droższe - coś w ten deseń, nie śledziłem tematu, ale to pewnie jest rozwiązaniem zagadki.

Będą uzywali "identyczne z naturalnymi" taki termin marketingowy :) Chyba że tego też zabronią.

Offline Piotr Bogdanowicz

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 263
  • Reputacja: 16
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Ruda Śląska
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Ringers Pink Washout - dziwny kolor
« Odpowiedź #22 dnia: 19.06.2021, 13:43 »
Chodzi o dyrektywy UE zakaz stosowania sztucznych barwników... wiele firm zaprzestało produkować dane kulki np albo robią tylko na zamówienie ...
Pozdrawiam Piotr

Online Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 867
  • Reputacja: 392
Odp: Ringers Pink Washout - dziwny kolor
« Odpowiedź #23 dnia: 19.06.2021, 14:03 »
Wątpię, żebyś miał kategorię pasz "przynętowe".
Nie wnikam, ale fakty są takie jak napisałem. Zakaz ten nie dotyczy kulek pop up oraz przynetówek, potwierdzone info. Głupoty bym nie wypisywał 🙂.

Online zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 493
  • Reputacja: 197
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Ringers Pink Washout - dziwny kolor
« Odpowiedź #24 dnia: 19.06.2021, 16:46 »
Chodzi o dyrektywy UE zakaz stosowania sztucznych barwników... wiele firm zaprzestało produkować dane kulki np albo robią tylko na zamówienie ...

Poradzą sobie i piszę to na podstawie doświadczenia z pracy. Producenci dodają czasami trudno rozpuszczalne sole barwników. Analiza chemiczna jest bardzo trudna a wręcz bliska niemożliwej na masową skalę. Żadne laboratorium nie chce tego robić, sam kilka razy odmawiałem a bierzemy wszystko to czego nie chcieli inni.  Udało mi się znaleźć publikację ale analiza jest bardzo czasochłonna (wymaga min gotowania i kilku innych etapów) i nikt nie zapłaci tyle żeby się opłacało to robić. Do tego wydajność takiej metody może być trudna do zmierzenia.

Spotkałem się z kilkudziesięcioma barwnikami i wszystkie można łatwo rozpuścić w wodzie, metanolu albo acetonie. Taki roztwór poddaje się analizie. Z analitycznego punktu widzenia nic trudnego a jak mam coś gotować i mieszać cały dzień żeby się okazało że nie działa to biorę urlop :)

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Ringers Pink Washout - dziwny kolor
« Odpowiedź #25 dnia: 22.06.2021, 20:38 »
Wygląda na to, że coś ostatnio waftersy Ringers straciły na jakości.
Ja zamówiłem żółte 10 mm i przyszły dziwnie małe. Sklep potwierdził, że cały ostatni "nasyp" taki przyszedł.
Z kolei dwunastki trzeba sprawdzać, bo zdarzają się takie, że np. QM1 w rozmiarze 10 nie jest w stanie ich zatopić. Ew. można dla pewności zastosować cięższe haki. Ja zacząłem stosować klony QM1 sprzedawane przez Prestona (MCM-B) w rozmiarze 8.
Pozdrawiam
Mateusz

Offline KamilR

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 828
  • Reputacja: 154
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk ale szwędam się wszędzie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Ringers Pink Washout - dziwny kolor
« Odpowiedź #26 dnia: 22.06.2021, 23:12 »
W mojej opinii to jest po prostu Orange washout co by znaczyło, że pomylili naklejki w fabryce. Dlaczego tak uważam bo kupiłem mix Ringers washout i są w nim 3 kolory ten różowy, pomarańczowy i żółty. Sprawdźcie ten produkt RINGERS CHOCOLATE WASHOUT WAFTERS. Swoją drogą ryby ostatnio żarły to świetnie. Karasie karpie i jesiotry.

Offline wes73

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 149
  • Reputacja: 18
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolice NDM
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Ringers Pink Washout - dziwny kolor
« Odpowiedź #27 dnia: 23.06.2021, 08:48 »
W mojej opinii to jest po prostu Orange washout co by znaczyło, że pomylili naklejki w fabryce. Dlaczego tak uważam bo kupiłem mix Ringers washout i są w nim 3 kolory ten różowy, pomarańczowy i żółty. Sprawdźcie ten produkt RINGERS CHOCOLATE WASHOUT WAFTERS. Swoją drogą ryby ostatnio żarły to świetnie. Karasie karpie i jesiotry.

W takim razie piszę do Ringersa. Zobaczymy co z tego wyjdzie.
Pozdrawiam Wiesław

Offline wes73

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 149
  • Reputacja: 18
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolice NDM
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Ringers Pink Washout - dziwny kolor
« Odpowiedź #28 dnia: 23.06.2021, 10:35 »
Sprawa ma dalszy ciąg.
Po kontakcie z Ringers ustaliłem że nie zmienili koloru tej kultowej przynęty.
Po ponownym kontakcie z Drapieżcami otrzymałem zdjęcie całej kuwety "Pinków" w tym dziwnym kolorze.
Zobaczymy co zrobią(bo całą partię mają trefną")
Pozdrawiam Wiesław

Offline wes73

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 149
  • Reputacja: 18
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolice NDM
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Ringers Pink Washout - dziwny kolor
« Odpowiedź #29 dnia: 25.06.2021, 12:05 »
Finał sprawy.

Zacznę od tego że są firmy które dbają o klienta i dobre imię marki.
Panowie z Białegostoku zaproponowali mi złożenie reklamacji jeżeli towar mi nie odpowiada(przecież cała partia jest taka)
Skontaktowałem się z przedstawicielem marki Ringers na Polskę(Ringers.pl) i tam pan Piotr zaproponował mi wysłanie na swój koszt pełnoprawnych "wypranych różowych"
Stanowczo odmówiłem i postanowiłem zakupić takowe od dystrybutora.

A to znalazłem w przesyłce.

Różowe takie jakie powinny być, oraz opakowanie "trefnej" partii jak widać nie przeznaczonej do sprzedaży. A takie właśnie zakupiłem i to w normalnej cenie.
Dodatki bardzo mnie zaskoczyły bo przyznam się iż nie wiedziałem że Ringers ma pudełka do pelletu.


Reasumując:

To nie wielokrotne wypranie
To nie przemyt w otworach ciała
To nie regulacje Unii Europejskiej
To drobny błąd w procesie produkcyjnym polegający na spakowaniu do pojemników zbyt mokrych "cukierków".
Z drugiej strony taki potężny sprzedawca sprzętu wędkarskiego powinien znać produkty którymi handluje i odróżniać produkt pełnowartościowy od takiego który nim nie jest.

Nareszcie zadowolony z zakupu Pink Washout.
Wiesław
Pozdrawiam Wiesław