Autor Wątek: Pompa do mausera  (Przeczytany 2399 razy)

Offline thegamer

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 217
  • Reputacja: 15
Pompa do mausera
« dnia: 24.06.2021, 22:35 »
Stosuje może ktoś z was taka pompe do podlewania ogródka?  Pompa miała być zanurzona w zbiorniku 1000l.

https://allegro.pl/oferta/pompa-membranowa-ruska-nurek-do-studni-glebinowa-10630265911

Offline Redarrow

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 63
  • Reputacja: 5
  • Lokalizacja: Chorzów
Odp: Pompa do mausera
« Odpowiedź #1 dnia: 24.06.2021, 23:14 »
Przeczytaj opinię do tego produktu, wygląda że nie bardzo do zbiornika. Ale niech wypowie się ktoś kto używa.

Offline Darek_Darek1968

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 538
  • Reputacja: 60
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Działdowo
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Pompa do mausera
« Odpowiedź #2 dnia: 25.06.2021, 05:43 »
https://allegro.pl/oferta/pompa-zanurzeniowa-do-czystej-i-brudnej-wody-1100w-10546573498

Ja do 3metrowej studni kupiłem po taniości i daje radę.
Jest cichutka, ciśnienie niczego sobie. Najlepiej montować wąż 1 cal, ja po rozgrzaniu końcówki jakoś wcisnąłem 3/4.

Offline thegamer

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 217
  • Reputacja: 15
Odp: Pompa do mausera
« Odpowiedź #3 dnia: 26.06.2021, 13:49 »
Jak podlewasz z węża to na jaki zasieg daje rady fajnie podlac od studni?

Offline Darek_Darek1968

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 538
  • Reputacja: 60
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Działdowo
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Pompa do mausera
« Odpowiedź #4 dnia: 26.06.2021, 16:13 »
A tego to nie wiem bo kupiłem tylko do wypompowania wody ze studni. Ale myślę, że, w moim przypadku, to max z 15m od studni.

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka


Offline Koper

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 78
  • Reputacja: 13
  • Lokalizacja: Gdańsk
Odp: Pompa do mausera
« Odpowiedź #5 dnia: 27.06.2021, 10:03 »
Mebranowa pompa ma specyficzny cykl pracy i do podlewania to raczej słaby wybór. Mała wydajność, nierowne ciśnienie (taki efekt chlapania) no i musi byc na sztywno zamocowana w zbiorniku, bo bedzie skakać.
Zatapialna elminuje część z tych wad, ale daje znikome ciśnienie. Dla porównania, w sieci wodociagowej masz zapewne ok 2 do 3.5 atmosfery, a mała zatapialna pompa nominalnie da max 1 atmosferę minus straty powstałe na wężu, złączkach i redukcjach.
Najlepszym rozwiazaniem bylby malutki hydrofor, tam nawet przy budzetowych pompach osiagniemy te 3 atmosfery, a nawet malutki zbiorniczek 8 czy 12 litrów, zapewni plynne ciśnienie. Wadą jest to, że pompa musi byc chroniona przed wodą, wiec jakies zadaszenie musi być. No i nie ma tak jak w przypadku zatapialnej (pływak) zabezpieczenia przed suchobiegiem, wiec trzeba kontrolować poziom wody w zbiorniu.

Offline boguss1982

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 713
  • Reputacja: 64
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: GDAŃSK
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Pompa do mausera
« Odpowiedź #6 dnia: 27.06.2021, 10:38 »
Stosuje może ktoś z was taka pompe do podlewania ogródka?  Pompa miała być zanurzona w zbiorniku 1000l.

https://allegro.pl/oferta/pompa-membranowa-ruska-nurek-do-studni-glebinowa-10630265911

Większość mauzerów posiada króciec zamontowany przy dnie zbiornika, gdzie można podpiąć zwykłą pompę wirową . Ale musi być jakieś zabezpieczenie przed "pracą na sucho" , nie musi być żadnego daszku nad pompą , nic jej nie będzie od deszczu. Mam takich pomp w pracy ok 50 i mogą spokojnie pracować w deszczu. 

Offline Koper

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 78
  • Reputacja: 13
  • Lokalizacja: Gdańsk
Odp: Pompa do mausera
« Odpowiedź #7 dnia: 27.06.2021, 11:39 »
Stosuje może ktoś z was taka pompe do podlewania ogródka?  Pompa miała być zanurzona w zbiorniku 1000l.

https://allegro.pl/oferta/pompa-membranowa-ruska-nurek-do-studni-glebinowa-10630265911

Większość mauzerów posiada króciec zamontowany przy dnie zbiornika, gdzie można podpiąć zwykłą pompę wirową . Ale musi być jakieś zabezpieczenie przed "pracą na sucho" , nie musi być żadnego daszku nad pompą , nic jej nie będzie od deszczu. Mam takich pomp w pracy ok 50 i mogą spokojnie pracować w deszczu.

Wszystkie pompy samossące które znam mają stopień ochrony w przedziale IP44 do IP54, zatem absolutnie nie powinny pracować w deszczu. Z resztą wystarczy spojrzeć jak wygląda konstrukcja takiej pompy i samemu wyciągnąć wnioski...

Co do dobezpieczenia przed suchobiegiem to wybór jest spory. Można wpiąć pływak w układ, można dać sondy, albo skrzynkę która będzie monitorować prądy.

Offline thegamer

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 217
  • Reputacja: 15
Odp: Pompa do mausera
« Odpowiedź #8 dnia: 27.06.2021, 13:31 »
Czyli pompka ruska z linku nie da rady żeby podawać ciśnienie potrzebne do podlania ogródka?

https://gieldapomp.pl/zestaw-hydroforowy-wzi-250-zbiornik-2l-ibo,id1509.html coś takiego?

Offline boguss1982

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 713
  • Reputacja: 64
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: GDAŃSK
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Pompa do mausera
« Odpowiedź #9 dnia: 27.06.2021, 18:12 »


Wszystkie pompy samossące które znam mają stopień ochrony w przedziale IP44 do IP54, zatem absolutnie nie powinny pracować w deszczu. Z resztą wystarczy spojrzeć jak wygląda konstrukcja takiej pompy i samemu wyciągnąć wnioski...

Co do dobezpieczenia przed suchobiegiem to wybór jest spory. Można wpiąć pływak w układ, można dać sondy, albo skrzynkę która będzie monitorować prądy.

To ma być pompa do podlewania ogródka, a kto podlewa ogródek w czasie deszczu ???  :P

Offline Koper

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 78
  • Reputacja: 13
  • Lokalizacja: Gdańsk
Odp: Pompa do mausera
« Odpowiedź #10 dnia: 27.06.2021, 21:55 »


Wszystkie pompy samossące które znam mają stopień ochrony w przedziale IP44 do IP54, zatem absolutnie nie powinny pracować w deszczu. Z resztą wystarczy spojrzeć jak wygląda konstrukcja takiej pompy i samemu wyciągnąć wnioski...

Co do dobezpieczenia przed suchobiegiem to wybór jest spory. Można wpiąć pływak w układ, można dać sondy, albo skrzynkę która będzie monitorować prądy.

To ma być pompa do podlewania ogródka, a kto podlewa ogródek w czasie deszczu ???  :P

No tak :D

Offline ziggi

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 192
  • Reputacja: 12
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: krakow
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Pompa do mausera
« Odpowiedź #11 dnia: 28.06.2021, 07:38 »
A co to jest mauser?

Offline thegamer

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 217
  • Reputacja: 15
Odp: Pompa do mausera
« Odpowiedź #12 dnia: 28.06.2021, 07:48 »
Potocznie zbiornik plastikowy na palecie o pojemności 1000l.

Wracając do tematu cos takiego bedzie odpowienie https://allegro.pl/oferta/omnigena-hydrofor-8l-pompa-wz-250-35l-min-10641935658

https://allegro.pl/oferta/pompa-hydroforowa-wzi250-wz-250-do-wody-35l-min-10659051873

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 340
  • Reputacja: 608
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Pompa do mausera
« Odpowiedź #13 dnia: 28.06.2021, 19:28 »
Podłączę się do tematu.
Miałem kiedyś zasilanie domu wodą ze studni wierconej. Teraz mam wodę z wodociągów, z osobnym licznikiem na wodę ogrodową. W te upalne lata płacę za wodę ogrodową ok. 1000 zł rocznie, bez podlewania trawy, więc pomysł na przywrócenie studni na wodę do ogrodu. Udało mi się dokopać a raczej dokuć w piwnicy do rury do studni, mam nawet pompę skrzydełkową, żeby sprawdzić, czy w studni nadal jest woda. Jak się okaże, że woda jest to zamierzam kupić hydrofor ze zbiornikiem 50L za ok 500 zł.
Będę chciał wpiąć się w w instalację do wody ogrodowej, zamykając zawór za wodomierzem, chociaż zawór zwrotny powinien uniemożliwić wlanie się wody ze studni do instalacji wodociągowej.

I teraz pytanie zasadnicze. Słyszałem, że za wodę ze studni też trzeba płacić. Czy ktoś z Was ma na ten temat jakąś wiedzę. Bo jak nagle latem rachunki za wodę ogrodową spadną z 1000 do bliskiej 0 zł to wodociągi mogą zacząć dochodzenie.
Pozdrawiam,
Tomek

Offline kordi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 790
  • Reputacja: 74
  • Lokalizacja: Małopolska
Odp: Pompa do mausera
« Odpowiedź #14 dnia: 28.06.2021, 19:43 »
Woda z własnej studni jest obecnie bez opłat.