Autor Wątek: Fermentowana kukurydza  (Przeczytany 12741 razy)

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 479
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Fermentowana kukurydza
« Odpowiedź #30 dnia: 02.07.2021, 23:00 »
Całkiem możliwe, że jest tak jak piszesz. Coca Cola obniża pH i przyspiesza początek fermentacji.

Offline klamson95

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 79
  • Reputacja: 2
Odp: Fermentowana kukurydza
« Odpowiedź #31 dnia: 03.07.2021, 01:21 »
Ja to jeszcze gorącą, gotowaną kukurydzę w szybkowarze zalewam melasą i zostawiam pod przykryciem do ostygnięcia. Klenie gryzły aż miło, ale fermentowanej jeszcze nie próbowałem.

Offline Fisherman

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 594
  • Reputacja: 42
  • Lokalizacja: Garwolin
Odp: Fermentowana kukurydza
« Odpowiedź #32 dnia: 14.08.2023, 22:04 »
Poprawcie mnie jeśli się mylę:
Moczę 48H
Gotuje ok 30 minut i zostawiam
Dosypuje 1kg cukru na kg kuku + 1 łyżka drożdzy piwnych
Jak długo może stać ? Bardzo mocno capi, mieszkam w bloku więc albo piwnica albo balkon pozostaje.

Offline katystopej

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 833
  • Reputacja: 318
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rafał
  • Lokalizacja: Mysłowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Fermentowana kukurydza
« Odpowiedź #33 dnia: 14.08.2023, 22:06 »
Wujek ma tak zafermentowaną kuku w beczce od marca 2021 ;D Obecnie kmini jak to przepędzić, bo się paliwo rakietowe zrobiło zajebiste a kuku bardzo skuteczna ;D
Dzierżno uzależnia

Offline Fisherman

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 594
  • Reputacja: 42
  • Lokalizacja: Garwolin
Odp: Fermentowana kukurydza
« Odpowiedź #34 dnia: 14.08.2023, 22:14 »
Wujek ma tak zafermentowaną kuku w beczce od marca 2021 ;D Obecnie kmini jak to przepędzić, bo się paliwo rakietowe zrobiło zajebiste a kuku bardzo skuteczna ;D
Ok to powiedz mi tylko czy sąsiedzi przeżyją, gazować przez piwnice czy przez balkon ?

Offline katystopej

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 833
  • Reputacja: 318
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rafał
  • Lokalizacja: Mysłowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Fermentowana kukurydza
« Odpowiedź #35 dnia: 15.08.2023, 04:18 »
On to trzyma cały czas w piwnicy, ale to stara kamienica, piwnice z okienkami do zsypu węgla więc i wentylacja jest bardzo dobra.
Dzierżno uzależnia

Offline Fisherman

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 594
  • Reputacja: 42
  • Lokalizacja: Garwolin
Odp: Fermentowana kukurydza
« Odpowiedź #36 dnia: 15.08.2023, 05:26 »
Tak myślałem, Ja mam piwnicę ale bez okna. Dlatego właśnie zastanawiam się gdzie mógłbym to przygotować tak by sąsiedzi mnie.... :P

Offline Qasz

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 297
  • Reputacja: 96
  • Płeć: Mężczyzna
  • Improvises, adapts and angling
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Fermentowana kukurydza
« Odpowiedź #37 dnia: 15.08.2023, 10:51 »
@Fisherman - czemu nie dopniesz do pojemnika prostego filtra z węgla aktywnego, zero zapachu. ja tak w domu robię fermentowaną kuku w bańce 5 litrowej. Wylot zatykam filtrem z dzbanka typu brita/dafi z przelotką o mniejszej średnicy (ucięte z butelki 0,7L z szerokim wejściem, w niej mi dobrze filtr lądował) te szyjki wchodzą w siebie i jeszcze je taśmą papierową owijam. Mi tak stała kuku od lutego do połowy marca i bulgotała, teraz leży jeszcze jeden worek w zamrażarce próżniowo zamknięty z wakowarki. Zero zapachu, filtr jednak do wyrzucenia lub do użycia na działce (ja je pcham na działkę do mojej mamy, filtrują szarą wodę ze zlewozmywaka, potem nią podlewa kwiatki).
Nosferatu z koncentratu

Offline Fisherman

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 594
  • Reputacja: 42
  • Lokalizacja: Garwolin
Odp: Fermentowana kukurydza
« Odpowiedź #38 dnia: 15.08.2023, 10:58 »
@Fisherman - czemu nie dopniesz do pojemnika prostego filtra z węgla aktywnego, zero zapachu. ja tak w domu robię fermentowaną kuku w bańce 5 litrowej. Wylot zatykam filtrem z dzbanka typu brita/dafi z przelotką o mniejszej średnicy (ucięte z butelki 0,7L z szerokim wejściem, w niej mi dobrze filtr lądował) te szyjki wchodzą w siebie i jeszcze je taśmą papierową owijam. Mi tak stała kuku od lutego do połowy marca i bulgotała, teraz leży jeszcze jeden worek w zamrażarce próżniowo zamknięty z wakowarki. Zero zapachu, filtr jednak do wyrzucenia lub do użycia na działce (ja je pcham na działkę do mojej mamy, filtrują szarą wodę ze zlewozmywaka, potem nią podlewa kwiatki).

Ciekawy pomysł, dzieki.

Offline Cygnus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 515
  • Reputacja: 56
Odp: Fermentowana kukurydza
« Odpowiedź #39 dnia: 17.08.2023, 16:49 »
Ktoś pisał że cola to jakaś pomyłka czy jakoś tak
Nic bardziej mylnego
POWIEM WIĘCEJ robię tak już jakiś czas ale dodaję jeszcze mleko w proszku
Tzn. zanim dodam cole to najpierw dodaję mleko w proszku następnie zalewam colą
To jest MEGA PETARDA na ryby, każde ryby.
Po kilku dniach zrobi się galareta i dodaje ją do suchej zanęty. Coś tak jak by dodawać kupne dipy i różnego rodzaju sruty tuty
Mój sposób na MEGA KUKU :
Moczę kukurydzę kilka dni nie jest to standardowe 24h
Mam to wszystko w zamkniętym wiaderku
Po kilku dniach ( 4 może 5 a może nawet 6 czy 7) płuczę kuku (NIE ROBIĆ TEGO JAK JEST DRUGA POŁÓWKA W DOMKU)
Gotowanie z dodatkiem odrobiny soli
U mnie proces gotowania to:
Zagotować i wyłączyć do ostygnięcia (zwykly michał już część ładnie opisał , tutaj ostygniecie jest celowe żeby uwolnić cukier ze skrobi)
Ponownie zagotować i ostudzić następnie ponownie zagotować i owinąć garnek w ręcznik i schować w koce kołdrę do dojścia
Ja mam już to opanowane pod siebie i zawsze ostatnie gotowanie robie na drugi dzień przed wyjściem do pracy, jak wracam z pracy i odwijam kukurydzę z zawiniątek to ona jest jeszcze gorąca
Kuku jest perfecto (dla mnie taka właśnie po części popękana ale bez oznak mąki w środku ziarna jest idealna)
Wlewam wszystko do swojego wiadra wsypuję mleko w proszku i jade na ryby. Po drodze na łowisko odwiedzam sklep ,kupuje cole ( wcale nie musi być orginalna) na łowisku dolewam mieszam i tak jeździ ze mną kilka dni (czasami nawet tygodni)
"Nie można więc głosować za demokracją i wiecznie przeciwstawiać się gustom większości. To jest zakłamanie. Grzeszyć na ziemi i zgłaszać jednocześnie pretensje do nieba?!
Ale ja osobiście jestem szczery: zawsze głosowałem za kontrrewolucją"

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 958
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Fermentowana kukurydza
« Odpowiedź #40 dnia: 18.08.2023, 00:02 »
Kolego Cyngus fajny patent kuku z Coca colą i mlekiem w proszku :beer: :thumbup:

Offline Fisherman

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 594
  • Reputacja: 42
  • Lokalizacja: Garwolin
Odp: Fermentowana kukurydza
« Odpowiedź #41 dnia: 18.08.2023, 06:11 »
@Fisherman - czemu nie dopniesz do pojemnika prostego filtra z węgla aktywnego, zero zapachu. ja tak w domu robię fermentowaną kuku w bańce 5 litrowej. Wylot zatykam filtrem z dzbanka typu brita/dafi z przelotką o mniejszej średnicy (ucięte z butelki 0,7L z szerokim wejściem, w niej mi dobrze filtr lądował) te szyjki wchodzą w siebie i jeszcze je taśmą papierową owijam. Mi tak stała kuku od lutego do połowy marca i bulgotała, teraz leży jeszcze jeden worek w zamrażarce próżniowo zamknięty z wakowarki. Zero zapachu, filtr jednak do wyrzucenia lub do użycia na działce (ja je pcham na działkę do mojej mamy, filtrują szarą wodę ze zlewozmywaka, potem nią podlewa kwiatki).
A możesz wstawić zdjęcie tego cuda, ciekaw jestem coś tam zmotał.

Offline belkowski28

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 283
  • Reputacja: 21
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Włocławek
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Fermentowana kukurydza
« Odpowiedź #42 dnia: 18.08.2023, 10:11 »
Która kukurydza jest bardziej skuteczna na krótkie zasiadki fermentowana czy kiszona ? Fermentowaną łowiłem kilka razy jakoś szału nie było i teraz kusi mnie ugotować garnek kukurydzy i dodawać soli kamiennej i ukisić ją.

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 479
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Fermentowana kukurydza
« Odpowiedź #43 dnia: 18.08.2023, 10:58 »
Teoretycznie kiszona powinna być lepsza ale to tylko moje domysły.

Offline Cygnus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 515
  • Reputacja: 56
Odp: Fermentowana kukurydza
« Odpowiedź #44 dnia: 18.08.2023, 16:08 »
Myślę że kiszona jest lepsza ;)
"Nie można więc głosować za demokracją i wiecznie przeciwstawiać się gustom większości. To jest zakłamanie. Grzeszyć na ziemi i zgłaszać jednocześnie pretensje do nieba?!
Ale ja osobiście jestem szczery: zawsze głosowałem za kontrrewolucją"