Autor Wątek: O forum, o nas i o tym jak widzę, że wędkarstwo dzieli :(  (Przeczytany 7681 razy)

Offline Bartek J23

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 141
  • Reputacja: 43
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skrzat Carp & Friends
    • Skrzat Carp & Friends
  • Lokalizacja: Elbląg
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: O forum, o nas i o tym jak widzę, że wędkarstwo dzieli :(
« Odpowiedź #60 dnia: 09.07.2021, 22:25 »
Cytuj
Mam wode gdzie nie ma karpia ja karasie wzdregi placie leszcze. Woda nawet duza taka dzika komercja tylko 3 stanowiska i tu dochodzimy do sedna... Zaporowa cena 60 zl za dniowke od 7-22. Pol dniowki 30 zl. Jak myslisz jak licznie oblegane jest to lowisko ? Bylem w tym roku 3 razy i tylko ja sie tam pojawilem nie maja tam ludzi. Karparze tam nie maja czego szukac a slpawikowcy na dzikich glinkach maja te sam ryby za darmo. Lowisko coraz bardziej zaczyna dziczec i stanowiska tak zarastaja ze wedka 2,7m ciezko rzucic bo nie ma dla kogo o to dbac. Stanowiska tak zrobione ze nikt nikogo nie przerzuci i nie ma szans zeby przeszkadzac. Tez mam inne lowisko i 30 zl mam lowienia na caly dzien mnogosc gatunkow ryb knajpe nad stawem hotel i jedynie czasami gwarna atmosfere. Wybor jest chuba oczywisty choc gdy potrzebuje cidzy to jade na pol dniowki na to zapomniane lowisko.

Co mogę poradzić? Właściciel nie widzi problemu zaporowej ceny do rybostanu i braku chętnych? Może mu nie zależy albo jest obojętne? Przy knajpie to raczej już nie chciałbym wędkować i knajpy tj balowania nad wodą też nie lubię. Kiedyś pojechałem z taką ekipą nie znając ich na żywo i miałem moralniaka choć byłem trzeźwy. Już się nie powtórzyło na kolejnym wypadzie ( dałem im szanse ) ale jeśli kiedyś sytuacja się powtórzy to koniec wspólnych wypadów. Najbardziej lubię z jednym sprawdzonym kolegą pojechać i moją drugą połową. Gwarantuję jest wesoło ale cichutko :)


Edycja administratora:
http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=588.0
Skrzat

Offline Bartek J23

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 141
  • Reputacja: 43
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skrzat Carp & Friends
    • Skrzat Carp & Friends
  • Lokalizacja: Elbląg
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: O forum, o nas i o tym jak widzę, że wędkarstwo dzieli :(
« Odpowiedź #61 dnia: 09.07.2021, 22:47 »
Cytuj
Dawno nie prowadziłem dyskusji z kimś tak niespójnym jak ty. Nie wiem gdzie zacząć, ale może od tego: Co ma PZW do komercji, o których pisałeś z domkami dla całych rodzin z dzieciarnią i psami? Sorry, ale bredzisz na potęge. Powiedz mi nad którą wodą PZW wybudowało domki dla turystów?
Druga sprawa: Gdy jadę pierwszy raz na komercję to skąd mam wiedzieć, że dzieciarnia drze ryja nad wodą, a psy przynoszą poraz setny piłkę rzuconą do wody?

Nie twierdzę ze jestem spójny. W chosie odpowiadam wielu forumowiczom i to po 2 tygodniach ciężkiej harówy i jeszcze 2 tygodnie przede mną. Sam szpachluje i maluje całe przedszkole. Nie żalę się tylko opisuję jak jest. Ktoś już wymagał ode mnie szybkich odpowiedzi. Forum na czas hehe... Nie siedzę za biurkiem ;) Co ma PZW do komercji? Nie doczytałem abyś wcześniej wspominał o domkach ... Tym bardziej nie dziwi, że jeżdżą tam całe rodziny. Zwykle na ile mogę sprawdzam gdzie jadę i wcześniej wiem czego mogę się spodziewać. Czasami i to nie wystarcza i można się przejechać ;) Co do PZW to ma ono wielkie znaczenie do komercji. Gdyby PZW było dobrze zarządzane nie musielibyśmy szukać wód komercyjnych. Wód PZW jest masa tylko co z tego? Domki nie mają tu nic do rzeczy.


Edycja administratora:
http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=588.0
Skrzat

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 257
  • Reputacja: 898
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: O forum, o nas i o tym jak widzę, że wędkarstwo dzieli :(
« Odpowiedź #62 dnia: 09.07.2021, 22:48 »
Cyt."Staram się odpowiedzieć wszystkim stąd tez chaos i trudne to. I Herkuls d... kiedy rywali grupa  Maciej chyba słusznie mi sugeruje, że to nie ma sensu i nic nie zmieni. A już jeden kolega co domaga się odpowiedzi z tymi " górnolotnymi" punktami nie zasługuje na dyskusje. Kopnie cię taki w cztery litery i zapyta pogadamy, a może się zakupujemy?  Słabe to ...

Bartek no właśnie nie lepiej pomyśleć o nowej wyprawie....niż siłke bezsensowną uprawiać.
Lukłem na wasze filmy fajne rybki łowicie :bravo:.
Maciek

Offline Bartek J23

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 141
  • Reputacja: 43
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skrzat Carp & Friends
    • Skrzat Carp & Friends
  • Lokalizacja: Elbląg
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: O forum, o nas i o tym jak widzę, że wędkarstwo dzieli :(
« Odpowiedź #63 dnia: 09.07.2021, 23:11 »
Cytuj
Jaki cel ma twoja siłka z tym tematem.....

Nie mam konkretnego celu. Opisałem smutek jaki odczułem czytając kilka postów i ciągła nagonkę na karpiarzy. Jako, że uważam się za karpiarza tak zwyczajnie bez bufonady. Nie zgadzam się z wieloma negatywnymi opiniami mojej pasji. Mojej "sztuce", którą ciągle doskonale i im wiem więcej tym więcej jeszcze muszę się uczyć. Tyle ciągle jest do przeanalizowania, do zrobienia, a tu cię od leni wyzywają, że nie mam pojęcia o wędkarstwie itd ... To tylko i aż inna metoda połowu zwłaszcza większych karpi i amurów. Tu nie chodzi o to aby kupić najdroższy sprzęt i zarzucić, wywieść zestaw i sobie czekać. Takie pojęcie mają tacy co tylko tak próbowali lub nie próbowali wcale karpiować. To faktycznie wieje nudą. Karpiowanie i wyjazdy nad wodę to moja największa pasja i przygoda. Ta cała otoczka, ta przyroda, te spławy, analiza wody, pogody i ciągłe kombinowanie. Te poranki nad wodą z kawką, te wieczory aż do zmroku. Te wyczekiwania... Wiem, że niepotrzebnie się silę na dyskusję tutaj i w ogóle. Nie chcę zmieniać świata. Wystarczy, że ja się zmieniłem :) Tyle mogę ... Pozdrwawiam! :)


Edycja administratora:
http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=588.0
Skrzat

Offline Bartek J23

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 141
  • Reputacja: 43
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skrzat Carp & Friends
    • Skrzat Carp & Friends
  • Lokalizacja: Elbląg
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: O forum, o nas i o tym jak widzę, że wędkarstwo dzieli :(
« Odpowiedź #64 dnia: 09.07.2021, 23:16 »
Cytuj

Bartek no właśnie nie lepiej pomyśleć o nowej wyprawie....niż siłke bezsensowną uprawiać.
Lukłem na wasze filmy fajne rybki łowicie :bravo:.

Dzięki Macieju. Wyprawy już zaplanowane :) Na dniach Pasłęk, a 16go Krążno :)
Skrzat

Offline Moskvicz

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 155
  • Reputacja: 17
Odp: O forum, o nas i o tym jak widzę, że wędkarstwo dzieli :(
« Odpowiedź #65 dnia: 09.07.2021, 23:17 »
Panowie,

Po pierwsze: więcej szacunku do innych i ich poglądów;
Po drugie: nie ma wśród żadnej metody połowu "lepszych";
Po trzecie: kultury i troche więcej myślenia niz poza czubek własnego nosa.

I świat naprawde bedzie lepszy. Zdrówka i rekordów życiowych ;)

Offline ledi12

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 408
  • Reputacja: 228
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: O forum, o nas i o tym jak widzę, że wędkarstwo dzieli :(
« Odpowiedź #66 dnia: 09.07.2021, 23:25 »
Zgodzę się z Czesiem, że najważniejszy jest tutaj czynnik ludzki przez co chamówa może kryć się pod różną postacią. Jednak z własnych obserwacji stwierdzam, że w 90% są to ludzie "karpiarzopodobni", czyli łódki, sygnalizatory itp. Pod żadnym pozorem nie obwiniam tutaj ogółu jakim są karpiarze. Jedynie luźna obserwacja. Karpiarzopodobni, gdyż jak już zostało to wspomniane, są to ludzie o wąskich horyzontach i jeszcze mniejszych umiejętnościach. A sam fakt posiadania np. łódki gwarantuje im jakieś mityczne prawo do większej części zbiornika. Z takimi jednostkami spotkałem się wielokrotnie a raz skończyło się prawie na rękoczynach.

W dużej mierze wina leży po stronie samych właścicieli łowisk, którzy powinni podejmować pewne działania w takich a nie innych sytuacjach. Niestety tylko nie wielu to robi... Dla reszty liczy się fakt, że ktoś zapłacił a reszta jest mało istotna. Pewne zasady powinny być jasno zawarte w regulaminach łowisk a sami właściciele powinno pilnować ich egzekwowania.

Sytuacja pogarsza się na PZW, bo tak na prawdę tam człowiek ma związane ręce. Zostaje tylko takiego strzelić w łeb co raczej dobrze się nie skończy.
Metodowy karpiarz
---------------------
Sum -> 22 kg
Karp -> 20 kg
Jesiotr -> 12 kg
Amur -> 17 kg

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 257
  • Reputacja: 898
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: O forum, o nas i o tym jak widzę, że wędkarstwo dzieli :(
« Odpowiedź #67 dnia: 10.07.2021, 08:13 »
Ja chołote skwalifikuje od rodzaju łowiska ....
Wszystkie te historie co piszecie to fakt dziadostwo i hamstwo generalnie moim zdaniem odbywa się na komecjach tzw. Najebane stanowisk jest mix federo karpiowy. Ludzi na takich łowiskach jest w huj... różnej maści i z tąd dziadostwo.
Na typowo karpiowych wodach jest już spoko pewnie że czynnik ludzki występuje ale porządek jest większy.
Pozatym na takie wody federowcy nie mają wstępu.
To jeżeli chodzi o komercje.

Obecnie bardzo często łowie na pzw i tu historie są różne... jedno jest pewne nie wdaje się z podpitymi zawodnikami w utarczki bo różnie może się to skończyć.
Maciek

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 725
  • Reputacja: 1987
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: O forum, o nas i o tym jak widzę, że wędkarstwo dzieli :(
« Odpowiedź #68 dnia: 10.07.2021, 09:00 »
Nie wiem gdzie zacząć, ale może od tego: Co ma PZW do komercji, o których pisałeś z domkami dla całych rodzin z dzieciarnią i psami? Sorry, ale bredzisz na potęge. Powiedz mi nad którą wodą PZW wybudowało domki dla turystów?

Pierwsze ostrzeżenie ( z dwóch, potem się żegnamy). Nie obrażaj innych, proszę. Określenia typu 'bredzisz' świadczą o bardzo konfliktowym charakterze i są jak policzek. Można napisać, że bardzo się nie zgadzasz z tego typu zdaniem, i jest OK, nie obrażasz drugiej osoby.

Oświęcę cię co mają wspólnego te dwie sprawy. To PZW 'wyszkoliło' wędkarzy, którzy zachowują się tak a nie inaczej, i pod nich się szykują właściciele komercji. To dlatego w Polsce tak jeden nie szanuje drugiego. To jest efekt braku edukacji w PZW a przede wszystkim kontroli, które spowodowały patologię. Nad wodami PZW pojawiają się całe rodziny, z psami i dzieciakami, i tak wielu odpoczywa. Do tego standardem jest to, że polski wędkarz ma w rzyci drugiego. I jak piszą poprzednicy, nie jest to wcale domeną karpiarzy. Bo chlanie i darcie ryja, śmiecenie i tak dalej to cecha praktycznie każdej grupy wędkarzy, może poza tymi co łowią na muchę.

Lucjan

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 550
  • Reputacja: 1981
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: O forum, o nas i o tym jak widzę, że wędkarstwo dzieli :(
« Odpowiedź #69 dnia: 10.07.2021, 09:11 »
Nadmienię, że od drugiej strony nie czytam tego wątku, wiec nie do mnie z urazami bitewnymi itp. ;)
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 731
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: O forum, o nas i o tym jak widzę, że wędkarstwo dzieli :(
« Odpowiedź #70 dnia: 10.07.2021, 09:33 »
Chciałbym tylko zauwazyć że pewna ilość wędkujacych na komercjach nie ma karty wędkarskiej , więc Luk Prosze nie generalizuj o szkoleniu w PZW, nie wszystkie zło wywodzi się z PZW, kulture osobistą i wychowanie wynosi sie z domu.
Ale jak taki pseudo wedkarz obejrzy sobie filmik innego psudo celebryty gdzie wóda, muza to podstawy wędkowania to czego tu oczekiwać.
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline Bartek J23

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 141
  • Reputacja: 43
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skrzat Carp & Friends
    • Skrzat Carp & Friends
  • Lokalizacja: Elbląg
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: O forum, o nas i o tym jak widzę, że wędkarstwo dzieli :(
« Odpowiedź #71 dnia: 10.07.2021, 09:51 »
Chciałbym tylko zauwazyć że pewna ilość wędkujacych na komercjach nie ma karty wędkarskiej , więc Luk Prosze nie generalizuj o szkoleniu w PZW, nie wszystkie zło wywodzi się z PZW, kulture osobistą i wychowanie wynosi sie z domu.
Ale jak taki pseudo wedkarz obejrzy sobie filmik innego psudo celebryty gdzie wóda, muza to podstawy wędkowania to czego tu oczekiwać.

Nie posiadanie karty wędkarskiej PZW nie oznacza, że nie jesteśmy mentalnym wychowankiem PZW. Łowiło się z dziadkami i ojcami... Dawniej kontrole nad wodami PZW były jeszcze rzadsze. Trzydzieści kilka lat temu przez kilka lat nie uświadczyłem kontroli. Dlatego wielu wędkowało bez karty na wodach PZW i tam  nabywali znajomości oraz "kulturę" wędkarstwa w naszym kraju. Na urlopach z rodziną nad jeziorem wielu zarzuca wędkę bez uprawnień, a zaszczepione hobby sprowadza na komercję. Stąd PZW ma bardzo wiele do zachowania wielu nad wodami. Nie wspominając o zawodach np gruntowych organizowanych przez koła i tamtej integracji.
Skrzat

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 725
  • Reputacja: 1987
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: O forum, o nas i o tym jak widzę, że wędkarstwo dzieli :(
« Odpowiedź #72 dnia: 10.07.2021, 10:07 »

Chciałbym tylko zauwazyć że pewna ilość wędkujacych na komercjach nie ma karty wędkarskiej , więc Luk Prosze nie generalizuj o szkoleniu w PZW, nie wszystkie zło wywodzi się z PZW, kulture osobistą i wychowanie wynosi sie z domu.
Ale jak taki pseudo wedkarz obejrzy sobie filmik innego psudo celebryty gdzie wóda, muza to podstawy wędkowania to czego tu oczekiwać.

Ja mówię o edukacji i uświadamianiu, nie o szkoleniu. Brak kontroli nad wodą to świadoma decyzja tych co rządzą związkiem, i to rodzi szereg patologii. To, że celebryci nad tymi wodami robią co robią, to pokłosie słabej dyscypliny. To nie świadomość kierowców sprawia, że teraz prawie nikt nie jeździ po wypiciu. To ostre przepisy i ich egzekwowanie. Dlatego należy winić włodarzy za ten stan rzeczy. Nie jest też prawdą, że nie da się karać, oskarżyciele posiłkowi mogą wiele zmienić, ale jest ich wciąż niewielu.

A dlaczego włodarze nie chcą silnej straży związkowej? Bo ci patrzyliby im na ręce, proste 8)
Lucjan

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 005
  • Reputacja: 259
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: O forum, o nas i o tym jak widzę, że wędkarstwo dzieli :(
« Odpowiedź #73 dnia: 10.07.2021, 10:37 »
Nadmienię, że od drugiej strony nie czytam tego wątku, wiec nie do mnie z urazami bitewnymi itp. ;)

To będziesz miał sprzątania :P

Offline piotrrd

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 718
  • Reputacja: 80
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sokółka
Odp: O forum, o nas i o tym jak widzę, że wędkarstwo dzieli :(
« Odpowiedź #74 dnia: 10.07.2021, 11:09 »
Pomimo tego, że sam w 98% mojego wolego czasu poświęcam karpiowaniu to jest tutaj dużo racji.

Chlanie, muzyka jęki i biesiada do rana to częsty widok nad wodą.
Johnny pikadełko to też bardzo częsty przypadek.

Jednak nie wrzucajmy wszystkich do jednego worka.

Sumiarze którzy grodza swoimi zestawami kilkaset metrów łowiska, spinningistów łowiący kilka metrów od naszego stanowiska......

Dużo tego jest oj dużo.


Niestety, ale ilość napchanej kasy w kieszeni często jest oznaką buractwa. Czemu ?

A bo taki wędkarz jest zazwyczaj bogatym chamem który w ciągu roku kupuje  łódź, echosondy i wszystko inne często o wartości dobrego auta. Po czym mówi jestem karpiarzem.

Tam nie było drogi rozwoju .... Wiaderko bacik i paczka robaczków, później jakiś federek .....i tak przez lata człowiek uczył się dbania, szacunku do natury i innych.
Tylko bach .... Już jestem karpiarzem, sumiarzem czy trolling-mistrzem.


Największych chamo-burakòw jakich w życiu widziałem to byli znani lekarze..... Poziom chamstwa nie do opisania.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka