Autor Wątek: Reklama piwa w angielskiej bulwarówce Daily Mail  (Przeczytany 1487 razy)

Offline Lohi

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 473
  • Reputacja: 95
Browar Sławomira Mentzena ma darmową reklamę w angielskiej, antypolskiej bulwarówce Daily Mail.
Lubie piwo IPA a już za białym to przepadam.
Zamawiam 20 sztuk .
https://www.dailymail.co.uk/news/article-9760895/amp/Polish-brewery-sparks-outrage-new-beer-called-White-IPA-Matters.html?__twitter_impression=true

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 499
  • Reputacja: 1975
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Reklama piwa w angielskiej bulwarówce Daily Mail
« Odpowiedź #1 dnia: 09.07.2021, 12:57 »
White IPA Matters...

Genialne ;D ;D ;D :bravo:

To w Anglii są jakieś antypolskie bulwarówki?
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline KamilR

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 828
  • Reputacja: 154
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk ale szwędam się wszędzie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Reklama piwa w angielskiej bulwarówce Daily Mail
« Odpowiedź #2 dnia: 09.07.2021, 19:25 »
White IPA Matters...

Genialne ;D ;D ;D :bravo:

To w Anglii są jakieś antypolskie bulwarówki?

A doczytałeś dalej ? Są jeszcze Polish Freedom and Keeper of Texas :D

Nie ma to jak reklama za darmo, z chęcią spróbuję :)

Offline Lohi

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 473
  • Reputacja: 95
Odp: Reklama piwa w angielskiej bulwarówce Daily Mail
« Odpowiedź #3 dnia: 09.07.2021, 20:25 »
White IPA Matters...

Genialne ;D ;D ;D :bravo:

To w Anglii są jakieś antypolskie bulwarówki?
Oczywiscie, ze sa. Mieszalem kilanascie lat w Anglii i Daily Mail wiedzie prym w nagonce na Polakow.
Nie chce mi sie wlejac artyulow z googla, ale ja znasz angielski to znajdziesz mnostwo antypolskich artykulow Daily Mail.



Offline maciek_krk

  • ⚡⚡⚡⚡⚡
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 434
  • Reputacja: 519
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: TG/KRK
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Reklama piwa w angielskiej bulwarówce Daily Mail
« Odpowiedź #4 dnia: 09.07.2021, 21:07 »
White IPA Matters...

Genialne ;D ;D ;D :bravo:

To w Anglii są jakieś antypolskie bulwarówki?
Oczywiscie, ze sa. Mieszalem kilanascie lat w Anglii i Daily Mail wiedzie prym w nagonce na Polakow.
Nie chce mi sie wlejac artyulow z googla, ale ja znasz angielski to znajdziesz mnostwo antypolskich artykulow Daily Mail.
Ale, że nas nie lubią?
Rozwiń proszę, bo jestem bardzo ciekawy tej kwestii.
Co o nas mówią? Jakie kłamstwa i nieprawdziwe opinie o nas sieją? Pytam poważnie, bo jestem ciekaw. Ma sporo znajomych w UK i nigdy się o nas źle nie wypowiadali. Chciałbym wiedzieć co te bulwarówki o nas piszą, bo będzie to ciekawy temat do dyskusji.

Dawno nie byłem w UK, a kilka zaproszeń czeka :D Będzie o czym dyskutować :) Oj i to piwo w pubach… dyskusje na bank będą burzliwe
Pozdrawiam,
Maciek

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 500
  • Reputacja: 197
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Reklama piwa w angielskiej bulwarówce Daily Mail
« Odpowiedź #5 dnia: 09.07.2021, 21:14 »
White IPA Matters...

Genialne ;D ;D ;D :bravo:

To w Anglii są jakieś antypolskie bulwarówki?

Poznałem kiedyś starszego Pana który walczył w Polskim Korpusie Armii Brytyjskiej. Z tego co opowiadał to Anglicy nie przepadali za Polakami i obwiniali nas o wszystko. Po wojnie został na emigracji i asymilacja nie była łatwa że tak to ujmę.
Po roku 2004 też sobie nazbieraliśmy różnych opinii :)

Offline Lohi

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 473
  • Reputacja: 95
Odp: Reklama piwa w angielskiej bulwarówce Daily Mail
« Odpowiedź #6 dnia: 09.07.2021, 21:27 »
White IPA Matters...

Genialne ;D ;D ;D :bravo:

To w Anglii są jakieś antypolskie bulwarówki?

Poznałem kiedyś starszego Pana który walczył w Polskim Korpusie Armii Brytyjskiej. Z tego co opowiadał to Anglicy nie przepadali za Polakami i obwiniali nas o wszystko. Po wojnie został na emigracji i asymilacja nie była łatwa że tak to ujmę.
Po roku 2004 też sobie nazbieraliśmy różnych opinii :)
Co do starszego pana to mówił prawde. Co do tego co ty mówisz po 2004 roku to bredzisz lub powielasz bzdury Daily Mail

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 500
  • Reputacja: 197
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Reklama piwa w angielskiej bulwarówce Daily Mail
« Odpowiedź #7 dnia: 09.07.2021, 22:10 »
Mieszkam na emigracji od 16 lat i trochę widziałem. Przez te wszystkie lata pracowałem w co najmniej kilkunastu miejscach, przeprowadziłem się do innego regionu, dokształcałem i poznałem sporo ludzi. Nie chcesz to nie wierz.

Nie czytam "opiniotwórczej" prasy i nawet nie wiedziałem że Daily Mail ma antypolskie teksty :D

Offline Daavid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 683
  • Reputacja: 127
  • Lokalizacja: UK
Odp: Reklama piwa w angielskiej bulwarówce Daily Mail
« Odpowiedź #8 dnia: 10.07.2021, 00:56 »
White IPA Matters...

Genialne ;D ;D ;D :bravo:

To w Anglii są jakieś antypolskie bulwarówki?
Oczywiscie, ze sa. Mieszalem kilanascie lat w Anglii i Daily Mail wiedzie prym w nagonce na Polakow.
Nie chce mi sie wlejac artyulow z googla, ale ja znasz angielski to znajdziesz mnostwo antypolskich artykulow Daily Mail.
Ale, że nas nie lubią?
Rozwiń proszę, bo jestem bardzo ciekawy tej kwestii.
Co o nas mówią? Jakie kłamstwa i nieprawdziwe opinie o nas sieją? Pytam poważnie, bo jestem ciekaw. Ma sporo znajomych w UK i nigdy się o nas źle nie wypowiadali. Chciałbym wiedzieć co te bulwarówki o nas piszą, bo będzie to ciekawy temat do dyskusji.

Dawno nie byłem w UK, a kilka zaproszeń czeka :D Będzie o czym dyskutować :) Oj i to piwo w pubach… dyskusje na bank będą burzliwe

Np. że oprócz karpie z kanału zżerany ich łabędzie. :facepalm:

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 499
  • Reputacja: 1975
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Reklama piwa w angielskiej bulwarówce Daily Mail
« Odpowiedź #9 dnia: 10.07.2021, 03:16 »
Karpie z kanału zeżarliśmy. Obawy przynajmniej po części słuszne.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Lohi

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 473
  • Reputacja: 95
Odp: Reklama piwa w angielskiej bulwarówce Daily Mail
« Odpowiedź #10 dnia: 10.07.2021, 06:35 »
Karpie z kanału zeżarliśmy. Obawy przynajmniej po części słuszne.
Żeby tylko karpie...
Swego czasu była niezła nagonka na Polaków właśnie w Daily Mail ( i nie tylko), że zabijamy i jemy .... łabędzie :facepalm: :facepalm:
Tak właśnie powstawały opinie o Polakach.

Offline Daavid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 683
  • Reputacja: 127
  • Lokalizacja: UK
Odp: Reklama piwa w angielskiej bulwarówce Daily Mail
« Odpowiedź #11 dnia: 10.07.2021, 08:13 »
Karpie z kanału zeżarliśmy. Obawy przynajmniej po części słuszne.
Żeby tylko karpie...
Swego czasu była niezła nagonka na Polaków właśnie w Daily Mail ( i nie tylko), że zabijamy i jemy .... łabędzie :facepalm: :facepalm:
Tak właśnie powstawały opinie o Polakach.

Ja bym się nie zdziwił gdyby coś w tym było. U mnie w UK spacerują wielkie gęsi kanadyjskie. Kto wie czy nikt nie wpadł na pomysł na to by parę uprowadzić tym bardziej, że to byłoby proste, nawet po paru czteropakach.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 681
  • Reputacja: 1981
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Reklama piwa w angielskiej bulwarówce Daily Mail
« Odpowiedź #12 dnia: 10.07.2021, 08:14 »
Co do starszego pana to mówił prawde. Co do tego co ty mówisz po 2004 roku to bredzisz lub powielasz bzdury Daily Mail

Nie są to same bzdury. Wędkarze nas nie lubią i mają ku temu swoje powody. Bardzo dużo zrobiliśmy dzięki Polish Anglers Association, ale nie wszystko da się zatuszować. Po 2004 Polacy zabrali masę ryb z brytyjskich wód, często w ordynarny sposób tłumacząc dlaczego :)

Angole mają często problem z imigrantami, gdyz ich kraj przezywał kilka razy zalew nimi, jak nie Jamajczykami, to Hindusami i Pakistańczykami z upadających kolonii, potem głównie Polakami po włączeniu do UE krajów byłego bloku wschodniego. Wiele rzeczy słusznie ich bulwersuje. Ale nie róbmy tu 'propagandy', bo wielu z tych, co pokazuje na złych Brytoli, źle traktujących Polaków, sami są przeciwko Ukraińcom czy Białorusinom, nie wspomnę o tych co mają 'śniadą' skórę :)

Na pewno jednak mamy lepszą opinię na Wyspach niż w Niemczech. Nie daliśmy się poznać po 1989 roku jako kraj złodziei i kombinatorów, ale jako bardzo pracowici ludzie. Dlatego Polacy są mile widziani w wielu firmach, bo mają bardzo dobre zdanie o nas. Do tego wspieraliśmy Brytoli w walce z faszyzmem. W mieście gdzie mieszkam stacjonowali polscy piloci z dywizjonów bombowych, i zostawiliśmy tu trwały ślad. Wielu pozostało i wtopiło się w lokalną społeczność. Niestety, nie brakowało tych co zmienili nazwiska przyjmując je od żon. To dlatego, że po wojnie było ciężko imigrantom. Angole niby wojnę wygrali, ale ekonomicznie byli wykończeni, a imperium się sypało. Dlatego łatwo było obwiniać o wiele rzeczy właśnie imigrantów, którzy zabierali im pracę. Tu należy wspomnieć o Churchillu, który nam jednak wiele tu pomógł, aczkolwiek nie miał o naszych 'liderach' dobrego zdania, gdyż widział jak się traktują polskie elity. Dla niego wybuch powstania w Warszawie był aktem czystej głupoty, i trudno nie przyznać mu racji.  Wywołali powstanie i przylecieli po pomoc, jakby alianci mogli tu pomóc (nie mówię o Sowietach, bo to byli nasi wrogowie).

Nie zapominajmy też o podziałach wśród Polonii. Wspomniany Churchill podczas wojny ostrzegał Polaków, że sami siebie niszczą wewnętrznymi walkami. Tu zaś był taki Anders i Bór-Komorowski, ostatni wódz naczelny. Wielu oskarżało Bora o wybuch powstania w Warszawie i hekatombę mieszkańców stolicy, i całkiem słusznie. Anders miał problem z tym, że pułkownik kawalerii Komorowski został wodzem naczelnym (zagrywka polityczna)...

A przed II WŚ na Wyspach nie mieliśmy w ogóle dobrych opinii, byliśmy sojusznikami Hitlera między innymi. I jest to do dziś ukrywane przez naszą historię, bo rzeczywiście działaliśmy w jego interesie (i swoim).
Lucjan

Offline mav3rick

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 038
  • Reputacja: 100
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Przewóz
Odp: Reklama piwa w angielskiej bulwarówce Daily Mail
« Odpowiedź #13 dnia: 10.07.2021, 09:57 »
Lucjan co do Niemiec, to też bardzo się to zmienia, Niemcy zaczęli Nas akceptować. Uważają Nas za dobrych pracowników, ale też i ludzi. Widzą, że jak w każdej nacji potrafią być czarne owce. To samo jest u nich, są jeszcze przypadki, które mają problem z Naszą narodowością, ale one szybko są wyciszane. Miałem już 2-3 razy sytuację, że szefostwo stawiało się po mojej stronie. Nie patrzyli skąd się pochodzi. Na codzień też idzie fajnie żyć z niemieckimi sąsiadami, można nawet się po integrować

Najbardziej to mnie wk...ia, że przyjedzie jakiś Janusz do Niemiec i wielki Polak, on nienawidzi nienawidzi Niemców, a jak słyszy ich język to się żygać mu chce.... Ale już "ojro" od Niemca mu nie przeszkadza i kłania się w pas przy wypłacie...

Podstawą by mieć szacunek w Niemczech czy jakimkolwiek innym kraju, to jest porozumiewanie się w języku danego kraju. Nie trzeba biegłości językowej, bo np Niemcy strasznie kaleczą swój język czy to w mówię czy przede wszystkim piśmie, Anglicy nie lepsi.

I jeszcze jedno. Wielu patrzy na Niemcy przez pryzmat wojny. Trzeba to pamiętać, nie ulega to wątpliwości, ale też trzeba iść do przodu. Młode pokolenia Niemców naprawdę są świadome tego co było i poczuwają się do winy za to co robili ich dziadkowie.