Autor Wątek: Pellet/zanęta do method feeder  (Przeczytany 3303 razy)

Offline ManiekPiekary

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 38
  • Reputacja: 0
Odp: Pellet/zanęta do method feeder
« Odpowiedź #15 dnia: 15.07.2021, 21:36 »
Dzięki za odpowiedzi panowie 😊 a co powiecie na temat method mixów albo zwykłych zanęt ? Spożywcze czy z mączki rybnej ? Dużo ludzi kupuje zanęty proffessa seria optima, tania, dużo smaków ? Ale inny znowu polecają droższe zanęty typu feederbaits albo coś z Angielskich firm 😊

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 845
  • Reputacja: 389
Odp: Pellet/zanęta do method feeder
« Odpowiedź #16 dnia: 15.07.2021, 21:39 »
Źle do tego podchodzisz robiąc "wielkie" zakupy. Na twoim miejscu kupiłbym jeden mix i sprawdził czy tam gdzie chcesz wędkować metodą ma wgl sens. Może być tak że będziesz łowił krąpia za karpiem i połowa będzie zaczepiona za bok czy oko 🙄.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Pellet/zanęta do method feeder
« Odpowiedź #17 dnia: 15.07.2021, 22:04 »
A ja się zastanawiam, czy 28 temat "który pellet/zanęta do metody" jest potrzebny ;)
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 845
  • Reputacja: 389
Odp: Pellet/zanęta do method feeder
« Odpowiedź #18 dnia: 15.07.2021, 22:06 »
To już swoją drogą 🙄.

Offline pitry1987

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 041
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Pellet/zanęta do method feeder
« Odpowiedź #19 dnia: 16.07.2021, 06:57 »
Dzięki za odpowiedzi panowie 😊 a co powiecie na temat method mixów albo zwykłych zanęt ? Spożywcze czy z mączki rybnej ? Dużo ludzi kupuje zanęty proffessa seria optima, tania, dużo smaków ? Ale inny znowu polecają droższe zanęty typu feederbaits albo coś z Angielskich firm 😊



Angielskich to praktycznie nie ma bo Angole są w reką w nocniku po swoim brexicie. Jeśli woda zasobna w karpie, liny, karasie czy leszcze to na mączce i żadne zaskoczenie ze na 95% wód Sonu będzie wymiatać. Poza tym maros crush czy prestige ale ten ostatni mniej wody pije niż reszta i ma więcej odpadów cukierniczych. Zależy co ryba lubi ja wolę jednak więcej pelletow pokruszonych i mączek rybnych niż spozywki w miksie.
Bo rybka lubi pływać i to nie w patelnianym oleju 😃

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 985
  • Reputacja: 257
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Pellet/zanęta do method feeder
« Odpowiedź #20 dnia: 16.07.2021, 07:25 »
Bez przesady że angielskich nie ma. W każdym sklepie stacjonarnym widzę Dynamite, Mainline czy Ringersy się zdarzają, Sonu co raz mniej ale ciągle jest. Totalnie nie rozumiem popularności Feederbaita Anita to wyjątkowo dobre, ani tanie, ani ładne. Mi osobiście szkoda kasy na coś od nich, za to Lorpio Method Feeder czy MatchPro mogę polecić z tańszych.

Offline paweles

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 22
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Pellet/zanęta do method feeder
« Odpowiedź #21 dnia: 16.08.2021, 12:25 »
Bez przesady że angielskich nie ma. W każdym sklepie stacjonarnym widzę Dynamite, Mainline czy Ringersy się zdarzają, Sonu co raz mniej ale ciągle jest. Totalnie nie rozumiem popularności Feederbaita Anita to wyjątkowo dobre, ani tanie, ani ładne. Mi osobiście szkoda kasy na coś od nich, za to Lorpio Method Feeder czy MatchPro mogę polecić z tańszych.
Dokładnie do lorpio, oraz Natch pro dorzucam MVDE-rowniez dobre zanęty za nie wygórowana cenę. Wiadomo, że kolor, zapach kolega musi dobrać do łowiska.

Wysłane z mojego M2004J19C przy użyciu Tapatalka

Ryba wplywa na wszystko..

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 958
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Pellet/zanęta do method feeder
« Odpowiedź #22 dnia: 16.08.2021, 19:46 »
Koledzy dobrze radzą :beer:, jeden zestaw np. słodka zanęta z pelletem typu scretting 2mm albo Allerem, a drugi typowo na śmierdziucha i zobacz w co ci lepiej ryba wchodzi :beer:

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 325
  • Reputacja: 598
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Pellet/zanęta do method feeder
« Odpowiedź #23 dnia: 16.08.2021, 20:24 »
Pellety Scretting i Coppens wciąż dostępne, trochę droższe Lorpio, równie dobre albo i lepsze.
Jest problem z dostępnością zanęt MMM od Sonu ale Lorpio też są dobre. Można też zmielić pellety.
Najbardziej brakuje mi MMM Dark od Sonu. Na moich wodach ciemna zanęta lepiej się sprawdza. Ale dodaję czarny barwnik od Górka i też jest dobrze, tylko ręce brudne.
Pozdrawiam,
Tomek