Autor Wątek: Złe zacięcia  (Przeczytany 1175 razy)

Offline Aikuman

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Reputacja: 2
Złe zacięcia
« dnia: 19.07.2021, 12:00 »
Witam,
Mam problem, mianowicie łapie na grunt - rzeka warta. Zestaw skrętka z koszyczkiem (40g) haczykiem 12, biały robak lub kukurydza (łowie miedzy główkami). Gdy już koszyk spada do wody, odrazu sa brania i po chwili już nic, wyciągam zestaw i wszystko zjedzone - i tak mam za każdym rzutem. Czy może mi ktoś wyjaśnić co robię nie tak? Cholernie mnie to denerwuje, bo w tym roku nic jeszcze nie złapałem prócz małych ploteczek. Bardzo bym prosił o jakaś poradę:)

Offline Mikołaj Burkiewicz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 697
  • Reputacja: 116
Odp: Złe zacięcia
« Odpowiedź #1 dnia: 19.07.2021, 12:02 »
Witam,
Mam problem, mianowicie łapie na grunt - rzeka warta. Zestaw skrętka z koszyczkiem (40g) haczykiem 12, biały robak lub kukurydza (łowie miedzy główkami). Gdy już koszyk spada do wody, odrazu sa brania i po chwili już nic, wyciągam zestaw i wszystko zjedzone - i tak mam za każdym rzutem. Czy może mi ktoś wyjaśnić co robię nie tak? Cholernie mnie to denerwuje, bo w tym roku nic jeszcze nie złapałem prócz małych ploteczek. Bardzo bym prosił o jakaś poradę:)

Pewnie obgryza drobnica. Spróbuj jakichś większy/twardszych przynęt. Kukurydza gotowana, twardy pellet, dumbellsy, kulki proteinowe.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Złe zacięcia
« Odpowiedź #2 dnia: 19.07.2021, 12:19 »
Szarańcza Ci obżera robaki. Nic w tym dziwnego. Zrezygnuj z sypkiej zanęty i syp same grubsze ziarna. Kuku, cieciorka, groch. Na haczyk to samo lub pellet/dumbells/kulka.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Aikuman

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Reputacja: 2
Odp: Złe zacięcia
« Odpowiedź #3 dnia: 19.07.2021, 12:29 »
Szarańcza Ci obżera robaki. Nic w tym dziwnego. Zrezygnuj z sypkiej zanęty i syp same grubsze ziarna. Kuku, cieciorka, groch. Na haczyk to samo lub pellet/dumbells/kulka.
Warto spróbować method feedera miedzy główkami?:)

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Złe zacięcia
« Odpowiedź #4 dnia: 19.07.2021, 12:31 »
Nie łowię na rzekach, więc tylko Ci napiszę, że chłopaki tak czasem łowią. Sęk w tym, że w metodę też Ci ta szarańcza wlezie. Ewentualnie możesz kiełbaski PVA montować z grubszym towarem.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 845
  • Reputacja: 389
Odp: Złe zacięcia
« Odpowiedź #5 dnia: 19.07.2021, 12:39 »
Warta i koszyk 40gr? To chyba w jakimś zakolu bez prądu. Zapewne ukleje w opadzie ci obgryzają robaki. Używając zanęty i robaków niestety ale tak to będzie wyglądało. Ugotuj sobie grochu i nim nęć i na niego łów.

Offline Aikuman

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Reputacja: 2
Odp: Złe zacięcia
« Odpowiedź #6 dnia: 19.07.2021, 12:51 »
Warta i koszyk 40gr? To chyba w jakimś zakolu bez prądu. Zapewne ukleje w opadzie ci obgryzają robaki. Używając zanęty i robaków niestety ale tak to będzie wyglądało. Ugotuj sobie grochu i nim nęć i na niego łów.
Dokładnie w warkoczu obok główki, koszyk się w ogóle nie przesuwa:)

Offline Aikuman

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Reputacja: 2
Odp: Złe zacięcia
« Odpowiedź #7 dnia: 19.07.2021, 12:54 »
Dobra, dziękuje Panowie za porady - nakupuje grochu i cieciorki i zobaczymy jak będzie!:)

Bombay

  • Gość
Odp: Złe zacięcia
« Odpowiedź #8 dnia: 19.07.2021, 13:37 »
Witam,
Mam problem, mianowicie łapie na grunt - rzeka warta. Zestaw skrętka z koszyczkiem (40g) haczykiem 12, biały robak lub kukurydza (łowie miedzy główkami). Gdy już koszyk spada do wody, odrazu sa brania i po chwili już nic, wyciągam zestaw i wszystko zjedzone - i tak mam za każdym rzutem. Czy może mi ktoś wyjaśnić co robię nie tak? Cholernie mnie to denerwuje, bo w tym roku nic jeszcze nie złapałem prócz małych ploteczek. Bardzo bym prosił o jakaś poradę:)
Wymieszaj zanętę z gliną competition (gliny natura) lub gliną ciężką argile od Górka. Zmniejsz kaloryczność zanęty, zrób krótszy przypon 30-40cm max. to od razu przynętę położy Ci na dnie. Ewentualnie to co mi pomaga na Wkrze to dendrobena na pół i gitara.
Można się pobawić w ziarna - też fajna i skuteczna przynęta - groch, bobik, pęczak i makaron.

A jak chcesz się pozbyć drobnicy to polecam zanętę jaką teraz stosuje czyli mleczny makaron do tego pęczak i płatki owsiane. Jak jest duży leszcz w łowisku to zraz się pojawi na haku.