Autor Wątek: Jezioro Wdzydze  (Przeczytany 4462 razy)

Offline redtag

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 34
  • Reputacja: 1
Jezioro Wdzydze
« dnia: 21.07.2021, 09:10 »
Ma ktos wiedze na jakie wyniki mozna liczyc  jeziorach wdzydze , radolne , gołuń?

Offline azga

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 241
  • Reputacja: 254
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Jezioro Wdzydze
« Odpowiedź #1 dnia: 21.07.2021, 09:21 »
Marne, są to wielkie jeziora o wielkiej presji rybackiej. Jeziora są na tyle głębokie, że na pewno jakieś fajne ryby się uchowały, jednak szkoda kasy. Dodam, że spółdzielnie zaopatrują w ryby wszystkie okoliczne restauracje na Kaszubach, więc... ;) Za to widoki piękne i cudowne bory w okolicy zwłaszcza Wdzydzkiego, wędkarsko raczej lipa na krótkie zasiadki. Może gdybyś znalazł fajne miejsce nęcił kilka dnia dałoby to jakiś efekt.
Plum

Offline cthulhu

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 679
  • Reputacja: 177
  • Lokalizacja: Tarnów
Odp: Jezioro Wdzydze
« Odpowiedź #2 dnia: 21.07.2021, 10:35 »
Byłem nad j.Wdzydzkim rok temu w Zabrodach. Super miejsce, polecam !!!
Na krótkie zasiadki z brzegu bez dłuższego nęcenia to raczej nie ma co się nastawiać, aczkolwiek ryba tam jest. Codziennie byłem świadkiem jak miejscowi rano wypływali i po południu wracali z ogromniastymi leszczami (te leszcze miały oczy wielkości pięciozłotówek chyba :o ). Wiem, że łowili je pod wyspą na spławiki.
Sam trochę pływałem tam łódką z echosondą. Piękne ławice dużych ryb zarejestrowałem. Jezioro głębokie (40m ), ale również podwodne wyspy na środku jeziora się trafiały takie, że można było wyjść z łódki i stanąć na nich.
Aż się prosi by posiedzieć tam samemu bite dwa miesiące i obczaić zbiornik. Będąc tam tylko tydzień z rodziną nie miałem na to czasu, ale znalazłem w lesie takie oto torfowe jeziorko.



Też (jak to na wakacjach :D) miałem mało czasu by je spenetrować, ale  przypuszczam, że musiały tam być potężne liny lub dzikie karpie. Mnie udało się tylko płotki lub okonie złowić. Takie fajne, ciemne...

Poza rybami jest tam sporo borówek i grzybów, a dokładnie kurek.





Offline redtag

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 34
  • Reputacja: 1
Odp: Jezioro Wdzydze
« Odpowiedź #3 dnia: 06.08.2021, 21:36 »
kiedys na tym jeziorku łowiłem piekne ryby. Z tym ze na wedkowanie miałem pozwolenie wlasciciela.

Offline cthulhu

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 679
  • Reputacja: 177
  • Lokalizacja: Tarnów
Odp: Jezioro Wdzydze
« Odpowiedź #4 dnia: 06.08.2021, 21:42 »
Mi jedynie mówili bym uważał bo tam łatwo brzeg może się oderwać i może być nieciekawie.
Co tam łowiłeś ? Słyszałem, ze swego czasu karpie tam były wpuszczone, ale mało co kto tam łowi bo ryba śmierdzi torfem.

Offline traktor1337

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: 0
Odp: Jezioro Wdzydze
« Odpowiedź #5 dnia: 15.12.2023, 14:37 »
witam, wiecie cos wiecej na temat tego jeziora w zabrodach. to pilne