Autor Wątek: A1 czy S7 nad morze?  (Przeczytany 1883 razy)

Offline Frankestin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 033
  • Reputacja: 114
  • Płeć: Mężczyzna
    • SiG Polska Północ
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: feeder
Odp: A1 czy S7 nad morze?
« Odpowiedź #15 dnia: 28.07.2021, 09:18 »
Ja lubię proste rozwiązania i dlatego używam google maps do nawigacji. Z racji na bieżąco aktualizowanej informacji o natężeniu ruchu i wypadkach, dostaje informację o sugerowanych korekcjach trasy. Do tego Yanosik w tle włączony bez nawigacji i mamy całkiem zgrany duet. Przed rozpoczęciem jazdy włączam cel podróży i podążam za wskazówkami.

Standardowej nawigacji w samochodzie w zasadzie nie używam.
Franki

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 509
  • Reputacja: 1976
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: A1 czy S7 nad morze?
« Odpowiedź #16 dnia: 28.07.2021, 09:24 »
Ja lubię proste rozwiązania i dlatego używam google maps do nawigacji. Z racji na bieżąco aktualizowanej informacji o natężeniu ruchu i wypadkach, dostaje informację o sugerowanych korekcjach trasy. Do tego Yanosik w tle włączony bez nawigacji i mamy całkiem zgrany duet. Przed rozpoczęciem jazdy włączam cel podróży i podążam za wskazówkami.

Standardowej nawigacji w samochodzie w zasadzie nie używam.

Robię tak samo. Problem w tym rozwiązaniu jest taki, że jak jedziesz autostradą i zrobi się nagły dzwon (lub po prostu korek na bramce zaczyna szybko rosnąć), to już często nie masz żadnego pola do manewrów. Ale trasy poza autostradą - to optymalne rozwiązanie.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Mario8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 438
  • Reputacja: 183
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zduńska Wola
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: A1 czy S7 nad morze?
« Odpowiedź #17 dnia: 28.07.2021, 09:54 »
Ja lubię proste rozwiązania i dlatego używam google maps do nawigacji. Z racji na bieżąco aktualizowanej informacji o natężeniu ruchu i wypadkach, dostaje informację o sugerowanych korekcjach trasy. Do tego Yanosik w tle włączony bez nawigacji i mamy całkiem zgrany duet. Przed rozpoczęciem jazdy włączam cel podróży i podążam za wskazówkami.

Standardowej nawigacji w samochodzie w zasadzie nie używam.

Robię tak samo. Problem w tym rozwiązaniu jest taki, że jak jedziesz autostradą i zrobi się nagły dzwon (lub po prostu korek na bramce zaczyna szybko rosnąć), to już często nie masz żadnego pola do manewrów. Ale trasy poza autostradą - to optymalne rozwiązanie.

Do nawi i janosika jeszcze mam cb i to jest komplet :D :D
Przez cb można się mnóstwo rzeczy dowiedzieć i często ratowało mi dupę w drodze nad nasz kochany Bałtyk :D

Offline Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 822
  • Reputacja: 309
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: A1 czy S7 nad morze?
« Odpowiedź #18 dnia: 28.07.2021, 10:00 »
(...)
Przez cb można się mnóstwo rzeczy dowiedzieć (...)
Na przykład można dowiedzieć się kim czyja matka była i z jakiej rodziny pochodzi do siedmiu pokoleń wstecz :P
Dlatego, pomimo tego, że w dużym mam CB - włączam od naprawdę wielkiego święta. W osobówce - też mam, ale musi zdarzyć się jeszcze większe święto. To już nie te czasy, co 20, 25 lat temu...
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Offline azga

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 246
  • Reputacja: 255
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: A1 czy S7 nad morze?
« Odpowiedź #19 dnia: 28.07.2021, 10:57 »
Widzę, że analizujemy pewne rzeczy w stosunku do najgorszych scenariuszy. Zgodziłbym się gdyby był to piątek po południu lub niedziela, również po południu. W środę powinien być swoisty luz. Z racji częstych kursów w rejony Kociewa A1 w pozostałe dni korki na bramkach są bardzo mało prawdopodobne (zarówno w godzinach porannych jak i popołudniowych). Tak jak wspomniałem AmberGo mocno usprawnił działanie bramek, ponieważ więcej jest otwartych bezobsługowo i kamery czytające ściągają opłatę szybciej niż człowiek. Ewentualnie co w godzinach porannych może się zakorkować to Trójmiejska obwodnica, o ile ktoś wywali dzwona :P POlecam również założyć apkę, co by nie stać do opłaty.
Plum