Autor Wątek: Mocne 11 ft w dwuskladzie  (Przeczytany 3895 razy)

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 958
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Mocne 11 ft w dwuskladzie
« Odpowiedź #30 dnia: 01.08.2021, 18:50 »
Kolego Plompek a jaka jest waga tego Sonika :beer:

Offline plompek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 118
  • Reputacja: 16
Odp: Mocne 11 ft w dwuskladzie
« Odpowiedź #31 dnia: 01.08.2021, 21:07 »
I tu jest właśnie problem jak i z tym jaki jest przez producenta określany ciężar wyrzutu bo wagi jak i c.w. producent nigdzie nie podaje i na necie nie idzie jakoś znaleźć :( wg mnie "na oko" c.w. to realne 70-75gram
Jedyne co moge od siebie dodać to praca kija jest bardzo przyjemna, nie jest to szczytowa praca tylko progresywna i czuc wielki zapas mocy w dolniku(no ale jal nazwa kija wskazuje commercial feeder)
Jak złamie niechcący swojego Browninga to znowu kupie tego Sonika

Offline Swar89

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 108
  • Reputacja: 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kraków
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mocne 11 ft w dwuskladzie
« Odpowiedź #32 dnia: 01.08.2021, 21:11 »
Tak z Ciekawości, to co nie nie tak z "by Dome", że dalej szukasz?
Czemu nie kupisz SLRa??  Mocy im nie brak.
Jak się ogarnie dobrze zestaw to spinki są sporadyczne, na poziomie 5-10%

Popieram kolegę bo pewnie i tak skończy się na SLR ;)

Offline Wojtas

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 312
  • Reputacja: 42
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Płońsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mocne 11 ft w dwuskladzie
« Odpowiedź #33 dnia: 01.08.2021, 21:19 »
Panowie SLR ma jedną znaczącą wadę , a mianowicie cenę. Kolego pr00 pisał , że budżet to 1000 zł lecz ze wskazaniem w ceny niższe (600zl). A SLR to wydatek blisko 2000

Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 986
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Mocne 11 ft w dwuskladzie
« Odpowiedź #34 dnia: 01.08.2021, 21:23 »
Dwuskłady są zacne ...
widziałem kiedyś filmik jak robią Drennana czy Prestona w fabryce Daiwy , tylko teraz nie mogę go znaleźć.
Sportex chyba nie posmarował naszym internetowym gwiazdom, tak jak ktoś pisał wcześniej :P
Coś chyba też na ruskie, drogie kijaszki zachwyt przeszedł i mało chętnych.


Pozdrawiam Łukasz

Offline Wojtas

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 312
  • Reputacja: 42
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Płońsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mocne 11 ft w dwuskladzie
« Odpowiedź #35 dnia: 01.08.2021, 21:40 »
W dobie internetu reklama jest bardzo ważna. Zobaczcie jak żadko w chwili obecnej polecane są wędki Browninga , gdzie kilka lat temu pojawiały się regularnie . A co do tych drogich ruskich kijaszków to chyba chodzi o zemexy. I tu nie ma co się dziwić , że feedersklep je promuje , bo po pierwsze to naprawdę świetne kije , lecz swoje też kosztują. Po drugie są dystrybutorem tej marki w Polsce.

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 985
  • Reputacja: 257
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Mocne 11 ft w dwuskladzie
« Odpowiedź #36 dnia: 01.08.2021, 21:44 »
Tak z Ciekawości, to co nie nie tak z "by Dome", że dalej szukasz?
Czemu nie kupisz SLRa??  Mocy im nie brak.
Jak się ogarnie dobrze zestaw to spinki są sporadyczne, na poziomie 5-10%

Z By Dome jest wszystko dobrze, potrzebuje jeszcze jednego kija do tych samych zadań (dla kumpla). Postanowiłem poszukać czegoś nowego dla siebie a jemu odstąpić Maxa, jeśli nic ciekawego nie znajdę po prostu By Dome zostanie u mnie.

Co do SLR to jest to samo, szkoda mi tyle kasy na wędkę tak rzadko używaną przy moim sposobie łowienia.

Offline KamilR

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 822
  • Reputacja: 153
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk ale szwędam się wszędzie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Mocne 11 ft w dwuskladzie
« Odpowiedź #37 dnia: 01.08.2021, 21:51 »
tomasz 38 o ile Preston sporo wkłada w marketing, który w przypadku kijów idze w parze ze świetną jakością, to Drennan w marketing w Polsce już nie kładzie a ma rzeszę zwolenników. Sami zapracowali na renomę, która procentuje. To są na prawdę dobre wędziska zaczynając od najniższych serii w górę. Zwróć uwagę co jest w internetach promowane, Drennana jakoś nie widzę.
Co do Sportexa nikt nie mówi, że są to slabe kije ale od jakiegoś czasu nie wypuścili nic nowego a przydałoby się odświeżyć topową serię. Technologia poszła do przodu a Sportex został w boxach startowych. Nie każdego przekonuje 10 lat gwarancji na balnk.
Niedawno strzelił mi Acolyte i 10 dni później miałem wędkę z nowym elementem u siebie. To między innymi wpływa na renomę marki.
pr00 ja Ci proponuję, żebyś pojechał do feedersklepu do Będzina i pomacał sobie wędki i kupił na miejscu. Wiem że jest kawałek z Łodzi ale to chyba najrozsądniejsze rozwiązanie.

Offline Wojtas

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 312
  • Reputacja: 42
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Płońsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mocne 11 ft w dwuskladzie
« Odpowiedź #38 dnia: 01.08.2021, 23:59 »
Niebawem feedersklep będzie otwarty w Warszawie

Offline piotr82

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 305
  • Reputacja: 25
  • Lokalizacja: Powiat Krasnystaw

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mocne 11 ft w dwuskladzie
« Odpowiedź #40 dnia: 02.08.2021, 12:05 »
Czy taka witka naprawdę ma siłę, o którą koledze chodzi?

Martwią mnie te "starannie karbowane końcówki węglowe" :D :D
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline piotr82

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 305
  • Reputacja: 25
  • Lokalizacja: Powiat Krasnystaw
Odp: Mocne 11 ft w dwuskladzie
« Odpowiedź #41 dnia: 02.08.2021, 13:22 »
Czy taka witka naprawdę ma siłę, o którą koledze chodzi?

Martwią mnie te "starannie karbowane końcówki węglowe" :D :D
Za bogata oferta na rynku wywołuje zawrót głowy ... jeśli jest obawa co węgla to można zastosować szklane szczytówki jak w Colmic NEXT ADVENTURE - 3,3m do 60g 2 sec. - feeder

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mocne 11 ft w dwuskladzie
« Odpowiedź #42 dnia: 02.08.2021, 13:24 »
Ja się nie obawiam węgla. Ja się zastanawiam, co to znaczy "starannie karbowana końcówka węglowa" :D
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 986
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Mocne 11 ft w dwuskladzie
« Odpowiedź #43 dnia: 02.08.2021, 13:52 »
Starannie karbowane to znaczy takie lepsze ,amerykańskie :P


Pozdrawiam Łukasz

Offline Wonski81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 700
  • Reputacja: 933
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnowskie Góry
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mocne 11ft w dwuskladzie.
« Odpowiedź #44 dnia: 02.08.2021, 16:53 »
Preston C-Drome Power Method ;)
Używasz na codzien ? Może coś napiszesz więcej, zaczyna brzmieć ciekawie. Jak w niej z zasięgiem rzutu ?

Ja posiadam dokładnie ten model(11ft), chyba leci mu już 3- ci sezon. W tym roku nie używałem go zbyt często, ale poprzednie lata bywał ze mną non stop nad wodą.
Pracę pod rybą określiłbym jako progres. Żeby cieszyć się z holu potrzeba czegoś w okolicy 7-8kg, na pewno powyżej 5. Raczej można tym wyjąć każdego, komercyjnego potwora. Co do zatrzymania ryby 10+, to przyznam szczerze, że mam mieszane uczucia, nawet jeśli byłaby to karpiówka. Przesadna moc zestawu nie jest wcale zbawienna, i miewałem sytuacje, że wytrzymuje wędka, wytrzymuje żyłka, wytrzymuje hak… ale nie wytrzymuje pysk ryby i to jest problem. Nie mam tutaj na myśli zupełnie haczyka nr 14 z cienkiego drutu…
Co by jednak nie mówić, to jest to patyk do polowania na grubsze sztuki i nie ma się czego obawiać. Używam przy tej wędce żyłki głównej 0,30.
Na pewno można tym kijem ostudzić zapędy niejednego miśka. Nie mam tutaj na myśli stopowania do zera szarży spłoszonego karpia kilkanaście kg, bo to się raczej mało czym uda, ale kontrola holu i ryby, oraz moc by ją wyhamować- jak najbardziej.
Wędka sama w sobie jest nieźle wyważona, nie leci na pysk i nie odczuwa się nadto jej wyższej masy. Z kołowrotkiem klasycznej wielkości 6000 tworzy zgrany duet, można pokusić się o lekkie Daiwy LT w tej wielkości, co pozwoli obniżyć nieco masę całego zestawu.
Przelotki są w miarę duże, zaś pierwsza oddalona od kołowrotka na większą odległość, do tego długa rękojeść. Można dość daleko tym machnąć (ok 50m na pewno i to raczej powtarzalnie), oczywiście potrzebne jest nieco wprawy i większy ciężar zestawu- cw chyba 100g, ale wydaje mi się troszkę niedoszacowane ;) Nie wypowiem się w temacie znacznych odległości, bo nie mam potrzeby by tak daleko łowić, zwłaszcza niezbyt długim kijem, a po drugie używam grubszej żyłki i niezbyt ciężkich zestawów. Nie mniej potencjał rzutowy jest całkiem spory i można by się pokusić nawet o jakiś mocno kompaktowy młynek long cast- jeśli ktoś ma taką potrzebę.
Co do wad, to kiedyś już pisałem.
Wykonanie nie jest zbyt świetne, osprzęt raczej też nie- m.in. uchwyt kołowrotka, dziadowski foregrip. W tej klasie cenowej cudów nie ma, nie mam złudzeń, jednakże miałem/mam wędki za zbliżone kwoty i różnice jednak były. Tutaj się Preston nie popisał.
Myślę, że warto obejrzeć na żywo lub ewentualnie wymienić na inny egzemplarz - kupując online.
Długa rękojeść może być zbawienna i pomagać w rzutach na większe odległości, jednakże gdy odległość nie jest priorytetem, to można się o tą rękojeść „potykać” siedząc na fotelu.
Wędka jest taka trochę „pałowata”, ale to cecha wszystkich feederów dużej mocy, jakie miałem okazję sprawdzić. Wydaje mi się, że ciężko raczej pogodzić odpowiednią moc blanku z „finezją” znaną z klasycznych konstrukcji pod metodę.
Narzekam, a z drugiej strony mam ten patyk parę lat… Konstrukcji tego typu jest tyle, co kot napłakał, i do tej pory lepszy kandydat się nie pojawił. Alternatywę stanowi SLR, ale tyle pieniążków to jednak nie chcę wydać na jeden kijek, a po drugie pianka w najważniejszych miejscach na rękojeści, to dla mnie też duży minus.
Wersja 12ft tego Prestona to w moim odczuciu dużo gorsza konstrukcja. Traci wyważenie, jakoś nie pasuje do ręki, przy holu praca jest jakby inna. W tej długości jest Beastmaster Carp Feeder, mimo paru wad, to niekwestionowany(dla mnie)  lider wśród mocnych feederów.
Czesiek