Autor Wątek: Karta graficzna do PC. Co i czy warto teraz kupić?  (Przeczytany 1702 razy)

Offline Thompson

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 343
  • Reputacja: 38
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mazowieckie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Karta graficzna do PC. Co i czy warto teraz kupić?
« Odpowiedź #15 dnia: 04.08.2021, 14:19 »
Ceny raczej będą stabilne i nie ma co liczyć na powrót do cen msrp. Jeśli kupować, to teraz, zanim ludzie zaczną myśleć o świętach. Na powrót do normalności można liczyć najpewniej przy premierze rtx z serii 4000, czyli pod koniec 2022. Mnie padł rtx 2070 i też zmuszony byłem do wyciągnięcia leciwego gtx 660. Do edycji video najlepiej wykorzystać nvenc od Nvidii i jeśli masz budżet, to najlepszym wyborem będzie teraz zakup rtx 3070ti z zablokowanym kopaniem crypto i mocą podchodzącym pod 3080.
Jeśli jednak budżet ograniczony, to szukaj rtx 3060ti, lub poczekaj na rx 6600xt (tu już mowa o rozdzielczościach full HD). Ceny rtx ti ze względu na ograniczony hashrate są podobne do wersji bez ti.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Generalnie z nowymi kartami graficznymi jest tak jak z kolowrotkiem albo samochodem w tym przypadku raz na jakis czas najlepiej po gwarancji wymienic paste na GPU oraz termopady inaczej zaniedbanie tego moze nas bardzo zabolec finansowo. Sugeruje obejrzec pare filmikow z serwisu tego typu kart na kanale u Foresta wiekszosc kart pada bo byly zajechane w koparce albo elementy elektroniki sie przegrzaly i puscily zbyt wysokie napiecie na GPU lub kosci pamieci ( nie wspominajac o wpadce producenta - zastosowanie kiepskiej jakosci kosci pamieci przy produkcji karty).

Offline Thompson

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 343
  • Reputacja: 38
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mazowieckie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Karta graficzna do PC. Co i czy warto teraz kupić?
« Odpowiedź #16 dnia: 04.08.2021, 14:23 »
Mnie padł rtx 2070 i też zmuszony byłem do wyciągnięcia leciwego gtx 660.

Karte mozna odratowac/naprawic o ile nie padlo GPU albo nie wypalily sie sciezki w laminacie karty.

Offline Ciapaty

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 148
  • Reputacja: 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kocham grube mamuśki 😈 (oczywiście chodzi o 🦈 )
  • Lokalizacja: Wielkopolska - okręg kaliski
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Karta graficzna do PC. Co i czy warto teraz kupić?
« Odpowiedź #17 dnia: 04.08.2021, 14:28 »
Wypadłem z obiegu sprzętowego kilka lat temu. Musiałem się wdrożyć w marcu kiedy potrzebowałem złożyć blaszaka. Z racji wtedy panujących niedoborów kart graficznych i ich chorych cen w grafiki się nie zagłębiałem i włożyłem leżącego w szufladzie leciwego GTX660 który do pracy jest dla mnie wystarczający. Jednak dzieci chcą pograć w gry i ta karta bywa za słaba.
Jest na rynku jakaś karta ktora pozwoli pograc w wysokich detalach i nie trzeba wydać na nią
Procek 10400, 16GB Ram, 1TB Ssd, mobo teraz nie pamietam ale dosyć mocny model. No i monitor 21:9 144 wiec moc potrzebna. Jest co kupić nie wydająd dużo czy jeszcze trzeba czekać na unormowanie rynku?
Ja bym poczekał
FAT MOMMA LOVERS TEAM #PIKEHERO

Offline Norbas

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 970
  • Reputacja: 55
  • Lokalizacja: Kampinos
Odp: Karta graficzna do PC. Co i czy warto teraz kupić?
« Odpowiedź #18 dnia: 04.08.2021, 16:46 »
A na jakie modele radzicie polować z rynku nowych i używanych?
Powiedzmy że chcę kupić coś na najbliższe 3 lata.
I dwa budżety. Do około 1300 i do około 2000.
Na które też karty warto poczekać aż stanieją i dojdą do tych pułapów?


Offline Morgoth13

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 446
  • Reputacja: 163
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bydgoszcz
Odp: Karta graficzna do PC. Co i czy warto teraz kupić?
« Odpowiedź #19 dnia: 04.08.2021, 17:19 »
Aktualnie zakup karty graficznej to jedynie wtedy jeśli jest ktoś świadomy tego, że przepłaca 100% więcej w stosunku do ceny ustalonej przez producenta.

Aktualnie dobrym zakupem mogłaby być karta polecana przez Marcina (3070Ti) jednakże geniusze z Nvidi wypuścili sterownik, który obchodzi zabezpieczenia kopania kryptowalut i też już nie jest tak wesoło z tą kartą.


Sam złożylem w listopadzie znajomym komputer (kompletny bez monitora) z Ryzenem 5950 i RTX 3080 za kwotę poniżej 10000 zł, gdzie kwoty 1/3 stanowiły pamięci, gdyż to właśnie one były najważniejszym ogniwem tego kompa. Aktualnie w tej cenie nie starczyłoby na grafikę i pamięć.

Aktualnie do grania najlepszym zakupem jest konsola (bez znaczenia czy PS 5 czy X-box series x).




 
Pozdrawiam
Mirek

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Krwawy Michał

Purple Life Matters