Autor Wątek: Karta graficzna do PC. Co i czy warto teraz kupić?  (Przeczytany 1703 razy)

Offline Norbas

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 970
  • Reputacja: 55
  • Lokalizacja: Kampinos
Wypadłem z obiegu sprzętowego kilka lat temu. Musiałem się wdrożyć w marcu kiedy potrzebowałem złożyć blaszaka. Z racji wtedy panujących niedoborów kart graficznych i ich chorych cen w grafiki się nie zagłębiałem i włożyłem leżącego w szufladzie leciwego GTX660 który do pracy jest dla mnie wystarczający. Jednak dzieci chcą pograć w gry i ta karta bywa za słaba.
Jest na rynku jakaś karta ktora pozwoli pograc w wysokich detalach i nie trzeba wydać na nią
Procek 10400, 16GB Ram, 1TB Ssd, mobo teraz nie pamietam ale dosyć mocny model. No i monitor 21:9 144 wiec moc potrzebna. Jest co kupić nie wydająd dużo czy jeszcze trzeba czekać na unormowanie rynku?

Offline Daavid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 637
  • Reputacja: 126
  • Lokalizacja: UK
Odp: Karta graficzna do PC. Co i czy warto teraz kupić?
« Odpowiedź #1 dnia: 03.08.2021, 15:53 »
Znajomi mówią, że ceny dalej kosmiczne, choć trochę spadły bo Bitcoin w Chinach ma problemy.

Offline Norbas

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 970
  • Reputacja: 55
  • Lokalizacja: Kampinos
Odp: Karta graficzna do PC. Co i czy warto teraz kupić?
« Odpowiedź #2 dnia: 03.08.2021, 15:57 »
Właśnie przez koparki kryptowalut się taka chora sytuacja zrobiła.
Karty które powinny kosztować z 1600zl kosztują po 3-4 tysiące... Ale podobno ciut ceny spadły. Nie do tych właściwych ale ciut.

Offline Opos

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 827
  • Reputacja: 138
  • Płeć: Mężczyzna
  • Uśmiechaj się w każdy dzień :)
  • Lokalizacja: Małopolska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Karta graficzna do PC. Co i czy warto teraz kupić?
« Odpowiedź #3 dnia: 03.08.2021, 16:35 »
Ceny dalej zaporowe mimo ze wszedzie slychac ze niby spadaja. gtx 1660 ktora 2 lata temu nowa kosztowala 1200zl dzis do tej pory kosztuje ponad 1,7- 2k zł. Bardziej oplaca sie kupic konsole niz komponenty do PC.

Offline Norbas

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 970
  • Reputacja: 55
  • Lokalizacja: Kampinos
Odp: Karta graficzna do PC. Co i czy warto teraz kupić?
« Odpowiedź #4 dnia: 03.08.2021, 16:49 »
Niestety konsola u mnie była kilka lat temu i po pierwszym zachwycie potem stała przez 3 miesiace nie ruszana wiec poszla pod młotek.
Karta graficzna przyda sie rowniez mnie w blaszaku do edycji video itp wiec tylko do blaszaka szukam optimum.

Offline Opos

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 827
  • Reputacja: 138
  • Płeć: Mężczyzna
  • Uśmiechaj się w każdy dzień :)
  • Lokalizacja: Małopolska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Karta graficzna do PC. Co i czy warto teraz kupić?
« Odpowiedź #5 dnia: 03.08.2021, 16:54 »
chyba to sie wydaje w miare rozsadna propozycja przy obecnych cenach https://www.x-kom.pl/p/660886-karta-graficzna-nvidia-inno3d-geforce-rtx-2060-twin-x2-6gb-gddr6.html

Offline Norbas

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 970
  • Reputacja: 55
  • Lokalizacja: Kampinos
Odp: Karta graficzna do PC. Co i czy warto teraz kupić?
« Odpowiedź #6 dnia: 03.08.2021, 22:48 »
Ciekawe jak z kulturą pracy a konkretnie z głośnością wiatraków. Bo o ile w czasie kiedy moc karty jest wykorzystywana ewentualny hałas jest zrozumiały o tyle w iddle podczas pracy nazwijmy to biurowej czy ogladania filmu ważne dla mnie jest by nie było karty słychać bo blaszaka mam dobranego tak że go nie słychać nawet w nocy w cichym pokoju.

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 985
  • Reputacja: 257
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Karta graficzna do PC. Co i czy warto teraz kupić?
« Odpowiedź #7 dnia: 03.08.2021, 23:07 »
Ja bym jeszcze poczekał z zakupem. Mój już nienajmlodszy RX 570 kosztuje więcej niż jak kupowałem nową. Może koło października ceny trochę spadną.

Offline Norbas

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 970
  • Reputacja: 55
  • Lokalizacja: Kampinos
Odp: Karta graficzna do PC. Co i czy warto teraz kupić?
« Odpowiedź #8 dnia: 04.08.2021, 01:07 »
Mnie się jakoś bardzo nie spieszy. Kilka miesięcy w razie co wytrzymam by kupić coś rozsądnego w równie rozsądnej cenie. Myślałem, że może już ceny spadły ale jak widzę jeszcze  nie jest to właściwy pułap. Sąduje więc rynek by wybrać kilka mideli na które się będę czaił 😁

Offline Opos

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 827
  • Reputacja: 138
  • Płeć: Mężczyzna
  • Uśmiechaj się w każdy dzień :)
  • Lokalizacja: Małopolska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Karta graficzna do PC. Co i czy warto teraz kupić?
« Odpowiedź #9 dnia: 04.08.2021, 06:27 »
Ciekawe jak z kulturą pracy a konkretnie z głośnością wiatraków. Bo o ile w czasie kiedy moc karty jest wykorzystywana ewentualny hałas jest zrozumiały o tyle w iddle podczas pracy nazwijmy to biurowej czy ogladania filmu ważne dla mnie jest by nie było karty słychać bo blaszaka mam dobranego tak że go nie słychać nawet w nocy w cichym pokoju.
Zakresem wentylatorow na karcie mozna namipulowac przy pomocy malych programow co od wielu lat czyniłem bo aktualnie mam pełnego custom loopa.

Offline Norbas

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 970
  • Reputacja: 55
  • Lokalizacja: Kampinos
Odp: Karta graficzna do PC. Co i czy warto teraz kupić?
« Odpowiedź #10 dnia: 04.08.2021, 09:38 »
Niestety nie każdą każdą da sie sterować w kwestii wentylatorów.
Przekonałem się o tym boleśnie ponad 10 lat temu kiedy to kupilem sciagana na zamowienie o ile pamietam Geforce 7950 czy jakoś tak. Kosztowała kupę kasy a hałasowała nawet w iddle.
Od tego czasu wolę się upewnić :)

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 985
  • Reputacja: 257
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Karta graficzna do PC. Co i czy warto teraz kupić?
« Odpowiedź #11 dnia: 04.08.2021, 09:43 »
Ja uważam, że lepiej od razu wziąć coś kulturalnego zamiast później się męczyć w regulację.

Ja póki co mam wysłużone 4670k z 16gb ale chyba już niedługo nadejdzie moment który zmusi mnie do wymiany procka, mobo i ramu.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Karta graficzna do PC. Co i czy warto teraz kupić?
« Odpowiedź #12 dnia: 04.08.2021, 09:47 »
Bitka nie kopie się na graficznych. ETH jak najbardziej. Zaraz wchodzi hardfork London i IEP 1559, który potwornie ograniczy górnikom zyski. Bardzo jestem ciekaw, jak to wpłynie na ceny kart.
Radzę chwilkę poczekać. Oczywiście będą się musiały jeszcze magazyny z drogiego towaru wyprzedać, żeby sklepowe ceny wróciły do normy, ale używki mogą trafić na rynek szybko, jak kopanie przestanie być tak opłacalne, jak teraz. A przestanie.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Opos

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 827
  • Reputacja: 138
  • Płeć: Mężczyzna
  • Uśmiechaj się w każdy dzień :)
  • Lokalizacja: Małopolska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Karta graficzna do PC. Co i czy warto teraz kupić?
« Odpowiedź #13 dnia: 04.08.2021, 11:59 »
Niestety nie każdą każdą da sie sterować w kwestii wentylatorów.
Przekonałem się o tym boleśnie ponad 10 lat temu kiedy to kupilem sciagana na zamowienie o ile pamietam Geforce 7950 czy jakoś tak. Kosztowała kupę kasy a hałasowała nawet w iddle.
Od tego czasu wolę się upewnić :)
ta rodzina kart to niezle grzalki ja geforcowe fermi :) Zreszta obudowa tez jest nie bez znaczenia dla calej kultury pracy PC ale to juz rozbudowany temat

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Karta graficzna do PC. Co i czy warto teraz kupić?
« Odpowiedź #14 dnia: 04.08.2021, 12:02 »
Ceny raczej będą stabilne i nie ma co liczyć na powrót do cen msrp. Jeśli kupować, to teraz, zanim ludzie zaczną myśleć o świętach. Na powrót do normalności można liczyć najpewniej przy premierze rtx z serii 4000, czyli pod koniec 2022. Mnie padł rtx 2070 i też zmuszony byłem do wyciągnięcia leciwego gtx 660. Do edycji video najlepiej wykorzystać nvenc od Nvidii i jeśli masz budżet, to najlepszym wyborem będzie teraz zakup rtx 3070ti z zablokowanym kopaniem crypto i mocą podchodzącym pod 3080.
Jeśli jednak budżet ograniczony, to szukaj rtx 3060ti, lub poczekaj na rx 6600xt (tu już mowa o rozdzielczościach full HD). Ceny rtx ti ze względu na ograniczony hashrate są podobne do wersji bez ti.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Marcin