Autor Wątek: Kołowrotki do feedera z wolnym biegiem i okrągłym klipsem do 150 zł  (Przeczytany 2013 razy)

Offline Miwol

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 048
  • Reputacja: 126
  • Lokalizacja: Piaseczno
  • Ulubione metody: method feeder
Witam szanowne koleżanki i kolegów :)

Poszukuję dwóch kołowrotków do 150 zł z wolnym biegiem. Dobrze by było gdyby miały okrągły klips oraz przełożenie max 5.0:1. Będą używane w feederach głownie na komercjach. Jedna wędka ma 3.9 m, a druga Robinson Stinger 3.0 m. Zakładam, że potrzebuję rozmiar 4000 oraz 6000.
W oko wpadły mi:
  • Flagman Force Active Carp 6000. Interenet milczy o tym kołowrotku. Nie ukrywam, że cenowo bardziej do mnie przemawia no i szpula wyglada na taką, która pozwoli dalej rzucać. Czy może ktoś ma ten młynek i może coś o nim powiedzieć?
  • Okuma AK-6000 Baitfeeder
  • Haldorado By Dome Team Feeder Carp Fighter LCS 6000 (trochę ponad budżet)
  • Okuma Longbow XT Baitfeeder 655 (mocno ponad budżet). Niestety ciężko mi stwierdzić, jakie są rozmiary
Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam :)
Pozdrawiam,
Michał

Złów i wypuść

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 958
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Okuma ceymar bf CMBF 340 i model CMBF 355, w tych pieniążkach nie ma co szukać nic lepszego i 5 lat gwarancji ;)

Online Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 010
  • Reputacja: 704
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Tomasz dobrze prawi Okumy to solidne młynki w niedużych pieniądzach, której ciężko jest zajechać

Wysłane z mojego AGS2-L09 przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline mrucin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 513
  • Reputacja: 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Okuma dynadrag xp 4000 i klips od razu przerobiony na na bezpieczny gumowy. Działa jak należy.

Offline demios

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 353
  • Reputacja: 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Tak jak koledzy wyżej, polecam Ceymara. Mam w wersji 340, założyłem gumowy klips od Flagmana, wszystko ładnie śmiga. Kołowrotek solidny a przy tym dość lekki więc do 3 metrowego kijka powinien być jak najbardziej ok.

Offline Miwol

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 048
  • Reputacja: 126
  • Lokalizacja: Piaseczno
  • Ulubione metody: method feeder
Serdecznie dziękuję wszystkim za pomoc :)
Dobrze wiedzieć, że w Ceymarze da się założyć ten gumowy klips. Mam starą, niezawodną Okumę Travertine i nie widzę tam zbyt wiele miejsca na dodatkowy drut, ale spróbuję, skoro w Ceymarze się da.
Pozdrawiam,
Michał

Złów i wypuść

Offline carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 421
  • Reputacja: 259
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Okuma dynadrag xp 4000 i klips od razu przerobiony na na bezpieczny gumowy. Działa jak należy.
Dokładnie tak. Fajne, tanie i niezawodne młynki, dodam że do 3m rozmiar 4000 a do 3.9 spokojnie można 6000 bo nie jest to przerośnięte 6 tys.

Poniżej masz oba rozmiary pod delikatną wędką 3.3m. Niezaprzeczalny plus-2 szpule, mając jeden kręcioł można szybko dostosować się z grubością żyłki do danego łowiska czy metody połowu.

Offline Jareek

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 63
  • Reputacja: 7
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Sam kupiłem niedawno budżetowo kołowrotek Robinsona VDE Match (dałem jakos 170 ziko) do wędki budżetowej X-plode Method feeder  3m (149 ziko). Kołowrotek wybrałem bo obserwowałem jednego Youtubera i widziałem, że używał go do różnych metod, na krótkim i średnim dystansie i chwalił sobie. Zestaw na moje amatorskie łowienie sprawdza się fajnie, niestety jakimś cudem klips razem z drucikiem wystrzelił mi na komercji w trawnik. Nie znalazłem go. Dzisiaj lub jutro powinny dojść klipsy flagmana, które spróbuje zaadaptować do tego młynka. P. S. zabrałem ojca w zeszłym tygodniu na rybki. Mimo jego w 100% amatorskiego holu coś na taki zestaw wyciągnął. Mam porównanie tego młynka do innych również w tym przedziale cenowym i chyba najbardziej odpowiada mi w nim praca hamulca :-)
Jarek

Offline boguss1982

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 713
  • Reputacja: 64
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: GDAŃSK
  • Ulubione metody: method feeder
Mam Okuma ceymar bf CMBF 340 3 rok , bez czyszczenia, smarowania , pucowania itd. Działa bez zarzutów , za taką cenę myślę że warto.   

Offline demios

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 353
  • Reputacja: 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Serdecznie dziękuję wszystkim za pomoc :)
Dobrze wiedzieć, że w Ceymarze da się założyć ten gumowy klips. Mam starą, niezawodną Okumę Travertine i nie widzę tam zbyt wiele miejsca na dodatkowy drut, ale spróbuję, skoro w Ceymarze się da.
W Ceymarze jak najbardziej się da, założyłem ten mniejszy z kompletu - czarny, musiałem tylko nieznacznie poszerzyć oryginalny otwór. Jak dotąd klips działa niezawodnie, ładnie wypina przy mocniejszym braniu.

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 325
  • Reputacja: 598
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Łowienie feederem z klipem to podstawa. A bezpieczny klips przydaje się nie tylko przy wolnym biegu. Ja mam go na wszystkich moich kołowrotkach, w większości jednak klip z drutu. Zacząłem je montować przed pojawieniem się gumowych od Flagmana i doszedłem do jakiejś wprawy, żeby dobrze działał. Jest tańszy i dla mnie wygodniejszy. Jest wątek na forum na bezpieczny klip, gdybyś był zainteresowany.
Pozdrawiam,
Tomek

Offline mrucin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 513
  • Reputacja: 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Łowienie feederem z klipem to podstawa. A bezpieczny klips przydaje się nie tylko przy wolnym biegu. Ja mam go na wszystkich moich kołowrotkach, w większości jednak klip z drutu. Zacząłem je montować przed pojawieniem się gumowych od Flagmana i doszedłem do jakiejś wprawy, żeby dobrze działał. Jest tańszy i dla mnie wygodniejszy. Jest wątek na forum na bezpieczny klip, gdybyś był zainteresowany.
Też zaczynałem od drutu, a w tym roku przeszedłem na gumowy kapturek. Drut ma to na plus, że można go zainstalować na każdym kołowrotku, a z gumą jest różnie. Jednak guma jest według mnie pewniejsza, bo zdarzało mi się, że czasami przy rzucaniu żyłka lubiła się haczyć o niego.

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 325
  • Reputacja: 598
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Perfekcyjne wykonanie klipa z drutu wymaga sporo doświadczeń. Ponadto poprawa klipa czasem wymaga odwinięcia linki. Mi się udaje robić klipy dobre za pierwszym razem. Nigdy żyłka się nie haczy podczas wyrzutu. Nie można ich zastosować do każdego kołowrotka, do Browning Black Viper MK FD 850 musiałem dać gumowy klip Flagmana, ze względu na bardzo płaską szpulę.
Na pewno prościej jest wymienić fabryczny klip na gumowy. Nie potrzeba nawet odwijać linki.
Pozdrawiam,
Tomek

Offline Jareek

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 63
  • Reputacja: 7
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Łowienie feederem z klipem to podstawa. A bezpieczny klips przydaje się nie tylko przy wolnym biegu. Ja mam go na wszystkich moich kołowrotkach, w większości jednak klip z drutu. Zacząłem je montować przed pojawieniem się gumowych od Flagmana i doszedłem do jakiejś wprawy, żeby dobrze działał. Jest tańszy i dla mnie wygodniejszy. Jest wątek na forum na bezpieczny klip, gdybyś był zainteresowany.
Doszły wczoraj klipy od Flagmana właśnie. Małe poprawki w postaci lekkich cięć i wszystko gra. Ja do tej pory stosowałem patent z klipowaniem gumką recepturką przez klip na szpulę. Niestety tak jak wspomniałem jakimś cudem drut razem  z klipem poleciał w trawnik. Jak to się stało? Nie mam pojęcia. Teoretycznie jak się coś zahaczyło to powinna pęknąć gumka. Szpula kołowrotka, o którym napisałem jest dosyć płytka dlatego też najbardziej pasuje mi używanie normalnego klipsa :-)
Jarek